IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Достатъчно / трябваше повече , но минало свършено/ купих през последните 7 години по-точно за разлика от Кавръка и затва съм спокоен....
    Моля те не ме карай да чета книги. Виж докъде те докара теб това четене....7 години да не можеш да познаеш имотите :-) Това си е цел Кавръков цикъл....
    достатъчно, достатъчно, но с още 200 други, които също са купили достатъчно
    обсаждате канцеларията на любимия инвеститор
    аман от такива с достатъчно, човек ръка не може да хване
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      те не си дават сметка, че българите, които купуват 2-3-4 апартамент в повечето случаи не си правят сметката какво ще го правят (или им е крива сметката), но купуват, защото им остават пари било от бизнес било от заплата. Когато обаче инфлацията започне да отхапва от определени групи от населението това в един момент рефлектира в джоба на всеки и няма как да остава колкото е оставало в добрите времена.
      Ти пропусна да кажеш каква (реална) възвръщаемост ти носи инвестицията в земеделска земя.

      В твоя случай май депозита е бил по-добрия вариант

      Илиза че на теория много ги разбираш нещата, а на практика бавно, но сигурно затриваш семейното наследство.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        Когато обаче инфлацията започне да отхапва от определени групи от населението това в един момент рефлектира в джоба на всеки и няма как да остава колкото е оставало в добрите времена.
        Когато това се случи, хората договарят по-добри възнаграждения за труда си:
        Месец: София: България:
        2022.01 2183 лв. 1579 лв.
        2022.12 2692 лв. (+18.9%) 1947 лв. (+18.9%)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Достатъчно / трябваше повече , но минало свършено/ купих през последните 7 години по-точно за разлика от Кавръка и затва съм спокоен....
          Моля те не ме карай да чета книги. Виж докъде те докара теб това четене....7 години да не можеш да познаеш имотите :-) Това си е цел Кавръков цикъл....
          Навремето (около 2000г) един професионален трейдър ми каза:

          Как и какво - може да си правиш извода след 2 пазарни цикъла. Преди това е само идея.
          Под пазарен цикъл разбирай покачването,а после и връщането.

          през това време разноглед с месечни депозити, че да цепиш някоя стинка от таксичка на две..

          успех
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Търсене има МНОГОООО...Около 40% от Българите искат да купят нов имот. .... Горе долу толкова са и дългогодишните деЦки.....Въпросът е по-скоро кой може / има пари/ да го направи и ако има дали е смислено.
            Ето аз например имам кеш , но в момента не ми е смислено / освен 1 проект където съм сред 200 чакащи за 20 апарта/.
            В европа дали се готви или не нас не ни брига много. Разликите са прекалено много с тях...Почвайки от това че цените у нас са много по-ниски от там, / т.е. имат потенциал нагорУ/, у нас не само че лихвите по ипотечките са по-ниски, но и много по-рядко се купува с такава, доходите нарастват с много по-бърз темп , по-малко задлъжняла държава = на потенциал за задлъжняване и още повече кеш за имоти ..... безкрай са разликите.
            Единственият ни минус спрямо Европа е че се строи много повече тук , но като гледам изкупната цена на млякото била на предковид нивата станала , а млякото и млечните продукти в магазина са по 2 спрямо тогава..... Няма причина засега за продавачите на мляко и тули да свалят цени макар и да могат да го направят....
            Заеми, облигации не нам си кво да си ги гледат в Щатите и Европа тука са нищо....
            Основната разлика е,че в Западна Европа има демографски прираст ,тук демографски срив. Населението във възрастта 25-49 години в София е 530 хиляди души (сегашните купувачи)при 330 хиляди във възрастта до 24 години(бъдещите купувачи).200 хиляди души по-малко. Плюс стотици хиляди новопостроени имоти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              ти в последните 5-6 години какво купи?

              прочети някоя и друга книжа за търсене и предлагане
              Достатъчно / трябваше повече , но минало свършено/ купих през последните 7 години по-точно за разлика от Кавръка и затва съм спокоен....
              Моля те не ме карай да чета книги. Виж докъде те докара теб това четене....7 години да не можеш да познаеш имотите :-) Това си е цел Кавръков цикъл....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                И как ще стават като няма търсене (понеже няма пари) на тва отгоре има по-много?
                Отделно цяла Европа се готви за спад, само тука ще се качват, големи фантазьори сте вие продавачите, трябва да ви се признае.


                Европа се готви за остър обрат на пазара на имоти


                Заемите, облигациите и други дългове за общо около 1,9 трлн. евро са обезпечени с бизнес имоти или са предоставени на наемодатели в Европа и Великобритания

