IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Ако ще и тройни бонуси да дават програмисти няма да има.
    Причината е само една,твърде малко хора искат,могат и биха работили нечовешка работа ,защото комуникацията с машина е далеч от всичко свързано с истинския човешки живот и това което е близо до един човек ,а реално това ти е основната част от времето..
    Твоят прЕател - образУваният Жони оня ден писа как цените у Щатите умирали.
    И ето го потвърждението. Няма как да няма срив при 6% лихва по ипотеките....
    https://www.investor.bg/po-sveta/453...godina-354863/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Ако ще и тройни бонуси да дават програмисти няма да има.
      Причината е само една,твърде малко хора искат,могат и биха работили нечовешка работа ,защото комуникацията с машина е далеч от всичко свързано с истинския човешки живот и това което е близо до един човек ,а реално това ти е основната част от времето..
      Аз не съм станал, но понякога се замислям дали не сгреших с това си решение някога макар и да съм по-добре материално от приятелите ми дето станаха и дали да не стана на пенсионна възраст. :-))))
      Обаче мисля, че ти направи грешка, че се отказа от курсовете.... Поради недостига се наемат и доста начинаещи предполагам и нещата с времето се научават.....За няколко години можеше да достигнеш доходно ниво така че да не те притесняват цените на имотите....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Всичките неща, които си изброил се отнасят за следващата реколта. А двойната цена е за реколта произведена с разходи, които ги направиха мултимилионери при единична цена.
        Не знам за какви ИТ-та пишеш, но моите познати / програмисти/ имат/имаха койни за до 10К евро / разбирай 2 заплати за повечето/...демек нищо. Виж имаха повече акции и там удариха по-сериозна греда, но ще го преживеят.
        А съкращения....трябва нещо да си се напушил :-). Могат да се наемат 2 пъти повече програмисти стига да ги има.....Заплатите и бонусите им се индексираха с рекордни проценти, а бонуса специално за докарване на НОВ програмист стана ДВОЕН....Направо треперят :-))))
        Криптосекторно наетите ... трябва да се шегуваш нещо. Що за бизнес е това ? Някакви пасивни участници в пирамиди и Понци схеми.... Дано да са извадили късмет да ги съкратят - това ще им е отличен урок :-)
        Ако ще и тройни бонуси да дават програмисти няма да има.
        Причината е само една,твърде малко хора искат,могат и биха работили нечовешка работа ,защото комуникацията с машина е далеч от всичко свързано с истинския човешки живот и това което е близо до един човек ,а реално това ти е основната част от времето..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Цената е само двойна, но торовете са на четворна цена, рентите двойна, техниката и частите двойна, накрая и горивото е 50% нагоре!
          Ит -та повечето бяха в койни и сега са здраво назад, а тръгнаха и съкращения, не само в криптосектора!
          Всичките неща, които си изброил се отнасят за следващата реколта = не няма да продължи инфлацията хич. А двойната цена е за реколта произведена с разходи, които ги направиха мултимилионери при единична цена.
          Не знам за какви ИТ-та пишеш, но моите познати / програмисти/ имат/имаха койни за до 10К евро / разбирай 2 заплати за повечето/...демек нищо. Виж имаха повече акции и там удариха по-сериозна греда, но ще го преживеят.
          А съкращения....трябва нещо да си се напушил :-). Могат да се наемат 2 пъти повече програмисти стига да ги има.....Заплатите и бонусите им се индексираха с рекордни проценти, а бонуса специално за докарване на НОВ програмист стана ДВОЕН....Направо треперят :-))))
          Криптосекторно наетите ... трябва да се шегуваш нещо. Що за бизнес е това ? Някакви пасивни участници в пирамиди и Понци схеми.... Дано да са извадили късмет да ги съкратят - това ще им е отличен урок :-)
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.06.2022, 00:12.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Цената е само двойна, но торовете са на четворна цена, рентите двойна, техниката и частите двойна, накрая и горивото е 50% нагоре!
            Ит -та повечето бяха в койни и сега са здраво назад, а тръгнаха и съкращения, не само в криптосектора!
            Мисля да отворя бръснарница ,хората ще имат нужда от евтина подстрижка 5 лева мъжкото ...но без екстри който иска екстри да си ходи на десятка и отгоре...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              В тая връзка, само двама полуидиоти вярват в настъпваща дефлация.
              Защо ?
              Я виж какво са ти приготвили от Капитал пресно,свежо с днешна дата ??
              Как да предотвратим махмурлука след имотния купон ??

