IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

    Поклон до земята за тази кратка и вярна ретроспекция. Само ратко може да ти съперничи в изказ, но той е в хумористичния жанр на темата.
    Ратко е топ отсекъде. А шапка му свалям за ипотечката.... Аз не намерих подходящи имоти и топки за тва....Допусках, че мое да не е толкова добър резултата и че вече лихвите ще са ги повдигнали, но требеше да се досетя, че нема как да се случи след като Кавръка и Юлката ги дигаха непрекъснато :-) Ще се притесня ако почнат да пишат, че почват да падат лихвите :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Явно гъбките са тръгнали, сериозно си се назобил. Толкова простотии на едно място много малко хора могат да сътворят.
      А Женева е с цени по 4, доходи по 6 и качество по 10 спрямо София. Кое му е скъпото?

      Виж какво може да се купи в Женева за 800к. 3,5 стаен, 62 квадрата, допълнително балкон 14 квадрата! Това на измислените "елитни" локации на София като Изгрев и подобни би било поне 120 квадрата и цена от 400к-500к. Абсолютен кеф е да платиш двойна цена за идентичен имот в Женева спрямо боклук в гетото София.

      https://www.immoscout24.ch/de/d/wohn...geneve/7663987
      Да съм казал, че е лошо ?! Зимай го и спри да ревеш за София.... Остави ни нас да се мъчим с мизерията.
      Ако не си разбрал ще ти го повторя бавно. В София цените растат в момента / изненада за мен/ , обявите намаляват....Що ли никой не иска да продава на ''върха.''
      Някои от нас не биха отишли в Женева или където и да е на друго място / по-хубаво от София/ дори там да е по-евтино. Просто искаме да живеем в България и София...каквито и да са цените на имотите и тротоарите.....При това с ясното съзнание , че нема да станем Швейцария къмто никога....
      Какво те спира да си купиш където и да било след като толкова не харесваш София ? Пак с личен пример нещо като не ми харесва го трия от главата си на мига...що да се нервя.... Чесно не те разбирам що си го причиняваш....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        Минавам само набързо да маркирам неколко комични монумента от последните стотина страници.
        Първо с най-важното - ДОБРЕ ДОШЪЛ на Конан Варварина....Шъ биде гоуема касапница за БДЖ мечти до към 2039 евентуално дано да не е 2049....
        После - по днешната ми справка цените са на връо...Още 1 % за последните неколко седмици....Не е много...ама за годината не е и малко...Поне е по-малко от инфлацията....за успокоение....
        Броят обяви стремглаво фърфи НАДОЛЕ...Минимум от година насам.... Уж се строи, а обяви нема....Е освен на 6К сто годишни цетрирани боклуци....Ако сакаш.... Дори и картинки почна да НЕМА....
        Лошо...Седларов.....лошо.... Май го упуснах тоя влак и ще требе да инвестирам кеша за акъл на чаветата..ката язе съм немал.......ама толко кеш как се арчи....
        Чувам у кръчмата за некви администартивни истории и мизерии и проблеми ори купуване / банки, доказване на кеша и т.н../ Заплатката сигурно е по-наясно, но нещата не са на добре.... освен ако не купуваш с 90% ипотечка...Само тогава нема те закачат....Начи не само, че е скъпо, ама ти опъват нервите и дори да моеш да си го позволиш / казват държавата закъсала за пари и щяла да мори средната класа докато не я обедни и направи наемател/. Кой има по неко леф по шофьорки или кон'е да му мисли как ще го вкарва в реалният материален тухлен свят...:-) Туй ще става все по-трудно.... Явно затва Бетерчо вече предлага замяна за на вакуум за тула ...Ма къ да стане туй нещо ?! Кой иска да земе нищо и да даде най-тежкото нещо ?!
        Също в лръчмите казват и че разрешитените почнали да се спичат...., ако не се отчетеш коректно..., ама се чакат изборите...Не се знае на кой....Шоу.... До тогава замръз
        Чета , че некъв многоимотен отвъдокеански гастер се превъзбудител у темата / още 1 дето не знае колко имоти има под възглавницата/ като Замаушката и само Берти плаща повече от него по кръчмите/... Не съм виждал по-голяма ПРОДЪЛЖАВАЩА некомпетентност от Фениксчо насам / а бе къде е Фениксчо икономическият публицист в световните журнали/ Мале колко мъка има по тоя свят..... От друга страна щом е възможно с подобни качества човек да успее в Щатите начи това наистина е страната на мечтите .....
        Що му е на тоя чиляк да аби толко време у нашата тема вместо в Канкун , Дриско и Пица акъЛо не ми го побира / малко е/ Тва е яко садо-мазо. Да одиш да се набутваш на място дето НИЩО не ти харесва, и като имаш вече имоти които нема на кой да разкараш поради демографията.... и да искаш още.... Що са ти ?!?!? Само Жонката го бие в тая посока щото той е форумна обявна енциклопедия . Знае на изуст поне илядо обяви, бил е на огледи на 500 от тях / това докато е в Мюних/,,,, Не мога да си представя с какви познания щеше да е на тема Софийски имоти, ако поне малко му харесваше България и София и седеше у нас....Направо се замислих дали не е форумен имотен бот дето обхожда сите обяви....
        Чудя се тея гастери не се ли научиха, че с писане на глупотевини нема да свалят цените. Като не им харесва тък да взимат където им харесва и е изгодно.....Никога през живота си не съм купувал нещо насила....и което не ми харесва....

