IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    Лордиевич, в Бургас съм в момента на служебен форум. Чудя се кога и как да закова нещо за лично ползване, жена ми ми говори че и предлагат да преподава и тук, нали е проф. Не кат мен, прост редник.
    Купи неговия кокошарник за 60к. Ще трябва сериозна дезинфекция обаче - като видяхме хигиената в "имотите" му, не се знае какви зарази сее този кофтор.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Ейй, малко да ви изтърве човек и сте оплели чорапите на конспирацията!
      Тая тема избягвам да я гледам заради автора ѝ!
      (отделно, че е крайно НЕАКТУАЛНА)
      п.п. Нито предната, нито тази криза е имало сериозна опасност за борда,
      но винаги ще се намерят хора да го клатят. Луд умора няма... само вятър прави.


      В-тине - ти що не инвестираш у любимата мАсква бре,... къв го дириш у швабските посредници?!
      Купувай си от тапетите на гЪзпром ся нали са на прИмоция?
      Аз съм си купил, ти защо смяташ че не съм

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Ейй, малко да ви изтърве човек и сте оплели чорапите на конспирацията!
        Тая тема избягвам да я гледам заради автора ѝ!
        (отделно, че е крайно НЕАКТУАЛНА)
        п.п. Нито предната, нито тази криза е имало сериозна опасност за борда,
        но винаги ще се намерят хора да го клатят. Луд умора няма... само вятър прави.


        В-тине - ти що не инвестираш у любимата мАсква бре,... къв го дириш у швабските посредници?!
        Купувай си от тапетите на гЪзпром ся нали са на прИмоция?
        И на лаиците като ме им е ясно, че при криза в производството и инфлация 20-40% банките не би трябвало да раздават кредити на 3-4% фиксирана лихва па било тя и "само" за 5 години. Некъде нещо ще гърми.

        Коментар


        • Лордиевич, в Бургас съм в момента на служебен форум. Чудя се кога и как да закова нещо за лично ползване, жена ми ми говори че и предлагат да преподава и тук, нали е проф. Не кат мен, прост редник.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Гладен_Брокер Разгледай мнение

            ЛОРЧЕ, и да не са точно тези, къща в пернишко, маломерка в Бургас и магазинче на другия край на града, барабар с една панелка в Слатина и къща у Слатинския редут не са за хвалене. Че те половината и наследени.

            Някои от нас имаме качествени имоти, с които не се хвалим, както не няма да се хвалим какво сме пили снощи.

            При сегашните цени само два от апартаментите ми струват 600к ойро, да тръгне да се хваля ли? Ами и другите ми имоти - леле, че аз съм бил милионер в евро, хак да ми е???
            Бе не си повишител, смяташ че цените са нереални и имотите са за всички и трябва да са по по 1000€ в столица ако правилно съм разбрал, щото нямам време да ви следя на всички анализите.
            Същевременно имаш два имота по около 75-80-ина квадрата с параметрите на два в Докторската (сравнение просто) щом са за 600К ойро.
            Ми поне почерпи бре.. Ние повишителите ти вдигнахме цената.
            Ей колко сте предвидими, през вас се вижда като през стъкло.
            Извинявай, нищо лично. Даже се радвам че имаш само два имота за 600К. С другите вероятно удряш 1-2 млн еврака. Хеле пък ако и къща на 20 км от плажа в Солун като един друг потребител тук.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Ейй, малко да ви изтърве човек и сте оплели чорапите на конспирацията!
              Тая тема избягвам да я гледам заради автора ѝ!
              (отделно, че е крайно НЕАКТУАЛНА)
              п.п. Нито предната, нито тази криза е имало сериозна опасност за борда,
              но винаги ще се намерят хора да го клатят. Луд умора няма... само вятър прави.


