IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Тоя евро-?ейски съюз е на потъване. Времето и историята са показали, че такива "съюзи" не издържат дълго.
    Вероятно ще се разпадне като бившия Съветски Съюз.
    Само печатат пари като гламави, не произвеждат нищо, внасят стоки и услуги отвън... Само им вижте търговския баланс на еврозоната...

    Дефицит от 50 млрд евро на фона на рекордни цени на вносната енергия е нищо. И напълно обяснимо точно затова. Рано е за водката, товарищ!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

      Нещо не сте по четенето, ли?

      УниКредит:
      Описание на референтния лихвен процент
      Осреднен депозитен индекс (ОДИ) – представлява среднопретеглен лихвен процент по салда на целия обем депозити в лева (срочни и безсрочни) на сектори Нефинансови предприятия и Домакинства в банковата система в България
      УНИКРЕДИТ БУЛБАНК
      Актуална стойност
      0.01%
      Описание на референтния лихвен процент
      Осреднен депозитен индекс (ОДИ) – представлява среднопретеглен лихвен процент по салда на целия обем депозити в лева (срочни и безсрочни) на сектори Нефинансови предприятия и Домакинства в банковата система в България
      ​​​​​​
      Пощенска:
      Актуална стойност
      0.60%
      Референтен лихвен процент (Прайм) по потребителски и жилищно-ипотечни кредити. Прайм се определя на база зададени относителни тегла със съответните компоненти: средно претеглен лихвен процент на депозити на сектор "Домакинства" в банковата система, минимални задължителни резерви, разход за Фонд за гарантиране на влоговете и безрисков лихвен процент (доходност на вторичния пазар на ДЦК). Освен изброените в ПРАЙМ се включва и доходност до падежа на дългосрочни бенчмаркови ДЦК, емитирани от Република България, както и Корекция за промяна в цената на новопривлечен ресурс.
      Превод трябва ли на написаното или допълнителни разяснения?

      ДСК, ОББ и КБС и те са вързани към депозитните


      ​​​​​​Защо пишете глупости при положение, че е лесно проверима информация не става ясно
      Не пиша глупости,това не са индекси вързани към ОЛП на БНБ,едната банка определя лихвите от депозитните сделки,другата от сделките с ипотеките ,дето ама нищо общо няма с БНБ,относно това че банките чакат това е инфо на ниво човек дето прави целия бюджет на банка в България,името и няма да споменавам но е в топ 5 по печалби .
      Така че вЕрвайте в каквото искате.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
        https://youtu.be/-yiC8wZvzgQ?t=3571

        Честито на ипотекарите, ахахахаха.
        Това видео,речта реално слага край на цялата по долу дискусия,неколкократно шефа на най голямата банка в света подчерта същото което и аз говоря нон стоп,тази инфлация от началото на годината е вредна,тя е лоша инфлация от такъв тип,че унищожава всичко ,това каза и шефа на Фед,няколко пъти рестриктивни нива,рестриктивни нива,те отиват там където просто ще счупят абсолютно всичко но ще сринат цените и търсенето от клечките за зъби до имотите,речта е на английски но който не вярва да си я преведе
        Същото ,абсолютно същото тези дни го каза и класната от ЕЦБ,баба Ви Кристин Лагард.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Ама, ти кого визираш? Кавръка ли? Той НЕ Е имотаджия. Аз купувах през 2020 малко магазинче и 2021г, маломерка . Дюри закова още една къща преди няколко месеца, а Лева купи апарти в Плевен. Бетера (ако не лъже) е купил също през 2020г. Кой не купува????
          2019-2020 не го гледай, тогава купувахме на 1000 евра (на картинка) + 600 евра (хубав скъп) ремонт. В момента цените са 2500 евра + 800 евра (среден) ремонт. Кой купува? Аз не съм чул някой да е купил последните 2-3 месеца. ти чувал ли си? Някой от форума купил ли е? Който купи сега, една кафемашина от мен.
          Last edited by better; 02.11.2022, 22:11.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Айде глупости я виж хубаво Уникредит,Пощенска ,как си изчисляват лихвите и после пак ела ,ако разгледал всичките банки ще видиш един гювеч,ни една няма методика която да е унифицирана с другите или да се влияе само от ОЛП на БНБ.
            Нещо не сте по четенето, ли?

            УниКредит:
            Описание на референтния лихвен процент
            Осреднен депозитен индекс (ОДИ) – представлява среднопретеглен лихвен процент по салда на целия обем депозити в лева (срочни и безсрочни) на сектори Нефинансови предприятия и Домакинства в банковата система в България
            УНИКРЕДИТ БУЛБАНК
            Актуална стойност
            0.01%
            Описание на референтния лихвен процент
            Осреднен депозитен индекс (ОДИ) – представлява среднопретеглен лихвен процент по салда на целия обем депозити в лева (срочни и безсрочни) на сектори Нефинансови предприятия и Домакинства в банковата система в България
            ​​​​​​
            Пощенска:
            Актуална стойност
            0.60%
            Референтен лихвен процент (Прайм) по потребителски и жилищно-ипотечни кредити. Прайм се определя на база зададени относителни тегла със съответните компоненти: средно претеглен лихвен процент на депозити на сектор "Домакинства" в банковата система, минимални задължителни резерви, разход за Фонд за гарантиране на влоговете и безрисков лихвен процент (доходност на вторичния пазар на ДЦК). Освен изброените в ПРАЙМ се включва и доходност до падежа на дългосрочни бенчмаркови ДЦК, емитирани от Република България, както и Корекция за промяна в цената на новопривлечен ресурс.
            Превод трябва ли на написаното или допълнителни разяснения?

