IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Цветослав Христов го познавам лично,2017,2018 година ми разправяше как цените щели да паднат ,после година,две след това бях с него на един оглед в Надежда ,като ми каза по тела че апартаментите които ще ми показва били с акт 16,отивам на огледа и ми казва ,че акт 16 бил на финала ,апартите бяха реално един ,ама щели да ги разделят с някаква стена ,ала ,бала ,пълна манджа ,така че тоя лисунгер като говори стой и гледай слънцето ,пълен мизерник е ,мазен и лъжлив
    Начи и той, като Bertram, те е лъгал още преди 5г., че ще падат цените...еййййй, мазни лъжливци, както казваш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
      Ще настъпи задържане на цените, но от лятото на 2023 г. пазарът отново ще се активизира. Няма как да има силни корекции надолу, защото все още търсенето е по-голямо от предлагането

      https://www.24chasa.bg/biznes/article/12854976

      Цветослав Христов го познавам лично,2017,2018 година ми разправяше как цените щели да паднат ,после година,две след това бях с него на един оглед в Надежда ,като ми каза по тела че апартаментите които ще ми показва били с акт 16,отивам на огледа и ми казва ,че акт 16 бил на финала ,апартите бяха реално един ,ама щели да ги разделят с някаква стена ,ала ,бала ,пълна манджа ,така че тоя лисунгер като говори стой и гледай слънцето ,пълен мизерник е ,мазен и лъжлив

      Коментар


      • Ще настъпи задържане на цените, но от лятото на 2023 г. пазарът отново ще се активизира. Няма как да има силни корекции надолу, защото все още търсенето е по-голямо от предлагането

        https://www.24chasa.bg/biznes/article/12854976


        Защо гладуваа, тия гастари по странство по 20+ години

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Няма никаква причина един апарамент да струва повече от 2 годишни средни заплати. Говорим за кофтори в ужасно състояние, в обезлюдена държава с 50% празни имоти. Тази твоя сграда от 2000 година има макс 10 години живот още ако не се санира основно. Това не ти е тухлата, строена през 70те или 40те.

          В държава без население за какви имоти и цени ми говорите изобщо? Умирате, въпрос на време.
          Не мога да разбера виждането ти за жилищата. Сграда строена през 2000г. с хоризонтална планировка за ТЕЦ, с 10 см. топлоизолация, класическа конструкция от стоманобетон с тухла, защо трябва да се санира и ако не се санира да се разруши след 10 години? Какво трябва толкова да се и се ремонтира?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Аааа, не. На Редута таванът беше 250$ и стоя до 2003 г. После цените хукнаха. Купувал съм тогава и знам много добре. Помня как със жена ми отиваме в банката да видим, дали ще дадат нещо тия мошеници. Не ни достигаха 10% от сумата, а апартаментът беше с акт 16. В банката направо ни се изсмяха, като ги заговорихме за ипотека. Взехме от приятели по малки суми, защото кешът беше кът. Връщахме ги, като спряхме да ходим в Кентъки.
            Нашата къща , през 2002-ра я купихме на 192$, но в груб строеж. Като бонус, обаче имаше стара къщичка в режим на търпимост и гараж 21м.2

