IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dva taraleja Разгледай мнение
    Потърсих средните цени за 3-стаен в София и направо се ужасих https://www.imot.bg/7g9ose. За тези пари човек може да си купи в Прага, Будапеща, Виена, Марибор или Загреб. Това е безумие.
    Може да купиш на тези цени на посочените места ама друг път не точно сега.......:-) Всъщност може де на 50 км от тези градове в тамошният Ихтиман. :-)
    ПП Ако сте многоуважаваният г-н Седларов ви е простено :-)

    Коментар


    • Потърсих средните цени за 3-стаен в София и направо се ужасих https://www.imot.bg/7g9ose. За тези пари човек може да си купи в Прага, Будапеща, Виена, Марибор или Загреб. Това е безумие. Овен това като се има предвид, че в Европа под двустаен се разбира хол, кухня и спалня + задължително килер или сервизно помещение, а не както в България холо-куня + спалня. За българския кв.м. няма да отварям дори дума с измислените общи части.
      Last edited by dva taraleja; 17.12.2021, 09:34.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Аз търсих 2018 няколко месеца и се отказах. НИКАКЪВ шанс за 20г наема. Най-доброто беше акт 14 направен 115кв в студ. град за 60к с наемател за 500лв + 5 копачки (3 не работеха). Тамън 20г се връзваше ама тоз ко не плати тока ще има няколко хиляди да плащам. А убития беше 3-4к тогаз - не се печелеше
        Аз преди месец щях да взема една гарсониера епк в люлин 10 точно до метрото и парка, ама продавачите се отказаха 1 ден преди да подпишем предварителния договор- такова нещо не ми се беше случвало до сега, ама явно има и неориентирани хора

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

          Аз си купих миналата година и съм много доволен! Все пак живея на морето и морски имот не ми трябва.
          Браво и честито! Хубаво е когато човек е доволен от покупката си. Карайте си ски с кеф по пистите, вече има над 2 метра сняг.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            Дай ги тия гарсониери в София изплащащи се за под 20 години да ги видим къде са, че и аз търся
            Аз търсих 2018 няколко месеца и се отказах. НИКАКЪВ шанс за 20г наема. Най-доброто беше акт 14 направен 115кв в студ. град за 60к с наемател за 500лв + 5 копачки (3 не работеха). Тамън 20г се връзваше ама тоз ко не плати тока ще има няколко хиляди да плащам. А убития беше 3-4к тогаз - не се печелеше
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dva taraleja Разгледай мнение

              Избора ми е Банско, но там вече не е само за зима, през лятото също е има много какво да се прави. Вече почти взех решение и май ще гледам да стигна до сделка.
              Аз си купих миналата година и съм много доволен! Все пак живея на морето и морски имот не ми трябва.
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                За инвестиция съм го купил, но лека полека го подобрявам. Климатик сложих около Никулден, то пък уцелих празника на града. Греяно вино и ущипци, за малко да вляза и да поплувам
                Хвани някоя бургазлийка да го осветиш.
                Така ще е винаги топ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  Дай ги тия гарсониери в София изплащащи се за под 20 години да ги видим къде са, че и аз търся
                  Ти може още бая време да си потърсиш - Такива имоти се купуват кеш на момента

                  С кредитите дето работиш нямаш голям шанс да затвориш такава сделка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Поне хубава ли е ?(брокерката)
                    И сега нали уж за инвестиция го купи пък само роднини ходели,то накрая се оказа че си е чист разход,и празен ли сега седи зимата ?
                    За инвестиция съм го купил, но лека полека го подобрявам. Климатик сложих около Никулден, то пък уцелих празника на града. Греяно вино и ущипци, за малко да вляза и да поплувам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Ами, как смяташ, трябва ли да имам докторска дисертация, че да се сетя апарт между площад Кирил и Методий и морската градина дали се отдава лесно? Моята брокерка ми предлага клиенти за нощувки на цени за апарт по-добре обзаведен от моя и с една спалня повече
                      Поне хубава ли е ?(брокерката)
                      И сега нали уж за инвестиция го купи пък само роднини ходели,то накрая се оказа че си е чист разход,и празен ли сега седи зимата ?
                      Last edited by nkavrakov1982; 16.12.2021, 23:46.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Как разбра че се отдава лесно след като изобщо не си го отдавал???
                        Ами, как смяташ, трябва ли да имам докторска дисертация, че да се сетя апарт между площад Кирил и Методий и морската градина дали се отдава лесно? Моята брокерка ми предлага клиенти за нощувки на цени за апарт по-добре обзаведен от моя и с една спалня повече

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          Берти топлата вода е измислена няма нужда ние да я мислим - Та за това купуваме имоти

                          Аз още преди да купя имота съм го сметнал че ще ми носи доста повече от 5% но нека това да е изключение и да приемем че болшинството от хората не могат да го постигнат на момента и да се върнем малко назад

                          2017-та когато ти предващаваше голямото мяу и разправяхте че от имоти се получават 3% печалба ви обясних че макар в началото имотите да не изглеждат добра сделка с времето това се променя

                          Ето днес 4 години по късно който е купил 2017-та на 3% начална възвращаемост вече има прилична капиталова и на база повишените наеми има и над 5% доходност от наеми

                          Проблема на зелените инвеститори е че те не могат да си направят реална преценка на пазара и от това много им се изкривява сметката

                          Ето ти пример

                          Търси да купи гарсониера и гледа в съответният район цените на наемите вървят от 400 до 600 той понеже няма опит на пазара почва да смята на база 400 и сметката му излиза на 25 години и се мръщи

                          Ако той беше на вътре в пазара щеше да знае че с лекота може да взима 500-600лв наем и че всъщност ще изплати за под 20г


                          Дай ги тия гарсониери в София изплащащи се за под 20 години да ги видим къде са, че и аз търся

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Уви, така е. Всеки трябва да направи преценка от своята си гледна точка, аз имам къща там и втора за тези пари които им се въртят в главите по смъртно няма да купя. Може да се замисля за някой апартамент ама за разлика от повечето тук ще го искам с охрана и такса управление
                            Нямам намерение да се превръщам в слугиня на имота
                            Аполония е топ. През 2016г. харесах една къщурка в стария град, но цените космически. Сега съм редом до понижителите за гараж, чакам да се сринат цените до тогава, цигании, фургон на Ченгене скеле, патки, гъски, лодкас две каюти и фиш фаундър

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Аха, думичката "БЕШЕ" май издава много неща.
                              Амо той и биткойнът БЕШЕ май изгоден преди 5-6 години.
                              Той биткойна и преди 4 години пак е бил изгоден но не съм видял тук да даваш акъл да се купуват биткойни нито пък ти си купил в крупни количества

                              За разлика от тебе аз редовно съм повтарял че имотите в София са много изгодни и за тези няколко години направих няколко сделки за които писах

                              Та да БЕШЕ чел какво съм писал г-н лево оро

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Великите брокерски умове тук едва ли ще ти дадат някакъв съвет - те и не могат де.

                                Замисли се този ваканционен имот колко дни в годината ще го ползваш. И колко ще ти струва хотел ол инклузив на същото място за същите дни. В повечето случаи само данъците и поддръжката на имота излизат повече, отколкото хотелската цена. Това и автоматично дава отговор на въпроса. Поне за мен.
                                Не го ли ползваш (отдаваш) минимум 3 месеца за мен НЕ СИ СТРУВА и за 5лв да ти го дават
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X