IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Така е, тези 500к са изкарани с труд. Защо да ги подарим на някой чичка наследник и да получим нищо насреща? Всяко нещо си има определени нива на допустима наглост, над тези нива сделки няма как да има.
    Ми аз моите да не съм ги копал с багера. Ми тва е да имаш имот. След време твоя наследник ще жъне, добре че е бил дедо ще каже. Така и чичака наследник. Кво е виновен.
    Last edited by bulgarian lev; 03.01.2023, 23:05.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Мда. Прав си, това е район номер 1 в София (изключвам извращения като Сан Стефано 11 и подобни).
      Не е от правилната страна на Козяк обаче, баровците са от другата страна, точно насреща.

      Като падне на 1700 може и да направя компромис (знаеш, че 1500 ми е лимитът).
      Мечтател!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Оф, те нямаха по 60-70К за тристаен преди 9 години, сега вадят по 450-500К ама пък било скъпо. Да му е..а ма..ката. Пак греда!
        Така е, тези 500к са изкарани с труд. Защо да ги подарим на някой чичка наследник и да получим нищо насреща? Всяко нещо си има определени нива на допустима наглост, над тези нива сделки няма как да има.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

          Връзваш си парите за 3 или 5 години с отрицателна реална доходност, банката ще направи печалба, но клиента на този продукт не. По-добре е да инвестираш в реална компания, която може и да плаща дивидент и има солиден бизнес. Така е доста вероятно те да могат да прехвърлят повишените си разходи върху крайният клиент при което поскъпването на акциите им може да върви поне с темпа на инфлация. През тази година със сигурност ще се появят такива възможности, но това което пощенска предлага не струва (според мен, всеки си има толеранс и някакви цели).
          И според мен не си струва, но се оказа, че и инвестицията в имот за отдаване под наем не си струва - не стига, че не бие инфлацията, се оказва, че не може да бие дори и тази оферта на Пощенска. Все пак предлагам да изчаме включване от отбора на повишителите с конкретни оферти, за да преценим.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Ти нали търсеше точно там. Това е районът ти. И моя беше, но си разбрах бързо възможностите. Козяк. Захлупвай. Ама соленичко май. Е, така е. Ти го захлупи, па като го имаш един ден ще му гътнеш 1800 евра наем. Никой няма да ти го даде баш на теб или мен ако наем/цена е ок щото видиш ли ние ги разбираме тези работи. Нали се сещаш, първо шариш, после чакаш.
            Мда. Прав си, това е район номер 1 в София (изключвам извращения като Сан Стефано 11 и подобни).
            Не е от правилната страна на Козяк обаче, баровците са от другата страна, точно насреща.

            Като падне на 1700 може и да направя компромис (знаеш, че 1500 ми е лимитът).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

              Без риск трудно 4%. Не съм го гледам сайта, ще видя ама се съмнявам.

              Виж сега аз купувам за мен си и за децата, не съм инвеститор в чистия смисъл на думата. Не държа да отдавам под наем, макар че може и да го докарам над 4% ако реша. Нямам отговори на тези въпроси, ако беше лесно всички щяха да го правят нали?
              За теб може 4% в Пощенска да са по-добрия вариант. Аз нямам 300к че да ги мисля.. :-)
              ​​​​​
              Оф, те нямаха по 60-70К за тристаен преди 9 години, сега вадят по 450-500К ама пък било скъпо. Да му е..а ма..ката. Пак греда!
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                Без риск трудно 4%. Не съм го гледам сайта, ще видя ама се съмнявам.

                Виж сега аз купувам за мен си и за децата, не съм инвеститор в чистия смисъл на думата. Не държа да отдавам под наем, макар че може и да го докарам над 4% ако реша. Нямам отговори на тези въпроси, ако беше лесно всички щяха да го правят нали?
                За теб може 4% в Пощенска да са по-добрия вариант. Аз нямам 300к че да ги мисля.. :-)
                ​​​​​
                Е да ама допреди малко твърдеше обратното.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  УжасТ. 340к + 20к такси за покупка +40к поне ремонт и обзавеждане...Таман 1,8%. Това се избива за 55 години наемане и то ако наемателят не се изнесе никога и не трябва нов ремонт...

