IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Общите части са друга бира и безспорен факт, че се увеличават с всяка година по-ново.
    Това е просто скрито вдигане на цената ...., но няма отношение към подобряването на техническите параметри. Всеки по-нов апарт е с нещо по-добър от предният ми като ползвани технологии
    Хахах, ползвани технологии в Булгаристан. На хартия и реклама е едно, изпълнението на бай Мангау е съвсем друго.
    Просто те съветвам да минеш покрай нов груб строеж преди да налепят пластмасите по фасадата (които го скриват) и да видиш кривините и фугите. По-некачествен материал от съвременния няма как да има - пластмаса и кухи тухли винербергер дето се чупят само като ги пипнеш, турски цимент и пр.

    Най ми е смешно как повтаряте едни и същи лъжи, за да си рекламирате боклуците, смятайки хората за идиоти. На всеки сайт ми качили разни картинки с градини, поточета и птички, най-висок клас строителство, а като идеш на място - 24 карата боклук и мизерия. На БГ строител и инвеститор да се довериш - няма по-голям глупак от купувачът на ново строителство.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      това с 20% на договор и 80 на акт 16 беше в един според мен кратък перион
      и за странни места, като гоцето примерно

      за инфо на лордчето,
      аз примерно гледам предимно зеленото
      - често е по-тънко
      - случва се да може да избираш от няколко маломерки в сградата
      - захлюпваш ги на куп и не са ти насяти из целия квартал
      - и разбира се тръпката, тръпката е доста по-силна


      Такава тръпка наистина ми харесва - ва банк - или ще гърми, или ще става

      Пусто семка е моята, нямам топки да влезна така, ни сърце после да устискам, докато ги построят. Ама хвала на такива люде като тебе, дето действат със замах. Сериозно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Преди време ги бях гледал точно в сайта им . Не ме устройват и нататък не съм се интересувал. Не са моите хора макар и Жонката да мисли друго :-)
        Договорите при зеленото са почти без значение...или поемаш риска или не.... В момента е напрегната ситуацията и има риск при всеки зелен. Писах и преди - продажбите на съседа ми от няколко месеца насам са замръзнали при това на нещо, което е построено доста напред..., а и той има кеш....НО.....
        айде пак сега
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Ратко, остави Гоцето на Радомирци :-)
          А я кажи Бетерчо как го виждаш след поредната новина...не че е неочаквано...дори писах преди, че скоро ще има поредица от подобни новини до нулирането....
          https://business.dir.bg/kompanii/por...d-kraha-na-ftx
          Дали ще изкупи маломерките в Папура докато спасява койните :-))))
          аз така и не го разбрах, защо не продаде всичко на 60к и сега да е натоварил х4
          нищо нема да изкупи из папура, по проста причнина, че нема какво да се купи
          може нещо по ливадите и гоцето евентуално да закачи + кредитче
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Бе нз. Аз като си гледам тухлената стеничка 50см. дебела външна с дървена двуслойна дограма, при това разчупена, която не е мръднала за 25г., съм склонен да се съглася с Джони. Терасата-широка, плочките не са мръднали 30г. Дограмата ПВЦ също. Вътре , само първокласен испански гранитогрес, част от който трябваше да подменя, швейцарско осветление, а аз катила на всичко това, сложих китайски климатик GREE.
            Това е хубаво. Колкото повече различни мнения по-добре. А най-добре хората да купуват повече крипто, акции , злато и т.н. Само не имоти.... По-малко маймуни на клона :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Общите части са друга бира и безспорен факт, че се увеличават с всяка година по-ново.
              Това е просто скрито вдигане на цената ...., но няма отношение към подобряването на техническите параметри. Всеки по-нов апарт е с нещо по-добър от предният ми като ползвани технологии
              Бе нз. Аз като си гледам тухлената стеничка 50см. дебела външна с дървена двуслойна дограма, при това разчупена, която не е мръднала за 25г., съм склонен да се съглася с Джони. Терасата-широка, плочките не са мръднали 30г. Дограмата ПВЦ също. Вътре , само първокласен испански гранитогрес, част от който трябваше да подменя, швейцарско осветление, а аз катила на всичко това, сложих китайски климатик GREE.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Тобото имат 3 схеми общо взето за мен еднакви,с разхвърляни вноски като почват от 25%,има ги в сайта качени,питам има ли разлика в цената ,ами не ,четох договора,общо взето нула стойност и тежест,нормален поръчков договор,и аз работя с подобни една част като типове ,утре ако нещо стане пиеш студена вода,но на всичкото отгоре пише че трябва да им плащам в евро,вместо стойността в лева по БНБ фиксинг,цялото превалутиране за моя сметка и то през едно ООД със 100 лева капитал,открито оня ден
                Преди време ги бях гледал точно в сайта им . Не ме устройват и нататък не съм се интересувал. Не са моите хора макар и Жонката да мисли друго :-)
                Договорите при зеленото са почти без значение...или поемаш риска или не.... В момента е напрегната ситуацията и има риск при всеки зелен. Писах и преди - продажбите на съседа ми от няколко месеца насам са замръзнали при това на нещо, което е построено доста напред..., а и той има кеш....НО.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  това с 20% на договор и 80 на акт 16 беше в един според мен кратък перион
                  и за странни места, като гоцето примерно

