IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не мога да разбера комунизъм ли ще строим, та се отпускат помощи за бизнеса, въпреки че заплатите и данъците са най-ниски в България от целият ЕС. И вместо да разширяват бизнеса или повишават заплатите, българските чорбаджии ги вкарват в банки и набиват в тули .
    Ами сбъркана държава сме.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      ХА ХА ХА ХА ХА

      Разбра ли сега обаче ЗАЩО БАВЯТ ЛИХВИТЕ ?

      ХА ХА АМИ НЕ БЪРЗАТ ЗАЩОТО ГОДИНИ,ГОДИНИ ЩЕ ГИ ВДИГАТ

      Ратко,

      СтЯгай гащите ,до оня ден ни пееха ще направим каквото трябва за инфлацията ,СЕГА ОБРАТНОТО ХА ХА ,ЩЕ ВДИГАМЕ ,ЩЕ НАПРАВИМ КАКВОТО ТРЯБВА ЗА ОБРАТ В ИНФЛАЦИЯТА ,ТОЕСТ СКЪПИ,СКЪПИ ,СКЪПИ ПАРИ

      https://www.infostock.bg/infostock/c...ihvite-na-etsb
      Трейдърите очакват по-дълъг цикъл на повишаване на лихвите на ЕЦБ

      27 Февруари 2023 15:00

      Трейдърите залагат, че Европейската централна банка ще удължи цикъла си на затягане след тази година, отмествайки очакванията за пик на лихвените проценти през 2024 г. за първи път, пише "Блумбърг".
      Аха, затуй не бързат да вдигат, белким закачат още някой роб за 30 год.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
        Лихвите по новите депозити на домакинствата се понижиха през януари
        На годишна база спестяванията на бизнеса в евро растат с 305%, отчете БНБ

        каква е тая неочаквана глупост сега
        Тоя бизнес що вместо да купува туули, за да се спаси от инфлацията, спестява?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
          Лихвите по новите депозити на домакинствата се понижиха през януари
          На годишна база спестяванията на бизнеса в евро растат с 305%, отчете БНБ

          каква е тая неочаквана глупост сега
          въздържане от нови инвестиции (това за тези, които имат пара по сметките) = не са оптимисти, защото когато човек е оптимист инвестира стабилно.

          ПП стига гледа импулса, че откак му обърна внимание и качи 15%, а с още 50К вкарани ще качи още 15%, че не искат да продават.
          Last edited by bertram; 27.02.2023, 16:06.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            достатъчно, достатъчно, но с още 200 други, които също са купили достатъчно
            обсаждате канцеларията на любимия инвеститор
            аман от такива с достатъчно, човек ръка не може да хване
            поне не сме капо , като някой други играчи, а не е да кажеш че нямаха карти ;-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Търсене има МНОГОООО...Около 40% от Българите искат да купят нов имот. .... Горе долу толкова са и дългогодишните деЦки.....Въпросът е по-скоро кой може / има пари/ да го направи и ако има дали е смислено.
              Ето аз например имам кеш , но в момента не ми е смислено / освен 1 проект където съм сред 200 чакащи за 20 апарта/.
              В европа дали се готви или не нас не ни брига много. Разликите са прекалено много с тях...Почвайки от това че цените у нас са много по-ниски от там, / т.е. имат потенциал нагорУ/, у нас не само че лихвите по ипотечките са по-ниски, но и много по-рядко се купува с такава, доходите нарастват с много по-бърз темп , по-малко задлъжняла държава = на потенциал за задлъжняване и още повече кеш за имоти ..... безкрай са разликите.
              Единственият ни минус спрямо Европа е че се строи много повече тук , но като гледам изкупната цена на млякото била на предковид нивата станала , а млякото и млечните продукти в магазина са по 2 спрямо тогава..... Няма причина засега за продавачите на мляко и тули да свалят цени макар и да могат да го направят....
              Заеми, облигации не нам си кво да си ги гледат в Щатите и Европа тука са нищо....
              Аха в Европа като тръгнаха цените нагоре, веднага и ние вдигнахме, ама като тръгнаха надолу - нас не ни брига.
              Цените изобщо не са ниски, вчера постнах двустаен на 6000 евро, толкова са и в Париж.
              Last edited by fred23; 27.02.2023, 15:26.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                ХА ХА ХА ХА ХА

                Разбра ли сега обаче ЗАЩО БАВЯТ ЛИХВИТЕ ?

                ХА ХА АМИ НЕ БЪРЗАТ ЗАЩОТО ГОДИНИ,ГОДИНИ ЩЕ ГИ ВДИГАТ

                Ратко,

                СтЯгай гащите ,до оня ден ни пееха ще направим каквото трябва за инфлацията ,СЕГА ОБРАТНОТО ХА ХА ,ЩЕ ВДИГАМЕ ,ЩЕ НАПРАВИМ КАКВОТО ТРЯБВА ЗА ОБРАТ В ИНФЛАЦИЯТА ,ТОЕСТ СКЪПИ,СКЪПИ ,СКЪПИ ПАРИ

                https://www.infostock.bg/infostock/c...ihvite-na-etsb
                Трейдърите очакват по-дълъг цикъл на повишаване на лихвите на ЕЦБ

                27 Февруари 2023 15:00

                Трейдърите залагат, че Европейската централна банка ще удължи цикъла си на затягане след тази година, отмествайки очакванията за пик на лихвените проценти през 2024 г. за първи път, пише "Блумбърг".
                да, точно на скъпи пари и на мен ми прилича.
                по-ниски лихви по депозитите за домакинства
                а бизнеса утроява депозитите на годишна база
                и кой се очаква да тегли кредити и да плаща лихвата по депозитите
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Казваш ного е яко инфлацията да ти топи кеша вместо да превалутираш от артиен в тулен кеш ?!
                  Аз не мисля така....:-) И до момента мисленето ми е било с добри резултати....:-)
                  В туули не го ли топи?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                    Лихвите по новите депозити на домакинствата се понижиха през януари
                    На годишна база спестяванията на бизнеса в евро растат с 305%, отчете БНБ

                    каква е тая неочаквана глупост сега
                    ХА ХА ХА ХА ХА

                    Разбра ли сега обаче ЗАЩО БАВЯТ ЛИХВИТЕ ?

