IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

    И това са медицински професии местни.. мамка му
    ​​​Преди пандемията във Виена с един приятел си говорихме. Забегнаха покрай жена му на програма на БНБ, той търси работа във ИТ сферата, не програмист. Около година, накрая намери. Живееха във 5ти Маргаретен, добър район, средния наем беше 14-15евро тогава там. Кв метър - ​5к+. Тя е била на 2и нещо заплата и ​той на толкова, каза че мислят да купуват... Не знам дали купиха, но сега квадратния метър е 6.7к
    За сравнвние в съседния 4ти район където е БГ посолството е 10к евро средната цена на кв метър, а 2019 беше 6300.




    ​​
    Ми той не-програмист само ще обира огризки в иТ сферата хахаха Инак е яко ЕЖК-то, явно сте си дружинка лузъри - проумей, на вас е нормално да не ви стига, да ви е трудно и да ви е зле. Трябва квалификация, кариера, опит. На гол тумбак - чифте пищови, всичката ви е така!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

      И това са медицински професии местни.. мамка му
      ​​​Преди пандемията във Виена с един приятел си говорихме. Забегнаха покрай жена му на програма на БНБ, той търси работа във ИТ сферата, не програмист. Около година, накрая намери. Живееха във 5ти Маргаретен, добър район, средния наем беше 14-15евро тогава там. Кв метър - ​5к+. Тя е била на 2и нещо заплата и ​той на толкова, каза че мислят да купуват... Не знам дали купиха, но сега квадратния метър е 6.7к
      За сравнвние в съседния 4ти район където е БГ посолството е 10к евро средната цена на кв метър, а 2019 беше 6300.




      ​​
      Абсолютно си прав. Ето, кажи им го да вадят тефтер и да пишат.
      Да, местните по-квалифицирани бягат в Германия, щото пък немците от средна класа лекари че и от по високи позиции бягат в Норвегия. Висок стандарт, но и за тях високи доходи. Това е като щрих, по-сложни са нещата, но като цяло медицината е скъпа инвестиция с бавна и по-късна възвращаемост. Има си глад за лекари.
      Ето кво ми пише доктор Лука Бръчич - хърватин, спец от Университета в Грац, един от топ университетите по медицина в Австрия и Европа.
      In Vienna at Medical University they are looking for lung pathologist as soon as possible. German knowledge is required. If you are interested or know somebody who might be interested, please contact me directly. Thnx
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Да, но живеш във Виена, не в Гоцето. Точно това е стандартът, затова и си плащаш. Какво ти трябва повече? Имаш кола казваш, имаш жилище в град номер 1 в световните класации, няма и да умреш от глад.. Нали затова работиш, за да харчиш парите и да си позволяваш неща? Иначе какво, живей в мизерия, за да спестиш за апартамент в някое гето, който да отдадеш под наем? Що за глупост?
        Ми това ти и казвам. Никой не се е и напънал да има жилище във Виена. Няма как да стане. Има млади хора отвсякъде. Учат, работят. Хървати, филипинци, вероятно от смесени бракове, щото бели и с леко дръпнати очички. Те са в меката, учат се, създаават семейства, плащат си наем, нооо в един момент ще си вземат полагаемото за труда. Не всички ще останат във Виена, може да живеят и на 10-20- 30-50 км. Ми то Братислава е на 50. Или другаде, в друг град.
        Живей под наем, можеш да си позволиш тристаен на пъпа на Сф или в чужбина щом буташ доста сухо и си живей. За кво ти е тепърва да инвестираш в имот, че и доходност да чакаш. Изпуснал си момента. Кво те боли фара 250 или 350К€ е имота. И в двата случая за наем не става.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Там и под наем не мое да се класират. Нали говорих с колеги австрийци миналата година в Algemeine Krankenhaus. Ако нямаш жилище във Виена, а си под наем, имаш кредит, кола на изплащане, разходи, една колежка имаше и възрастни родители в Тирол някъде и плащаше на румънци да се грижат за тях, щото на местни не може да си позволи и край...дохода ти замина и никакъв кой знае къв стандарт нямаш. Трябва да си израстнал в кариерата, да си консултант за да вземаш тройно повече кинти и тогава бива. Ама докато израстнеш шариш и стискаш бузи. Така е.
          И това са медицински професии местни.. мамка му
          ​​​Преди пандемията във Виена с един приятел си говорихме. Забегнаха покрай жена му на програма на БНБ, той търси работа във ИТ сферата, не програмист. Около година, накрая намери. Живееха във 5ти Маргаретен, добър район, средния наем беше 14-15евро тогава там. Кв метър - ​5к+. Тя е била на 2и нещо заплата и ​той на толкова, каза че мислят да купуват... Не знам дали купиха, но сега квадратния метър е 6.7к
          За сравнвние в съседния 4ти район където е БГ посолството е 10к евро средната цена на кв метър, а 2019 беше 6300.




