IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

    Аха, значи Слатина ще наричаме само 100м около Академик, ама другото е Редута
    Някой му казва и на двете Гео Милев.
    .
    Ужас, само много див провансалец може така да сбърка трите отделни квартали!!!!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
      Аз и сега съм си общак (ама не в строителството) и ДА спях в караваната (ама само през ваканциите няколко от които в Сен Тропе)
      Да де, в телефонна компания, кабели дърпаш, предполагам оптични, те не тежат, не се оплаквай,
      ама много студено тама зимъска, луд човек.
      Човек, това беше отдавна, ти трябва да си преминал 50те, мда не е лесно ставането сутрин, не е като във БГ, до 9ч се пие кафе.
      Какво стана със незавършения у Банско, има ли много гълъби тама вътре ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

        Аха, значи Слатина ще наричаме само 100м около Академик, ама другото е Редута
        Някой му казва и на двете Гео Милев.
        Горната част на Слатина (твоя Редут) я мразя със кривите и тесни предимно улици.
        Не бих дал и наполовина на цената на твоята обява, понеже или трябва да я преистроя за много пари или трябва да живея вътре по твоя тертип,
        тоест и двете невъзможни или безмислени.
        Нищо не лъжа, по спомени го карам, не ми се рови, след Коледа е.
        Какво ти мразиш, изобщо не е интересно, гроздето е кисело и прочее. Така, само да уточня, че къщата от обявата, не е моята, но е подобна, като параметри. Предизвикаха ме твоите лъжи и изопачения. Ето, уточнявам, ако си истински мъж-10 000€ бас, какво са тези пари за един истински мъж-понижител на имоти (как звучи само а?), другите ти лъжи,че съм бил заварчик, а не учител, третите, че нямам 5бр. имоти по НА. Кое от всичко това оборваш за бас от мижавите за теб 10 000€ , та да знам?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

          Ей, къде ме връщаш само ?
          Ако си спомням се хвалеше, че си бил общак там и си спестявал спейки във каравана,
          не е срамно, само мързела е срам.
          Даде, съгласен съм, зависи на каква цена си го купил там, май бяха евтини тогава ?
          Общи приказки казваш, общо взето, така е.
          Говорим, че високите лихви ЩЕ намалятт покупките на имоти.
          Знаещите, дето управляват поне 10 имота във едно селище и са ги взели като тотал щета,
          сами са ги реновирали и ги рентват, не ги бърка и 8% лихва със 10% самоучастие.
          Аз и сега съм си общак (ама не в строителството) и ДА спях в караваната (ама само през ваканциите няколко от които в Сен Тропе)

          ===============

          Днес съм много радостен баща. Голямата щерка си извади български паспорт и лична карта по собствено желание. Чистокръвна "банскалийка". Малко заваля българските думи и не знае нито една на бански, но не е проблем.
          Last edited by ВълчоМечков; 29.12.2022, 23:33.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Да, но пропусна и тази къща в Редута в която живея:
            https://m.imot.bg/details/1j165141323135173

            И, не съм "излязъл" от Радомир, а съм роден и израсъл в Софето, за разлика от теб Нямам етаж от къща в Слатина, а двустаен апарт, преустроен на тристаен по новите стандарти. Магазинчетата са в Овча купел, ЛЪЖИ, на кило..хахаха
            Аха, значи Слатина ще наричаме само 100м около Академик, ама другото е Редута
            Някой му казва и на двете Гео Милев.
            Горната част на Слатина (твоя Редут) я мразя със кривите и тесни предимно улици.
            Не бих дал и наполовина на цената на твоята обява, понеже или трябва да я преистроя за много пари или трябва да живея вътре по твоя тертип,
            тоест и двете невъзможни или безмислени.
            Нищо не лъжа, по спомени го карам, не ми се рови, след Коледа е.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              висока лихва(достатъчно дълго време) -> изгодна цена на НИ
              ниска лихва(достатъчно дълго време) -> висока цена на НИ

              при лихвите (до скоро) 1-1.5% в големите европейски градове какво може да се вземе...?

              време е за кофа студена вода, че да преборим опиянението от евтините пари
              Тайминг ис евритинг. Когато купувах къщата в Холандия на 6,5% лихва годината беше 2002-ра, за да достигне 1,2% през 2022-ра. За 20 години марж 5%. Сега за да се стигне поне 3-4% марж наобратно, предположи колко години ще трябва да минат. Отделно сам се досети дали с днешните нива на дълг държавите ще могат да си позволят старите лихви.

