IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

    И какъв е проблемът ако населението е намаляло?Какво му е хубавото на пренаселен град?По-голяма блъсканица,по-голям трафик,по-малко места за паркиране, по-малко места в детските градини, по-висока престъпност.
    Мен лично идеално ме устройва намаляването на населението.
    В София съм над 10 години и вече ми идва сериозно в повече. Статистика-стъкмистиката на НСИ казва, че няма ръст на населението... защото никой не си променя адресната регистрация преди да купи. Реалността е, че е все по-претъпкано, на практика вече не може да се шофира без да си в задръстване между 08:00 и 19:30. За паркирането дори не искам да подхващам темата, то затова един подземен гараж в бял квартал вече струва колкото къща в провинцията.

    Единствено заради парите си заслужава София. Ако нямах имоти, които да управлявам, най-вероятно щях да съм с къща в малък град по черноморието. Но от дистанция не става.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

      Миро, Mirodes?
      да
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Хубав и обезлюден.
        73.895 души за 2021 спрямо 91.030 през 2011 и 130.000 през 1989. Отделно възрастовата структура, която е катастрофално плачевна.

        Какво бъдеще виждаш ти за подобни хубави градове, освен тотална разруха? Плевен е даже по-зле.
        Хубавото на тези градове е че те няма там, боклук такъв. И не смей да си помисляш да се тътриш обратно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Хубав и обезлюден.
          73.895 души за 2021 спрямо 91.030 през 2011 и 130.000 през 1989.
          И какъв е проблемът ако населението е намаляло?Какво му е хубавото на пренаселен град?По-голяма блъсканица,по-голям трафик,по-малко места за паркиране, по-малко места в детските градини, по-висока престъпност.
          Мен лично идеално ме устройва намаляването на населението.
          Не само няма разруха заради намалялото население, но и постоянно градът се обновява.А голяма част от намалялото население са шведи,които се изнесоха към Западна Европа. Не ми липсват.Нека в Западна Европа да си ги интегрират. Наред с Бонго от Конго, Ахмед от Афганистан и Мохамед от Сирия.
          Сигурно са много горди западноевропейските граждани с новите заселници.А хората в Ница,Париж, Манчестър са направо във възторг.
          Last edited by Vergil1975; 03.01.2023, 16:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Добрич ли? Хубав град е.
            Не е Добрич. В южна България е,близо до Пловдив.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Добрич ли? Хубав град е.
              Хубав и обезлюден.
              73.895 души за 2021 спрямо 91.030 през 2011 и 130.000 през 1989. Отделно възрастовата структура, която е катастрофално плачевна.

              Какво бъдеще виждаш ти за подобни хубави градове, освен тотална разруха? Плевен е даже по-зле.
              Last edited by ejonny2376; 03.01.2023, 16:41.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                Pardon??? В темата за имоти кой тренд да погазвам Аланкоулу?
                Няма проблем да погазваш, който си искаш тренд, просто искам да разбера мотивацията зад действията ти?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  еми хубаво, ама ти от месеци показваш примери в Люлин, Св. троица, Овча Купел... та се чудя кой си прави труда да пуска справки всеки ден за да показва тренда в тема за имотите. Някаква про боно работа в ползва на слабоимотните ли е това?

                  Но за Люлин си прав, може би е едно от най-достъпните места, за сега.
                  Pardon??? В темата за имоти кой тренд да погазвам Аланкоулу?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                    Баща съм на две деца.Не живея в София, а в един от областните градове. Децата ми ходят в безплатна детска градина само с други българчета в нея.Голямото дете го записахме в училище пак само с българчета.Ти може и да обвиняваш в расизъм, ама аз съм учил заедно с цигани и не искам да го причиня на децата си.
                    В градът ни има два големи парка,където се разхождаме с децата.В тия паркове има атракции за децата, а в единият и голяма зоологическа градина.
                    В градът ни има кино и театър, добри ресторанти и нощни клубове. Поне веднъж месечно водя децата и на спа курорт. Освен това живеем в собствена къща с всички удобства,ливада с трева,люлки за децата, барбекю, лятото слагам и басейн на двора.Близо сме до роднините ни и приятелите.
                    Престъпността е много ниска в градът.В последните години доста неща се подобриха в градската среда.
                    Не сме богаташи като пишещите тук,но с 4000 лв месечно семеен доход си позволяваме добър стандарт на живот.
                    Така че условията за отглеждане на децата ми са прекрасни .Какво повече може да ми предложи някой град в Западна Европа?Нито ще мога да си позволя къща,като моята,нито децата ми ще учат в частни училища, а с Бонго, Ахмед и Мустафа.И постоянно ще съм притеснен дали няма да им се случи нещо.
                    Миро, Mirodes?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                      Аз показах тренда с тези примери, не търся жилище. С това темпо Люлин нищо чудно да стане най-достъпното място в София за покупка на НИ.
                      еми хубаво, ама ти от месеци показваш примери в Люлин, Св. троица, Овча Купел... та се чудя кой си прави труда да пуска справки всеки ден за да показва тренда в тема за имотите. Някаква про боно работа в ползва на слабоимотните ли е това?

                      Но за Люлин си прав, може би е едно от най-достъпните места, за сега.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        „Цените на имотите са нормални и са такива, каквито предполага основният закон на пазара – търсенето и предлагането“, коментира председателят на Националното сдружение „Недвижими имоти“ (НСНИ) Добромир Ганев. Да, поскъпването на жилищата не се хареса на мнозина, и най-вече на семействата с ниски доходи. Не може да се каже, че това беше и плюс за посредниците, тъй като ръстът се случваше доста бързо през последните 2 години и не винаги самите потребители вземаха правилни решения.