                    ХА ХА АМИ НЕ БЪРЗАТ ЗАЩОТО ГОДИНИ,ГОДИНИ ЩЕ ГИ ВДИГАТ

                    Ратко,

                    СтЯгай гащите ,до оня ден ни пееха ще направим каквото трябва за инфлацията ,СЕГА ОБРАТНОТО ХА ХА ,ЩЕ ВДИГАМЕ ,ЩЕ НАПРАВИМ КАКВОТО ТРЯБВА ЗА ОБРАТ В ИНФЛАЦИЯТА ,ТОЕСТ СКЪПИ,СКЪПИ ,СКЪПИ ПАРИ

                    https://www.infostock.bg/infostock/c...ihvite-na-etsb
                    Трейдърите очакват по-дълъг цикъл на повишаване на лихвите на ЕЦБ

                    27 Февруари 2023 15:00

                    Трейдърите залагат, че Европейската централна банка ще удължи цикъла си на затягане след тази година, отмествайки очакванията за пик на лихвените проценти през 2024 г. за първи път, пише "Блумбърг".

                    Коментар


                    • Лихвите по новите депозити на домакинствата се понижиха през януари
                      На годишна база спестяванията на бизнеса в евро растат с 305%, отчете БНБ

                      каква е тая неочаквана глупост сега
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Достатъчно / трябваше повече , но минало свършено/ купих през последните 7 години по-точно за разлика от Кавръка и затва съм спокоен....
                        Моля те не ме карай да чета книги. Виж докъде те докара теб това четене....7 години да не можеш да познаеш имотите :-) Това си е цел Кавръков цикъл....
                        достатъчно, достатъчно, но с още 200 други, които също са купили достатъчно
                        обсаждате канцеларията на любимия инвеститор
                        аман от такива с достатъчно, човек ръка не може да хване
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          те не си дават сметка, че българите, които купуват 2-3-4 апартамент в повечето случаи не си правят сметката какво ще го правят (или им е крива сметката), но купуват, защото им остават пари било от бизнес било от заплата. Когато обаче инфлацията започне да отхапва от определени групи от населението това в един момент рефлектира в джоба на всеки и няма как да остава колкото е оставало в добрите времена.
                          Ти пропусна да кажеш каква (реална) възвръщаемост ти носи инвестицията в земеделска земя.

                          В твоя случай май депозита е бил по-добрия вариант

                          Илиза че на теория много ги разбираш нещата, а на практика бавно, но сигурно затриваш семейното наследство.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            Когато обаче инфлацията започне да отхапва от определени групи от населението това в един момент рефлектира в джоба на всеки и няма как да остава колкото е оставало в добрите времена.
                            Когато това се случи, хората договарят по-добри възнаграждения за труда си:
                            Месец: София: България:
                            2022.01 2183 лв. 1579 лв.
                            2022.12 2692 лв. (+18.9%) 1947 лв. (+18.9%)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Достатъчно / трябваше повече , но минало свършено/ купих през последните 7 години по-точно за разлика от Кавръка и затва съм спокоен....
                              Моля те не ме карай да чета книги. Виж докъде те докара теб това четене....7 години да не можеш да познаеш имотите :-) Това си е цел Кавръков цикъл....
                              Навремето (около 2000г) един професионален трейдър ми каза:

                              Как и какво - може да си правиш извода след 2 пазарни цикъла. Преди това е само идея.
                              Под пазарен цикъл разбирай покачването,а после и връщането.

                              през това време разноглед с месечни депозити, че да цепиш някоя стинка от таксичка на две..

                              успех
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Търсене има МНОГОООО...Около 40% от Българите искат да купят нов имот. .... Горе долу толкова са и дългогодишните деЦки.....Въпросът е по-скоро кой може / има пари/ да го направи и ако има дали е смислено.
                                Ето аз например имам кеш , но в момента не ми е смислено / освен 1 проект където съм сред 200 чакащи за 20 апарта/.
                                В европа дали се готви или не нас не ни брига много. Разликите са прекалено много с тях...Почвайки от това че цените у нас са много по-ниски от там, / т.е. имат потенциал нагорУ/, у нас не само че лихвите по ипотечките са по-ниски, но и много по-рядко се купува с такава, доходите нарастват с много по-бърз темп , по-малко задлъжняла държава = на потенциал за задлъжняване и още повече кеш за имоти ..... безкрай са разликите.
                                Единственият ни минус спрямо Европа е че се строи много повече тук , но като гледам изкупната цена на млякото била на предковид нивата станала , а млякото и млечните продукти в магазина са по 2 спрямо тогава..... Няма причина засега за продавачите на мляко и тули да свалят цени макар и да могат да го направят....
                                Заеми, облигации не нам си кво да си ги гледат в Щатите и Европа тука са нищо....
                                Основната разлика е,че в Западна Европа има демографски прираст ,тук демографски срив. Населението във възрастта 25-49 години в София е 530 хиляди души (сегашните купувачи)при 330 хиляди във възрастта до 24 години(бъдещите купувачи).200 хиляди души по-малко. Плюс стотици хиляди новопостроени имоти.

                                Коментар

                                Working...
                                X