              В-тине - ти що не инвестираш у любимата мАсква бре,... къв го дириш у швабските посредници?!
              Купувай си от тапетите на гЪзпром ся нали са на прИмоция?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Юлка, аз мисля разумно и наблюдавам процесите, не се ръководя от учебници и книги. Ако някъде в академичните публикации (на които явно робуваш) пише, че при валутен борд няма как да се обезцени валутата и да фалира държавата, практиката показва съвсем друго.

                В момента ДЦК-активите на БНБ са с едни 30% надолу като пазарна стойност заради увеличените лихви, т.е. имаш поне 6-7 милиарда дупка. Тази дупка може да се запълни по 3 начина:
                - За сметка на фискалния резерв - то и без това няма пари да се закърпи бюджета, какво остава да се отпишат тези милиарди, значи да се спрат пенсиите и заплатите на администрацията
                - За сметка на депозита на управление Банково, който служи като гаранция за външния дълг. В такъв случай България се превръща в Ливан и ще трябва да плаща 15% лихва върху новите дългове, не 3-4% както сега
                - Третият и единствен възможен вариант - левовете в обращение се обезценяват и вместо 1.95583, курсът на лева към еврото става нещо от сорта на 2.20, т.е. пада бордчето и издухваме супата.

                Отделно на ДЦК активите, изобщо не е ясно каква част от останалите активи на Емисионно (предимно депозити в чужди валути и злато) изобщо ги има и не са краднати. Доверието ми към БНБ като институция е НУЛА - след като знаеха (и участваха в грабежа на КТБ) и си мълчаха, след като участваха в разграбването през 90те и фалита на банките - какво доверие можеш да имаш на доближени до властта и мафията чиновници?
                Един ден ше излезне съобщение , че след късно обаждане "доклада се отлага", управителя на БНБ ще замине в командировка в Дубай и една седмица по-късно няма да има борд.

                Коментар


                • https://www.youtube.com/shorts/1J3TBhvrHB4

                  горното добре, но какво мислите за инвестиране през тази фирма https://www.facebook.com/APConsultingGmbH има и други дойчетайлкауф, тези знам аз , сигурно има и други

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    С малки стъпки, но уверено ОЛП-то е тръгнало на гости при роднините си в Швеция.
                    Чакаме и мисирките да се събудят, за да ни "уплашат" по новините.



                    Джони, съжалявам, че ще те разочаровам, но (да, както и очакваш) не споделям мнението ти.
                    Под тоя вол няма да намериш телето, което търсиш.
                    Юлка, аз мисля разумно и наблюдавам процесите, не се ръководя от учебници и книги. Ако някъде в академичните публикации (на които явно робуваш) пише, че при валутен борд няма как да се обезцени валутата и да фалира държавата, практиката показва съвсем друго.

                    В момента ДЦК-активите на БНБ са с едни 30% надолу като пазарна стойност заради увеличените лихви, т.е. имаш поне 6-7 милиарда дупка. Тази дупка може да се запълни по 3 начина:
                    - За сметка на фискалния резерв - то и без това няма пари да се закърпи бюджета, какво остава да се отпишат тези милиарди, значи да се спрат пенсиите и заплатите на администрацията
                    - За сметка на депозита на управление Банково, който служи като гаранция за външния дълг. В такъв случай България се превръща в Ливан и ще трябва да плаща 15% лихва върху новите дългове, не 3-4% както сега
                    - Третият и единствен възможен вариант - левовете в обращение се обезценяват и вместо 1.95583, курсът на лева към еврото става нещо от сорта на 2.20, т.е. пада бордчето и издухваме супата.