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              търсене и предлагане
              докато има хора, които са готови да предложат 10 годишни заплати за един апартамент... не чакай цената да иде на 2
              пазарът си намира баланса между търсене и предлагане винаги, а точките на пречупване са кризите.
              Няма такова нещо.Как може при 40% празни имоти и в момента ,съответно такъв излишък и при най-голямата демографска криза в света,цените на кочините в гетото на Европа едно да растат ами и да са колкото по Белите държава с инфраструктура,паркинги,паркове,дет.градини ,заленина,спокойствие ,ред и законност и т.н.
              Тук лунни пейзажи с най-мръсния въздух в ЕУ,с трето качество строителство.И децата си играят между колите и тук там някои стреля по тях въздушни пушки щото му шумели или пък дрогиран да кара с 150км по главен булевард напълно свободно
              В БГ не е търсене и предлагане.Пазара е силно манипулиран от банките ,както и от политиците,
              .Ето само един ход,налагане на по-големи данъци за второ,трето и т.н. жилище веднага ще свали цените драстично.
              А пък без банките,без кредити, знаеш ,търсенето драстично ще спре.Което всъщност е в ход.А политиците нямат изгода да свалят цените.Защото са корумпирани,перат пари заедно с банките и имат по 3-4 имота,а някои и с 18.Но добре ,че цените зависят и от външни фактори, та от време на време да нулират и тук.А сега ще нулират най-големия балон издуван някога в БГ,а именно НИ
              Така че хората с тухли в главите, да се приготвят за големи пукотевици през 2023
              Last edited by petrg5s; 21.10.2022, 07:04.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                Не да купи тогава и да продаде сега Тук повечето не сме къси играчи. Въпросът беше, само да излезе от пазара след съвета ти още тогава, вместо да го направи примерно сега, когато е с 10% нагоре
                .
                Не претендирам,че разбирам от нещо. Просто обвинението,че някой в някъв си форум ,безплатно и на тепсия не е предсказал супер точно,до дни, тайминга кога да се продаде,изобщо не е коректен.Как може някой да каже кога точно е момента с точност до 1 седмица ? или 1 месец ???
                Отделно ,поста е изваден от контеста на разговора и в него няма точна дата кога да се продава.
                После ,ако не съм споменал думите кочини,коптори и т.н. аз предимно говоря за американските пазари,защото те са водещи.Каквото става там,после идва тук.А там спада е налице.
                Но както и казах,за една прогноза най-важното е за какъв период от време е.6 мес.(краткосрочно) 1-2 г (средносрочно ) или 10г + (дългосрочно )
                За мен тези който вече са продали са много на + краткосрочно и средносрочно.
                А думата РЕЗЕТ ще е много актуална през 2023

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  инфлацията не е проблем за политиците докато не чукне 10% - тогава се превръща в политически / социален проблем
                  изведнъж политическото раздаване се обръща на 180 градуса и играта рязко загрубява

                  пример - ипотечни кредити в САЩ на 7% с тенденция да качат още, което буквално заледява пазара на ново и взривява бюджетите на строители и компании свързани със сектора

                  маргарет тачър има една хубава приказка - социализмът свършва, когато свършат чуждите пари
                  политиците колкото и да не си го признават се водят винаги по тази приказка.

                  печатането и инфлацията са по-страшни от смразените ипотекари и пазарр на НИ
                  защото при сериозна инфлация, когато всеки иска и всеки дига цени в един момент се стига до революция и политическата класа, която е давала (чуждите пари - печатането е обир на спестителите) бива пометена, а в много случаи от историята и ликвидирана.

                  виждам те, че май си приел печатането за фундаментално неотменно в днешни условия, но последните 6м бяха изненада от страна на ЦБ

                  остава една мизерия, която правителствата правят, за да дават въздух на банките и ипотекарите, но ще видим докога ще им се случва
                  Можем да се обзаложим ,че бъркаш . Аналогиите не работят през 2022г .Политиците обичат инфлацията защото намалява дълговете и надува бюджетите и те могат да харчат !!! А това ,че политиците говорят говорят за социализъм и чужди пари говори достатъчно дори и в дадения от теб пример .
                  ПП Политиците са описани от Смирненски в общия Български случай ! За западните политици нямам наблюдения но ми се струва че някои от тях се раждат на последното стъпало във въпросното произведение !
                  Last edited by pa4anga; 20.10.2022, 23:10.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Ти разсъждаваш икономически но в уравнението има политически и не само фактори ! И оттам нормалните икономически цикли са в кофата и всичко е деформирано и криво т.е. чакай си ти ! Инфлацийка неколко годинки и те така те .
                    ПП И коптори на НДК-то по два за лев .
                    инфлацията не е проблем за политиците докато не чукне 10% - тогава се превръща в политически / социален проблем
                    изведнъж политическото раздаване се обръща на 180 градуса и играта рязко загрубява

                    пример - ипотечни кредити в САЩ на 7% с тенденция да качат още, което буквално заледява пазара на ново и взривява бюджетите на строители и компании свързани със сектора

                    маргарет тачър има една хубава приказка - социализмът свършва, когато свършат чуждите пари
                    политиците колкото и да не си го признават се водят винаги по тази приказка.