                        Очакванията за новата година са пазарът да бъде по-балансиран и всеки, който участва на него да има повече време и възможности да обсъди своите възможности и да вземе правилни решения за себе си и за семейството си. „Очакваме по-скоро сделките да спаднат след 7-8 години на постоянен ръст с рекорд през 2021 г. за последните 12 години по обем на сделки“, прогнозира Ганев. Колко ще е понижението е трудно да се определи. „Първо трябва да говорим за спад на ръстовете, тъй като през 2022 г. отново имахме рекорд на жилищните индекси с около 15-16% ръст през второто тримесечие спрямо същия период на 2021 г. Вероятно от 15 ще спаднат под 10%“, коментира анализаторът.

                        лошо, ще се освежават квартири и семейни панели
                        а за спад явно ще се чака до към 2029
                        В някои сегменти спада на НИ е налице, нетърпеливи са тези стопани на активи и искат всячески да сринат иначе компетентната прогноза за 2029

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          „Цените на имотите са нормални и са такива, каквито предполага основният закон на пазара – търсенето и предлагането“, коментира председателят на Националното сдружение „Недвижими имоти“ (НСНИ) Добромир Ганев. Да, поскъпването на жилищата не се хареса на мнозина, и най-вече на семействата с ниски доходи. Не може да се каже, че това беше и плюс за посредниците, тъй като ръстът се случваше доста бързо през последните 2 години и не винаги самите потребители вземаха правилни решения.

                          Очакванията за новата година са пазарът да бъде по-балансиран и всеки, който участва на него да има повече време и възможности да обсъди своите възможности и да вземе правилни решения за себе си и за семейството си. „Очакваме по-скоро сделките да спаднат след 7-8 години на постоянен ръст с рекорд през 2021 г. за последните 12 години по обем на сделки“, прогнозира Ганев. Колко ще е понижението е трудно да се определи. „Първо трябва да говорим за спад на ръстовете, тъй като през 2022 г. отново имахме рекорд на жилищните индекси с около 15-16% ръст през второто тримесечие спрямо същия период на 2021 г. Вероятно от 15 ще спаднат под 10%“, коментира анализаторът.

                          лошо, ще се освежават квартири и семейни панели
                          а за спад явно ще се чака до към 2029
                          Само да ти кажа че тоя дето си цитирал в болднатия текст предсказваше спад още преди 3 години ,сега говори за ръстове ,ако му прочетеш анализите назад ще видиш че нито един не се е сбъднал

                          Коментар


                          • „Цените на имотите са нормални и са такива, каквито предполага основният закон на пазара – търсенето и предлагането“, коментира председателят на Националното сдружение „Недвижими имоти“ (НСНИ) Добромир Ганев. Да, поскъпването на жилищата не се хареса на мнозина, и най-вече на семействата с ниски доходи. Не може да се каже, че това беше и плюс за посредниците, тъй като ръстът се случваше доста бързо през последните 2 години и не винаги самите потребители вземаха правилни решения.

                            Очакванията за новата година са пазарът да бъде по-балансиран и всеки, който участва на него да има повече време и възможности да обсъди своите възможности и да вземе правилни решения за себе си и за семейството си. „Очакваме по-скоро сделките да спаднат след 7-8 години на постоянен ръст с рекорд през 2021 г. за последните 12 години по обем на сделки“, прогнозира Ганев. Колко ще е понижението е трудно да се определи. „Първо трябва да говорим за спад на ръстовете, тъй като през 2022 г. отново имахме рекорд на жилищните индекси с около 15-16% ръст през второто тримесечие спрямо същия период на 2021 г. Вероятно от 15 ще спаднат под 10%“, коментира анализаторът.

                            лошо, ще се освежават квартири и семейни панели
                            а за спад явно ще се чака до към 2029
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Това беше в контекст за по добра позиция на купувача .
                              Я да те питам ти като купувач как предпочиташ,да купиш имот по-скъпо или на по-добра цена ?
                              не ме занимавай с твоите глупости
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                                Баща съм на две деца.Не живея в София, а в един от областните градове. Децата ми ходят в безплатна детска градина само с други българчета в нея.Голямото дете го записахме в училище пак само с българчета.Ти може и да обвиняваш в расизъм, ама аз съм учил заедно с цигани и не искам да го причиня на децата си.
                                В градът ни има два големи парка,където се разхождаме с децата.В тия паркове има атракции за децата, а в единият и голяма зоологическа градина.
                                В градът ни има кино и театър, добри ресторанти и нощни клубове. Поне веднъж месечно водя децата и на спа курорт. Освен това живеем в собствена къща с всички удобства,ливада с трева,люлки за децата, барбекю, лятото слагам и басейн на двора.Близо сме до роднините ни и приятелите.
                                Престъпността е много ниска в градът.В последните години доста неща се подобриха в градската среда.
                                Не сме богаташи като пишещите тук,но с 4000 лв месечно семеен доход си позволяваме добър стандарт на живот.
                                Така че условията за отглеждане на децата ми са прекрасни .Какво повече може да ми предложи някой град в Западна Европа?Нито ще мога да си позволя къща,като моята,нито децата ми ще учат в частни училища, а с Бонго, Ахмед и Мустафа.И постоянно ще съм притеснен дали няма да им се случи нещо.
                                +1

                                Явно сте с добри професии с жена ти и градът Ви е голям.

                                Аз ходя из дълбоката провинция, където е запустяло и е много по-зле от социалистическтие времена, когато беше оживено и нямаше бедност.

                                Коментар

                                Working...
                                X