IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Защо бамката ще ти дава на 2,9%, при положение, че на държавата не дава на толкоз? Аааа сетих се. Ти си по-платежоспособен и безрисков от държавата.
    Не знам, не мога да ти отговоря на този въпрос, предполагам, че риска им е казал - толкова и това е! Прост човек съм аз - дават ми и взимам. Мога само да се съглася на тази лоша сделка, плача и подписвам, плача и подписвам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
      Аз съм от тия лудите имам едни за продаване щото са на кофти локация и поскъпнаха повече от доволно. Ако се срути пазара там най много ще потънат и най дълго ще чакам да се върнат цените.
      Отървавай се докато можеш !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Днес опознавателно си говорихме с един човек за ипотечен заем и офертата им е 2,2% или фиксиран за първите 3 години 2,9%. Клоня към второто.
        Хич не се лъжете по тия кредити. Кредитите са австралийски патент - те и до ден днешен са рекордьори по стригане на овце.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

          Днес опознавателно си говорихме с един човек за ипотечен заем и офертата им е 2,2% или фиксиран за първите 3 години 2,9%. Клоня към второто.
          Защо бамката ще ти дава на 2,9%, при положение, че на държавата не дава на толкоз? Аааа сетих се. Ти си по-платежоспособен и безрисков от държавата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

            +1
            Ходя на огледи с рулетка и компас. Оглеждам ъглите за влага отвътре и отвън сградата. Минавам и вечер, защото някои места имат зловещ вид на тъмно. Това разбира се, не е достатъчно. Сестра ми е разказвала истории точно като описаната от теб, но от другата страна на голямата локва. Тук само си мислиш, че "избираш" НИ, а всъщност хвърляш боб. Това е още една причина, да не обичам продажба на доказал се имот с цел бъдеща покупка. И един пример: има блок на 100 метра от тук, в който хората са платили по 15к евро на зелено за паркоместа, които 5 години след акт16 все още са неизползваеми, защото имат една педя вода! Не ми се мисли, ако някой е закупил повечко паркоместа, за да ги отдава под наем.
            Най-обичам да слушам брокерите, като предлагат вълшебно вю към планината. Това важи за всички Ливади, Манастири и прочие. Впоследствие не можеш да видиш дори телевизионната кула на Копитото. Вю към Витоша има само от Волуяк, ама си иска силно зрение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

              Когато нашият пазар на НИ стане истински пазар на НИ, тогава ще можем да гледаме и другите пазари и да градим хипотези. Един пазар на НИ има един цял куп индекси, които отчитат инфраструктура, перпсективи, предстоящи строежи и куп други неща. У нас изобщо няма подобни каталози и класации. После, купих един апартамент в Белгия навремето - ами идва цяла делегация от специалисти, които правят оценка на състоянието на жилището - като започнеш с влагомерите във всяко кътче, та стигнеш до вътрешната и външната част по цялостнот захранване с газ, ВК, електро и т.н. Тук никога не знаеш какво купуваш - виждаш какво има и толкоз, без никаква експертиза. Е, какъв пазар имаме и за какво говорим - щял да се срути, да с спука балонът, да изпопадат бабичките от балконите на хубавите имоти. Нищо подобно. Пазарът у нас си има свои коловози, които изобщо не се пресичат с представите за пазар.
              +1
              Ходя на огледи с рулетка и компас. Оглеждам ъглите за влага отвътре и отвън сградата. Минавам и вечер, защото някои места имат зловещ вид на тъмно. Това разбира се, не е достатъчно. Сестра ми е разказвала истории точно като описаната от теб, но от другата страна на голямата локва. Тук само си мислиш, че "избираш" НИ, а всъщност хвърляш боб. Това е още една причина, да не обичам продажба на доказал се имот с цел бъдеща покупка. И един пример: има блок на 100 метра от тук, в който хората са платили по 15к евро на зелено за паркоместа, които 5 години след акт16 все още са неизползваеми, защото имат една педя вода! Не ми се мисли, ако някой е закупил повечко паркоместа, за да ги отдава под наем.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                Продавай и не се бави !
                На кого, бе, мила? Тези кофтори сега не стават и на родата си да ги хариже.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  напротив беше ясно, че куцо и сакато ще се юрне да купува. иначе пазара няма да качи...2015-та стана ясно за БГ

