IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    срам, срам за унсс са такива кадри.
    поне да не казва къде е учил
    Ама, Кавръчето УНСС ли е завършил?!?! Това е стария 8-ми клас по мое време.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Странно е мнението на Кавръка, че при кредит в даден размер, дохода ми се е повишил в размер 40% от вноската, той ме заплашва с повишаване на 2% от лихвата по тази вноска!!!!
      Ми същото и с бъдещите наеми. Няма прогнозируемост в багажа на нашите инвестори. Сега и вчера. Това е познавателната им сфера. Нямат далечни анализаторски способности, а това не се учи в Университета. Глобалните предвиждания не са никога точни, но поне насочващи. Не са играли бридж и табла, и шахмат. Шегичка, но мисленето е инстинктивно, когато е развито. Не става с напрягане, нито с преразсъдъци. Почва се от лошия вариант, аз не мога. А не от аз мога. За да няма надценени грешки. Да купя, отдам...да спечеля. Но се минава напред. Ще мога ли да купя, отдам, печеля, ако печеля за наем ще мога ли да купя към същия този момент. На каква възраст ще съм. Разходите за деца, семейство, изобщо разходите за живот колко ще са. Ще имам ли същите доходи. Ще се добавят ли непредвидени (те винаги са непредвидени) разходи. Мятащ байрака днес не означава че ще имаш сила и вятър да го мяташ и утре, дори с по-високи доходи.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        Ми, естествено, че бъркаш. Размерът на вноската ми е 555лв. Хайде сега изчисли, че при лихва в размер грубо казано от 77лв. , каква ще ми е вноската при покачена лихва с 2%?
        30-40%, наясно ли си вече, че си напълно скаран с математиката?
        срам, срам за унсс са такива кадри.
        поне да не казва къде е учил
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Въпроса беше че ако имаш един размер вноска примерно да кажем 500 лева ,до края на 2023 банкерите,не аз обясниха че може и е много вероятно да плащаш с едно 30,%40 % повече по задължението си като процент от неговия размер. Сега ясно ли е вече ?
          Ми, естествено, че бъркаш. Размерът на вноската ми е 555лв. Хайде сега изчисли, че при лихва в размер грубо казано от 77лв. , каква ще ми е вноската при покачена лихва с 2%?
          30-40%, наясно ли си вече, че си напълно скаран с математиката?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Странно е мнението на Кавръка, че при кредит в даден размер, дохода ми се е повишил в размер 40% от вноската, той ме заплашва с повишаване на 2% от лихвата по тази вноска!!!!
            Въпроса беше че ако имаш един размер вноска примерно да кажем 500 лева ,до края на 2023 банкерите,не аз обясниха че може и е много вероятно да плащаш с едно 30,%40 % повече по задължението си като процент от неговия размер. Сега ясно ли е вече ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Не ми разбра посланието. Определяш като висока цена цената на инвестиционен инструмент като имота, какъвто и да бил тпй 1700€ които нито у нас, нито по света са същите 1700€ както преди 10 години да кажем.
              Не казвам че няма нереално завишени цени като цяло, още повече за определени имоти. Но това го има навсякъде.
              Но се мисли сега, не когато и наемите след 3 години станат норма 1500€. Що ли, щото даже доходите няма да замръзнат така. Но...ок. вие знаете по-добре.
              Когато наемите ви паснат като доходност няма да може да купите, ще въртят само тези които са купили навреме. Казах ви, има хора в Сф с по 150 апарта. Поне.
              Странно е мнението на Кавръка, че при кредит в даден размер, дохода ми се е повишил в размер 40% от вноската, той ме заплашва с повишаване на 2% от лихвата по тази вноска!!!!
              Last edited by X_Y; 08.12.2022, 21:49.

              Коментар


              • https://fb.watch/hhY_Tmxbh7/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  еми явно наемите са височки и не е предпочитан сред кандидат софиянците
                  Така е, чио чипса, явно е свикнал Казичене да му е София и е потресен от непосилните наеми в Слатина

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                    Аз немога да разбера едно , къде работите и кой ви плаща при това висене по цял ден у форума !!
                    Ми кво да правят бе колега?
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      А, къв е квартал Слатина бе БХ?
                      еми явно наемите са височки и не е предпочитан сред кандидат софиянците
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                        Аз немога да разбера едно , къде работите и кой ви плаща при това висене по цял ден у форума !!
                        Ти, пък, инвеститори да работят, срамота! Нали парите работят за нас, Боже, Боже, какъв въпрос!???????!!!!!!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          Съпоставката ти с някакви стоки и услуги е меко казано наивна. Може да сравниш и с хотел***** в Париж или Манхатън или Токио - тогава какво са 1700Е за метър панелка...

                          Неслучайно ви писах наложете тези 1700Е на метър, към хилядите апартаменти, които сега се строят - новички,стегнати, верно с общи части, но и подземни паркинги и гаражи, изолация и тн... хората, които ги произвеждат и инвестират са склонни да ги дват на 600-1000Е в прованса и 900-1400(за по-умерени) в София... на фона на това, а не на фона на нощувка в *****хотел тези 1700Е на кв за панелка за ремонт са плашилото, което се ползва, за да тичат вълчо и кавръчето на тъмно зелено в дружба или люлин. Много собственици на такива имоти кой подведен от брокери, кой гледащ от съседа имат нерално високи оценки за това какви пари могат да вземат в момента и не на последно място от кой... обаче никой не се замисля, че покрай лудите им оферти се продава продукцията на инвеститорите в нови тухли.


                          Не ми разбра посланието. Определяш като висока цена цената на инвестиционен инструмент като имота, какъвто и да бил тпй 1700€ които нито у нас, нито по света са същите 1700€ както преди 10 години да кажем.
                          Не казвам че няма нереално завишени цени като цяло, още повече за определени имоти. Но това го има навсякъде.
                          Но се мисли сега, не когато и наемите след 3 години станат норма 1500€. Що ли, щото даже доходите няма да замръзнат така. Но...ок. вие знаете по-добре.
                          Когато наемите ви паснат като доходност няма да може да купите, ще въртят само тези които са купили навреме. Казах ви, има хора в Сф с по 150 апарта. Поне.
                          Last edited by bulgarian lev; 08.12.2022, 21:12.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Аз немога да разбера едно , къде работите и кой ви плаща при това висене по цял ден у форума !!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              и чий ще го дирии лордчето на порта на валенсия?
                              ше работи от там ли, или зашото няма морски имот
                              давай го по-сериозно
                              Хахаха, да, имам една хармоника и с една "туба" да свиря на нея мелодията на "once upon a time in the west", с една шапка на земята пред мен, като заменя панелката за жилище там за дъщеря ми, която завърши испанската гимназия и да не съм й в тежест

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                                Компания 'Х' представя на Вашето внимание обзаведен двустаен апартамент в един от най-желаните райони на гр. София- жк Слатина...


                                Вече и Слатина ли е от "най-желаните райони"!? Вярно е, че брокер срам няма!
                                А, къв е квартал Слатина бе БХ?

                                Коментар

                                Working...
                                X