              https://www.capital.bg/biznes/imoti/...motniia_kupon/

              Пандемията вече я няма, а диджеите (централните банки) започват да пускат музика, която не е толкова "танцувална". След продължилия дълго време купон вероятността да отидем на афтърпарти е малка и започваме да поглеждаме към изхода на заведението и да мислим как ще се приберем вкъщи.
              Партито приключва !!!
              Last edited by nkavrakov1982; 25.06.2022, 23:45.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Цената е само двойна, но торовете са на четворна цена, рентите двойна, техниката и частите двойна, накрая и горивото е 50% нагоре!
                Ит -та повечето бяха в койни и сега са здраво назад, а тръгнаха и съкращения, не само в криптосектора!
                В тая връзка, само двама полуидиоти вярват в настъпваща дефлация.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Направо реват сигурно...при двойна цена за 2 години щото не е тройна или четворна...драма.
                  А ИТ-тата защо са отпаднали ? В койни ли ще си харчат кеша ? :-))))
                  Цената е само двойна, но торовете са на четворна цена, рентите двойна, техниката и частите двойна, накрая и горивото е 50% нагоре!
                  Ит -та повечето бяха в койни и сега са здраво назад, а тръгнаха и съкращения, не само в криптосектора!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ботич, баща ми чака да вдигнат тавана на пенсиите на 2000 лева / харчи 500 от тях примерно, с инфлацията ще станат 700/ и имотиту на жълтите павета да станат по 149 евро и е решил не апарти а цели сгради да изкупува :-)... с пенсията.... :-)
                    Сега се сетих да посреднича за сделка с Дури за нейната 100 годишна къща. Ще ходатайствам пред него, че тя е наш човек и да и плати по 199 евро на квадрат :-))))
                    ДА се реди на опашката. Аз чакам от 2020-та .
                    На дури мухлясалата къща не я ща
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      САЩ реши да спаси НЯКАКЪВ ФУНДАМЕНТАЛЕН бизнес. Щото при 50% инфлация ВСИЧКО ще изгърми.
                      И най-вече ЗЕМЕДЕЛЦИТЕ - производството на царевичак. То в САЩ всичко от царевица - и месото, и хляба, и кетчупа, и водката, и кока колата даже
                      Ботич, баща ми чака да вдигнат тавана на пенсиите на 2000 лева / харчи 500 от тях примерно, с инфлацията ще станат 700/ и имотиту на жълтите павета да станат по 149 евро и е решил не апарти а цели сгради да изкупува :-)... с пенсията.... :-)
                      Сега се сетих да посреднича за сделка с Дури за нейната 100 годишна къща. Ще ходатайствам пред него, че тя е наш човек и да и плати по 199 евро на квадрат :-))))
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.06.2022, 20:40.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                        желязната руда миналото лято се трейдваше над 200 за тон....в момента е 116....
                        Егати инфлацията...егати чудото.в бг нали знаеш как е холсейл и ритейл бизнеса.....
                        . На играли са се. ....презапасили" са на най високите цени,щото са очаквали вечната инфлацияяя.....
                        . И са се понаакали и се опитват да шиткат на миналогодишни цени.....
                        И кат думне стоителния бизнес.....тия ще фалират дори преди строителите....
                        . Сега както подават с надценка от спотцените....догодина банки като пиб ,дето в момента им дават краткосрочно кредитиране.... само гледай как ПИБ-овце ще се превърнат от банки в аукциони къщи на суровини....очаквай търгове далееееч ПОД СПОТЦЕНАТА....
                        .
                        По принцип си прав че много неща / материални/, които са се изстреляли няколко пъти нагоре за много кратко време обикновено връщат в някаква степен. Желязната руда като роу материал сигурно е така. / колко е била преди тези 200 долара ? Предполагам 50-60 ?/ Никога обаче не връщат до нивата преди ненормалното вдигане.
                        Тя има път до строителните обекти - заводи които я преработват с помощта на енергия / ток, газ, мазут или квото там ползват/ която е пъти нагоре, има повишени ДРУГИ разходи за производство , които ВСИЧКИ са нагоре без изключение. Леярната ще предпочете да задържи голяма част от ЕКСТРА печалбата. Т.е. ако рудата е паднала 2 пъти от леярната желязото НЯМА да излезе на половин цена в никакъв случай. Същото се случва с вносителите и с дистрибуторите освен че може да са набълбукани на ''висока'' цена та до строителя. Той У НАС от това двойно падане на рудата, ако усети 10% отстъпка трябва да почерпи :-)
                        Тези процеси съм ги наблюдавал от първо лице да речем в производители , които използват много пластмаса в крайният продукт и поевтиняването на петрола преди години..... Цените им не паднаха от това нито цент....
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.06.2022, 20:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                          желязната руда миналото лято се трейдваше над 200 за тон....в момента е 116....
                          Егати инфлацията...егати чудото.в бг нали знаеш как е холсейл и ритейл бизнеса.....
                          . На играли са се. ....презапасили" са на най високите цени,щото са очаквали вечната инфлацияяя.....
                          . И са се понаакали и се опитват да шиткат на миналогодишни цени.....
                          И кат думне стоителния бизнес.....тия ще фалират дори преди строителите....
                          . Сега както подават с надценка от спотцените....догодина банки като пиб ,дето в момента им дават краткосрочно кредитиране.... само гледай как ПИБ-овце ще се превърнат от банки в аукциони къщи на суровини....очаквай търгове далееееч ПОД СПОТЦЕНАТА....
                          .
                          Може, аз го гледам на дребно, понеже там го потребявам, иначе сигурно е така - даже благодаря за насоката, ще загледам суровините да видя какво не ми трябва спешно и да изчакам да настигне малко посоката

