IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

    Възможно е да си прав. От къде ти е табличката?
    Сега ги смятам от Агенцията по вписванията https://www.registryagency.bg/media/...07-09-2022.pdf за последното тримесечие, за което са публикували данни, т.е. трето тримесечие:
    2,646 Законни ипотеки + 9,300 Договорни ипотеки = 11,946 Общо ипотеки
    62,459 Продажби
    т.е. 19% от продажбите излиза, че са с ипотека?
    Ако съм се увъртял със сметките, моля те обясни, това интересува доста хора тук.
    гледай само за София. По села и паланки кредити няма
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Вече има различни оферти1 от търговските банки в Румъния за банкови депозити, но въпреки по-атрактивните предложения2, цените на недвижимите имоти не се понижават:
      Година/месец: Инфлация: Лихва, определена от BNR:
      2022.01 7.2% 2.0%
      2022.02 7.9% 2.5%
      2022.03 9.6% 2.5%
      2022.04 11.7% 3.0%
      2022.05 12.4% 3.75%
      2022.06 13.0% 3.75%
      2022.07 13.0% 4.75%
      2022.08 13.3% 5.50%
      2022.09 15.9% 5.50%
      2022.10 - 6.25%
      Търговска банка: Лихва при депозит:
      Banca Transilvania 7.25%
      ING Bank 6.30%
      OTP Bank 8.00%
      Alpha Bank 7.95%
      Година/месец: Bucharest (апартаменти): Изменение, спрямо 2022.01: Спрямо предходен месец:
      2022.01 1627 - +7
      2022.02 1609 -18 -18
      2022.03 1648 +21 +39
      2022.04 1692 +65 +44
      2022.05 1747 +120 +55
      2022.06 1761 +134 +14
      2022.07 1729 +102 -32
      2022.08 1730 +103 +1
      2022.09 1737 +110 +7
      Може да съществуват различни хипотези относно причините за това поведение. Явно е, че хората нямат доверие в монетарната политика на централната банка, която все още продължава да държи лихвените си проценти, по-ниски от нивото на инфлацията. Това, от своя страна, ерозира доверието в паричната система изобщо. От друга страна, рязко повишаващите се лихви по банкови депозити пораждат съмнения във възможностите на банките да бъдат сигурно убежище за спестяванията на хората. Именно в периодите на високи депозитни лихви (в България), сме виждали сериозни проблеми в банковата система. Не е нужно да се уточнява какво се случи през 2014 година у нас (или в периода 1989 година - 1997 година).
      Надеждите, че по-високите лихви по депозитите ще доведат до намаление на цените на жилищните имоти, не се оправдават.

      1. Ziarul Financiar
      2. Imobiliare.ro
      Last edited by Invmert; 21.10.2022, 22:17.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Хубу че купих 2013 та, ремонтирах и обзаведох та се охарчих. При фалита на КТБ имах към 80 к евра, а жена ми към 70к, отделно и в ПИБ имахме - добре че и тя не клекна. В крайна сметка бяхме от гарантираните и си взехме парите, чак след 6-7 месеца. Няколко месеца ходих на простести и там се запознах с много хора, които бяха загубили много пари. Една част бяха продали земи и жилища за да договорят по-голяма лихва. Имаше даже такива, които бяха депозирали пари на чужденци.
        След тази случака осъзнах едно - парите дет си ги дал на бамка не са твои! Ти имаш някакъв документ, че банката ще ти ги даде, ако си ги поискаш, но само ако ги има!
        В крайна сметка си получил гарантираните от закона суми.Над тези суми рискът си е твой, защото и най-големите банки в света могат да фалират.