              ===2029===

              Питам се: Как при цялата си мощ и величие, господ успя да ви сътвори толкова прости това понижителите?
              Last edited by ВълчоМечков; 29.12.2022, 23:46.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                ти кога излезна от Радомир, кога у форума "стана" и учител ? Като заварчик те помня по образование, ама нейсе.
                Пет имота ?
                да, етаж от къща във Слатина, неизмазан,
                квартално обикновено старо "магазинче" от 12-14кв, пак там,
                две селски къщи,
                и миналогодишната едностайка във Бургас.
                Искаш ли да се басираме на всички твои твърдения срещу моите за 10 000€? Басът предлагам да цепи Бертрам, според мен пристрастен, но почтен в някои отношения понижител? Какво ще кажеш бедни брокерю а? Стиска ли ти? Без увъртане....всички мои твърдения за професията ми на учител, срещу твоите за заварчик. Какво са за теб 10 000€, навий се просто...
                Last edited by Bailor; 29.12.2022, 23:17.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                  Интересно е, че днешните поплювковци като видят 2% лихва и се насират от страх. Първият ми имот в Холандия го закупих на 6,5% лихва (тогава това беше тънка лихва като служител в банката). Тогава имотите си се пазаруваха като топъл хляб. В БГ прибирах по 7-8% лихви по депозити. (един господ знае колко са били лихвите по ипотечните кредити, предполагам към 9-10%) И в БГ се пазаруваха евтини имоти и на високите лихви.
                  Кой ще уплашите с високи лихви пикльовци?
                  Ей, къде ме връщаш само ?
                  Ако си спомням се хвалеше, че си бил общак там и си спестявал спейки във каравана,
                  не е срамно, само мързела е срам.
                  Да де, съгласен съм, зависи на каква цена си го купил там, май бяха евтини тогава ?
                  Общи приказки казваш, общо взето, така е.
                  Говорим, че високите лихви ЩЕ намалятт покупките на имоти.
                  Знаещите, дето управляват поне 10 имота във едно селище и са ги взели като тотал щета,
                  сами са ги реновирали и ги рентват, не ги бърка и 8% лихва със 10% самоучастие.
                  Last edited by Бедният брoкер; 29.12.2022, 23:24.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Ихааа - минус 5%!
                    Тая вечер повишителските бисери валят един след друг!
                    Все едно сте на предизборна обиколка - давайте и още.......

                    Само си помнете прогнозите.
                    Ти и цар Плъх сте се за комбото "принтер+скенер+факс"!
                    п.п. Само дето нито принтера принтира, нито скенера сканира... нито факса - факсира!
                    Това така ми дойде :-) И вероятността за него е същата като да видиш 10% по ДЦК на Италия или Гърция...и би било след него като един от вариантите.
                    То по принцип може де...,ама сещаш се после какво следва.... примерно опрощаване на 80% от гавницата :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                      Интересно е, че днешните поплювковци като видят 2% лихва и се насират от страх. Първият ми имот в Холандия го закупих на 6,5% лихва (тогава това беше тънка лихва като служител в банката). Тогава имотите си се пазаруваха като топъл хляб. В БГ прибирах по 7-8% лихви по депозити. (един господ знае колко са били лихвите по ипотечните кредити, предполагам към 9-10%) И в БГ се пазаруваха евтини имоти и на високите лихви.

                      Кой ще уплашите с високи лихви пикльовци?
                      висока лихва(достатъчно дълго време) -> изгодна цена на НИ
                      ниска лихва(достатъчно дълго време) -> висока цена на НИ

                      при лихвите (до скоро) 1-1.5% в големите европейски градове какво може да се вземе...?

