IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Явно си много нов тук и не знаеш кой съм аз. Никога не продавам недвижимост. Завет от дедите ми.
    И кой си ти?
    Last edited by X_Y; 17.04.2023, 21:32.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      При положение, че си пуснал имотите ти да се продават на определена цена и успееш да ги продадеш на нея (пожелавам ти го),няма ли после да те е яд ако цените се вдигнат?В тази връзка ти по-скоро следва да си понижител и да искаш намаляване на цените, щото ще си продал на върха.
      Явно си много нов тук и не знаеш кой съм аз. Никога не продавам недвижимост. Завет от дедите ми.
      Last edited by X_Y; 17.04.2023, 21:32.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

        И аз това се чудя? Единствено обяснение за мен е, че има много ипотекари на ръба, които ще бъдат удавени при дори минимално вдигане. Новите ги пипнаха малко.
        Доколкото знам партиите се "издържат" основно от местните избори та може би никой не иска да се асоциира с някакви катаклизми преди местните избори. Видя се че депутатите са готови да фалират държавата дори заради парламентарните избори, иначе набедената за финансов министър нямаше да врещи, че ше падне борда. Сега чакам да видя колко време ше се мотат с процедури за да няма правителство. Чудят се как да не приемат и бюджет, зашото, който го приеме ще губи кметства наесен. Сега засега се знае само , че бизнеса ше го духа още тази година и ако данък свръхпечалба не свърши работа ( а той няма да свърши) ще има още.

        Коментар




        • Мишо, кажИ чесно тва повишение от последните две години според теб оправдано ли е, има ли фундамент зад него?
          може и на лично, че не ми ся четат простотиите, които ще последват.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Ми аз от 12 години съм свикнал да ги търпя.
            При положение, че си пуснал имотите ти да се продават на определена цена и успееш да ги продадеш на нея (пожелавам ти го),няма ли после да те е яд ако цените се вдигнат?В тази връзка ти по-скоро следва да си понижител и да искаш намаляване на цените, щото ще си продал на върха.
            Last edited by X_Y; 17.04.2023, 21:09.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение
              Централните банки и правителствата ще стоят без растеж 3-4г? Та те дори един месец не изтърпяха 2020-та. Помпането на икономиката ще е невиждано.
              Такива дълбоки икономически познания показват ,че си възпитаник на Харвард.Прав ли съм ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                лордче, като носиш лоши новини
                трябва да си готов да търпиш лични
                и инвестиционни критики от засегнатите понижители
                Ми аз от 12 години съм свикнал да ги търпя
                Last edited by X_Y; 17.04.2023, 21:08.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Ха, не знаех ... Е другите що стоят ? Щото с анисък риск ли ?
                  И аз това се чудя? Единствено обяснение за мен е, че има много ипотекари на ръба, които ще бъдат удавени при дори минимално вдигане. Новите ги пипнаха малко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                    Че на бизнеса последните 4 месеца се вдигат с по 0.4 на месец.
                    Ха, не знаех ... Е другите що стоят ? Щото с анисък риск ли ?

                    Коментар


                    • лордче, като носиш лоши новини
                      трябва да си готов да търпиш лични
                      и инвестиционни критики от засегнатите понижители
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                        Централните банки и правителствата ще стоят без растеж 3-4г? Та те дори един месец не изтърпяха 2020-та. Помпането на икономиката ще е невиждано.
                        Това не вдяват понижителите. Фиатните пари са барут за растеж на всяка икономика. Гърците, при огромният си дълг спрямо БВП, си направиха минималната заплата 780€

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Ако се вдигнат лихвите ще закъса бизнеса, ако не се вдигнат ще се навие още махалото за имотите ... накрая ше се случат еновременно ма сигурно след местните избори.
                          Че на бизнеса последните 4 месеца се вдигат с по 0.4 на месец.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                            По-вероятно е да се покачат лихвите. Що се касае за цените, до -15% до края на годината (спрямо края на 2022г.).
                            Ако се вдигнат лихвите ще закъса бизнеса, ако не се вдигнат ще се навие още махалото за имотите ... накрая ше се случат едновременно ма сигурно след местните избори и верочтно няма да има време за срив до края на 2023-та

                            Това обаче ако смятаме само лихвите. Никой не говори за това:
                            Between 2008 and 2018, foreign direct investment in Bulgaria collapsed, dropping from 28% to 2% of GDP, from $9 billion to just $1.13 billion.

                            Засега ни спасява плана за развитие , но ако трябва да предоговорят главите за ТЕЦ и спрат плащанията кой знае какво ше стане. Да не почнат фалити и при ниски лихви.
                            Last edited by segato; 17.04.2023, 20:53.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Чудя се само на кого да повярвам, на Бисер, който от 92-ра се занимава с финанси и има една от най-големите фирми- посредници на international stoke market, или на форумния ник Специалист по всичко? Двоумя се...Биската направи една уговорка, че реалната инфлация ще остане двуцифрена, но държавната статистическа , ще бъде редуцирана в числа, приемливи за сетивата на народонаселението
                              Малко се изхвърляш. Варчев финанс не са от най-големоте, по-скоро от средните.
                              Last edited by X_Y; 17.04.2023, 20:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                                Ще е едноцифрена в края на годината. Което, подчертавам, не означава розово финансово положение.
                                С този дефицит на хоризонта, погром в администрацията ок полрическо безвремие, ни очакват само проблеми, едноцифрена инфлация е най-малкият от тях.

                                Коментар

                                Working...
                                X