IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
    В общи линии съм съгласна с това което пишеш и винаги съм твърдяла ,че е много бавен процес. Наистина не вярвам ,че ще има много хора купили имоти които не ползват да ги продадат за да сложат парите си на лихва от 6 %.
    Сценарият не е този, а съвсем различен.
    Те няма да го продадат, за да ги сложат на лихва - не! Това би било безмислено.
    Тези които са купували второ, трето, пето жилище заради страха от инфлация и с кредит при 2% лихва - при новите условия лихвата може да подгони 6%, инфлацията ще е едноцифрена, а жилището - сериозна тежест, особено ако не носи наем!

    И друга опасна тенденция засякох лятото - теглене на кредити за покупка на злато (особено като беше в пика си на 2000$/оз, заради войната)! Такива ептен ще затънат но някои уроци са скъпи!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

      Боже Каврък, ти не правиш разлика между М2(Междинни пари), М3(широки пари) и Q2(Второ тримесечие). Спирам, спирам...че стана страшно...
      при широките пари има вратички, които правителствата ползват до последно
      въпросът е, че в крайна сметка инфлацията идва като цунами и ги отнася,защото с нея или се бориш или сърфираш по вълната докато не те засили в някой скалист бряг.

      ЕЦБ (няма общо с британците, които са напред във финансовия инженеринг) бяха пуснали доклад точно за мошенгиите, с които правителства на членки в зоната могат да помпат широките пари. Това може да им купи време, но само задълбочава картинката с инфлацията.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Чудя се защо продължавам да ти обръщам внимание!?

        Пределно ясно съм уточнил, че дефлацията по борсовите стоки е повече от очевидна и всеки ден парите ми могат да купят все повече от същите активи спрямо няколко месеца по-рано (тия с късите позиции печелят доволно, как иначе щеше да става тая работа!? ) Та нито стандарта ми е паднал, нито покупателната ми е намаляла. Даже напротив! И ако кашкавала е поскъпнал, а ти нямаш капацитета как да компенсираш това... си е твой проблем. Не ни занимавай с битовите си драми.
        Абе, смешко, не ми обяснявай, че ти търгуваш на световните суровинни пазари, когато те е страх да купиш едно наполеонче на завишена цена.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Скъпи, Дюрекс!
          Простете моята фриволност по отношение на избрания от вас никнейм, но идва най-вече заради 'качеството' на вашите разсъждения!

          1. Цените не падат за един ден ! и 2. Инфлацията не е това константно явление, каквото се опитвате да го изкарате. Не става така - лягаш си довечера, утре се събуждаш и всичко с 40% надолу, а инфлацията 20% - НЕ! Това е бавен, тегав и мъчителен процес, при който нервите на много хора не издържат! Не и в обстановка на трайно променени нагласи! Това да гледаш ден след ден как вложението ти в имот намалява, как ден след ден алтернативите растат, а ти да пропускаш изгоди, как ден след ден инфлацията се стопява и дори обръща знака..... тая тръпка не е по силите на всеки! 'Еле пък на Пена и Вуте на които междувременно са издули платната на лихвата по кредита!

          И през целия тоя период жокерите са в ръката на тоя с кеша, както са били на ваша страна през 2000-та, когато сте се пазарили в Изток.
          В общи линии съм съгласна с това което пишеш и винаги съм твърдяла ,че е много бавен процес. Наистина не вярвам ,че ще има много хора купили имоти които не ползват да ги продадат за да сложат парите си на лихва от 6 %. Може и да се лъжа ама обикновено излизам права
          Много ви вълнува никнейма ми от къде идва, е сега ще ви споделя. Когато се регистрирах и много никове бяха заети, та тогава по френската телевизия даваха филм на режисьора Дюри , написах го и хвана декиш Въпреки ,че не ми е от любимите режисьори си оставих този никнейм

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            https://fakti.bg/krimi/723385-dado-r...tor-v-parvomai
            Дядо разстреля арендатор в Първомай
            • дядо-
            • разстрел-
            • арендатор-
            • първомай
            Арендаторът е убит с два изстрела - един в главата и един в тялото

            4 годишният Благой от Първомай е убил днес след скандал 51-год. арендатор Димитър Иванов. Екзекуцията е станала с ловна пушка. Предполага се, че тя е законна, тъй като старецът е ловец.

            Арендаторът е убит с два изстрела - един в главата и един в тялото, съобщи Блиц. Предполага се, че спор между двамата е имало отдавна и днес той е ескалирал.