                  Сега същите дето се юрнаха със закъснение да гонят пазара казват при по-високи лихви пазара не може да се сговни....ами ще видим.
                  Не е до куцото и сакатото, а е единствено до кредита. Няма ли го кредита, няма ни куцо, ни сакато - има само едни спестовни хора, които никога няма да дадат бакшиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Аз съм от тия лудите имам едни за продаване щото са на кофти локация и поскъпнаха повече от доволно. Ако се срути пазара там най много ще потънат и най дълго ще чакам да се върнат цените.
                    Продавай и не се бави !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      напротив беше ясно, че куцо и сакато ще се юрне да купува. иначе пазара няма да качи...2015-та стана ясно за БГ

                      Сега същите дето се юрнаха със закъснение да гонят пазара казват при по-високи лихви пазара не може да се сговни....ами ще видим.
                      Добре де толкова ли е трудно да кажеш : Да момчета бърках в подължение на много години, извинете

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        животът не спира
                        ако имаш идея и читав план Б действаш. Фикс лихва е задължителна просто за настоящия момент, но с таксите вероятно ще качи. Много е важно на третата година колко ще си капитализиран и колко ще си покрил.
                        Да, ще действам и ще видим третата година. План B и C имам, дори да стане нещо и да нямам доходи, 10-20 години мога да плащам вноските, зависи от лихвите. За твоето МЯУ съм подготвен, да не дойде само моето МЯУ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Пак да попитам защо очакваш 5-6% да смразят кръвта на кредитополучателите

                          А не можеше да видиш как отрицателна лихва -0.5% им я разгорещява ???

                          Не е ли време да признаете с Кавръка и Бота бъркахте в продължение на повече от 5 години и тогава да се пънете да давате прогнози
                          напротив беше ясно, че куцо и сакато ще се юрне да купува. иначе пазара няма да качи...2015-та стана ясно за БГ

                          Сега същите дето се юрнаха със закъснение да гонят пазара казват при по-високи лихви пазара не може да се сговни....ами ще видим.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Хм, не знам да има в момента такъв луд, който да иска да си продаде имотите. Дори имотните понижители Бетера и Бертрама, въпреки вярата си светлото бъдеще на тънките цени, не си и помислят да разпродават
                            Аз съм от тия лудите имам едни за продаване щото са на кофти локация и поскъпнаха повече от доволно. Ако се срути пазара там най много ще потънат и най дълго ще чакам да се върнат цените.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                              През 2008-ма цените тук катериха месец и половина след краша на братята Лемън. След това се сурнаха със страшна сила.
                              Когато нашият пазар на НИ стане истински пазар на НИ, тогава ще можем да гледаме и другите пазари и да градим хипотези. Един пазар на НИ има един цял куп индекси, които отчитат инфраструктура, перпсективи, предстоящи строежи и куп други неща. У нас изобщо няма подобни каталози и класации. После, купих един апартамент в Белгия навремето - ами идва цяла делегация от специалисти, които правят оценка на състоянието на жилището - като започнеш с влагомерите във всяко кътче, та стигнеш до вътрешната и външната част по цялостнот захранване с газ, ВК, електро и т.н. Тук никога не знаеш какво купуваш - виждаш какво има и толкоз, без никаква експертиза. Е, какъв пазар имаме и за какво говорим - щял да се срути, да с спука балонът, да изпопадат бабичките от балконите на хубавите имоти. Нищо подобно. Пазарът у нас си има свои коловози, които изобщо не се пресичат с представите за пазар.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                мисля, че 5-6% от ЕЦБ ще смразят кръвта на масата кредтиополучатели (кредитите ще са с горница) , а пазара ще отсее лудите, които няма да се трогнат. Има толкова много голям дълг взет на смешна лихва, че 5% стигат, но да поживеем да видим.
                                Пак да попитам защо очакваш 5-6% да смразят кръвта на кредитополучателите

                                А не можеше да видиш как отрицателна лихва -0.5% им я разгорещява ???

                                Не е ли време да признаете с Кавръка и Бота, че бъркахте в продължение на повече от 5 години и тогава да се пънете да давате прогнози
                                Last edited by 6000; 17.10.2022, 19:48.

                                Коментар

                                Working...
                                X