            ДСК, ОББ и КБС и те са вързани към депозитните


            ​​​​​​Защо пишете глупости при положение, че е лесно проверима информация не става ясно

            Коментар


            • https://youtu.be/-yiC8wZvzgQ?t=3571

              Честито на ипотекарите, ахахахаха.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                фед вдигна лихвата до 4%

                БНБ е банката на острова на стабилност или чака консуматорите да се накълват с хубави кредити от лихварите до коледа, а после ще обърнем палачинката
                У нас хората ползват дюшеци, а не банки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Ама, ти кого визираш? Кавръка ли? Той НЕ Е имотаджия. Аз купувах през 2020 малко магазинче и 2021г, маломерка . Дюри закова още една къща преди няколко месеца, а Лева купи апарти в Плевен. Бетера (ако не лъже) е купил също през 2020г. Кой не купува????
                  2022 година кой какво купи ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                    Толкова време отделяте на форума, а нещо елементарно не проверявате:
                    https://www.moitepari.bg/content.asp...hveni-procenti

                    Започвам да си мисля, че не сте искрен, а се опитвате да ни манипулирате! (възмутено!)
                    Айде глупости я виж хубаво Уникредит,Пощенска ,как си изчисляват лихвите и после пак ела ,ако разгледал всичките банки ще видиш един гювеч,ни една няма методика която да е унифицирана с другите или да се влияе само от ОЛП на БНБ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Ти в Плевен в парк Хотел Кайлъка ли си бре? Арт хотела? Посети френската кухня на ресторанта. Хотела е на много добро място, тихо, с уникална градина.
                      Що ми се не обади да дойда с едно моме да ви запозная.
                      Ми аз съм с една колежка тука,познавала се с Дяковска ,теглихме по един тигел на центъра,но пък и кучето си е взела с нея ,та с него ни напред ни назад,в хотела тя отиде да пие една бира ,докато аз се оттеглих, щото с това куче цял ден ни дойде овър,гледаш го симпатично но само лае,ръмжи,проклет характер ,тука кучетата са като котките в Египет ,та му постлаха,та храна му дадоха от рецепцията комплимент,изобщо куче да си ,но тя и Дяковска е кучкарка ,даже като дойдохме си разхождаше кучетата в парка,с още някаква жена.
                      Затова и не се обадих ,защото съм вързан с нея,едвам намерихме къде да паркираме ,ужас е долу ,над центъра намерихме ,дето строят сега някаква нова сграда ,доколкото разбрах е взет с 10 годишна концесия хотела,и сега всичко дето се изкара от Германия по концерти и участия тука се наливало,не знам дали ще и излезе сметката ,парка е уникален,но си личи че общината не пипа нищо,жалко е много, е знам защо,толкова ли няма интерес да живне малко,гледам и в самия парк изоставени ресторанти,места ,от татово време нищо не е пипано с няколко неща,тука покрай хотела е имало инициативи ,и са изчистили не малко площи.Кайлъка е уникално място иначе .
                      Last edited by nkavrakov1982; 02.11.2022, 21:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        Чудесно. Значи че цените имотите и през следващите години ще излетят до още по-нови върхове и до невиждани астрономически стойности.
                        Което значи, че феновете на тухлите дрънкайки по цял ден празни приказки във форума пак си проспаха момента, пак си изпуснаха влака и не купиха.

                        Миналата и тази година имотите им катерят ли катерят нагоре, нашите тухладжии само блеят, дрънкат у темата общи приказки и не купуват...
                        Ама, ти кого визираш? Кавръка ли? Той НЕ Е имотаджия. Аз купувах през 2020 малко магазинче и 2021г, маломерка . Дюри закова още една къща преди няколко месеца, а Лева купи апарти в Плевен. Бетера (ако не лъже) е купил също през 2020г. Кой не купува????

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Повечето банки не са на ОЛП,а на Юробор,дори има и такива като ПИБ,които са си разработили техни собствени индекси.
                          Това на прост език означава,че българските банки ще вдигнат лихвите със закъснение но за сметка на това ще синхронно и бързо ,тръгне ли една,две големи останалите ще я последват веднага
                          Толкова време отделяте на форума, а нещо елементарно не проверявате:
                          https://www.moitepari.bg/content.asp...hveni-procenti

                          Започвам да си мисля, че не сте искрен, а се опитвате да ни манипулирате! (възмутено!)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            Ти в Плевен в парк Хотел Кайлъка ли си бре? Арт хотела? Посети френската кухня на ресторанта. Хотела е на много добро място, тихо, с уникална градина.
                            Що ми се не обади да дойда с едно моме да ви запозная.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                              Бнб имат други проблеми в момента, като например... Да дадат анализа за ползите и рисковете от приемането на еврото, стига се крили като мишки.
                              Време е за темата за еврото, ако има такава
                              Точно така. Мафията дава мило и драго да стоим далеч от ЕЦБ.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                фед вдигна лихвата до 4%

                                БНБ е банката на острова на стабилност или чака консуматорите да се накълват с хубави кредити от лихварите до коледа, а после ще обърнем палачинката
                                Бнб имат други проблеми в момента, като например... Да дадат анализа за ползите и рисковете от приемането на еврото, стига се крили като мишки.
                                Време е за темата за еврото, ако има такава

                                Коментар

                                Working...
                                X