IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    оборотите се запазват, а тук таме има и ръст лек на оброта, НО цените са доста завишени та реално се продават по-малко като количество стоки, но на по-висока цена. Маржовете обаче са притиснати от конкуренцията между търговци и производители и става така, че инфлацията души бизнеса.
    Класическа стагфлация. Следва рецесия и дефлация. След 30 мин колегата ще обясни как ще се случат нещата -
    Last edited by unimog; 10.01.2023, 15:24.

    Коментар


    • Индексът на продукцията в сектор „Строителство“ се повишава с 0.4% през ноември 2022 г. в сравнение с предходния месец. Увеличение с 0.9% е отчетено при гражданското/инженерното строителство, а продукцията от сградното строителство е без промяна.

      Спрямо ноември 2021 г. строителната продукция нараства с 1.6%. Повишение е отчетено както при гражданското/инженерното строителство с 3.0%, така и при сградното строителство - с 0.5%.

      https://www.nsi.bg/bg/content/20010/...B8%D0%BD%D0%B0

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Аз това го говоря от дълго време, само нямаше кой да ме слуша.

        Разходите за един ИТ специалист в България стигнаха граници, при които не си струва вече да се инвестира в страната. Няма как синиър в България да получава 80%-100% брутно от това в Германия (напр. 10к-12к). Освен това се оказва, че в България има твърде малко квалифицирани хора и лоялността на служителите е нулева.
        Оттук насетне ще наблюдаваме сериозен спад на инвестиционната дейност в страната и отлив на компании. България не беше дорасла за толкова много пари да бъдат наляти, не беше дорасла и за доходи от такъв ранг. Доходите трябваше да се вдигат паралелно с ремонта на болниците и тротоарите и подобряването на градската среда. Случи се точно обратното - малък брой хора с ненормално високи доходи за страната и всичко се налива в коли и имоти - същевременно мизерията в страната расте. Пълна аномалия, която ще изчезне по начина, по който се появи.
        Да, на германци им е скъпо вече, предимно американци инвестират напоследък. Да вземеш да им кажеш на тия американци, че са глупави и трябва да откриват офиси в Германия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

          ДЮРИ aka BОNI да обясни кой ще купува НИ и на каква цена като народа няма пари за храна и е свил потреблението на хранителни стоки драстично.
          оборотите се запазват, а тук таме има и ръст лек на оброта, НО цените са доста завишени та реално се продават по-малко като количество стоки, но на по-висока цена. Маржовете обаче са притиснати от конкуренцията между търговци и производители и става така, че инфлацията души бизнеса.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Аз това го говоря от дълго време, само нямаше кой да ме слуша.

            Разходите за един ИТ специалист в България стигнаха граници, при които не си струва вече да се инвестира в страната. Няма как синиър в България да получава 80%-100% брутно от това в Германия (напр. 10к-12к). Освен това се оказва, че в България има твърде малко квалифицирани хора и лоялността на служителите е нулева.
            Оттук насетне ще наблюдаваме сериозен спад на инвестиционната дейност в страната и отлив на компании. България не беше дорасла за толкова много пари да бъдат наляти, не беше дорасла и за доходи от такъв ранг. Доходите трябваше да се вдигат паралелно с ремонта на болниците и тротоарите и подобряването на градската среда. Случи се точно обратното - малък брой хора с ненормално високи доходи за страната и всичко се налива в коли и имоти - същевременно мизерията в страната расте. Пълна аномалия, която ще изчезне по начина, по който се появи.
            И аз мисля че на ИТ специалистите се дават прекалено високи заплати ,това не е добре и явно процеса вече отива в друга посока

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              https://www.dnes.bg/business/2023/01...ersonal.556540

              IT индустрията в България се насити на персонал

              Постепенно намаляват обявите за работа

              Прочети още на: https://www.dnes.bg/business/2023/01...ersonal.556540

              ИТ сектора генерираше високоплатени купувачи на имоти и наематели ,не знам сега откъде ще ги чакате ?
              Аз това го говоря от дълго време, само нямаше кой да ме слуша.

              Разходите за един ИТ специалист в България стигнаха граници, при които не си струва вече да се инвестира в страната. Няма как синиър в България да получава 80%-100% брутно от това в Германия (напр. 10к-12к). Освен това се оказва, че в България има твърде малко квалифицирани хора и лоялността на служителите е нулева.
              Оттук насетне ще наблюдаваме сериозен спад на инвестиционната дейност в страната и отлив на компании. България не беше дорасла за толкова много пари да бъдат наляти, не беше дорасла и за доходи от такъв ранг. Доходите трябваше да се вдигат паралелно с ремонта на болниците и тротоарите и подобряването на градската среда. Случи се точно обратното - малък брой хора с ненормално високи доходи за страната и всичко се налива в коли и имоти - същевременно мизерията в страната расте. Пълна аномалия, която ще изчезне по начина, по който се появи.
              Last edited by ejonny2376; 10.01.2023, 15:13.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                https://www.dnes.bg/business/2023/01...ersonal.556540