                      време е за кофа студена вода, че да преборим опиянението от евтините пари
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                        ти кога излезна от Радомир, кога у форума "стана" и учител ? Като заварчик те помня по образование, ама нейсе.
                        Пет имота ?
                        да, етаж от къща във Слатина, неизмазан,
                        квартално обикновено старо "магазинче" от 12-14кв, пак там,
                        две селски къщи,
                        и миналогодишната едностайка във Бургас.
                        Да, но пропусна и тази къща в Редута в която живея:
                        https://m.imot.bg/details/1j165141323135173

                        И, не съм "излязъл" от Радомир, а съм роден и израсъл в Софето, за разлика от теб Нямам етаж от къща в Слатина, а двустаен апарт, преустроен на тристаен по новите стандарти. Магазинчетата са в Овча купел, ЛЪЖИ, на кило..хахаха
                        Last edited by Bailor; 29.12.2022, 23:06.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                          По принцип е възможно да стигнем такива нива някога 24-25 примерно, но не е много сигурно. Все пак става въпрос за дългово потъналито евро страни. Да похилядя - те няма как да обслужват дълг при лихви 5-6-7-8-10% за повече от 2-3 години. Т.е. дори да се стигне до такива лихви / не вярвам/ то ще е за много кратко и след това ще гледаме минус 5% лихва и поръчка на нови принтери, че старите нема да смогват....:-)
                          Ихааа - минус 5%!
                          Тая вечер повишителските бисери валят един след друг!
                          Все едно сте на предизборна обиколка - давайте и още.......

                          Само си помнете прогнозите.
                          Ти и цар Плъх сте се за комбото "принтер+скенер+факс"!
                          п.п. Само дето нито принтера принтира, нито скенера сканира... нито факса - факсира!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение
                            лихвите действат отрезвяващо.
                            Те са като точилката по гърба, да не притичваш за дрога.
                            Като няма евтини кредити или когато лихвата е висока (над 3-4%) - няма ликвидност нито за пазара на имоти, нито при акциите, нито при вещите или услугите на изплащане.
                            Интересно е, че днешните поплювковци като видят 2% лихва и се насират от страх. Първият ми имот в Холандия го закупих на 6,5% лихва (тогава това беше тънка лихва като служител в банката). Тогава имотите си се пазаруваха като топъл хляб. В БГ прибирах по 7-8% лихви по депозити. (един господ знае колко са били лихвите по ипотечните кредити, предполагам към 9-10%) И в БГ се пазаруваха евтини имоти и на високите лихви.

                            Кой ще уплашите с високи лихви пикльовци?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                              Рипаш ти. Аз за никъде не бързам, както и левовите. Те ще вървят баааавничко нагоре. Ама ти пак се хващаш, както и другите ти съотборници, като удавник за сламка.

                              ​​​​​​Лихвите та лихвите, бетер като професорчето...Защо си мислиш че лихвите ще потопят цените....
                              Лихвите имат възможност и да свалят имотните цени ЗА КРАТКО, но при определени условия в 2 посоки, но никога самостоятелно без други фактори като увеличаване на доходите и инфлация и т.н.
                              Ако игнорираме другите фактори първата посока са ипотечките. У нас те са на несравнимо по-ниско ниво като дял от продажбите от запада и особено Щатите така че освен ако не минат 8-10% лихвите влиянието ще е слабо. В Щатите виждаме, че е огромно, ама на продажбите, а не толкова на цените - 30-40% по-малко продажби спрямо предната година и в същото време РЪСТ на цените спрямо нея / спадовете не са на годишна база, а на месечна засега/
                              И втората посока е депозитната с идеята да пренасочват средства за имотни инвестиции към тях. Там пак според мен минимума е 8% и то само при положение че инфлацията е под 2-3%.

                              По принцип е възможно да стигнем такива нива някога 24-25 примерно, но не е много сигурно. Все пак става въпрос за дългово потъналито евро страни. Да похилядя - те няма как да обслужват дълг при лихви 5-6-7-8-10% за повече от 2-3 години. Т.е. дори да се стигне до такива лихви / не вярвам/ то ще е за много кратко и след това ще гледаме минус 5% лихва и поръчка на нови принтери, че старите нема да смогват....:-)
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.12.2022, 22:59.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                                Миличкия, превъзбудил си се. Ти и челна стойка ще направиш, само да паднат проклетите цени. И все пак ме кефиш колко си нагъл и как изобщо не те е срам.
                                цените не са проблем... проблем е доходността и не е далеч момента на проумяването, че капиталова на чаша ракия се смята добре, но стане ли 'тегаво' НИ са тежки неликвидни активи и тези, които са чакали на капиталова са на пилешки кожички веднъж в седмицата и стискане още 10години

                                мислете и правете така, че имотите ви, които не са за живеене да носят доходност... тези лакърдии с 1-3% са пълна аматьорщина и автопсихотерапия.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X