IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

    Смешен си ти!
    Писах ти вече. Какво ме интересуват 20 години? Купил съм, учетворил съм и съм продал. Това да речем за 5 години. Защо ми е да чакам 20 за да сравнявам с доходността от имот за този период. Че акциите са чиклични и волатилни и за 20 години можеш да купиш и продадеш една няколко пъти.
    Аз след 15 години само на БФБ все още съм тук и не съм само аз. Няма такъв глупак да седи в позиция и да гледа нейните ръстове и спадове и да не кешира.
    Да след 15г си все още тук и все така безимотен

    жив и здрав

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
      А като споменавате любимата демография, някой направи ли си труда да види, че недостига на хора от тази година започва все повече да се изостря? Тепърва най-многобройното трудоспособно поколение ще почне да се пенсионира, а кой да замества няма. Предвид, че изостанахме много от ЕС по направление на средна заплата, предстои ударно увеличение на доходите през близките 2-3 години.
      То хубу ама, кой ще ги дава тея доходи? Шишеджам ли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        ако се прехвърля собственост, което в случая ме съмнява,
        се чака да отворят канторите в понеделник.
        Е нали е на зелено - какво прехвърляне на собственост!? Като се прехвърля собствеността само пред нотариус, вкъщи може да си гледа проекта на нот акт за грешки, добра идея е винаги, че такива тъпотии съм виждал, не е истина.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

          ще върви, за колкото един купувач се навие да плати,
          не сравнявай слепена къща в Лондон със скосен апарт във Лозенец, несравнимо е.
          Несравнимо, но показателно за размерите на балона в София. Ето например колко искат за слепена къща в Редута:
          https://m.imot.bg/details/1j166781238789286
          ​​​​​​​Коя цена е набалончена - тази в Лондон със сигурност, но какво да кажем за този кенеф в Редута!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

            Въпросът не е към вас. Но хайде отговорете - каква е офертната цена на къщата ако беше в Гоце Делчев или Слатина? Като отчитате сегашната вакханалия с офертите. Изгорял апартамент се предлагана 2к, колко ще е тази малка спретната къщурка с двор за барбекю?

            https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_BUY Или тази за колко ще върви в София според форума?
            ще върви, за колкото един купувач се навие да плати,
            не сравнявай слепена къща в Лондон със скосен апарт във Лозенец, несравнимо е.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

              Така се прави (за тия които не знаят). Договора се взема за в къщи, премисля се, пресмята се и ако го подпишеш го връщаш подписан. Плащаш първоначалната вноска и договора влиза в сила. (договор в къщи можеш да го подпишеш и в неделя през нощта.
              Дарения от мами и тати обаче не знам как стават.
              ако се прехвърля собственост, което в случая ме съмнява,
              се чака да отворят канторите в понеделник.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Според мен през следващите 3-5 години тухлите ги очаква отрицателна капиталова печалба. Или 0-лева, в най-добрия случай. Ще бъдат в застой.
                И то само ако не настъпи някакво форс-мажорно обстоятелство, че като гледам нещата около нас съвсем не отиват на добре.
                На изток от нас - кървава война, която няма изгледи да спре.
                Македонците и те нещо почнаха да ни скачат на бой...
                В съседна Сърбия напрежението започна да се повишава...
                От всички страни започна да се скапва ситуацията....

                Ама според форумните повишители тухлите в българия били "убежище" за съхранение на богатството...
                Вие изобщо как живеете бе, хора? В ума ви са само скапани неща, то не бе паника, не бе чудо. Ако имате бизнес и трябва да го управлявате, като сте все на.ни, как ще стане? Ами лягайте и мрете, като виждате само проблеми, напрежение и лоши неща. Кофтори, боклуци, войни, бомби, не е истина….
                После не се чудете, че жените ви си бият камшика, егати мрънкането и параноята.
                Last edited by Meandmyself; 05.02.2023, 16:54.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                  Бай Ганьооооо, ти ли си?

                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...7wk&f1=1&fe7=1
                  https://nova.bg/news/view/2022/12/21...C%D0%BA%D0%B8/

                  Обявата е качена на 40-тия ден, точно. Потрес.
                  Last edited by Tepix; 05.02.2023, 16:39.

