IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от facingthesun
    Ами ще смърди, Полаксчо, като сте баби. Застроиха ви града, морската градина , курортите, бутат паметници на културата, а вие си мълчите като... п.ки.
    Искате да има гражданско общество, ама със селяни не става тая работа...
    И жените ви да тръгнат да гласят, пак ще мълчите и ще псувате под мустак, щото за нищо не ставате, да рутите цените в нета само.
    Ааа що бе, нали убав град и кои сме тези ние бе?
    Ти не си ли от нас, нямаш ли коптор у мизерния бриз ?
    Аз си ходя по протести, като се налага имам позиция и я отстоявам. Късе онщбаче сте Вие от разбития Бриз, щото там освен тази авария, си имате презастрояване, свлачища, за сметка на каквато и да е читава инфраструктура, къде сте вие?
    Нервен си нещо, що тъй, вода ли нямаш, ъъъ?
    Айде коментирай си без да ме намесваш. Работи си там по огледите, ако ги има и не се занимавай с мен. То да си мъж да си говорим, ти само обиждаш, а като опре ножа до кокала и дърпаш гъзО до стената.
    айде бягай по бризовския баир
    Last edited by polax; 20.04.2023, 13:44.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ТЕРВЕЛ Разгледай мнение
      Изобщо не е това причината за високите цени на жилищата в България
      Грешно си ме изтълкувал.Логиката ми бе,че задминаваме цените по Белия свят,а там получаваш много повече като инфраструктура, ,спокойствие,законност,здравеопазване и т.н , или така наречения стандарт на живот.
      Тук за почти същите цени получваш един гол *** и само МИНУСИ !

      Основна причина за поскъпването е много дългия период на ниски лихви по кредитите,което пък винаги води до балонизиране,последвано от катастрофален спад ,последвано от нов икономически цикъл на експанзия.

      И както в храните има спекула,0.90ст изкупна цена прясно мляко,а в магазина 4лв, като в Люксембург и други "бедни" страни е 2.5-3лв,така и в НИ в БГ има огромна спекула ,подхранвана от корумпирани политици,строители,банкери,държавни служители и т.н

      Но никой досега не могъл да излъже фундаментите за дълго време,така и тук.
      При 25% цигани след 2-3 десетилетия и спад с още 20% на населението за такъв кратък период,няма как

      Така както сме първи по отрицателен прираст в света,така ще сме и първи по спад на цените на НИ в света !

      И докато цените на НИ в Белия свят ще се възстановят след време и ще растат,при нас повече балони няма да има НИКОГА именно заради горепосочените фундаменти + това, че сегашната криза ще превърне огромен брои пишман "инвеститори" в длъжници до живот.
      Last edited by petrg5s; 20.04.2023, 13:36.

      Коментар


      • Продължава да смърди...
        снимки Булфото Строителният бранш във Варна е силно притеснен от исканата от кмета на Варна оставка на главния арх. Бузев , предаде “Нова Варна”, позовавайки се на собствени източници. Представители на строителните фирми в града смята да се съберат, за да обсъдят дали да излязат на протест в защита на главния архитект. Кметът Иван Портних поиска преди ден неговата оставка, като го обвини з

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение
          ЕС: Останалата част от света трябва да копира законите ни за криптовалутите - Investor.bg

          „Това отбелязва края на Дивия запад за криптовалутите“, каза евродепутатът от Зелената партия Ернст Уртасун пред парламента.

          ===2039===

          Следва зверски спад на криптото и последващи стенания в темата...


          Криптофирмите, които са били допуснати от една страна в ЕС, ще могат да предлагат услуги във всички 27 членки. Европейски градове като Париж вече работят по привличането на компании от сектора.

          "Спад" ще има - да, на фятките до около 0.
          Last edited by better; 20.04.2023, 12:40.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение
            [ATTACH=CONFIG]n4053293[/ATTACH]

            Когато цифрите говорят... ===2039=== ...какво трябва да правят дъвчещите суровите жабета?
            Така е ,,,

            https://www.investor.bg/a/534-novini...enata-na-imota
            Кредитен консултант: Купувачите предоговарят между 5 и 10%//ОООО АМА КАК ТАКА ?/ от цената на имота..И ТОВА Е СЕГА ,АМИ ПОСЛЕ

            Купувачите на жилища у нас придобиват все по-голямо влияние в имотната сделка и цените на немалко имоти се предоговарят с между 5 и 10%. Това каза в предаването „Светът е бизнес“ на Bloomberg TV Bulgaria Борис Димитров, собственик и изпълнителен директор на компанията за кредитни консултации "Кредит Навигатор".