                  за инфо на лордчето,
                  аз примерно гледам предимно зеленото
                  - често е по-тънко
                  - случва се да може да избираш от няколко маломерки в сградата
                  - захлюпваш ги на куп и не са ти насяти из целия квартал
                  - и разбира се тръпката, тръпката е доста по-силна
                  Ратко, остави Гоцето на Радомирци :-)
                  А я кажи Бетерчо как го виждаш след поредната новина...не че е неочаквано...дори писах преди, че скоро ще има поредица от подобни новини до нулирането....
                  https://business.dir.bg/kompanii/por...d-kraha-na-ftx
                  Дали ще изкупи маломерките в Папура докато спасява койните :-))))
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.11.2022, 21:23.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Еми признавам, не знаех , че има такива :-) А колко е сериозна потърси в гугъл инфо кои са Крит и комплекс 20 бора в Ливадите например :-)
                    Тобото имат 3 схеми общо взето за мен еднакви,с разхвърляни вноски като почват от 25%,има ги в сайта качени,питам има ли разлика в цената ,ами не ,четох договора,общо взето нула стойност и тежест,нормален поръчков договор,и аз работя с подобни една част като типове ,утре ако нещо стане пиеш студена вода,но на всичкото отгоре пише че трябва да им плащам в евро,вместо стойността в лева по БНБ фиксинг,цялото превалутиране за моя сметка и то през едно ООД със 100 лева капитал,открито оня ден

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      Това е добре, при влизане с малко самоучастие до акт 15/16, риска е ок. Защото докато вървят годините в чакане, при набити едни 80%, могат спокойно да влязат в графа пропуснати ползи. Т.е. зеленото трябва да покрива риск + пропуснати ползи от наеми + в голяма част от случаите компромис с локацията. Фактора качество, както си споменал също трябва да се отчете като +.
                      това с 20% на договор и 80 на акт 16 беше в един според мен кратък перион
                      и за странни места, като гоцето примерно

                      за инфо на лордчето,
                      аз примерно гледам предимно зеленото
                      - често е по-тънко
                      - случва се да може да избираш от няколко маломерки в сградата
                      - захлюпваш ги на куп и не са ти насяти из целия квартал
                      - и разбира се тръпката, тръпката е доста по-силна
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        Това е добре, при влизане с малко самоучастие до акт 15/16, риска е ок. Защото докато вървят годините в чакане, при набити едни 80%, могат спокойно да влязат в графа пропуснати ползи. Т.е. зеленото трябва да покрива риск + пропуснати ползи от наеми + в голяма част от случаите компромис с локацията. Фактора качество, както си споменал също трябва да се отчете като +.
                        Горе долу разсъждавам по начина и логиката както си го описал.....:-)
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.11.2022, 21:06.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          При вдигащи се цени е сложно да се каже, ползата от зеленото обаче е по-голяма от 10 или 20% разлика в цената примерно
                          Например избор на апарти, на разпределение / като е тъмно зелено/, избягване на проблемни съседи и апарти, технологии - да речем между апарт, който беше топ през 2007 и сегашните ми нови разликата е огромна - изолации, дограми, асансьори, клинкер, фасади, земетръс....всичко е много НАД топа от 2007 / С по-старите от 2007-ма не ми се мисли, а за тези с вестник Земеделско знаме по фугтите не ми се говори съвсем....
                          На вторичен пазар се продават основно апарти с проблеми, които са нерешими и при огромен късмет от спекуланти или наследствени/
                          Това е добре, при влизане с малко самоучастие до акт 15/16, риска е ок. Защото докато вървят годините в чакане, при набити едни 80%, могат спокойно да влязат в графа пропуснати ползи. Т.е. зеленото трябва да покрива риск + пропуснати ползи от наеми + в голяма част от случаите компромис с локацията. Фактора качество, както си споменал също трябва да се отчете като +.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение




                            Чакай малко сиА. Първо казваш, че всички фирми са така, т.е еднодневки със 100 лв капитал, сега като ти показах документи, започна да увърташ.
                            Фирмата от която купих е сериозна фирма и строи от 20 год (може и повече да са) тази същата фирма участва и печели държавни поръчки. Пак казвам, че когато купувах бяха съвсем различни времена. В момента не бих рискувал, дори със същата фирма.
                            Еми признавам, не знаех , че има такива :-) А колко е сериозна потърси в гугъл инфо кои са Крит и комплекс 20 бора в Ливадите например :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Аз имам едни други наблюдения, колкото по-ново, толкова по-голям % общи части. Всички нови регулации го налагат, или бъркам? Покупката ми от 1996г. , мерих с ролетка, като пълен непрокопсаник пред брокерката и изкарах общи части само 6м2. Тя ми каза, че при това положение, няма да е в състояние да ми намали 5к, каквито си оказаха разходите за комисион и нотариус. В крайна сметка се съгласих.
                              Общите части са друга бира и безспорен факт, че се увеличават с всяка година по-ново.
                              Това е просто скрито вдигане на цената ...., но няма отношение към подобряването на техническите параметри. Всеки по-нов апарт е с нещо по-добър от предният ми като ползвани технологии
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.11.2022, 20:48.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                                Колко горе-долу идва разликата между зеленото и готово за един същ блок, някой проучвал ли е?
                                Дялан камик нема кой да реди по ЗУТ acii 60 500 BGN

                                Коментар

                                Working...
                                X