IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • Ипотечните лихви в САЩ се покачват за втора поредна седмица, достигайки 6,48%

    Средните лихви на най-високото ниво от началото на декември

    Икономист казва, че високите разходи по заемите отслабват пазара

    https://www.bloomberg.com/news/artic...uverify%20wall

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

      Нуждите на човека??? Явно според тебе нуждите на хората са били всичките да се натъпчат в отвратителни панелки нацвъкани в огромни мащаби в калта, с еднотипни апартаментчета, 2/3 от които са гарсониери и двустайни, и "луксозни" тристайни от цели 80 квадрата.
      Наскоро смятахме тук светлите площи - 160 квадрата в БГ са 105 квадрата в Германия, за абсолютно идентiчно жилище.

      Та причините да предпочета старо:

      - Нямам ниакво доверие нито на БГ строители, нито на институции. Доверието е най-важното нещо. Когато насреща ми стоят крадци и перачи на пари, няма как да повярвам, че е строил качествено. Дори така да е, не му вярвам. Толкова.
      - Не ми харесват разпределенията. Няма по-некадърно проектирани сгради. Аз пък искам вестибюл и отделна кухня, както и стаи с правилни форми. Пазарът просто няма какво да ми предложи.
      - Фалшивата квадратура, както казах с отклонения от 50%-60%, което оскъпява скрито новото строителство до нивото на Западна Европа
      - Понятието "БДС". Навсякъде в белите държави се издава до ключ. В България трябва да се кърти всичко основно до тухла, кажи ми има ли случай някой да е останал на оригиналната шпакловка от строителя? Да не говорим за инсталациите, ВИК и пр. които почти винаги трябва да се преправят, защото са или некадърно направени, или не там, където ги искаш и ти трябват
      - Много лоши локации спрямо старото (в което има изключения, които са по 3000-4000 Евро на квадрат)
      - Лични наблюдeния, колко безобразно се строи. Преди да сложат тези пластмаси по фасадата се виждат много добре кривите зидове и тънките плочи, дупки и какво ли още не. Днес няма такива майстори, каквито е имало навремето.
      - Материалите: Просто старите тухли и дебелите стари зидове са много по-здрави .В това няма никакъв спор. Дограмите са кофти - аз искам дървена дограма, докато строителите избират разни боклуци и не искат да направят изключение за твоя апартамент
      - Съседите са все разни младоци и млади семейства, аз пък предпочитам тишината и по-възрастни съседи, с които да имам някаква приказка и евентуално ползи

      Това е накратко.


      Last edited by ejonny2376; 06.01.2023, 10:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

        Нуждите на човека??? Явно според тебе нуждите на хората са били всичките да се натъпчат в отвратителни панелки нацвъкани в огромни мащаби в калта, с еднотипни апартаментчета, 2/3 от които са гарсониери и двустайни, и "луксозни" тристайни от цели 80 квадрата.
        Панела като тип жилище е с най-доброто разпределение на жилищна площ изобщо не само в България поради особеностите на самото строителство и панелите ,няма друг тип жилище при който на 61 квадрата да имаш опция за 2 спални ,тераса,хол ,отделен кухненски бокс ,отделна баня,отделна тоалетна БЕЗ да къртиш и без да правиш каквито и да било преустройства ,И ОЩЕ,имаш фабрични ДВА отделни щранга за водата ,топлата и студената ,това е в моя блок ,типово строителство ,просто за пример го дадох .