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                            Не съм сигурен за желязото... Погледнах отгоре-отгоре, шина от черно желязо дето миналия септември съм вземал за 80 лв, сега ми е 130 лв... И всичко е така, това просто беше първия артикул който сверих от любопитство
                            желязната руда миналото лято се трейдваше над 200 за тон....в момента е 116....
                            Егати инфлацията...егати чудото.в бг нали знаеш как е холсейл и ритейл бизнеса.....
                            . На играли са се. ....презапасили" са на най високите цени,щото са очаквали вечната инфлацияяя.....
                            . И са се понаакали и се опитват да шиткат на миналогодишни цени.....
                            И кат думне стоителния бизнес.....тия ще фалират дори преди строителите....
                            . Сега както подават с надценка от спотцените....догодина банки като пиб ,дето в момента им дават краткосрочно кредитиране.... само гледай как ПИБ-овце ще се превърнат от банки в аукциони къщи на суровини....очаквай търгове далееееч ПОД СПОТЦЕНАТА....
                            .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение


                              П.п.
                              Желязото е паднало близо двойно в последния месец-два.....
                              горещо ви съветвам за СТОТЕН ПЪТ да НЕ ЧЕТЕТЕ АНАЛИЗИ,СТАТИИ И МЕДИИ,а да проверявате всичко сами.....
                              ТИЯ С ВРАТОВРЪЗКИТЕ СА В ПЪТИ ПО ТЪПИ ОТ ВАС..НЕ СТАВАЙТЕ ЖЕРТВИ ДА ВИ ПРИТЪПЯВАТ ДО ТЯХНОТО НИВО
                              Не съм сигурен за желязото... Погледнах отгоре-отгоре, шина от черно желязо дето миналия септември съм вземал за 80 лв, сега ми е 130 лв... И всичко е така, това просто беше първия артикул който сверих от любопитство

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                                С риск да стана банален ще го кажа пак:
                                Тва,че всички анализатори говорят за инфлация,.....според асен1975 всички са в грешка!
                                Идва дефлация!
                                Особено "експерти" като вашия бивш финансов министър Дянков .той завалията "прогнозира" 20% инфлация до края на годината.....
                                . Дянков е мерна единица за икономически кретенизъм.

                                Фед използват инфлацията като причина да вкарат световната икономика в криза....тва малко хора го знаят и за тва си мислят,че фед се бият с инфлацията,че да няма криза.....

                                П.п.
                                Желязото е паднало близо двойно в последния месец-два.....
                                горещо ви съветвам за СТОТЕН ПЪТ да НЕ ЧЕТЕТЕ АНАЛИЗИ,СТАТИИ И МЕДИИ,а да проверявате всичко сами.....
                                ТИЯ С ВРАТОВРЪЗКИТЕ СА В ПЪТИ ПО ТЪПИ ОТ ВАС..НЕ СТАВАЙТЕ ЖЕРТВИ ДА ВИ ПРИТЪПЯВАТ ДО ТЯХНОТО НИВО
                                САЩ реши да спаси НЯКАКЪВ ФУНДАМЕНТАЛЕН бизнес. Щото при 50% инфлация ВСИЧКО ще изгърми.
                                И най-вече ЗЕМЕДЕЛЦИТЕ - производството на царевичак. То в САЩ всичко от царевица - и месото, и хляба, и кетчупа, и водката, и кока колата даже
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X