IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

    Добре нека оставим Париж. Виж в Мадрид какво става:

    https://realadvisor.es/es/precios-vi...ovincia-madrid

    Още ли смяташ, че е по-евтинои тук и ше катери?

    https://realadvisor.es/es/precios-vi...ovincia-madrid
    Имам наемател от Мадрид. Предградията не ме интересуват - те да се сравняват с Ихтоман и Костинброд :-)

    https://www.numbeo.com/cost-of-livin...atchComparison
    Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 5,383.47 €
    (10,523.97 лв)
    2,496.44 €
    (4,880.20 лв)
    -53.6 %
    Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 3,556.76 €
    (6,952.99 лв)
    1,630.34 €
    (3,187.09 лв)
    -54.2 %

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Е тва са игри над нивото ми :-)
      И за съжаление си прав за момента само си свиркам, дори и гуменки не хабя за огледи. Надявам се да съм познал и за мен годините ще са 24-25....
      Но поне към момента изглежда, че пак съм се объркал с песимистичните си очаквания..
      Наскоро имахме гости - роднини на жената от провинцията с малък бизнес....Познай....надиплили са кеша и са в имотната чакалня...Казвам им сега стана много скъпо...те не се отказват.....Сигурен съм че не е единичен случай
      И кът се събудиииии.

      Коментар


      • Оптимизмът за жилищния пазар засили потребителското доверие в Канада

        Доверието все още се възстановява от края на миналата година, когато индексът отчете някои от най-песимистичните показания от разгара на пандемията от Covid-19

        накаврък?
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          2029-та ще пишеш тук какви изгодни оферти си изтървал в периода 2023-та - 2027-ма
          Има такава вероятност...Обаче поне не съм капо...с най-силните карти взех добри ръце....:-) Сега съм само за последно десет....:-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

            И аз си мислех, че ще има малък спад тази и малко по-голям догодина ( до 10%), обаче вече изобщо не съм убеден. Не го виждам спада околко мен, особено на новото, което дърпа старото. Ново с Акт 16 и със средно обзавеждане, му търсят 35-40% печалба. Изобщо ако така вървят нещата след година и половина/две, ще чакам и аз пак.
            То реално тази година ще има спад ... мерен през инфлацията. Но за номинален вече не съм толкова убеден макар и все още да се надявам.
            Сега основната надежда вече стана да сме нула на нула до 25-та защото строителите имат достатъчно марж и не е нужно да вдигат цените дори и да не ги свалят.. Колкото и нетипично да е за мен също се надявам и лихвите по ипотечките да се вдигнат и по този начин да изкарат извън търсенето слабокешови купувачи....Знам че това ще е само за крайните квартали, но това може да провокира промота и от там да натиснат и желаните места....Дълъг процес....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
              2022.01 2022.12
              Обществен сектор: 1634 лв. 2127 лв. (+23.17%)
              Частен сектор: 1561 лв. 1887 лв. (+17.27%)
              Покачването в обществения сектор е по-високо, но това не означава, че няма значително покачване и в частния сектор. Както се вижда, доходите на национално ниво (частен и обществен сектор) се повишават с 18.9%.
              Това е еднократно за тази год. Догодина дали ще има - не се знае. Отделно тези 18% са нищо при положение, че инфлацията през храните е 50-100%. Т.е реално е покупателната способност е паднала драстично, затова говори и спадналаото потребление и увеличените бързи кредити.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Т.е. съм минал през един доста добър учебен цикъл.... макар и да не е бил под мой контрол. И урока мисля е научен прилично.... Макар и пак да има щета е ок. Сега се сетих - знаеш ли че краят на 90-те имах събрани към 20К лева...стигаха за една панелна двустайка....проспах момента тогава...т.е. това ми е бил явно вторият учебен цикъл....
                2029-та ще пишеш тук какви изгодни оферти си изтървал в периода 2023-та - 2027-ма
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Принципно си прав тук и понее не се случва точно така явно имаме някои различия с Европа които са по-силни от световният пазар.../ виж кои съм изброил/....
                  А за онзи линк.... няма спор че тва е безумие.... Друг е въпроса че в Париж/ не предградие/ за тези пари / 6000 евро/ евентуално може да се класираш за някое мазе...., но не е сигурно....За жилище трябват 10К + , а на добро място 15К+ , а на добро място и ново 20-25К+....:-)
                  Добре нека оставим Париж. Виж в Мадрид какво става:

                  https://realadvisor.es/es/precios-vi...ovincia-madrid

                  Още ли смяташ, че е по-евтинои тук и ше катери?

                  https://realadvisor.es/es/precios-vi...ovincia-madrid

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                    Аха, затуй ли задлъжняли с 4,5 млрд бързи кредити.
                    да бе фред/бетер, ама тия са извън имотния пазар така или иначе.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      човекът имаше предвид - да не вириш нос на един цикъл, а да си знаеш, че преди да си на даден пазар 2 цикъла има много неща да научиш и да те изненадат

                      това ми го каза по линия на пазарите въобще

                      ето ти си типичния пример за обременен от загубата на семейството ви при виденовата зима. предполагам доста пъти си смятял пари за колко апартамента са се обезценили тогава и затова тухлата ти се струва като нещо уникално

                      за съжаление масата хора така мислят, а не гледат, че прозорците тъмни... това са решния които поколенията след нас ще разберат прави или криви са ... баш след 1-2-3 цикъла.
                      Т.е. съм минал през един доста добър учебен цикъл.... макар и да не е бил под мой контрол. И урока мисля е научен прилично.... Макар и пак да има щета е ок. Сега се сетих - знаеш ли че краят на 90-те имах събрани към 20К лева...стигаха за една панелна двустайка....проспах момента тогава...т.е. това ми е бил явно вторият учебен цикъл....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                        Аха, затуй ли задлъжняли с 4,5 млрд бързи кредити.
                        Абе ти не разбра ли, че бързите кредити не билЕ кат бавните

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                          Само от 2022.01 до 2022.12 средната работна заплата в България се е повишила с 18.9%, което е един добър резултат.
                          Аха, затуй ли задлъжняли с 4,5 млрд бързи кредити.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Е тва са игри над нивото ми :-)
                            И за съжаление си прав за момента само си свиркам, дори и гуменки не хабя за огледи. Надявам се да съм познал и за мен годините ще са 24-25....
                            Но поне към момента изглежда, че пак съм се объркал с песимистичните си очаквания..
                            Наскоро имахме гости - роднини на жената от провинцията с малък бизнес....Познай....надиплили са кеша и са в имотната чакалня...Казвам им сега стана много скъпо...те не се отказват.....Сигурен съм че не е единичен случай
                            И аз си мислех, че ще има малък спад тази и малко по-голям догодина ( до 10%), обаче вече изобщо не съм убеден. Не го виждам спада околко мен, особено на новото, което дърпа старото. Ново с Акт 16 и със средно обзавеждане, му търсят 35-40% печалба. Изобщо ако така вървят нещата след година и половина/две, ще чакам и аз пак.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Не..., потърси линка на Кавръка за лекцията на онзи забравих му името. Там има едни 100 годишни графики....
                              Аха, ми купи сега на 3000 евро и чакай..... 100 години.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                                Фактите са, че имаме повишаване с 18.9% на работните заплати у нас.
                                Това го обясни на 80% от хората дето не могат сирИни да си купят.

                                Коментар

                                Working...
                                X