            Коментар


            • Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-04-19 135926.jpg
Views:	1
Size:	25.1 КБ
ID:	4053293


              Когато цифрите говорят... ===2039=== ...какво трябва да правят дъвчещите суровите жабета?

              Коментар


              • Масов интерес към санирането в тези два български града ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ

                и този влак замина, Дупница и Кюстендил вече стават скъпи за влакогонци. В Сливница, Драгоман и Годеч все още има надежда.

                Коментар


                • ЕС: Останалата част от света трябва да копира законите ни за криптовалутите - Investor.bg

                  „Това отбелязва края на Дивия запад за криптовалутите“, каза евродепутатът от Зелената партия Ернст Уртасун пред парламента.

                  ===2039===

                  Следва зверски спад на криптото и последващи стенания в темата...

                  Коментар


                  • Правя в момента елементарен ремонт на един апартамент. Има материали, които в сравнение с миналата година са поскъпнали двойно, да не кажа и повече.
                    От къде ще дойде това намаление и как, при официално поскъпване на живота с 15%, неофициално с 50, и вие не знаете...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Иска ми се Кайзен и Миродес да кажат как да противодействам на несправедливото решение.

                      Но ми се струва, че за 200 лв няма смисъл да обжалвам и да се разправям повече.

                      Иначе трябва да обжалвам решението в срок пред съда и да твърдя, че е нарушен принципа "комуто ползите, нему разходите" и че съм предотвратил щети и наводнение на 7 апартамента.
                      Нямате ли професионален домоуправител?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                        Е от такива като него пропищя вчера Евго, но пък се води столичанин, нищо че му се налага да спи в споделено жилище.
                        Иска ми се Кайзен и Миродес да кажат как да противодействам на несправедливото решение.

                        Но ми се струва, че за 200 лв няма смисъл да обжалвам и да се разправям повече.

                        Иначе трябва да обжалвам решението в срок пред съда и да твърдя, че е нарушен принципа "комуто ползите, нему разходите" и че съм предотвратил щети и наводнение на 7 апартамента.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          това е така, но я си представи, че трябва и пари за покрива да се събират
                          твоя познат май е скрънза и вместо да даде пари, ще си живее в жабурняка
                          и ще се опитва да краде от парното на входа
                          Е от такива като него пропищя вчера Евго, но пък се води столичанин, нищо че му се налага да спи в споделено жилище.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            То не и американска,защото там има закони,ред,чистота,сигурност,стандарт на живот и т.н.
                            А тук? мръсотия,дупки,цигани,коли,бетон,корупция и безаконие.

                            Така че по скоро е селската мечта
                            Мечтата на Ганъо животновъда,да продаде мисирите и овцете,да дойде в големия град,да стане роб на банката до живот и на 60 да умре от мръсния въздух,стрес,алкохол и цигари (разбирай инфаркт или инсулт)

                            И на двете места за тази мечта(американската и селската) плащаш почти едни и същи пари,което е големия парадокс ! И което повишителчетата поради дефицити между ушите не могат да осмислят и разберат, е причината НИ в БГ,в момента да е огромен балон с хелий
                            Изобщо не е това причината за високите цени на жилищата в България. Щото цените са високи във всички областни градове,а всички те са със значително намаляло население. Аз живея в такъв град и тук почти никой не купува с ипотека. 30-40 процента от прозорците вечер не светят,въпреки това цените се повишиха значително .Това е така,защото спестените пари се набиват в жилища. Включително и от емигранти.
                            За София е същата история, защото има над 200 хиляди необитаеми жилища. Което означава, че цените са високи ,щото жилища се купуват като инвестиция.Ако се купуват ,само за да се живее в тях,цените щяха да са много по-ниски.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              И аз съжителствам с един РОМ. Комшия ми е - най-точния човек от селото. Беше викнал от циганското село да му пренареждат керемидите и ги пита пред мене от мене ще крадете ли? И мангусите - нали знаеш кат сме гладни няма твои мои . Само от братята са ми били общи работници на къщата. Българите за никъФ чеп не стават - един гипскартон не могат да качат на етажа.
                              има и читави ромове.
                              аз не ги харесвам, но като усетя, че човека е ок,
                              не ми прави толко много впечатление, дали е ром или турче или българин
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                                Е точно затова е ще му е по-добре да се върне в прованса, така или иначе си е свикнал с шведите. За какво му е ЕПК в най-ромския и мръсен квартал на столицата за което ще даде поне 2300/м2?
                                това е така, но я си представи, че трябва и пари за покрива да се събират
                                твоя познат май е скрънза и вместо да даде пари, ще си живее в жабурняка
                                и ще се опитва да краде от парното на входа
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X