        Коментар


        • Акционерите във Федералния резерв дърпат конците и в ЕЦБ. Всичко се прави по определен ред, за да може да дърпат конците още години. Падне ли доларът може да има и разбутване на ФЕД схемата.
          Дайте ми правото да печатам парите на една държава, след което не ме интересува кой прави законите.
          Ротшилд.
          изтърват ли инфлацията и принудят ли се да печатат ... ще си запалят чергата под краката.
          затова си мисля, че всички ще бъдат неприятно изненадани от затягнето на монетарната политика в САЩ, че и в Европа даже с цената на вълна от фалити, че защо не и цели държави да фалират... не е да не се е случвало.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Основното ,казвал съм го и преди ,новото в цял свят се строи в името на печалбата и бизнеса ,от там има стотици неща които са анти на ролята на жилището като функция на човек да има къде да живее комфортно .
            Навремето се е строяло повече ориентирано към нуждите на човека ,сега не ,сега се гледа бизнеса не човека .
            Грубия строеж си е груб строеж там има норми ,въпреки че бяхме свидетели на кривата колона в Хиподрума която забележи минаващи бяха отразили в репортаж на БТВ,ами надзора на обекта ?
            Къде е бил той ?
            Не казвам че панела е по хубав от монолита но за съжаление колко примера на ново имаме като бройки дето да кажем ,ей супер са спрямо панела и старото ,много малко .
            Контракт сити ,има тема там един човек ферман е написал за тях/течове ,наводнени гаражи, ,Тобо Груп дето шефа им е на асоциацията на строителите председател ,оставили хората без опцията топлофикация въпреки че е била обещана при проекта ,колко сгради има зарязани даже последните години ?
            Ела ще те заведа и по нашите райони ,същата работа нови сгради с наводнени партери,гаражи подземни,влага избива .
            Нуждите на човека??? Явно според тебе нуждите на хората са били всичките да се натъпчат в отвратителни панелки нацвъкани в огромни мащаби в калта, с еднотипни апартаментчета, 2/3 от които са гарсониери и двустайни, и "луксозни" тристайни от цели 80 квадрата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

              Има голяма вероятност продавача да е наложил каква цена да бъде вписана в договора.
              Ако е така, имаш избор - приемаш или не купуваш.
              айде не им казвай, че сега и любимия ми инвеститор ще гние с мен по затворите
              и няма да ми довърши зеленото
              Last edited by ratten; 06.01.2023, 09:46.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                Сложих ти лайк, но трябва да ѝ драснеш един мейл. Напопържай я хубаво. Какви са тия еретични мисли.

                Тя ше раздува баланс шийта, ше принти, после инфлейшън транзитори, лихвите нагоре,ама заплатите не.
                Хайде де...
                ​​​​
                Уморих се да им пиша ,не пиша само на нея ,целия борд е вкаран в коренспондециите ми ,отговарят ми знаеш ,разни там сложени клакьори но мисля че четат и те все пак ,така си мисля де ,може и да не е така .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                  И какво, една стоманобетонна постройка като не е паднала за 50 години, това е постижение за старото строителство? Ако някой е окепазил мазилка на ново строителство, как това говори за земетръсоустойчивостта му? И къде са тия сега издадени сгради, дето били "пълна скръб", дай да ги видим, щом били по-лоши от 50 годишна вмирисана панелка.
                  Основното ,казвал съм го и преди ,новото в цял свят се строи в името на печалбата и бизнеса ,от там има стотици неща които са анти на ролята на жилището като функция на човек да има къде да живее комфортно .
                  Навремето се е строяло повече ориентирано към нуждите на човека ,сега не ,сега се гледа бизнеса не човека .
                  Грубия строеж си е груб строеж там има норми ,въпреки че бяхме свидетели на кривата колона в Хиподрума която забележи минаващи бяха отразили в репортаж на БТВ,ами надзора на обекта ?
                  Къде е бил той ?
                  Не казвам че панела е по хубав от монолита но за съжаление колко примера на ново имаме като бройки дето да кажем ,ей супер са спрямо панела и старото ,много малко .
                  Контракт сити ,има тема там един човек ферман е написал за тях/течове ,наводнени гаражи, ,Тобо Груп дето шефа им е на асоциацията на строителите председател ,оставили хората без опцията топлофикация въпреки че е била обещана при проекта ,колко сгради има зарязани даже последните години ?
                  Ела ще те заведа и по нашите райони ,същата работа нови сгради с наводнени партери,гаражи подземни,влага избива .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    https://www.plovdiv24.bg/novini/mejd...e-v-ES-1519790

                    Европейската Централна банка не харесва ръста на Вашата заплата

                    Кристин Лагард: Трябва да се спре бързият ръст на заплатите в ЕС
                    Сложих ти лайк, но трябва да ѝ драснеш един мейл. Напопържай я хубаво. Какви са тия еретични мисли.