                IT индустрията в България се насити на персонал

                Постепенно намаляват обявите за работа

                Прочети още на: https://www.dnes.bg/business/2023/01...ersonal.556540

                ИТ сектора генерираше високоплатени купувачи на имоти и наематели ,не знам сега откъде ще ги чакате ?
                ДЮРИ aka BОNI да обясни кой ще купува НИ и на каква цена като народа няма пари за храна и е свил потреблението на хранителни стоки драстично.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                  Amazon планира да затвори три склада в Обединеното кралство, което ще засегне 1200 работни места

                  Крипто заразата се задълбочава: Coinbase ще съкрати близо 1000 работни места

                  https://www.reuters.com/
                  https://www.dnes.bg/business/2023/01...ersonal.556540

                  IT индустрията в България се насити на персонал

                  Постепенно намаляват обявите за работа

                  Прочети още на: https://www.dnes.bg/business/2023/01...ersonal.556540

                  ИТ сектора генерираше високоплатени купувачи на имоти и наематели ,не знам сега откъде ще ги чакате ?

                  Коментар



                  • Amazon планира да затвори три склада в Обединеното кралство, което ще засегне 1200 работни места

                    Крипто заразата се задълбочава: Coinbase ще съкрати близо 1000 работни места

                    https://www.reuters.com/

                    Коментар


                    • Българинът сви харчовете, спад на продажбата на храна с 6.4%

                      https://www.flagman.bg/article/284169

                      За година храните у нас са поскъпнали с близо 52%

                      https://www.mediapool.bg/za-godina-h...ews343637.html
                      Last edited by unimog; 10.01.2023, 15:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                        Получих съобщение от банката ми. С трепет очаквах, че касае увеличение на добрата ми лихва, според Бертрам! Слава Богу, касае друго. Лихвата ми остава добра. Поздрави на Бертрам и Кавръка!
                        Байло,
                        без да се обиждаш, но и с висока и с ниска лихва не си фактор в смисъл, че с един мижав потребителски все ще се оправиш.
                        Има една категория лъвчета на по 30г, които взимат много смело ипотеки с 80-90% покритие на стойността на НИ, които купуват и купуват по няколко.
                        Възможно е те да имат проблем ако лихвите по ипотечното скочат над 4-5%

                        Доста хора се правят на 'ранния' Киосаки, но българският пазар е значително по-различен от американския и тепърва ще го разбират.

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • https://money.bg/economics/it-pazara...orat-e-da.html

                          Айде и ИТ специалистите по пързалката

                          ІТ пaзapът ce e нacитил cъc cпeциaлиcти? Πo вcичĸo личи, чe oтгoвopът e "дa"

                          Haй-знaчитeлeн e cпaдът нa oбявитe в тexнoлoгичния ceĸтop, пoĸaзвa пocлeднoтo пpoyчвaнe нa НR ĸoмпaниятa и ĸapиepeн caйт Јоbtіgеr. Cпopeд, ĸoeтo нa гoдишнa бaзa пpeз дeĸeмвpи бpoят нa пpeдлoжeниятa зa paбoтa в ІТ индycтpиятa ce cвивa c цeли 27 нa cтo или c 1580 oбяви.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Голяма работа, че притежават мини.

                            И аз съм живял в един блок с Нешка Робева, Ружа Делчева, Джуни Александрова, Ал. Фол, Стоян Каролев и др. цели 12 г, а моите хора 23 г.

                            Кой каквото има, си е негово.

                            Тия дето ги избори са палячовци ,говоря ти за съвсем други неща .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Навремето някой беше писал ,за да падне пазара е нужно около 12 месеца да е в права линия ,нещо като правата черта на апарата на лежащия на болнично легло .
                              Има и друго ,поне на мен ми прави впечатление че от няколко месеца /тук включвам и активния сезон преди празниците и част от Декември/,никакви реклами нямаше за ипотеки ,докато въпреки горещия пазар ,да кажем до тертото тримесечие на 2022 година чат пат изникваше по някоя такава реклама ,после изчезна всичко
                              Голяма работа, че притежават мини.

                              Кой каквото има, си е негово.

                              Last edited by Evgo; 10.01.2023, 12:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                                накавръков, като цяло те смятам за доста банална латерна,
                                но бих искал да насърча постоянството ти и с бъртрам да продължите дори още по-активно да сваляте цени, вдигате лихви
                                и да викате големото мяу.
                                Ратко,

                                В момента ние сме на резервната скамейка .
                                Тези дето искат да свалят цени и да ти сложат чатала на врата да не харчиш и да не взимаш кредити ,са и тези дето те извъртяха да продадеш маломерката 2020 година .
                                Те са и същите които ни подлъгаха относно очаквания сценарии по времето на Ковид .
                                Както виждаш малко или много всички хора се въртят на техния шиш.
                                Мисля ,каквото имаш ,не към мен или друг ,има мейли пиши на който трябва ,лично аз пускам само факти ,дори и вече се оттеглих след последната си прогноза за миналата година .
                                Прогнози не правя и не желая да правя повече .

                                Коментар

                                Working...
                                X