IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    Наистина, през 90-те години не беше хич хубаво, нашите родители трябваше да оцеляват с много малко пари, сравнено с днес.

    И имаше какви ли не мошеници - готови да те измамят.

    На мен много ми харесва една песен на Клуб НЛО, "Свако Цако". Дори и днес е актуална.

    Както и "Канада".
    90те си бяха супер - живееше се с малко пари, но се живееше безгрижно и нямаше сегашните проблеми. Нямаше ги тези телефонни зомбита, нямаше джендърски глупости. София не беше толкова презастроена. Нивото на образование беше много над сегашното и все още имаше кадърни хора, които не бяха напуснали страната.

    В момента копираме само лошите неща от запада, а добрите не. Примерно - не разрешават детето в 5-и клас да се прибере само, щото било опасно, а не могат да накажат този, който е паркирал на тротоара или който изхвърля боклуци. Превърнаха града в кочина, а ми говорят за зелени проекти, за смарт хоумове и подобни глупости. Продължавам да твърдя - развитието и прогресът трябва да започнат от най-ниското стъпало и постепенно да се върви нагоре. Няма как да плащащ на някой попикан програмист 10 бона заплата и да твърдиш как бил скочил стандартът, а болниците ти да се рушат, парковете и градинките да са сметища и да се тровят животни по улиците. БГ обществото изобщо не е дорасло за западен стандарт, само с наливане на пари не става.

    ПС: Квартали като Кръстова Вада нямаше изобщо да ги има, ако бяхме в нормална държава. Същевременно се повтаря непрекъснато какво "луксозно строителство" било, народът се надпреварва да купува надценени имоти, големият прогрес, голямото чудо. Усещате ли парадокса?
    Като няма детска градина там - ами няма разрешение за сроеж. Точка.
    Last edited by ejonny2376; 17.02.2023, 13:32.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

      Шансът да живееш в Кръстова вада примерно и да си запишеш детето на детска в някой съседен квартал е точно 0.
      И аз това се опитвам да обясня на Миро. Щото то в другите квартали не живеят хора с деца....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

        Пич, аз живея в София, не ти.
        Ако не успееш да се класираш за детската градина която ти е в района, няма да стане никъде. Преди имаше някакви шансове за съседните села, малката като беше в детската имаше 2-3 майки дето си водеха децата от разни софийски квартали, примерно Хаджи Димитър, което си е далечко с градски транспорт, па и с кола, щото задръстванията са навсякъде. Ама сега не мисля че е възможно дори и така, а за съседни квартали - абсурд.
        И какво като живееш в София?На година има по 45 хиляди деца в детските градини в София. За да знаеш как стоят цялостно нещата с приемането на деца в детските градини трябва да си на ръководен пост в общинската служба, която се занимава с тия въпроси.
        Пак ти казвам-за всяко неприето дете в детска градина в София се полагат компенсации. В последните две години такива компенсации получават по 300-400 деца. По-малко от 1 процент от всички деца, които ходят на детска градина. Този проблем е до голяма степен преекспониран от медиите.То кой ли не е де?
        Last edited by mirodes; 17.02.2023, 13:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

          Е да, 90те бяха диви години и въпреки това родителите не са били толкова страхливи колкото сега, парадокс.
          Наистина, през 90-те години не беше хич хубаво, нашите родители трябваше да оцеляват с много малко пари, сравнено с днес.

          И имаше какви ли не мошеници - готови да те измамят.

          На мен много ми харесва една песен на Клуб НЛО, "Свако Цако". Дори и днес е актуална.

