IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    вкарах преди време, нещо и в метали, но сега идва време да раюзвръзвам.
    Ако имаш излишества знаеш към кого да се обърнеш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение


      Предложенията минават през парламент който в момента не е наличен ....
      Разбира се ,че е така Тази година е последната декларация до 50000 лв., за следващата година ще гоним под 100000 ,а за после ще ни каже Парламента

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

        Да, прав си за 2023 г. е 100 к. и имаше предложение да се увеличи до 160 к.
        Предложенията минават през парламент който в момента не е наличен ....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          100к лева е регистрацията по ддс !
          Да, прав си за 2023 г. е 100 к. и имаше предложение да се увеличи до 160 к.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

            Първо, за да изкараш 60к лева напиши колко трябва да си дал и второ, това не е наем все пак, а субсидия и дори не е рента. Поне така написа , Берти.. Колко изкарвам ,как ги изкарвам си е лично моя работа. Писала съм тук как се прави и няма да пиша отново ако някой се интересува на л.с. ще обясня отново. При всички случай е законно и данъците които трябва да се платят са платени. Вече регистрацията по ДДС ,благодарение на ДБ е 160 к. лева на година.
            Учудва ме друго, човек който няма апартамент където да живее и това му беше цел от 2017г. е променил изцяло мирогледа и желанията си . Това е негова работа, разбира се ,но лично мен ме учудва. Нищо лично и без да се заяждам !
            100к лева е регистрацията по ддс !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              нали наследих 20 декара ливади и 12 ниви. РЕНТАТА е все 60лв (само тази година), преди беше 40.
              Земеделците тази година и те като гражданите - искат даже повече ПЪТИ повече от реалната цена.
              Примерно 10к за 1 декар поляна !?!?!?
              Не мога да преценя колко е добре това защото ,нито имам земеделски земи , нито съм се интересувала от тях. Наследени земи явно носят ренти и това трябва да е така без съмнение, но тепърва да влизам в такива схеми аме ,не, благодаря. Това не означава, че няма хора които да го правят, лошо няма

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                Това щеше да е чудесно ако е направено преди 20 г. ,но за жалост, Кавръчето, трябва да ги купува днес. Берти ,написа за много по-високи цени и когато ги сметна по 1000 дек. ми се уплаши окото, значи сумата не е такава нито декарите и от там и субсидията от 60 лв. на дек. отиде по дяволите.
                60лв. била субсидия, а не рента, само някой друг косял тревата безплатно за животните и за рента ,никой не говори, прочети отново
                нали наследих 20 декара ливади и 12 ниви. РЕНТАТА е все 60лв (само тази година), преди беше 40.
                Земеделците тази година и те като гражданите - искат даже повече ПЪТИ повече от реалната цена.
                Примерно 10к за 1 декар поляна !?!?!?
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Ами ако си правя сметката като теб - има няма 30к ЛЕВА. По 30лв декара бяха ливадите преди 20 години.
                  1000 декара по 60лв РЕНТА. Да не мислиш че ще се занимавам с чиновници да ми дават субсидиите ....
                  да се оправя някой друг баламурник с държавата. АЗ съм духал супата и и знам че колкото по малко имаш вземане даване с ЧИНОВНИЦИ толкова по добре.
                  Това щеше да е чудесно ако е направено преди 20 г. ,но за жалост, Кавръчето, трябва да ги купува днес. Берти ,написа за много по-високи цени и когато ги сметна по 1000 дек. ми се уплаши окото, значи сумата не е такава нито декарите и от там и субсидията от 60 лв. на дек. отиде по дяволите.
                  60лв. била субсидия, а не рента, само някой друг косял тревата безплатно за животните и за рента ,никой не говори, прочети отново

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                    Първо, за да изкараш 60к лева напиши колко трябва да си дал и второ, това не е наем все пак, а субсидия и дори не е рента. Поне така написа , Берти.. Колко изкарвам ,как ги изкарвам си е лично моя работа. Писала съм тук как се прави и няма да пиша отново ако някой се интересува на л.с. ще обясня отново. При всички случай е законно и данъците които трябва да се платят са платени. Вече регистрацията по ДДС ,благодарение на ДБ е 160 к. лева на година.
                    Учудва ме друго, човек който няма апартамент където да живее и това му беше цел от 2017г. е променил изцяло мирогледа и желанията си . Това е негова работа, разбира се ,но лично мен ме учудва. Нищо лично и без да се заяждам !
                    Ами ако си правя сметката като теб - има няма 30к ЛЕВА. По 30лв декара бяха ливадите преди 20 години.
                    1000 декара по 60лв РЕНТА. Да не мислиш че ще се занимавам с чиновници да ми дават субсидиите ....
                    да се оправя някой друг баламурник с държавата. АЗ съм духал супата и и знам че колкото по малко имаш вземане даване с ЧИНОВНИЦИ толкова по добре.
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Какви 60к, не бяха ли 3% ?
                      Остави, Бота, иска да се заяжда с мен ,няма друга причина да напише това

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Що? Ти изкарваш ли 60к лева наем от твоя Хапартамент?
                        Сама се хвалиш че не се регистрирана по ДДС - значи 50к нанай или си ИЗМАМНИЦА.
                        Дохода от рента е НЕОБЛАГАЕМ
                        Първо, за да изкараш 60к лева напиши колко трябва да си дал и второ, това не е наем все пак, а субсидия и дори не е рента. Поне така написа , Берти.. Колко изкарвам ,как ги изкарвам си е лично моя работа. Писала съм тук как се прави и няма да пиша отново ако някой се интересува на л.с. ще обясня отново. При всички случай е законно и данъците които трябва да се платят са платени. Вече регистрацията по ДДС ,благодарение на ДБ е 160 к. лева на година.
                        Учудва ме друго, човек който няма апартамент където да живее и това му беше цел от 2017г. е променил изцяло мирогледа и желанията си . Това е негова работа, разбира се ,но лично мен ме учудва. Нищо лично и без да се заяждам !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Що? Ти изкарваш ли 60к лева наем от твоя Хапартамент?
                          Сама се хвалиш че не се регистрирана по ДДС - значи 50к нанай или си ИЗМАМНИЦА.
                          Дохода от рента е НЕОБЛАГАЕМ
                          Какви 60к, не бяха ли 3% ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                            Леле, това сериозно ли правите ? Не мога да повярвам !
                            Що? Ти изкарваш ли 60к лева наем от твоя Хапартамент?
                            Сама се хвалиш че не се регистрирана по ДДС - значи 50к нанай или си ИЗМАМНИЦА.
                            Дохода от рента е НЕОБЛАГАЕМ
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              не знам кое е смешно - написал съм ливадите за какво се ползват и какво носят като субсидия на декар (това при положение, че сеното се подарява, за да няма разходи по косене и балиране)

                              ливади особено сериозни декари, за да се смени статута за веи - трябва да си топ патрон на патроните иначе е мишън импосибъл
                              Last edited by Zalmoxis; 18.03.2023, 09:34. Причина: Видях...

                              Коментар


                              • https://www.marketwatch.com/story/ev...-says-f5fddea2

                                Коментар

                                Working...
                                X