            Така е нужно да се регулира тоя пазар ,друг начин няма
            https://fakti.bg/life/723277-malkoto...rav-pat-snimka
            Малкото коте на Божинов стана майка за пръв път (СНИМКА)

            • бояна генова-
            • малко коте-
            • стана майка-
            • син
            Новината дойде от личния ѝ профил, където тя сподели няколко снимки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
              Ти от много месеци пишеш, че нямало инфлация, а сега, че намалявала. Докато се оплиташ в лъжите си или по-скоро приемаш желаното за действително, инфлацията избуши тавана. Не е нормално да се гледа как цената на кашкавала в лидъл не спира да поскъпва на всеки две седмици, а някой дървен философ да ни обяснява за липса на/ или намаляваща инфлация
              Чудя се защо продължавам да ти обръщам внимание!?

              Пределно ясно съм уточнил, че дефлацията по борсовите стоки е повече от очевидна и всеки ден парите ми могат да купят все повече от същите активи спрямо няколко месеца по-рано (тия с късите позиции печелят доволно, как иначе щеше да става тая работа!? ) Та нито стандарта ми е паднал, нито покупателната ми е намаляла. Даже напротив! И ако кашкавала е поскъпнал, а ти нямаш капацитета как да компенсираш това... си е твой проблем. Не ни занимавай с битовите си драми.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Ти от много месеци пишеш, че нямало инфлация, а сега, че намалявала. Докато се оплиташ в лъжите си или по-скоро приемаш желаното за действително, инфлацията избуши тавана. Не е нормално да се гледа как цената на кашкавала в лидъл не спира да поскъпва на всеки две седмици, а някой дървен философ да ни обяснява за липса на/ или намаляваща инфлация
                А от години твърди, че имотите ей сега ще се сринат. Този , накавръка , жони, държат първенство по.. то даже не са прогнози, а брътвежи на объркани хора.

                Коментар


                • https://www.bloombergtv.bg/a/19-svet...adat-izpalneni
                  Красен Станчев: Плановете за въвеждане на еврото вече не могат да бъдат изпълнени

                  Доц. Красен Станчев, финансист и преподавател, основател на Института за пазарна икономика, "Светът е бизнес", 19.09.2022 г.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Скъпи, Дюрекс!
                    Простете моята фриволност по отношение на избрания от вас никнейм, но идва най-вече заради 'качеството' на вашите разсъждения!

                    1. Цените не падат за един ден ! и 2. Инфлацията не е това константно явление, каквото се опитвате да го изкарате. Не става така - лягаш си довечера, утре се събуждаш и всичко с 40% надолу, а инфлацията 20% - НЕ! Това е бавен, тегав и мъчителен процес, при който нервите на много хора не издържат! Не и в обстановка на трайно променени нагласи! Това да гледаш ден след ден как вложението ти в имот намалява, как ден след ден алтернативите растат, а ти да пропускаш изгоди, как ден след ден инфлацията се стопява и дори обръща знака..... тая тръпка не е по силите на всеки! 'Еле пък на Пена и Вуте на които междувременно са издули платната на лихвата по кредита!

                    И през целия тоя период жокерите са в ръката на тоя с кеша, както са били на ваша страна през 2000-та, когато сте се пазарили в Изток.
                    Ти от много месеци пишеш, че нямало инфлация, а сега, че намалявала. Докато се оплиташ в лъжите си или по-скоро приемаш желаното за действително, инфлацията избуши тавана. Не е нормално да се гледа как цената на кашкавала в лидъл не спира да поскъпва на всеки две седмици, а някой дървен философ да ни обяснява за липса на/ или намаляваща инфлация

                    Коментар


                    • https://fakti.bg/krimi/723385-dado-r...tor-v-parvomai
                      Дядо разстреля арендатор в Първомай
                      • дядо-
                      • разстрел-
                      • арендатор-
                      • първомай
                      Арендаторът е убит с два изстрела - един в главата и един в тялото

                      54 годишният Благой от Първомай е убил днес след скандал 51-год. арендатор Димитър Иванов. Екзекуцията е станала с ловна пушка. Предполага се, че тя е законна, тъй като старецът е ловец.

                      Арендаторът е убит с два изстрела - един в главата и един в тялото, съобщи Блиц. Предполага се, че спор между двамата е имало отдавна и днес той е ескалирал.

                      Така е нужно да се регулира тоя пазар ,друг начин няма
                      Last edited by nkavrakov1982; 21.10.2022, 15:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                        Пиша това което мисля. Не съм в категорията да държа празни имоти заради капиталова след продажбата, но колегата ,Миро, твърди ,че има много такива и пиша точно за тези хора. При положение, че са си дали парите за покупка на апартаменти и ги държат празни няма и да ги продадат на по-ниска цена независимо от лихвите да не говорим при висока инфлация. Абсурд !
                        Скъпи, Дюрекс!
                        Простете моята фриволност по отношение на избрания от вас никнейм, но идва най-вече заради 'качеството' на вашите разсъждения!