                  Коментар


                  • От макротрендс (прираст на населението)

                    За България

                    Специално за групата 2029-39-та съм пуснал с екстраполация до тогава. Не виждам причини за оптимизъм що се касе до броя населени жилища на територията на държавата ни.

                    Пропадането след 2020-та се дължи на ковида ('измислен' според някои гъдулки проблем)
                    Last edited by bertram; 05.02.2023, 18:31.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                      Какви "брокери" вре, купуването на едно или десет жилища, не те прави автоматично икономист ИЛИ поне разбиращ напълно икономиката и финансите.
                      Всеки шушляк може да качи в една кола, но малко са успешни и старателни шофьори.
                      Но е разбираемо, вникването във този сегмент изисква много четене, по-лесно е да извадиш едни пари.
                      Въпросът не е към вас. Но хайде отговорете - каква е офертната цена на къщата ако беше в Гоце Делчев или Слатина? Като отчитате сегашната вакханалия с офертите. Изгорял апартамент се предлагана 2к, колко ще е тази малка спретната къщурка с двор за барбекю?

                      https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_BUY Или тази за колко ще върви в София според форума?
                      Last edited by Chio; 05.02.2023, 16:28.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                        https://landregistry.data.gov.uk/dat...code=KT1%202SW
                        С лекота може да се видят вписаните цени къща по къща, улица, квартал и т.н.

                        https://www.rightmove.co.uk/house-pr...fa2e5ff7736e#/

                        Брокерите във форума - колко струва подобно къще на калкан в Гоце Делчев? А в Слатина, някъде между панелните блокове? 500к евро ще му искате ли?
                        Какви "брокери" вре, купуването на едно или десет жилища, не те прави автоматично икономист ИЛИ поне разбиращ напълно икономиката и финансите.
                        Всеки шушляк може да качи в една кола, но малко са успешни и старателни шофьори.
                        Но е разбираемо, вникването във този сегмент изисква много четене, по-лесно е да извадиш едни пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                          Със сигурност не се е минал защото нищо не е купил, а няма и да купи. Разиграва евтин театър.
                          Една част са хитри манипулатори, които пишат на смени или са същите лица през различни юзъри. Конкретното лице има толкова елементарен подход, че ако му плащат - да си вземат парите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            Полакс ставаш смешен и може би някой ден някои неща ще ги разбереш по трудният начин

                            над 95% от купилите портфейл от акции на БФБ преди 20 години са потънали, над 95% от купилите имоти по това време са напред

                            Давам ти възможност СЛЕДВАРИТЕЛНО да съставиш портфейл от 10 БГ акции които са съществували на БФБ 200-та по това време и да го сравинм с ръста на имотите
                            Смешен си ти!
                            Писах ти вече. Какво ме интересуват 20 години? Купил съм, учетворил съм и съм продал. Това да речем за 5 години. Защо ми е да чакам 20 за да сравнявам с доходността от имот за този период. Че акциите са чиклични и волатилни и за 20 години можеш да купиш и продадеш една няколко пъти.
                            Аз след 15 години само на БФБ все още съм тук и не съм само аз. Няма такъв глупак да седи в позиция и да гледа нейните ръстове и спадове и да не кешира.
                            Last edited by polax; 05.02.2023, 15:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                              Яко си се прекарал, можеше поне да се пазариш!

                              При липсата на сделки, войната между старото и новото строителство ще ескалира! Спадът ще започне от новото и ще повлече след себе си всичко останало!

                              https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...naklon-1555839

                              Панелка или ново строителство – везната на избора е с различен наклон
                              Със сигурност не се е минал защото нищо не е купил, а няма и да купи. Разиграва евтин театър.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Кво значение има, че не бият в дългосрочен план, като аз за три години ще направя, колкото ти за 30?
                                Чакай си ръста 30 години, а аз ще си харчат кеша след 3г.+ дивидентите. Имаш алтернативи на БФБ колкото искаш.
                                Полакс ставаш смешен и може би някой ден някои неща ще ги разбереш по трудният начин

                                над 95% от купилите портфейл от акции на БФБ преди 20 години са потънали, над 95% от купилите имоти по това време са напред

                                Давам ти възможност СЛЕДВАРИТЕЛНО да съставиш портфейл от 10 БГ акции които са съществували на БФБ 2003-та по това време и да го сравинм с ръста на имотите
                                Last edited by 6000; 05.02.2023, 18:25.

                                Коментар

                                Working...
                                X