                  50% дискаунт е малко за този боклук.
                  Ти нали търсеше точно там. Това е районът ти. И моя беше, но си разбрах бързо възможностите. Козяк. Захлупвай. Ама соленичко май. Е, така е. Ти го захлупи, па като го имаш един ден ще му гътнеш 1800 евра наем. Никой няма да ти го даде баш на теб или мен ако наем/цена е ок щото видиш ли ние ги разбираме тези работи. Нали се сещаш, първо шариш, после чакаш. ...и евентуално чак тогава жънеш.
                  Last edited by bulgarian lev; 03.01.2023, 23:03.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Връзваш си парите за 3 или 5 години с отрицателна реална доходност, банката ще направи печалба, но клиента на този продукт не. По-добре е да инвестираш в реална компания, която може и да плаща дивидент и има солиден бизнес. Така е доста вероятно те да могат да прехвърлят повишените си разходи върху крайният клиент при което поскъпването на акциите им може да върви поне с темпа на инфлация. През тази година със сигурност ще се появят такива възможности, но това което пощенска предлага не струва (според мен, всеки си има толеранс и някакви цели).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                      https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_LET Т.е. приемлив за доктор квартал? Е не са 2-3000 наемите

                      В това състояние, етаж от къща ще му искат 1200лв + в Гоце Делчев, нали?


                      https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_LET
                      А това - 2000 лв месечно в Гоцето?

                      това блокче пък е като "ново строителство" в Гоцето:
                      https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_LET
                      ​​​​​​1200-1400 лв наем ще му се вземе в Гоцето.

                      Тъй като сте от Вътрешния кръг на Старейшините на Темата, смятате ли че Wood Green е добра локация за българин, емигрирал за постоянно?
                      Не. Не смятам. Не особено. Но и е приличен квартал с къщета и всичко необходимо. Но аз съм инвеститор, не съм палячо да се дървя че живея на Окото. Така беше. Сега сигурно е в пъти по-зле.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Давайте предложения. Очевадно с инвестирането в имоти инфлацията няма как да се бие, затова нека опитаме да бием онези 4% (засега).

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Остави го тва зелено и то 2024г, отделно я стане я не стане. Дай готов ап в нормален квартал (Люлин не е такъв) където няма да имаш празно. Ползвай bezkomisiona.bg, там всичко е реално и да смятаме.
                          Без риск трудно 4%. Не съм го гледам сайта, ще видя ама се съмнявам.

                          Виж сега аз купувам за мен си и за децата, не съм инвеститор в чистия смисъл на думата. Не държа да отдавам под наем, макар че може и да го докарам над 4% ако реша. Нямам отговори на тези въпроси, ако беше лесно всички щяха да го правят нали?
                          За теб може 4% в Пощенска да са по-добрия вариант. Аз нямам 300к че да ги мисля.. :-)
                          ​​​​​

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            Майтапа на страна, ама е точно така на запад, рано или късно и тук.
                            Няма ограничение, всяка голяма агенция може да го прави за клиентите си.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Обзавеждане за 23к? Само една кухня с базови уреди ти е 10к Евро. А ремонт? А майстори, санитария, плочки, дивани, легла, матраци и пр?
                              Всичко това е брутална цифра в момента.
                              И на мен ми се виждат малко, но който е в тази игра има свои контакти, знае кое трябва и кое не. То затова не е за аматьори.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                                Препоръки, време е да се въведе и това. Питат предишния наемодател, най-лесно е. Банкови извлечения, стандартна практика по света, така ми разказват радомирските гастарбайтери
                                Майтапа на страна, ама е точно така на запад, рано или късно и тук.

                                Коментар

                                Working...
                                X