IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Само дето най-близката детска градина или училище в София не се намират на 6-7 км,от който и да е квартал.Толкова ли голям проблем е ако детската градина се намира на 1-2 км?
    И на мен ми е чудно защо толкова сте се загрижили зя хора, които са избрали да живеят в квартал, в който няма детски градини и карат децата си с автомобил до градина и училище?Изборът си е техен, това че на вас не ви е приятно да карате автомобил,не означава, че за всички е така.Аз например всеки делничен ден прекарвам поне 1 час дневно в шофиране в градски условия. И не ми е никакъв проблем.
    А най-ценният капитал са ми децата.И съм им осигурил условия за живот в къща,каквито не може да предложи един апартамент.
    Да, не са на 6-7 км, но ако тези на 1-2 са заети, остават тези на 6-7км.
    ​​​​Но и за двете опции е проблем класирането, защото са отвън адресната регистрация, съответно пътувате 1-2 км и дори 6-7 км за частна градина.
    Разбира се, че има разлика и 1 км от детската не е проблем, но 2 км е вече далеч. 1 км в града с малки деца пак са 20 мин пеш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение
      Ако на някой му прави впечатление по медиите открито се говори вече няколко месеца за вдигане на целевата инфлация от 2% на 4% на година.
      Никой не се води от целеви стойности на инфлация . Това е само повод за едно или друго действие . Когато им отърва може и 10 % да я направят целева , може и 1 % да е , както се говореше при липса нотговор на фискалните стимули . Но всичко е само приказки на вятъра .

      Коментар


      • Ако на някой му прави впечатление по медиите открито се говори вече няколко месеца за вдигане на целевата инфлация от 2% на 4% на година.

        https://www.bloomberg.com/news/artic...nomy#xj4y7vzkg

        4% на година инфлация и то умишлено. Двойно повече. Европа ще последва примера разбира се а България е двойна на средно европейската. Пък вие си дръжте парите на депозит хахаха.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          Мерсиии !!! Не знаех за повечето
          Това е смисъла на форума, да се споделя информация.
          ​​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

            - Двореца на княгиня Евдокия е бил детска градина, след това царя си го взе и построи комплекса под 56то.
            - Общината сега , преди детска градина
            - срещу двореца е имало ясла, сега нови блокове
            - срещу резиденцията на Финладия, детска градина, съборена- блокове
            - срещу кино Изток над Британика, детска градина, половината вече е частно училище.


            Когато затваряш ясли и детски градини и на тяхно място строиш блокове, проблемът с местата се увеличава експоненциално.
            Мерсиии !!! Не знаех за повечето

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Въпреки ,че никога не съм живяла в Изток, мисля ,че на мястото на Царският Комплекс, е била вилата на НВ Екатерина , Йоана или подобна и после там е имало д. градина. Не съм сигурна за градината .

              ПП : Вилата беше на Княгина Елеонора, май Леле, забравила съм на коя беше
              - Двореца на княгиня Евдокия е бил детска градина, след това царя си го взе и построи комплекса под 56то.
              - Общината сега , преди детска градина
              - срещу двореца е имало ясла, сега нови блокове
              - срещу резиденцията на Финладия, детска градина, съборена- блокове
              - срещу кино Изток над Британика, детска градина, половината вече е частно училище.


              Когато затваряш ясли и детски градини и на тяхно място строиш блокове, проблемът с местата се увеличава експоненциално.
              Last edited by Zalmoxis; 18.02.2023, 09:12.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                6-7км в София е 40 мин качване в колата, изчакване на светофари, задръствания и т.н. 2х40 понеделник до петък. И сега децата нямат време да си подготвят уроците, защото всеки учител е решил да ги побърка от задания, какво остава ако са изтощени от пътуване, а родителите са на ръба.