          ​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Там и под наем не мое да се класират. Нали говорих с колеги австрийци миналата година в Algemeine Krankenhaus. Ако нямаш жилище във Виена, а си под наем, имаш кредит, кола на изплащане, разходи, една колежка имаше и възрастни родители в Тирол някъде и плащаше на румънци да се грижат за тях, щото на местни не може да си позволи и край...дохода ти замина и никакъв кой знае къв стандарт нямаш. Трябва да си израстнал в кариерата, да си консултант за да вземаш тройно повече кинти и тогава бива.
            Да, но живеш във Виена, не в Гоцето. Точно това е стандартът, затова и си плащаш. Какво ти трябва повече? Имаш кола казваш, имаш жилище в град номер 1 в световните класации, няма и да умреш от глад.. Нали затова работиш, за да харчиш парите и да си позволяваш неща? Иначе какво, живей в мизерия, за да спестиш за инвестиционен апартамент в някое гето, който да отдадеш под наем? Що за глупост?

            А родителите? Амо по-добре да се грижат за тях румънци в Тирол, отколкото да живеят в село Мечка и да те е страх да не ги урепят за 10 лева съседите...

            Всичко това се плаща драги. Безплатен обяд няма.
            Last edited by ejonny2376; 03.01.2023, 23:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

              Същото и в България
              Може би. Като бях на 29-30 нямах кинти и ми беше трудно. Виденова зима, хиперинфлация, аз с бебе на два месеца. И после ми е било. Но човек инвестира в образование. После в имоти. Ако стане невъзможно, нищо. И наема е опция. И то с лукс имот.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Там и под наем не мое да се класират. Нали говорих с колеги австрийци миналата година в Algemeine Krankenhaus. Ако нямаш жилище във Виена, а си под наем, имаш кредит, кола на изплащане, разходи, една колежка имаше и възрастни родители в Тирол някъде и плащаше на румънци да се грижат за нея, щото на местни не може да си позволи и край...дохода ти замина и никакъв кой знае къв стандарт нямаш. Трябва да си израстнал в кариерата, да си консултант за да вземаш тройно повече кинти и тогава бива.
                Същото и в България

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                  Тук съм съгласен за конкретния район и улица. Зимата в долната част има лек проблем с въздуха, но иначе е ОК. И е бял квартал, около него, особено от другата страна на Южния са някакви панелни гета.
                  Да, заветните Стрелбище и Гоцето. И аз мисля, че са гета.

                  За Козяк - ами Американецът няма да си направи посолство на случайно място. Затова и районът е облагороден, има малко поне европейски облик. Особено районът, заграден от парка, посолтвото и Била. Както и къщетата около Кошарите. За мен това е най-добрата локация за живеене в София.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                    Тежка е тяхната съдбата. Мене ми е чудно БГ като е кочина и не става за нищо, като някои хора са апологети до болка на запада, какво дирят в темата за БГ имоти ?
                    Там и под наем не мое да се класират. Нали говорих с колеги австрийци миналата година в Algemeine Krankenhaus. Ако нямаш жилище във Виена, а си под наем, имаш кредит, кола на изплащане, разходи, една колежка имаше и възрастни родители в Тирол някъде и плащаше на румънци да се грижат за тях, щото на местни не може да си позволи и край...дохода ти замина и никакъв кой знае къв стандарт нямаш. Трябва да си израстнал в кариерата, да си консултант за да вземаш тройно повече кинти и тогава бива. Ама докато израстнеш шариш и стискаш бузи. Така е.
                    Last edited by bulgarian lev; 03.01.2023, 23:17.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Толкова мога, толкова давам. Сори. Няма как да си позволя цени от 2000 и нагоре. Това е лудост.
                      Тук съм съгласен за конкретния район и улица. Зимата в долната част има лек проблем с въздуха, но иначе е ОК. И е бял квартал, около него, особено от другата страна на Южния са някакви панелни гета.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                        Е аз казвам, че има за 4 и над 4, това че на твб не ти допада е друг въпрос, а и къде съм казал без риск?
                        Зеленото е неоправдан риск в момента. Дай някой готов и да смятаме.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Оф, те нямаха по 60-70К за тристаен преди 9 години, сега вадят по 450-500К ама пък било скъпо. Да му е..а ма..ката. Пак греда!
                          Тежка е тяхната съдбата. Мене ми е чудно БГ като е кочина и не става за нищо, като някои хора са апологети до болка на запада, какво дирят в темата за БГ имоти ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Така е, тези 500к са изкарани с труд. Защо да ги подарим на някой чичка наследник и да получим нищо насреща? Всяко нещо си има определени нива на допустима наглост, над тези нива сделки няма как да има.
                            Според форумните брокерази, хората с пари са глупави.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                              Мечтател!
                              Толкова мога, толкова давам. Сори. Няма как да си позволя цени от 2000 и нагоре. Това е лудост.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Е да ама допреди малко твърдеше обратното.
                                Е аз казвам, че има за 4 и над 4, това че на твб не ти допада е друг въпрос, а и къде съм казал без риск?

                                Коментар

                                Working...
                                X