                    Отделно на ДЦК активите, изобщо не е ясно каква част от останалите активи на Емисионно (предимно депозити в чужди валути и злато) изобщо ги има и не са краднати. Доверието ми към БНБ като институция е НУЛА - след като знаеха (и участваха в грабежа на КТБ) и си мълчаха, след като участваха в разграбването през 90те и фалита на банките - какво доверие можеш да имаш на доближени до властта и мафията чиновници?
                    Last edited by ejonny2376; 01.04.2023, 18:30.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                      Кавръковата справка преди една седмица беше 1801 € кв. м. Ето и днес
                      Резултат от Вашето търсене на:
                      Вид имот: 2-СТАЕН,
                      Местоположение: град София

                      Особености: Тухла
                      Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                      Средна цена на имотите в извадката: 127471 euro
                      Средна цена на кв.м: 1807 euro.
                      Ще цитирам един потребител

                      Аз тази статистика спрях да я следа, след като видях 34 оферти на един и същи апартамент на 3200 евро квадрата...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                        Като получат едни шарени хартийки срещу имота си те няма какво да ги правят. В момента инвестициите са в ступор и очакване.
                        Злато-скъпо
                        Сребро-има ДДС
                        Депозити-трагдия
                        Облигации-несигурни
                        Акции-срив
                        Крипто-несигурно и скъпо
                        Кеш-инфлация
                        Земеделска земя- единствена алтернатива
                        Титан на икономическата мисъл

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                          Мдаа, вместо да има спад собствениците на тухлени имоти вдигат цената.

                          Въпреки, че аз само купувам имоти и желая спад на цените, разбирам продавачите.
                          Като получат едни шарени хартийки срещу имота си те няма какво да ги правят. В момента инвестициите са в ступор и очакване.
                          Злато-скъпо
                          Сребро-има ДДС
                          Депозити-трагдия
                          Облигации-несигурни
                          Акции-срив
                          Крипто-несигурно и скъпо
                          Кеш-инфлация
                          Земеделска земя- единствена алтернатива
                          Имот - загуба на 50% от парите още в момента на сделката - купувайки надценен имот в София на цената на идентичен имот в Западна Европа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                            Кавръковата справка преди една седмица беше 1801 € кв. м. Ето и днес

                            Резултат от Вашето търсене на:
                            Вид имот: 2-СТАЕН,
                            Местоположение: град София

                            Особености: Тухла
                            Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                            Средна цена на имотите в извадката: 127471 euro
                            Средна цена на кв.м: 1807 euro.
                            Мдаа, вместо да има спад собствениците на тухлени имоти вдигат цената.

                            Въпреки, че аз само купувам имоти и желая спад на цените, разбирам продавачите.
                            Като получат едни шарени хартийки срещу имота си те няма какво да ги правят. В момента инвестициите са в ступор и очакване.
                            Злато-скъпо
                            Сребро-има ДДС
                            Депозити-трагдия
                            Облигации-несигурни
                            Акции-срив
                            Крипто-несигурно и скъпо
                            Кеш-инфлация
                            Земеделска земя- единствена алтернатива

                            Коментар


                            • С малки стъпки, но уверено ОЛП-то е тръгнало на гости при роднините си в Швеция.
                              Чакаме и мисирките да се събудят, за да ни "уплашат" по новините.



                              Джони, съжалявам, че ще те разочаровам, но (да, както и очакваш) не споделям мнението ти.
                              Под тоя вол няма да намериш телето, което търсиш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://www.economic.bg/bg/a/view/er...yrva-se-zadava

                                Ерата на лесните пари свърши, а сметката тепърва се задава Не само банките и имотите ще усетят тежките последици от паричното затягане и високите лихви
                                Каврък, не гледаш ли че хем сме с двойна инфлация на тия а лихвите ни са на половина. Няма кой да вдигне лихвите в България. Даже ЕЦБ няма власт както стана ясно. Ни юрибор гледат, ни нищо. БНБ се скри, вече и те са в стпуор, оправданията им свършиха, лъжат и само стоят и гледат, да не пипнат нещо че да фалира всичко и да ги изкарат виновни пак. Какво ни засяга тука че на луната лихвите се вдигали? Това е държавата на неограничените възможности.

                                Коментар

                                Working...
                                X