IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

    Нямам очаквания, следя развитието на пазара за спорта като правя паралел с минали параметри.
    Значи аз трябва да започна да правя паралели с 2000 год. на цени 400-500 $ кв. м. Несериозно ми се вижда да си призная.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Очакваш кв. м. да се върне на 1200 € за да купиш, ли ? Затова ли следиш тези обяви ?
      Нямам очаквания, следя развитието на пазара за спорта като правя паралел с минали параметри.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
        Понеже съм купувал в този бенчмарк на 1200 евро/м2 ново строителство 2008 с акт 16 и ипотечен кредит 50К евро на 5.5% лихва при наем 200 евро на гарсонера в Младост го следя -

        Резултат от Вашето търсене на:

        Местоположение: град София

        Квадратура: от 55 до 60 кв.м, Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

        Средна цена на имотите в извадката: 97648 euro
        Средна цена на кв.м: 1678 euro.
        Очакваш кв. м. да се върне на 1200 € за да купиш, ли ? Затова ли следиш тези обяви ?

        Коментар


        • Понеже съм купувал в този бенчмарк на 1200 евро/м2 ново строителство 2008 с акт 16 и ипотечен кредит 50К евро на 5.5% лихва при наем 200 евро на гарсонера в Младост го следя -

          Резултат от Вашето търсене на:

          Местоположение: град София

          Квадратура: от 55 до 60 кв.м, Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

          Средна цена на имотите в извадката: 97648 euro
          Средна цена на кв.м: 1678 euro.
          Last edited by unimog; 07.11.2022, 08:27.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

            От 0 на 3%+ за толкова кратък период? Малко е несериозно, не мислите ли?
            При тази инфлация,тези цени на жилищата и скоростта на лихвените вдигания,числата сочат натам,то и в момента има банки дето предлагат 3% за депозити но срочността е около 3 години или повече ,според мен високите лихви ще се задържат високи за по дълго време ,особено ако войната не приключи до половин,една година ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              До няколко месеца ,по скоро след Нова Година доходността от депозити ще се изравни с тази на имотите .
              От 0 на 3%+ за толкова кратък период? Малко е несериозно, не мислите ли?

              Коментар


              • Евроборът продължава умопомръчителната си възходяща тенденция, толкова рязко покачване - колкото никога досега -

                https://www.euribor-rates.eu/de/aktu...satz-6-monate/

                Коментар


                • До няколко месеца ,по скоро след Нова Година доходността от депозити ще се изравни с тази на имотите .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                    Спадът на цените на жилищата в Обединеното кралство тласка младите собственици на жилища към отрицателен собствен капитал

                    Купувачите за първи път може да се затруднят да покрият разходите, казва мозъчният тръст

                    Lloyds прогнозира, че цените на британските жилища ще паднат със 7,9% през 2023 г

                    Сривът на цените на британските имоти през следващата година вероятно ще остави почти една пета от младите собственици на жилища да живеят в къща, струваща по-малко от тяхната ипотекирана стойност.

                    https://www.bloomberg.com/news/artic...uity#xj4y7vzkg

                    Същото развитие като преди 13 години -

                    900 000 собственици на жилища са изтласкани към отрицателен капитал, казва ипотечният регулатор

                    Цифрите показват, че 1 от 10 собственици на имоти в североизточната част живеят в къщи на стойност по-малка от ипотеката

                    https://www.theguardian.com/money/20...uity-recession
                    Трета банка започна активно да предлага депозити след Ти Би АЙ и BNP Pariba ,рекламите на Ти Би АЙ за депозити вече почнаха да доминират нон стоп в телевизията ,сега ми се появи и този на Прокредит ,всеки месец изплащали лихвата ...тренда започва да се обръща относно банковата политика
                    Attached Files
                    Last edited by nkavrakov1982; 07.11.2022, 07:41.

                    Коментар


                    • Спадът на цените на жилищата в Обединеното кралство тласка младите собственици на жилища към отрицателен собствен капитал

                      Купувачите за първи път може да се затруднят да покрият разходите, казва мозъчният тръст

                      Lloyds прогнозира, че цените на британските жилища ще паднат със 7,9% през 2023 г

                      Сривът на цените на британските имоти през следващата година вероятно ще остави почти една пета от младите собственици на жилища да живеят в къща, струваща по-малко от тяхната ипотекирана стойност.

                      https://www.bloomberg.com/news/artic...uity#xj4y7vzkg

                      Същото развитие като преди 13 години -

                      900 000 собственици на жилища са изтласкани към отрицателен капитал, казва ипотечният регулатор

