IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Харчим си парите за апарти, а не за извращения :-)
    Ако се случи подобно нещо / прогресивно данъчно облагане/ никой обикновен човек няма да може и да си помисли да си купи жилище в София защото доходите , които биха му помогнали за тази цел ще бъдат зверски обложени, а имоти / по много много/ ще притежават само свръхбогатите , които чрез схеми/фирми и т..н. ще изнягват големите данъци.
    За пореден път си пожелаваш нещо, което е в твой ущърб :-)
    това не е вярно. Над 3к трябва да плащат 20%, до 3к НУЛА. Те плащат 23% други налози - пенсии и здравни т.е ПОВЕЧЕ от т.нар. богати или средна класа и сега. Това е въйпиюща несправедливост.
    Трябва да вдигат прага - поне на 5к ....
    За пенсиите. Да ви кажа при мен какво се случи.
    Като се пенсионирах коефициента ми беше 2,34, сега след 5 години осигуряване на макс праг ми е 1,86. Загуба от 0,5 и изчислената ми пенсия е 100лв по малко отколкото вземам. Та бъдещите пенсионери имате всички шансове да вземате по малка пенсия от моята която е и в момента да не говорим за поне 6-8% отгоре годишно в бъдеще.
    За здравето вие си знаете - не платиш ли те оставят да умреш като куче и на стълбите
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Защо пледирам за унижощение на номенклатурата,дори не за нея ,за нейните корени и разклонения ,за техните деца ,внуци,правнуци,всички те лесно могат да бъдат открити,идентифицирани и махнати,просто ще изчезнат от властта,дори от държавата ,а всичките им имоти и земи да бъдат конфискувани.
      Ники, за съжаление ще ни оставиш ептен без население. Иронията е, че искаш да го направиш с техните методи. Не виждам особен смисъл. Тях самият капитализъм ще ги изтреби, а способните нека оцеляват. Естествен подбор му викат.
      Last edited by Arana; 25.10.2022, 22:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Защо пледирам за унижощение на номенклатурата,дори не за нея ,за нейните корени и разклонения ,за техните деца ,внуци,правнуци,всички те лесно могат да бъдат открити,идентифицирани и махнати,просто ще изчезнат от властта,дори от държавата ,а всичките им имоти и земи да бъдат конфискувани.
        Ти така ще изкорениш самото Зло, за да пусне семе другаде.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

          Това е само работа на Ивайла .
          Ами връща си го момичето.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Те и кофите за боклук ще ги брандират. Преди беше Вълка, сега е Версаче. Утре може да бъде Луи Вютон, тъй като и в дамска чанта е същото.
            Това е само работа на Ивайла .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              явно е купил и концесията за варна, след това.
              няма да се учудя ако брандират и камионите.
              Те и кофите за боклук ще ги брандират. Преди беше Вълка, сега е Версаче. Утре може да бъде Луи Вютон, тъй като и в дамска чанта е същото.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Над 3600 който взима е богат,това не са малко пари ,особено за България .Гечев е прав ,да се вземат от тях,каква средна класа в България ?Такава няма,а и хората с много пари бълха го ухапала че ще плати още едни 20% горница,под формата на данък,и без това сега харчат пари за всякакви извращения ,и си купуват какво ли не ,което не им трябва ,изобщо няма да усетят нищо.В България има бедни и богати,това е проблема ,няма средна класа.
                Харчим си парите за апарти, а не за извращения :-)
                Ако се случи подобно нещо / прогресивно данъчно облагане/ никой обикновен човек няма да може и да си помисли да си купи жилище в София защото доходите , които биха му помогнали за тази цел ще бъдат зверски обложени, а имоти / по много много/ ще притежават само свръхбогатите , които чрез схеми/фирми и т..н. ще изнягват големите данъци.
                За пореден път си пожелаваш нещо, което е в твой ущърб :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Аз имам двама познати, които си пратиха децата в Австрия, върнаха се тук и сега опъват каиша за 1500 лв.
                  Ако човек е некадърен, и на луната да го пратиш, няма да излезе дърво от него. Аз пък имам позната, която сама издържаше сина си в Германия, в Дрезден. Върна се в Бг и стартира в голяма немскоезична компания на чудесна заплата. Който е тъпичък, ще опъва каиша, тук, там, или където и да е.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Аз имам двама познати, които си пратиха децата в Австрия, върнаха се тук и сега опъват каиша за 1500 лв.
                    Сина ми завърши в Англия и си работи по специалността и не ще да се връща въпреки,че имаме 3 апартамента във Варна.Сега взе и британско гражданство.То като гледам дупките по улиците във Варна и мен ми иде да се махна.И мой познати пратиха сина си в Холандия.Искара един семестър профука една торба пари и сега учи в ме ито.