          Както и "Канада".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Виждал съм и родители, които карат 15-16 годишни деца на училище и ги прибират, а в клас тези с големите джипове се подиграват на другите с по-скромни коли. Не е нормално това.
            Аз съм учил в 47-о, после в 91 НЕГ. Ходех и в СМГ на математика още от 5-клас. Винаги съм се прибирал сам, още от 1 клас. По улиците тогава имаше стрелби почти всеки ден, а през деня се разбиваха апартаменти. В 6-7 клас помня даже, че ходехме сами в дискотека Ритъм на бул. България и Гоце Делчев и се прибирахме по нощите.
            Е да, 90те бяха диви години и въпреки това родителите не са били толкова страхливи колкото сега, парадокс.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Няма как да знаеш подобно нещо. Това са си твои предположения.
              Пич, аз живея в София, не ти.
              Ако не успееш да се класираш за детската градина която ти е в района, няма да стане никъде. Преди имаше някакви шансове за съседните села, малката като беше в детската имаше 2-3 майки дето си водеха децата от разни софийски квартали, примерно Хаджи Димитър, което си е далечко с градски транспорт, па и с кола, щото задръстванията са навсякъде. Ама сега не мисля че е възможно дори и така, а за съседни квартали - абсурд.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                Шансът да живееш в Кръстова вада примерно и да си запишеш детето на детска в някой съседен квартал е точно 0.
                Няма как да знаеш подобно нещо. Това са си твои предположения.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Виждал съм и родители, които карат 15-16 годишни деца на училище и ги прибират, а в клас тези с големите джипове се подиграват на другите с по-скромни коли. Не е нормално това.
                  Аз съм учил в 47-о, после в 91 НЕГ. Ходех и в СМГ на математика още от 5-клас. Винаги съм се прибирал сам, още от 1 клас. По улиците тогава имаше стрелби почти всеки ден, а през деня се разбиваха апартаменти. В 6-7 клас помня даже, че ходехме сами в дискотека Ритъм на бул. България и Гоце Делчев и се прибирахме по нощите.
                  Така е ,не нормално защото нямаше червена чистка след 1989 година .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                    Е от 2-3 клас нататъка да, ама днешно време даже не ги пускат децата от училище до 4 клас да си тръгнат сами, трябва роднина да го вземе. В селото става и от първи клас, ама те всичките се познават и пеша е на 10 мин от къщи. В София вече не, даже една комшийка ходеше всеки ден да взима детето от 1 СОУ (правнуче!) и да го прибира вкъщи следобед, при положение че апартамента буквално гледа в двора на училището, само трябва да се пресече квартална уличка.

                    Апропо, големите си се прибираха и сами от 2-3 клас, тогава бяха в Лозенец до училище и с трамвая до вкъщи. Ама тогава ги пускаха, сега няма да ги пуснат чак до 5 клас.
                    Виждал съм и родители, които карат 15-16 годишни деца на училище и ги прибират, а в клас тези с големите джипове се подиграват на другите с по-скромни коли. Не е нормално това.
                    Аз съм учил в 47-о, после в 91 НЕГ. Ходех и в СМГ на математика още от 5-клас. Винаги съм се прибирал сам, още от 1 клас. По улиците тогава имаше стрелби почти всеки ден, а през деня се разбиваха апартаменти. В 6-7 клас помня даже, че ходехме сами в дискотека Ритъм на бул. България и Гоце Делчев и се прибирахме по нощите.
                    Last edited by ejonny2376; 17.02.2023, 11:52.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Реално го изминавам разстоянието за около 20 минути. И естествено, че в София същото разстояние се изминава за много по-дълго време, ама надали най-близката детска градина е на 6 км разстояние. При 286 детски градини в София на картата се вижда, че са доста нагъсто разположени.Така че ако най-близката градина е на 2 км разстояние няма как да го минават за 1 час.Като гледам на картата има доста детски градини в съседните квартали на Кръстова вада.
                      И го правя всеки ден-оставям жената и децата сутрин на работа и градина, аз отивам на работа, на обед вземам жената и я карам у нас,връщам се на работа и в 17 часа вземам и децата и се прибираме.Не съм се претоварил кой знае колко .
                      Шансът да живееш в Кръстова вада примерно и да си запишеш детето на детска в някой съседен квартал е точно 0.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        А детето защо трябва да се кара? Няма ли градски транспорт? През 90-те, когато беше много по-опасно скитането из София, всички ходехме на училище с градския транспорт и си бяхме ОК.
                        Сега се кара на училище, на пиано, на спорт., на извънкласни - дори на съвсем кратки разстояния. Детето та детето, да не му стане нещо, единият родител задължително трябва да е дежурен шофьор. Поне 1/3 от трафика в София е заради това.
                        Е от 2-3 клас нататъка да, ама днешно време даже не ги пускат децата от училище до 4 клас да си тръгнат сами, трябва роднина да го вземе. В селото става и от първи клас, ама те всичките се познават и пеша е на 10 мин от къщи. В София вече не, даже една комшийка ходеше всеки ден да взима детето от 1 СОУ (правнуче!) и да го прибира вкъщи следобед, при положение че апартамента буквално гледа в двора на училището, само трябва да се пресече квартална уличка.

