IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    когато живеем в малка ОТВОРЕНА икономика - това, което си мислиш, че остава на територията... заминава капка по капка навън
    донякъде ни крепеше потока на пари от българи живеещи в чужбина (представяни като чуждестранни инвестиции), но тия пари са с тенденция да намаляват, че и там трудно и много излишъци не им остават..

    наемите ще изпреварят инфлаццията, когато се обърне ДЕМОГРАФИЯТА ... до тогава си метчай...
    Има и друг фактор обаче - заради високите лихви и несигурността, може би много хора ще отложат покупката на имот, което може да повиши търсенето под наем.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Твоите разходи са ПРИХОД за друг. Те не се изпаряват.
      И да по принцип наемите се вдигат по-бавно от инфлацията...по много причини водещи съответно до 2-3% наемна доходност....докато стане неизгодно да се отдава защото инфлацията не щади и разходите за поддръжка и тогава нещата се обръщат т.е наемите може и да изпреварят инфлацията в даден период
      когато живеем в малка ОТВОРЕНА икономика - това, което си мислиш, че остава на територията... заминава капка по капка навън
      донякъде ни крепеше потока на пари от българи живеещи в чужбина (представяни като чуждестранни инвестиции), но тия пари са с тенденция да намаляват, че и там трудно и много излишъци не им остават..

      наемите ще изпреварят инфлаццията, когато се обърне ДЕМОГРАФИЯТА ... до тогава си метчай...
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Предполагам е така или зависи за всеки случай е различно. Досега не съм имал проблем с отдаването дори и по време на Ковид, но тогава бях свалил наема с 15% примерно и пусках Българи поради липса на чужденци....
        Въпросът е че сега като пуснах справките се оказва, че това дето съм отдал е вече да речем 20% под средната офертна... За няколко месеца наемите са дръпнали с толкова поне около мен.... и в Ливадите :-)
        имам 2 жестоко подцененио наема, но ще ги държа така

        брокерката каза, че почти веднага след като качила обявата и писала някаква оля или олга на вайбъра
        и много се замислих, дали ми се дава точно на украинка/рускиня
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          вдигни с 20% и ще видиш
          Прочети надолу. Лятото вдигнах с 50%, а не с 20....и видях.... Сега и да искам не мога да вдигна още извън факта че не е коректно...Има си договор и човека е супер коректен.....Като си тръгне от България след няколко години ще го вдигна с 50% за следващите....
          При Ратко отдаването е малко по-различно от това при мен без да изпадам в лични детайли и той може да си позволи невдигане или с по-малко.... Аз не мога както и повечето други които сменят наемател.

          Коментар


          • Самърс очаква лихвата да мине 5%

            Лорънс Самърс, бивш министър на финансите



            Да се върнем на примера ви от летището. Кога излиза самолетът? Защото тази седмица Джером Пауъл каза да не обръщаме такова внимание на стъпката, а на крайната лихва в края на повишенията. Не съм сигурен дали пазарите го правят. Къде според вас е тя сега?

            Казвал съм, че спрямо петте процента, които пазарът оценява, това е ниско ниво. Очаква се да е така, защото винаги се опитвам да търся потенциалните грешки.

            4% изглежда почти невъзможно.

            6% е определено сценарий, който бихме могли да изберем.

            Затова 5% не е най-правилното предположение докъде ще стигне лихвата.

            По отношение на събитията – има една стара поговорка: нещата се случват по-бързо, отколкото искаме.

            Нещата не стават така бързо, както си мислим, а по-бързо, отколкото сте очаквали.

            Вероятно така ще стане и със спада.

            Не знам откъде ще дойде, но когато започне, подозирам, че ще бъде доста силен.

            https://www.bloombergtv.bg/a/35-bloo...vata-da-mine-5

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              гориво, храна, вода, енергия, образование (за който не се стиска) - всичко е нагоре
              наемите не са толкова нагоре ... демек моите разходи се качват, но ако чакам адекватно увеличение на прихода от наем...ще има да чакам..
              Твоите разходи са ПРИХОД за друг. Те не се изпаряват.
              И да по принцип наемите се вдигат по-бавно от инфлацията...по много причини водещи съответно до 2-3% наемна доходност....докато стане неизгодно да се отдава защото инфлацията не щади и разходите за поддръжка и тогава нещата се обръщат т.е наемите може и да изпреварят инфлацията в даден период