                    Коментар


                    • https://www.investor.bg/a/539-banki-...banker-v-sveta

                      Предупрежденията на най-влиятелния банкер в света Джейми Даймън предупреди за „ураган", който ще връхлети икономиката на САЩ, предизвикан от по-строгата парична политика на Фед
                      25/10/2022 година

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Понеже доста хора явно сме заблудени и не знаем какво идва / макар и да сме минали през 90-те години с хиперинфлация, купони , режим на тока и на водата , телефон дуплекс с огромни връзки и кво ли не/ би ли споделил с нас ? Може да ни изненада....?
                        Ако е много лошо, само чувството за хумор спасява положението....
                        да ти кажа ли какво идва
                        януарските предизвестия
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Каврък как тоз дет взема над 3600 лв на месец е богат? С такъв доход не можеш да си позволоиш кола на лизинг, кво остава за жилище.
                          Само не казвай, че ти получаваш по-малко от 3600.
                          Няма ,значение колко получавам ,когато над 7 години съм изкарвал еквивалента на 8,9,10000 лева днес като покупателна способност ,мога да кажа че съм се справил добре,сега се оправям и с по-малко,говорим за средна класа,не за хора правещи бизнес или тесни специалисти или мениджъри,защото имай в предвид че в САЩ когато се правят сметките за средни заплати средния и висш мениджмънт се вадят от уравненията .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Не не виждам, аи не ми и трябва, все пак не съм Дънкан Маклауд.
                            Ако не гледаше такива глупости, щеше да споменеш Сен Жермен, това си е класика в жанра. Но телевизията уби мисленето и сега мислите не са от най-живите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                              Версаче купи концесията за боклука от Столична община. Затова.
                              явно е купил и концесията за варна, след това.
                              няма да се учудя ако брандират и камионите.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Експроприацията не е нещо ново...

                                https://www.mediapool.bg/germaniya-t...ews334528.html

                                Тук повода е войната,но нека се замислим,колко неща се промениха лекинко след 2020 година...
                                Зелени планове,норми,още по силни рестрикции върху квотите за емисиите ,защо когато коментирам нещо което е факт под една или друга форма Вие се нахвърляте върху мен все едно аз го искам ?
                                Ще ти кажа и друго ,най -голения символ на свободата за човека ,като вещ,знаеш ли кое е ?
                                Личния автомобил.
                                Така сега ,всички знаем какви са плановете за личния автомобил и не само ,Вие се тръшкате за имотите ,ами ще ти кажа че имотите също ще минат под ножа за енергийната ефективност и изобщо нормите ,има хиляди врътки и начини с които след едни 10 години сам да махнеш имотите си ,или дори да те накарат да ги дариш,или каквото и да е само и само да те накарат да бъдеш по -зависим...видя Ковид,видя войната,ще го направят за твое добро и на финала най -гротексното е че ще се радваш и с горчивина ще помниш какво съм писал ...
                                Каврък, всичко това ми е ясно и съм съгласен. Относно зелената компонента при имотите, тя ще расте, но това ще ги направи ли по-достъпни за теб? За мен? За когото и да било?
                                Е щом знаеш, че искат да нямаме нищо, защо риташ срещу ръжена а не купиш? Вече и 30% спад не те устройват.
                                Ти сериозно ли чакаш революция?

                                Коментар

                                Working...
                                X