                        Апропо, големите си се прибираха и сами от 2-3 клас, тогава бяха в Лозенец до училище и с трамвая до вкъщи. Ама тогава ги пускаха, сега няма да ги пуснат чак до 5 клас.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                          6-7 km в твоя случай означава каране от близко село до близко градче, сумарно 10 мин. със "задръстванията". В София спокойно може да се влачиш над час за да закараш детето и да отидеш на работа за същото разстояние. Ходи ти на обяд за по час в едната посока до вкъщи, да те видим.

                          И вечерта пак час и нещо, и трябва да излезеш в 4 и нещо си следобед че да успееш. Как си го представяш това всеки ден? Навремето с големите просто ги записах в училище близо до офиса, а не до вкъщи, а детските работеха до 6 и нещо, сега не знам дали става така. А малката нямаше проблем да се прибира и сама още в първи клас, вече бяхме в къща в софийско село и я бяхме записали в селското училище.
                          А детето защо трябва да се кара? Няма ли градски транспорт? През 90-те, когато беше много по-опасно скитането из София, всички ходехме на училище с градския транспорт и си бяхме ОК.
                          Сега се кара на училище, на пиано, на спорт., на извънкласни - дори на съвсем кратки разстояния. Детето та детето, да не му стане нещо, единият родител задължително трябва да е дежурен шофьор. Поне 1/3 от трафика в София е заради това.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            То че има доза маркетинг за шараните има...
                            Но има и друго,просто за там им стигат силите на по-малките и почват да си вярват, и като ги питаш къде ще ти ходи детето ( ако имат деца, че някои са на другия бряг) на детска, тя майка му идвала да му помага..аха, верно ли?
                            После за училище, 1ви клас? какво правим? Къде ще учи?

                            За жалост в тези квартали няма нищо изградено. Другото е и ,че когато се заселят на 100 % не виждам с тази улична мрежа как ще излизат и се връщат от работа, училище или накъдето са тръгнали към и от кварталите. Нищо не им е наред там и ако за сега се оправят според мен в бъдеще вместо да става по-добре ще става по-зле. Отделно цените в началото поне бяха ниски ,а сега и това не е така и продължават да се лъжат и да купуват там. Не ,не го разбирам това !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                              6-7 km в твоя случай означава каране от близко село до близко градче, сумарно 10 мин. със "задръстванията". В София спокойно може да се влачиш над час за да закараш детето и да отидеш на работа за същото разстояние. Ходи ти на обяд за по час в едната посока до вкъщи, да те видим.
                              Реално го изминавам разстоянието за около 15 минути. И естествено, че в София същото разстояние се изминава за много по-дълго време, ама надали най-близката детска градина е на 6 км разстояние. При 286 детски градини в София на картата се вижда, че са доста нагъсто разположени.Така че ако най-близката градина е на 2 км разстояние няма как да го минават за 1 час.Като гледам на картата има доста детски градини в съседните квартали на Кръстова вада.
                              И го правя всеки ден-оставям жената и децата сутрин на работа и градина, аз отивам на работа, на обед вземам жената и я карам у нас,връщам се на работа и в 17 часа вземам и децата и се прибираме.Не съм се претоварил кой знае колко .
                              Last edited by mirodes; 17.02.2023, 11:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Ами аз шофирам всеки ден от 25 години до работа и обратно и изобщо не ми е проблем.Даже по два пъти вземам разстоянието, щото на обяд се храня вкъщи.
                                Така че за теб може и да е проблем, че няма детска градина на 100 метра от дома ти,ама за повечето хора не е.
                                6-7 km в твоя случай означава каране от близко село до близко градче, сумарно 10 мин. със "задръстванията". В София спокойно може да се влачиш над час за да закараш детето и да отидеш на работа за същото разстояние. Ходи ти на обяд за по час в едната посока до вкъщи, да те видим.

                                И вечерта пак час и нещо, и трябва да излезеш в 4 и нещо си следобед че да успееш. Как си го представяш това всеки ден? Навремето с големите просто ги записах в училище близо до офиса, а не до вкъщи, а детските работеха до 6 и нещо, сега не знам дали става така. А малката нямаше проблем да се прибира и сама още в първи клас, вече бяхме в къща в софийско село и я бяхме записали в селското училище.
                                Last edited by IaneSandanski; 17.02.2023, 10:54.

                                Коментар

                                Working...
                                X