                Колкото и да е хубава къщата, времето на всеки един от нас е най-ценният капитал - колкото по-малко ни остава, толкова е по-скъпо. Качват ли се децата в автомобили, нещата да оттекли.
                Само дето най-близката детска градина или училище в София не се намират на 6-7 км,от който и да е квартал.Толкова ли голям проблем е ако детската градина се намира на 1-2 км?
                И на мен ми е чудно защо толкова сте се загрижили зя хора, които са избрали да живеят в квартал, в който няма детски градини и карат децата си с автомобил до градина и училище?Изборът си е техен, това че на вас не ви е приятно да карате автомобил,не означава, че за всички е така.Аз например всеки делничен ден прекарвам поне 1 час дневно в шофиране в градски условия. И не ми е никакъв проблем.
                А най-ценният капитал са ми децата.И съм им осигурил условия за живот в къща,каквито не може да предложи един апартамент.
                Last edited by mirodes; 18.02.2023, 08:35.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Това е на първо класиране. Има второ и трето и там почти всички си намират места.
                  Бъркате с училищата. За детските градини е по-сложно. Затова за пришълци от страната в Ливадите нещата са уникално сложни - не стига, че са объркали квартала, а няма къде да оставят децата. После пък пътуват до училищата всеки ден, друг кошмар.

                  Поуката е да се купува в центъра, максимално близо до градина/училище, докато има глупаци да продават. А ново строителство в Ман ливади, Гоце Делчев (любим мой квартал), ще има колкото искаме. При сегашните цени разликата цена на м2 светла площ между стара сграда в централен квартал и ново с-во краен е символична, дали не е и една и съща.
                  Last edited by Chio; 18.02.2023, 06:41.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    На какво разстояние е най-бпизката детска градина и училище?Щото моите деца ходят на градина на 6 км от дома ми,а есента голямото дете ще ходи на училище на 7 км от нас.Не е чак такъв проблем.
                    6-7км в София е 40 мин качване в колата, изчакване на светофари, задръствания и т.н. 2х40 понеделник до петък. И сега децата нямат време да си подготвят уроците, защото всеки учител е решил да ги побърка от задания, какво остава ако са изтощени от пътуване, а родителите са на ръба.

                    Колкото и да е хубава къщата, времето на всеки един от нас е най-ценният капитал - колкото по-малко ни остава, толкова е по-скъпо. Качват ли се децата в автомобили, нещата да оттекли.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                      Въпреки ,че никога не съм живяла в Изток, мисля ,че на мястото на Царският Комплекс, е била вилата на НВ Екатерина , Йоана или подобна и после там е имало д. градина. Не съм сигурна за градината .

                      ПП : Вилата беше на Княгина Елеонора, май Леле, забравила съм на коя беше
                      Важното е, кралица Дюри, там има сосни имоти

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                        Не съм сигурен за точните локации, мисля на мястото на общината е имало. Ще я питам.
                        Въпреки ,че никога не съм живяла в Изток, мисля ,че на мястото на Царският Комплекс, е била вилата на НВ Екатерина , Йоана или подобна и после там е имало д. градина. Не съм сигурна за градината .

                        ПП : Вилата беше на Княгина Елеонора, май Леле, забравила съм на коя беше
                        Last edited by Дюри; 17.02.2023, 21:48.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Аз пък не се сещам за затворена в Изток.
                          Не съм сигурен за точните локации, мисля на мястото на общината е имало. Ще я питам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                            https://www.investor.bg/a/515-ikonom...yanuari-2024-g

                            Още една моя прогноза се сбъдна!
                            Браво колега, още една точна прогноза! Помня, че когато петрола беше над 100$ и всички чакаха цената да мине 150$, ти предвиждаше, че цената му ще бъде свалена до 50 долара. Е в момента е 82$...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                              Дури, ти може да си по-наясно.
                              Колко детски градини затвориха в Изток, от промените насам? Жена ми е израстнала там. 3-4 мисля бяха.. но не съм сигурен.
                              Аз пък не се сещам за затворена в Изток.

                              Коментар


                              • https://www.investor.bg/a/515-ikonom...yanuari-2024-g

                                Още една моя прогноза се сбъдна!

                                Коментар

                                Working...
                                X