IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

    Ти с 20К си представителна извадка, не ставай смешен!
    Всички пенсионери кой колкото може пуска кеш по младото течение....Колко и в какво ще се похарчат при всеки е индивидуално, но е наивно да се смята че част няма да е в тули....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

      Ще се разровя. Хоп, намерих го. Това е каталунска измишльотина, т.е. ва̀жи само за автономна област каталуня. От 2015 г. - ей го в техния ДВ:

      https://www.boe.es/diario_boe/txt.ph...OE-A-2015-9678

      Предвид цялата каталунска каша, имайте си едно наум при подобни експерименти.

      Принципно всички тези екзотики са англо-саксонски правни конструкции, които не винаги пасват добре на континенталните правни системи.

      Аз съм скептик. Ще има тука бая измамени камилчета. Кошеринг, ко не шеринг…
      Благодаря! Видях че е само в Каталуня и интересно, че има няколко испански статии от тогава по точно тази тема. Любопитно е също, че пак се промотира ( в някакъв подкаст - Bolsillo), но очевидно без особен успех, не е особено популярно, за 8 годиния сякаш няма голям напредък. Ще е интересно дали има статистика колко такива "сделки" са сключени, но да не задълбаваме... ;-)
      Определено е доста екзотичен вариант за "собственост".

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Така де пенсиите - и тук писах, че баща ми ми даде 20К от пенсии наскоро....За какво ли ще ги похарча ?!
        Ти с 20К си представителна извадка, не ставай смешен!
        Пенсиите изтичат в скъпите хранителни вериги и няма да останат в България!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

          Тухли друг път, разходите са за пенсиите!
          Прави голямо впечатление, че и трита парични агрегата М спадат през Януари. Парите вече започват да изтичат!
          Така де пенсиите - и тук писах, че баща ми ми даде 20К от пенсии наскоро....За какво ли ще ги похарча ?!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Чак пък толкова много нови...Засега са само на матрицата ...не са в обръщение....Освен това имотите имат срок на годност....често мухлясват и не стават за ядене :-)
            на матрицата са башка, гледай гората от кранове (по Берти)

            Кажи го на Дъри дет живее в 100 годишна къща.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Можеш и по-добре.... Приходите в бюджета са с над 1 млрд повече от миналата година...т.е икономиката /инфлацията/ е на шеС....
              А това че държавата има повече разходи е = на повече тули.... Автогол Ботич....:-)
              Тухли друг път, разходите са за пенсиите!
              Прави голямо впечатление, че и трита парични агрегата М спадат през Януари. Парите вече започват да изтичат!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Ооо не ...Добре че не са теглили толкова ипотечки....Не можеш да си представиш колко ще струват имотите в София ако се изтеглят толкова кредити за имоти....:-) Ще трябват по 100К разрешителни на година :-)
                Къде съм казал ипотечки?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  От кредити разбира се.... сметката ще дойде след няколко години или по-късно....
                  До тогава МНОГО повече кеш за тули...
                  Хич не съм фен на тези неща , но не ме питат.....
                  Само че кредити са скъпи и немогат да теглят колкото си искат. А кеша ще има да го чакаш да иде за туули, свърши тя.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Затуй ли са теглили 80 млрд. виж ти.
                    Ооо не ...Добре че не са теглили толкова ипотечки....Не можеш да си представиш колко ще струват имотите в София ако се изтеглят толкова кредити за имоти....:-) Ще трябват по 100К разрешителни на година :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Бяха, докато не напечатахме много нови.
                      Чак пък толкова много нови...Засега са само на матрицата ...не са в обръщение....Освен това имотите имат срок на годност....често мухлясват и не стават за ядене :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Сега са по-платежоспособни....значително по-добри...несравнимо.....
                        Затуй ли са теглили 80 млрд. виж ти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          А потенциалните купувачи тигава и сега.
                          Сега са по-платежоспособни....значително по-добри...несравнимо.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            кое не разбра от ПЛАТЕЖЕН БАЛАНС, а.
                            От де ще дойдат тез пари ве? От моя и твоя дирник, со кръв ще ги вземат ако трябва
                            От кредити разбира се.... сметката ще дойде след няколко години или по-късно.... / аз съм за 2039 ама може и 2029 да е :-)/
                            До тогава МНОГО повече кеш за тули...
                            Хич не съм фен на тези неща , но не ме питат.....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 06.03.2023, 16:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ами толкоз ще бъде дали 500 или 800К накрая е все едно и също спрямо другите стоки и услуги....Имотите са картел с инфлацията...дъгосрочно...не на месечна или едногодишна база...
                              Бяха, докато не напечатахме много нови.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Не къртя, това е самата истина, примери искаш ли?
                                Това колко ще стане след няколко год не е важно, освен ако с тези пари (800к) можеш да си купиш същото количество олиВо, сиренИ, картофи, арпаджик, яйца и т.н.
                                Ами толкоз ще бъде дали 500 или 800К накрая е все едно и също спрямо другите стоки и услуги....Имотите са картел с инфлацията...дъгосрочно...не на месечна или едногодишна база...

                                Коментар

                                Working...
                                X