                      Цифрите показват, че 1 от 10 собственици на имоти в североизточната част живеят в къщи на стойност по-малка от ипотеката

                      https://www.theguardian.com/money/20...uity-recession

                      Last edited by unimog; 07.11.2022, 07:37.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                        Браво! Има един неизбежен въпрос. Не те ли сърбят ръцете да превземеш терасата? Въпросните 20 кв.м. са си още две спални. Ще стане четири стаен апартамент и пак ще си има гледка към Витоша Р/Е ще стане по-добро. И не се шегувам. В новото строителство се нагледах на спални по 9 кв.м.
                        Не, не ме сърбят. Имам си мое виждане за нещата и инвестицията и си го следвам. Никога не бих направил от двустаен тристаен апартамент, като освоя тераса 20 м2. Та именно тя е перлата в короната. Ще кача наема със 100 или 200 евра ще се настани семейство с 1-2 деца, което ще руши апартамента. Парите няма да им стигат, като ги удари кризата.... Не благодаря! Тези 100 или 200 евро над стандартният наем за двустаен в района аз си ги взимам безпроблемно от млади програмисчета или чужденци на мениджърски позиции в Бг. Това са най-добрите наематели. Имах един такъв 11 години, който не бе включил печката и фурната за тези години. Караше на готова храна за вкъщи или хранене навън. Само баня, спалня, микровълнова, хладилник и пералня използваше:-)))) Никога не ползвам брокер за отдаване под наем, но те са като хиени. Звънят и са склонни да водят наематели само с комисионна от тяхна страна. Рекорда ми е 18 огледа за 1 ден през 20-30 мин и над 100 обажданя по тел. в деня, когато качих обявата:-)))))) Трябваше да избирам между 5-6 кандидата, които АЗ одобрих. Направо кастинг. Накрая имаше и сърдити:-))))

                        Коментар


                        • https://www.bloombergtv.bg/a/4-anali...ot-desetiletie
                          Набирането на средства на Wall Street не е било толкова трудно от десетилетие
                          Пазарите са в застой, защото цената на заемите нараства, докато Федералният резерв повишава лихвените проценти

                          Агресивните увеличения на лихвените проценти задушават индустрии, чиито растеж зависи от евтин дълг – като недвижими имотите и финансите. Фед се надява, че забавянето в крайна сметка ще се разпространи в реалната икономика, тъй като намаленото наемане и корпоративните разходи удрят бюджетите на домакинствата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                            Последно и оставяме копторите за търсачите на силни усещания. Илюстрация какво правят от подобни "двустайни" прекроявайки стаи и квадратура.
                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8lm7e6&f1=1
                            Страшна история е това чудо на строителството с три вертикални канализационни тръби или някъде под пода минават хоризонтални.
                            Но, поуката е, че взимат стар коптор и с мега усилия го превръщат в същото, което предлага новото строителство - мисля, че конкретния пример е максимално близо до типичния 3-стаен тези години.

                            И за да има поука от написаното - за това наглеят брокерастите като го предлагат като 3-стаен, прекрасно знаейки, че в НА пише две стаи, вестибюл и кухня. И като ги питаш защо - или "вестибюла" е стая или "ако направите от кухнята стая, преместите банята, пробиете плочата, усвоите терасата, след някоя година мазето и двора, части от Борисовата и т.н.
                            В такава спалня като влезна и ме хваща клаустрофобията. На квадратура колкото една баня. Личи си, че разчитат кокетния ремонт да изкуши някоя кака, която не е много в час с размерите. За половин милка обаче трудно ще се продаде.

                            Интересува ме друго, как стоят нещата при закупуване на стая от съседен апартамент. Може ли да се узакони?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                              Последно и оставяме копторите за търсачите на силни усещания. Илюстрация какво правят от подобни "двустайни" прекроявайки стаи и квадратура.
                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8lm7e6&f1=1
                              Страшна история е това чудо на строителството с три вертикални канализационни тръби или някъде под пода минават хоризонтални.
                              Но, поуката е, че взимат стар коптор и с мега усилия го превръщат в същото, което предлага новото строителство - мисля, че конкретния пример е максимално близо до типичния 3-стаен тези години.

                              И за да има поука от написаното - за това наглеят брокерастите като го предлагат като 3-стаен, прекрасно знаейки, че в НА пише две стаи, вестибюл и кухня. И като ги питаш защо - или "вестибюла" е стая или "ако направите от кухнята стая, преместите банята, пробиете плочата, усвоите терасата, след някоя година мазето и двора, части от Борисовата и т.н.
                              +1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                                добре, надписахте ме - вероятно си заслужава, за който реши да изпълни този не лек ремонт - местене на кухня. Ще стане тристаен с вестибюл-кухня. Кухнята няма да бъде в бокс, а ще е разчупена, защото помещението има пет врати - една външна, една за баня и още три за стаите. Въпросът беше, че брокерите нямат право днес в този му вид да го продават за тристаен, а те го правят. Иначе съм виждал много панелни апартаменти с преместена кухня на балкона. Едностайните стават двустайни, а двустайните стават тристайни. И ги продават като такива, но след като въпросният ремонт е вече факт, а не преди това.
                                Последно и оставяме копторите за търсачите на силни усещания. Илюстрация какво правят от подобни "двустайни" прекроявайки стаи и квадратура.
                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8lm7e6&f1=1
                                Страшна история е това чудо на строителството с три вертикални канализационни тръби или някъде под пода минават хоризонтални.
                                Но, поуката е, че взимат стар коптор и с мега усилия го превръщат в същото, което предлага новото строителство - мисля, че конкретния пример е максимално близо до типичния 3-стаен тези години.

                                И за да има поука от написаното - за това наглеят брокерастите като го предлагат като 3-стаен, прекрасно знаейки, че в НА пише две стаи, вестибюл и кухня. И като ги питаш защо - или "вестибюла" е стая или "ако направите от кухнята стая, преместите банята, пробиете плочата, усвоите терасата, след някоя година мазето и двора, части от Борисовата и т.н.

                                Коментар

                                Working...
                                X