IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Ники, написах ,че не споря само ми е интересно до колко години НАП връщат проверка когато правят ревизия на физическо лице. Например ,аз мога да си докажа доходите и от тези години, виж от началото на 90-те не мога
    Това не е проблем. Виж друго е важно да се знае.
    От известно време нап активно работят по алгоритми за излавяне и регистриране (служебно) по ДДС на всякакви физически лица, които извършват някаква дейност, която може да се приеме за търговия със стоки и услуги. Има страшно много рентиери, които отдават и мишкуват при отчитането и в един момент и до тях ще стигнат. Засега се борят активно с търговците (там лесно ги излавят), но парите от наеми ще са обект на разследване.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Как ще искат документи примерно от 2002 година,когато масово не се плакаха все още и заплати дълги години имаше периоди в които фирмите на черно даваха пари,ето сега и почнаха в бакшишите да се оглеждат ма сервитьорка.Тогава примерно аз работех в Родина с КФОР,какво да гледат парите от проституция дето са се взимали,парите от американците за бакшиш ли и да не продължавам още какво чудо беше тогава?
      Радев е прав и загатна че няма щат за това едно на ръка ,отделно те са наясно с масата работещи гледат едрите риби
      Ники, написах ,че не споря само ми е интересно до колко години НАП връщат проверка когато правят ревизия на физическо лице. Например ,аз мога да си докажа доходите и от тези години, виж от началото на 90-те не мога

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

        Тук си мисля, че точно Радев, трябва да каже как стоят нещата. Не знам когато НАП направят ревизия на физическо лице до колко години назад гледат, да не се окаже, че могат да искат документи за дълъг период от време. Не споря, на мен също ще ми е интересно мнението на Радев.
        Как ще искат документи примерно от 2002 година,когато масово не се плакаха все още и заплати дълги години имаше периоди в които фирмите на черно даваха пари,ето сега и почнаха в бакшишите да се оглеждат ма сервитьорка.Тогава примерно аз работех в Родина с КФОР,какво да гледат парите от проституция дето са се взимали,парите от американците за бакшиш ли и да не продължавам още какво чудо беше тогава?
        Радев е прав и загатна че няма щат за това едно на ръка ,отделно те са наясно с масата работещи гледат едрите риби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Оф айде от мен да мине ,когато пишеш спестявания имаше поне в Уникредит ми бяха дали преди много време ,по години се пишат ,и пишеш спестявания от еди кога си ,защото НАП могат да връщат до май 3 години назад справки,а когато пишеш спестявания за едни 20,30 години примерно казвам но е дадена начална дата нищо не могат да направят защото тогава бяха смутните времена,това е цялата работа.
          Тук си мисля, че точно Радев, трябва да каже как стоят нещата. Не знам когато НАП направят ревизия на физическо лице до колко години назад гледат, да не се окаже, че могат да искат документи за дълъг период от време. Не споря, на мен също ще ми е интересно мнението на Радев.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ВМПП Разгледай мнение

            Колега, ще те помоля да ми пратиш текста на лична.
            Пишеш спестявания но от еди коя си година ,защото НАП правят проверките за няколко години назад само

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              казвай го текта, да не искаш да ме опандизят от нап
              Оф айде от мен да мине ,когато пишеш спестявания имаше поне в Уникредит ми бяха дали преди много време ,по години се пишат ,и пишеш спестявания от еди кога си ,защото НАП могат да връщат до май 3 години назад справки,а когато пишеш спестявания за едни 20,30 години примерно казвам но е дадена начална дата нищо не могат да направят защото тогава бяха смутните времена,това е цялата работа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение
                Не, не искат.
                ти никога не си купувал, да?
                и спестявания в банка не е депозирал
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                  Никой не приема спестявания, искат произход на средствата. Проверката си върви автоматично, всички са свързани с НАП и ако софтуера им открие разминаване между декларирани доходи и придобити активи започва проверка.
                  Не, не искат.
                  ти никога не си купувал, да?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                    Много филми си гледал.
                    гледал е много за инспектор хорацио и хавай 5:0

                    радев, как си с акциите? разпродаде ли портфейла
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                      Никой не приема спестявания, искат произход на средствата. Проверката си върви автоматично, всички са свързани с НАП и ако софтуера им открие разминаване между декларирани доходи и придобити активи започва проверка.
                      Много филми си гледал.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        Гледам изписаните тонове безсмислени постове относно декларациите,за пред банките,а има едно изречение което е задължително да се напише така че да Ви е мирна главата.Това ми го казаха в една банка и от тогава задължително го вписвам,отнася се в отговор на един от параметрите на НАП за проверките,малка дупка в закона,ама нали сте професионалисти ще Ви оставя да дерзаете.
                        Голямата далавера !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                          ще го бъде ли имотиту?
                          айде бе колега, къде се затри
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            Гледам изписаните тонове безсмислени постове относно декларациите,за пред банките,а има едно изречение което е задължително да се напише така че да Ви е мирна главата.Това ми го казаха в една банка и от тогава задължително го вписвам,отнася се в отговор на един от параметрите на НАП за проверките,малка дупка в закона,ама нали сте професионалисти ще Ви оставя да дерзаете.
                            Колега, ще те помоля да ми пратиш текста на лична.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              казвай го текта, да не искаш да ме опандизят от нап
                              ще го бъде ли имотиту?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                                Пробвай да купиш имот и ще видиш дали няма да те питат?
                                НАП си имат по -спешна работа от вашите имоти.Примерно фирми по ДДС.На година има 20 000 сделки.Ако ги проверяват всички требе да утроят щата.

                                Коментар

                                Working...
                                X