                        1. Цените не падат за един ден ! и 2. Инфлацията не е това константно явление, каквото се опитвате да го изкарате. Не става така - лягаш си довечера, утре се събуждаш и всичко с 40% надолу, а инфлацията 20% - НЕ! Това е бавен, тегав и мъчителен процес, при който нервите на много хора не издържат! Не и в обстановка на трайно променени нагласи! Това да гледаш ден след ден как вложението ти в имот намалява, как ден след ден алтернативите растат, а ти да пропускаш изгоди, как ден след ден инфлацията се стопява и дори обръща знака..... тая тръпка не е по силите на всеки! 'Еле пък на Пена и Вуте на които междувременно са издули платната на лихвата по кредита!

                        И през целия тоя период жокерите са в ръката на тоя с кеша, както са били на ваша страна през 2000-та, когато сте се пазарили в Изток.
                        Last edited by Julius_BG; 21.10.2022, 14:54.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Гледах едно интервю с шефа на "Явлена "Страхил Иванов.Той каза две основни неща-първо,че в София необитаемите жилища са около 30 процента и второ, че основната причина за високите цени на жилищата били есемесите. Каза го на шега и като водещият го попита какво има предвид,Иванов каза,че заради ниските лихви и таксите хората с големи депозити в банки като получели есемес,че парите им намаляват в банките, масово ги теглили и купували имоти. Като се обърне тенденцията и стане изгодно да се държат пари на депозит и същевременно цените на имотите тръгнат надолу ,ще има масови продажби и вкарване на парите в банки. И това,че ти или Песимистчо няма да продавате ,не означава, че всички ще са така.Повечето инвеститори в имоти са ги закупили с цел повишаване на цените, а не да печелят от наеми. И само се ослушват, за да видят кога ще е пикът.При спад ще гледат максимално бързо да се отърват.А банките ще ги чакат с високите лихви по депозитите.
                          Картината е малко по-детайлна.

                          Наистина има много имоти в София и празни апартаменти.

                          Обаче има крайни квартали и лоши квартали, които не се търсят и там не може да се отдаде под наем - кв. Левски, Ботунец, Филиповци и други.

                          Трябва да е близо до центъра и да е в хубав вид.

                          Все пак това е столица и тук ще има работа и наематели и след 100 г.

                          По-трудно се продават вили и селски къщи, за които има малко клиенти.

                          Морските имоти също са хубави, но българите не са готови масово да инвестират в морски или планински имот. Съдя по колегите ми.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Ако продаде, поне получава част от парите. Ако държи празен имот, губи 100%+данъци и поддръжка.
                            Празен имот не струва и пукната пара, не знам колко сляп трябва да е човек, за да не го осъзнае. Особено в тази загиваща държава.
                            Чувак, не всеки, който върти бизнес с имоти търси печалбата. Нелогично, но факт. Колко жени "развиват" бизнес, който си е постоянно на загуба, покривана от мъжете. Колко IT простотии никога не са имали печалба и никога няма да имат, но въртят обороти за милиони и милиарди. Чудно е да се бараш, че си на ти с имотите, а не познаваш хора, които държат празни жилища без дори да се замислят да ги продават или отдават под наем.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              Пиша това което мисля. Не съм в категорията да държа празни имоти заради капиталова след продажбата, но колегата ,Миро, твърди ,че има много такива и пиша точно за тези хора. При положение, че са си дали парите за покупка на апартаменти и ги държат празни няма и да ги продадат на по-ниска цена независимо от лихвите да не говорим при висока инфлация. Абсурд !
                              Аби нека лихвите по депозитите станат по 6 процента както бяха преди 20 години, тогава пак ще си говорим дали е абсурд.И разликата с тогава е,че първо нямаше толкова много набити пари в имоти и хората като цяло нямаха спестени повече пари.Което означаваше,че депозит не носи чак толкова голям приход. Ама на 300 бона при 6 процента лихва си е доход от 18 бона на година. Бързоликвидни, а не като имотите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Не знам, попитай по-доброто момче ,дали ще продава ако се качат лихвите. Мисля, че и той няма да продаде при тази инфлация ,но все пак той да си каже
                                Каква инфлация? С какво празният ти имот те пази от инфлацията? Парите трябва да се въртят, да създават оборот и добавена стойност. Набитите в ненужен имот пари имат стойност НУЛА, те вече са загубени на 100%.

                                Коментар

                                Working...
                                X