        Коментар


        • пропадна още една икономическа теория, че народа ще разпродаде имотиту и ще депозира за голема лихва
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Хубу че купих 2013 та, ремонтирах и обзаведох та се охарчих. При фалита на КТБ имах към 80 к евра, а на жена ми към 70к, отделно и в ПИБ имахме - хубу че и тя не клекна. В крайна сметка бяхме от гарантираните и си взехме парите, чак след 6-7 месеца. Няколко месеца ходих на простести и там се запознах с много хора, които бяха загубили много пари. Една част бяха продали земи и жилища за да договорят по-голяма лихва. Имаше даже такива, които бяха депозирали пари на чужденци.
            След тази случака осъзнах едно - парите дет си ги дал на бамка не са твои! Ти имаш някакъв документ, че банката ще ти ги даде, ако си ги поискаш, но само ако ги има!
            Ужас, наистина съчувствам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

              С колко те нахендриха?
              Хубу че купих 2013 та, ремонтирах и обзаведох та се охарчих. При фалита на КТБ имах към 80 к евра, а жена ми към 70к, отделно и в ПИБ имахме - добре че и тя не клекна. В крайна сметка бяхме от гарантираните и си взехме парите, чак след 6-7 месеца. Няколко месеца ходих на простести и там се запознах с много хора, които бяха загубили много пари. Една част бяха продали земи и жилища за да договорят по-голяма лихва. Имаше даже такива, които бяха депозирали пари на чужденци.
              След тази случака осъзнах едно - парите дет си ги дал на бамка не са твои! Ти имаш някакъв документ, че банката ще ти ги даде, ако си ги поискаш, но само ако ги има!
              Last edited by better; 21.10.2022, 21:59.

              Коментар


              • Доц. Григор Сарийски очаква повишение на цените на НИ в средния клас и спад при луксозните и копторите:

                https://youtu.be/hhHEhqMNHbY?t=980
                 
                Last edited by anonymous6718; 21.10.2022, 21:52.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                  В Костинброд продават галски петли. Кукуригат на френски. Кокошките замръзват, като ги чуят, все едно слушат Жо Дасен. После мътят едни такива яйца - леко префърцунени, най-вече в цената.
                  Как да не ти дам лайк???

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Аз не съм ги купил за да продавам. Дори ние любителите на "виртуалното" предпочитаме да притежаваме и "реално" (дет може да го пипнеш ). Пари в баМка на лихва - не (дългосрочно на висока лихва), за 6-12 месеца може, веднъж съм ял дръвцето от ктб, мерси.
                    Е, поне си откровен, никой не купува недвижим имот, просто да го шитне след време. Това в масовия случай, НЕ Е спекулативна инвестиция, колкото и да си мечтаят и надъхват разни понижители от последния ден. Даже, тези, които са се набълбукали с по няколко имота на ШЗ, те пък изобщо не си представят продажбата им, като опция. Явно, много от понижителите, които са наясно с тези нагласи на специфичните държатели на НИ, от безсилие, вдигат данъците на чуждите имоти /вдигат ги в мокрите си сънища де/, търсят и НЕнамират до момента /слава Богу/, апокалиптични прогнози, уповават се, че демографията, ще им реши личния жилищен проблем и прочее и прочее.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Аз не съм ги купил за да продавам. Дори ние любителите на "виртуалното" предпочитаме да притежаваме и "реално" (дет може да го пипнеш ). Пари в баМка на лихва - не (дългосрочно на висока лихва), за 6-12 месеца може, веднъж съм ял дръвцето от ктб, мерси.
                      С колко те нахендриха?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Мариана е френска монета, с петел, символ на Франция,

                        Галски петел.
                        В Костинброд продават галски петли. Кукуригат на френски. Кокошките замръзват, като ги чуят, все едно слушат Жо Дасен. После мътят едни такива яйца - леко префърцунени, най-вече в цената.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                          Не знам, попитай по-доброто момче ,дали ще продава ако се качат лихвите. Мисля, че и той няма да продаде при тази инфлация ,но все пак той да си каже
                          Аз не съм ги купил за да продавам. Дори ние любителите на "виртуалното" предпочитаме да притежаваме и "реално" (дет може да го пипнеш ). Пари в баМка на лихва - не (дългосрочно на висока лихва), за 6-12 месеца може, веднъж съм ял дръвцето от ктб, мерси.
                          Last edited by better; 21.10.2022, 21:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                            който инвестира в тухли, не спи на студено

                            Коментар


                            • Коментар


                              • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                                Дай му малко време на процеса. България е “долинна икономика”, а вятърът първо брули по върховете - лагът е обикновено около година, преди да дойде и в България. Също като с короната и кризата от 2008ма.
                                +1 за забавянето у нас.
                                През 2008-ма беше по-различно. Зад голямата локва имаха безработица, а сега нямат.

                                Коментар

                                Working...
                                X