                    печатането и инфлацията са по-страшни от смразените ипотекари и пазарр на НИ
                    защото при сериозна инфлация, когато всеки иска и всеки дига цени в един момент се стига до революция и политическата класа, която е давала (чуждите пари - печатането е обир на спестителите) бива пометена, а в много случаи от историята и ликвидирана.

                    виждам те, че май си приел печатането за фундаментално неотменно в днешни условия, но последните 6м бяха изненада от страна на ЦБ

                    остава една мизерия, която правителствата правят, за да дават въздух на банките и ипотекарите, но ще видим докога ще им се случва
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      това би могло да се случи ако 'взирвят' ипотечното кредитиране с много високи лихви и много сериозна безработица, което до го направи нежелано, а съществуващите ипотекари да ги насвият

                      тогава едно двучленно семейство, което има щастието да има работа с точно 2 годишни дохода бруто ще вземе нормален апартамент

                      но както виждаш условията са много хард - демек брутална криза.

                      когато има достъп до лесен кредит цялата математика с дохода се изкривява
                      Ти разсъждаваш икономически но в уравнението има политически и не само фактори ! И оттам нормалните икономически цикли са в кофата и всичко е деформирано и криво т.е. чакай си ти ! Инфлацийка неколко годинки и те така те .
                      ПП И коптори на НДК-то по два за лев .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                        Т.е. искаш да кажеш ,че немеца с 2 г ср раб заплати си купува в топ център в Берлин 70 квадрата примерно ? Ти уби коня с пръдня !
                        това би могло да се случи ако 'взривят' ипотечното кредитиране с много високи лихви и много сериозна безработица, което до го направи нежелано, а съществуващите ипотекари да ги насвият

                        тогава едно двучленно семейство, което има щастието да има работа с точно 2 годишни дохода бруто ще вземе нормален апартамент

                        но както виждаш условията са много хард - демек брутална криза.

                        когато има достъп до лесен кредит цялата математика с дохода се изкривява
                        Last edited by bertram; 21.10.2022, 08:23.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Няма никаква причина един апарамент да струва повече от 2 годишни средни заплати. Говорим за кофтори в ужасно състояние, в обезлюдена държава с 50% празни имоти. Тази твоя сграда от 2000 година има макс 10 години живот още ако не се санира основно. Това не ти е тухлата, строена през 70те или 40те.

                          В държава без население за какви имоти и цени ми говорите изобщо? Умирате, въпрос на време.
                          Т.е. искаш да кажеш ,че немеца с 2 г ср раб заплати си купува в топ център в Берлин 70 квадрата примерно ? Ти уби коня с пръдня !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Няма никаква причина един апарамент да струва повече от 2 годишни средни заплати. Говорим за кофтори в ужасно състояние, в обезлюдена държава с 50% празни имоти. Тази твоя сграда от 2000 година има макс 10 години живот още ако не се санира основно. Това не ти е тухлата, строена през 70те или 40те.

                            В държава без население за какви имоти и цени ми говорите изобщо? Умирате, въпрос на време.
                            търсене и предлагане
                            докато има хора, които са готови да предложат 10 годишни заплати за един апартамент... не чакай цената да иде на 2
                            пазарът си намира баланса между търсене и предлагане винаги, а точките на пречупване са кризите.

                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                              Цените са такива заради банкстерите, те са измислили "ипотеката" с цел да заробват хората.
                              Не "ипотеката", а "кредита с плаваща лихва"!

                              За какво ще харчиш заем с неясен финален резултат - си е вече твой проблем!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Няма никаква причина един апарамент да струва повече от 2 годишни средни заплати. Говорим за кофтори в ужасно състояние, в обезлюдена държава с 50% празни имоти. Тази твоя сграда от 2000 година има макс 10 години живот още ако не се санира основно. Това не ти е тухлата, строена през 70те или 40те.

                                В държава без население за какви имоти и цени ми говорите изобщо? Умирате, въпрос на време.
                                Джони, престани с глупостите ,а си лягай

                                Коментар

                                Working...
                                X