                https://www.investor.bg/a/113-analiz...azara-na-imoti
                Търсене има МНОГОООО...Около 40% от Българите искат да купят нов имот. .... Горе долу толкова са и дългогодишните деЦки.....Въпросът е по-скоро кой може / има пари/ да го направи и ако има дали е смислено.
                Ето аз например имам кеш , но в момента не ми е смислено / освен 1 проект където съм сред 200 чакащи за 20 апарта/.
                В европа дали се готви или не нас не ни брига много. Разликите са прекалено много с тях...Почвайки от това че цените у нас са много по-ниски от там, / т.е. имат потенциал нагорУ/, у нас не само че лихвите по ипотечките са по-ниски, но и много по-рядко се купува с такава, доходите нарастват с много по-бърз темп , по-малко задлъжняла държава = на потенциал за задлъжняване и още повече кеш за имоти ..... безкрай са разликите.
                Единственият ни минус спрямо Европа е че се строи много повече тук , но като гледам изкупната цена на млякото била на предковид нивата станала , а млякото и млечните продукти в магазина са по 2 спрямо тогава..... Няма причина засега за продавачите на мляко и тули да свалят цени макар и да могат да го направят....
                Заеми, облигации не нам си кво да си ги гледат в Щатите и Европа тука са нищо....
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 27.02.2023, 14:23.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Казваш ного е яко инфлацията да ти топи кеша вместо да превалутираш от артиен в тулен кеш ?!
                  Аз не мисля така....:-) И до момента мисленето ми е било с добри резултати....:-)
                  ти в последните 5-6 години какво купи?

                  прочети някоя и друга книжа за търсене и предлагане

                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    те не си дават сметка, че българите, които купуват 2-3-4 апартамент в повечето случаи не си правят сметката какво ще го правят (или им е крива сметката), но купуват, защото им остават пари било от бизнес било от заплата. Когато обаче инфлацията започне да отхапва от определени групи от населението това в един момент рефлектира в джоба на всеки и няма как да остава колкото е оставало в добрите времена.
                    Казваш ного е яко инфлацията да ти топи кеша вместо да превалутираш от артиен в тулен кеш ?!
                    Аз не мисля така....:-) И до момента мисленето ми е било с добри резултати....:-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                      Точно така, без папу неможе, но без имот - може, а и квартири има бол.
                      те не си дават сметка, че българите, които купуват 2-3-4 апартамент в повечето случаи не си правят сметката какво ще го правят (или им е крива сметката), но купуват, защото им остават пари било от бизнес било от заплата. Когато обаче инфлацията започне да отхапва от определени групи от населението това в един момент рефлектира в джоба на всеки и няма как да остава колкото е оставало в добрите времена.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • стига с тия дюнери
                        арабелите еякулират в тях
                        въпроса е ще падат ли цените
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          2 дюнера квадрат а ? :-)
                          При цените на улична храна които цитираш разбираш ли сега колко ПО-СКЪПИ ще стават имотите ?
                          Разбира се отдавна , но аз помня като си купувах сандвичи с кайма и кашкавал и лодки хамбургери , пици на парче за по левче , че даже и за стотинки....дюнери не съм взимал и не им помня цените , но тези неща които ги помня са 3-5 пъти нагоре...поне....
                          Така ще е и квадратЯ....
                          И как ще стават като няма търсене (понеже няма пари) на тва отгоре има по-много?
                          Отделно цяла Европа се готви за спад, само тука ще се качват, големи фантазьори сте вие продавачите, трябва да ви се признае.


                          Европа се готви за остър обрат на пазара на имоти


                          Заемите, облигациите и други дългове за общо около 1,9 трлн. евро са обезпечени с бизнес имоти или са предоставени на наемодатели в Европа и Великобритания

                          https://www.investor.bg/a/113-analiz...azara-na-imoti
                          Last edited by fred23; 27.02.2023, 13:24.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            Аз рядко ям дюнери, което става ясно от факта, че не знам колко са големите. Мислех че са около 7 лв.
                            Та викаш дюнерите нагоре и цените на имотите надолу?

                            ПС: статии за цената на дюнерите може да ги пускаш в темата с понижението.
                            Точно така, без папу неможе, но без имот - може, а и квартири има бол.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Големите дюнери са над 7 лева ,я кажи ти купуваш ли си дюнери на 8-9 лева бройката ?
                              2 дюнера квадрат а ? :-)
                              При цените на улична храна които цитираш разбираш ли сега колко ПО-СКЪПИ ще стават имотите ?
                              Разбира се отдавна , но аз помня като си купувах сандвичи с кайма и кашкавал и лодки хамбургери , пици на парче за по левче , че даже и за стотинки....дюнери не съм взимал и не им помня цените , но тези неща които ги помня са 3-5 пъти нагоре...поне....
                              Така ще е и квадратЯ....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                https://www.capital.bg/politika_i_ik...hranene_edva/#

                                Абре щом и дюнерджийницте и баничките го закъсаха заради инфлацията не са добре нещата .
                                • Нишата на бързото хранене е особено чувствителна към инфлацията, защото в нея маржовете са ниски, а клиентите - не твърде платежоспособни.
                                • Сега печалбите са изцяло изтънени, а в някои места годината започва със значителен спад на клиенти спрямо предходната.
                                • Собственици казват, че обмислят затваряне за постоянно.
                                В тая държава всички реват колко им е трудно, как едва кретал бизнеса, всички искат пари, ако може под формата на безвъзмездни субсидии и пр.е...

                                Голяма част от "бизнесмените" си мислят и очакват, че държавата трябва да ги подпомага да им върви "бизнеса" и един от резултатите от тези непазарни мерки е дюнера за 8-9 лева. Няма как да се печатат и раздават пари на калпак и да се получават евросубсидии и това да не избие под формата на инфлация. В крайна сметка бизнесът винаги е в риск от обичайни и необичайни лоши стечения от обстоятелства и всеки предприемач трябва да бъде достатъчно находчив и комбинативен, за да се справя с тях самостоятелно, без да чака "на държавата".

                                Коментар

                                Working...
                                X