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Ами квото и да кажем, негово величество пазара си казва думата.
                Така ли е Ратко? Дъри?
                да, велики бетерчо
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Предполагам е така или зависи за всеки случай е различно. Досега не съм имал проблем с отдаването дори и по време на Ковид, но тогава бях свалил наема с 15% примерно и пусках Българи поради липса на чужденци....
                  Въпросът е че сега като пуснах справките се оказва, че това дето съм отдал е вече да речем 20% под средната офертна... За няколко месеца наемите са дръпнали с толкова поне около мен.... и в Ливадите :-)
                  вдигни с 20% и ще видиш
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    е в играта си значи.
                    адекватната цена ти дава по-голям избор от наематели.
                    дългосрочно е поне наравно с максималната цена, но и по-чести смени на наемател и повече време празен
                    Предполагам е така или зависи за всеки случай е различно. Досега не съм имал проблем с отдаването дори и по време на Ковид, но тогава бях свалил наема с 15% примерно и пусках Българи поради липса на чужденци....
                    Въпросът е че сега като пуснах справките се оказва, че това дето съм отдал е вече да речем 20% под средната офертна... За няколко месеца наемите са дръпнали с толкова поне около мен.... и в Ливадите :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Тук Ливадите са нещо като нарицателно..., а то каква стана :-)
                      Ами квото и да кажем, негово величество пазара си казва думата.
                      Така ли е Ратко? Дъри?
                      Last edited by better; 05.12.2022, 14:58.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        средната я вдигат по няколко обяви за суперлюкс в сградите по бул българия (на Sofbuild), който са със сериозен наем, квадратура и на всичкото отгоре са доста с поне по 2 обяви...

                        в този ред на мисли е идеална поговорката " Видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак "
                        Разбира се че е това причината, но жабата наистина е вдигнала крак и примера е онази обява която постна. То под 400 евро май няма обява....
                        Ефекта при наемите е същият като с цените на имотите - появява се нов проект на дадено място и всички панелки се равняват по него до 6 месеца....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          В грешна посока тръгна. Високите цени и инфлацията са разход за хората и ПРИХОД за продавачите с тези високи цени.....А те в даден момент ще станат наемодатели на останалите....Окрупняване Берти. и 40/60..не че ми харесва....защото не съм от правилната страна а някъде по средата евентуално дори под нея....
                          гориво, храна, вода, енергия, образование (за който не се стиска) - всичко е нагоре
                          наемите не са толкова нагоре ... демек моите разходи се качват, но ако чакам адекватно увеличение на прихода от наем...ще има да чакам..
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Мерси Ратко за инфото...и сега като гледаш справката явно грешката ти е в последното изречение.
                            Аз писах ама модито нещо три - лятото и аз сменях наемател . С 50% нагоре наема спрямо Ковид такъв. Обявата беше докато ремонтирах - за седмица хиляда преглеждания и около 20 огледа...избирах си кой да е наемател...чужденец от Европа бял разбира се..... отдадох го след 2 седмици...
                            е в играта си значи.
                            адекватната цена ти дава по-голям избор от наематели.
                            дългосрочно е поне наравно с максималната цена, но и по-чести смени на наемател и повече време празен

                            не ми е грешката в последното изречение а май в концепцията
                            от на бетерчо поста;
                            ""Манастирски ливади“ – 9,25 евро на квадрат, и в "Хладилника“ – малко над 9 евро на квадрат.

                            В центъра наемите са около 8 евро на квадрат. Средните цени са около 4-6 евро на квадрат. Такива са стойностите в квартали като "Гоце Делчев“, "Дружба“, "Захарна фабрика“, "Красна поляна“, "Левски“ и др."


                            и гледай къде са наредили гоцето, джонката ако види ще умре от смях.
                            Last edited by ratten; 05.12.2022, 15:01.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Какво искаш да кажеш за тази сграда ,че няма да я довършат ли ?
                              Проблеми има строителя или нещо друго ?
                              Нз, но като я почнаха на картинка почти всичко беше изкупено, но тази год продажбите замряха а акт 16 се отлага вече втори път.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Тук Ливадите са нещо като нарицателно..., а то каква стана :-)
                                средната я вдигат по няколко обяви за суперлюкс в сградите по бул българия (на Sofbuild), който са със сериозен наем, квадратура и на всичкото отгоре са доста с поне по 2 обяви...

                                в този ред на мисли е идеална поговорката " Видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак "
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X