                    Тя ше раздува баланс шийта, ше принти, после инфлейшън транзитори, лихвите нагоре,ама заплатите не.
                    Хайде де...
                    ​​​​

                    Коментар


                    • https://www.plovdiv24.bg/novini/mejd...e-v-ES-1519790

                      Европейската Централна банка не харесва ръста на Вашата заплата

                      Кристин Лагард: Трябва да се спре бързият ръст на заплатите в ЕС

                      Коментар


                      • https://www.bloombergtv.bg/a/35-bloo...nata-retsesiya

                        Вашият екип прави поредица от прогнози за годината. Говорим за мащаба на дълбочината на рецесията. Зависи кого четете обаче, оптимистите или песимистите. Къде е консенсусът? Какъв е той?
                        Харесвам термина, който използва, Манъс. Злонамерен. Това означава рецесията за американската икономика.

                        Разглеждаме вероятностите за рецесия за различните икономики, които анализаторите прогнозират.

                        За Европа рецесията е почти даденост.

                        За САЩ е малко над 50% все още. 65%

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Доколкото знам границата е 3000 лева. Едва ли обаче точно това има значение. И 30 хиляди да бяха, същата работа е.

                          Специално в неговия случай (ако е вярно каквото твърди), една маломерка 60 квадрата излиза разликата от 60 x 400=24.000 Евро, т.е. сигурно е спестил едни 1500 лева данъци. Това е тотална малоумщина, за такава сума да си вкарваш главата в торбата и най-лошото, документът ти за собственост да е с невярно съдържание. Но нали сме велики Българи, гордостта ни е да мамим и да се тупаме в гърдите колко сме велики. Тези 1500лева ако ги беше платил, щяха да се откраднат от някой друг, така че не го обвинявам него. Просто системата ни е гнила.
                          Има голяма вероятност продавача да е наложил каква цена да бъде вписана в договора.
                          Ако е така, имаш избор - приемаш или не купуваш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                            Кое е тествано в реални условия?
                            Ще си формулираш ли въпроса по конкретно? Негодуваш, че не е имало сериозно земетресение, че да видим на живо? И като е нямало, какво ти гарантира че няма да има?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Старото строителство има само един гарант за качество.
                              И това е времето,отиваш гледаш една панелка,стара тухла ако щеш ,минали са едни 30,40,50 години и повече ,половин човешки живот и повече и разбираш за какво иде реч,после отиваш и гледаш ново,на няколко години или малко повече ,та те дори и сега издадени сгради са пълна скръб,иди прочети Контракт Сити какво издават,виж им цените ,новото в цял свят е по некачествено от старото и в цял свят старото е по търсено от новото.
                              И какво, една стоманобетонна постройка като не е паднала за 50 години, това е постижение за старото строителство? Ако някой е окепазил мазилка на ново строителство, как това говори за земетръсоустойчивостта му? И къде са тия сега издадени сгради, дето били "пълна скръб", дай да ги видим, щом били по-лоши от 50 годишна вмирисана панелка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                                Т.е. от соц периода основно? Не знам как имаш доверие на строителството по това време. Първо нормите са доста по-ниски от сегашните за земетръсоустойчивост, второ - качеството не знам как си въобразяваш че е било по-добро. Това звучи като легендите за руското оръжие - да, всичко което пипнат руснаци е боклук, всеки го признава, но някак си всички вярваха че оръжието било на ниво. Войната разби тия митове, някое земетресение да не вземе да разбие митовете за старото строителство?
                                Кое е тествано в реални условия?

                                Коментар

                                Working...
                                X