        ПП Имам близък роднина който си купи миналата година жилище в Женева / от Радомир там представяте ли си/ Нема да споменавам цифри щото са умопомраителни / 7 цифри за нищо, а ремонта е 6-цифрен досега/. И не , нема да се върне в Радомир. Там дохода му е много над тукашният възможен...Хубаво е много казва...ама СКЪПО.... Замислял се като Дури да си купи в близка Франция..., ама реши да е в Швейцария....Не случайно половината Швейцарци са НАЕМАТЕЛИ.

        Аре чао и успех.....
        ....
        Явно гъбките са тръгнали, сериозно си се назобил. Толкова простотии на едно място много малко хора могат да сътворят.
        А Женева е с цени по 4, доходи по 6 и качество по 10 спрямо София. Кое му е скъпото?

        Виж какво може да се купи в Женева за 800к. 3,5 стаен, 62 квадрата, допълнително балкон 14 квадрата! Това на измислените "елитни" локации на София като Изгрев и подобни би било поне 120 квадрата и цена от 400к-500к. Абсолютен кеф е да платиш двойна цена за идентичен имот в Женева спрямо боклук в гетото София.

        https://www.immoscout24.ch/de/d/wohn...geneve/7663987

        Коментар


        • Тъй като гастербайтерите твърдят че и извън Бг има голям спад, да кажа , че в Испания жилища, които преди ковид са били сравнително достъпни, вече не са. Цените на нормален апартамент на читаво място в средноголям град, започват от 200к евро. Вий си сривайте тука, няма грижи

          Коментар


          • Имотите няма да поскъпват, ние от 2017 та очакваме големия срив, малко се отложиха нещата, но аха аха , всеки момент ще поевтинеят поне с 50 процента. Пък който продаде имот и си купи бити коне, направо уцели в десетката, бизнесмен на годината, хахаха

            Коментар


            • Конане,
              ква е причината всеки месец да си с нов ник?
              Максималния Бан е за по месец до колкото знам. Направи си два ника и ги редувай.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение
                Имотите ще поскъпват още, защото:
                Оохххх горкичния....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                  Минавам само набързо да маркирам неколко комични монумента от последните стотина страници.
                  Първо с най-важното - ДОБРЕ ДОШЪЛ на Конан Варварина....Шъ биде гоуема касапница за БДЖ мечти до към 2039 евентуално дано да не е 2049....
                  После - по днешната ми справка цените са на връо...Още 1 % за последните неколко седмици....Не е много...ама за годината не е и малко...Поне е по-малко от инфлацията....за успокоение....
                  Броят обяви стремглаво фърфи НАДОЛЕ...Минимум от година насам.... Уж се строи, а обяви нема....Е освен на 6К сто годишни цетрирани боклуци....Ако сакаш.... Дори и картинки почна да НЕМА....
                  Лошо...Седларов.....лошо.... Май го упуснах тоя влак и ще требе да инвестирам кеша за акъл на чаветата..ката язе съм немал.......ама толко кеш как се арчи....
                  Чувам у кръчмата за некви администартивни истории и мизерии и проблеми ори купуване / банки, доказване на кеша и т.н../ Заплатката сигурно е по-наясно, но нещата не са на добре.... освен ако не купуваш с 90% ипотечка...Само тогава нема те закачат....Начи не само, че е скъпо, ама ти опъват нервите и дори да моеш да си го позволиш / казват държавата закъсала за пари и щяла да мори средната класа докато не я обедни и направи наемател/. Кой има по неко леф по шофьорки или кон'е да му мисли как ще го вкарва в реалният материален тухлен свят...:-) Туй ще става все по-трудно.... Явно затва Бетерчо вече предлага замяна за на вакуум за тула ...Ма къ да стане туй нещо ?! Кой иска да земе нищо и да даде най-тежкото нещо ?!
                  Също в лръчмите казват и че разрешитените почнали да се спичат...., ако не се отчетеш коректно..., ама се чакат изборите...Не се знае на кой....Шоу.... До тогава замръз
                  Чета , че некъв многоимотен отвъдокеански гастер се превъзбудител у темата / още 1 дето не знае колко имоти има под възглавницата/ като Замаушката и само Берти плаща повече от него по кръчмите/... Не съм виждал по-голяма ПРОДЪЛЖАВАЩА некомпетентност от Фениксчо насам / а бе къде е Фениксчо икономическият публицист в световните журнали/ Мале колко мъка има по тоя свят..... От друга страна щом е възможно с подобни качества човек да успее в Щатите начи това наистина е страната на мечтите .....
                  Що му е на тоя чиляк да аби толко време у нашата тема вместо в Канкун , Дриско и Пица акъЛо не ми го побира / малко е/ Тва е яко садо-мазо. Да одиш да се набутваш на място дето НИЩО не ти харесва, и като имаш вече имоти които нема на кой да разкараш поради демографията.... и да искаш още.... Що са ти ?!?!? Само Жонката го бие в тая посока щото той е форумна обявна енциклопедия . Знае на изуст поне илядо обяви, бил е на огледи на 500 от тях / това докато е в Мюних/,,,, Не мога да си представя с какви познания щеше да е на тема Софийски имоти, ако поне малко му харесваше България и София и седеше у нас....Направо се замислих дали не е форумен имотен бот дето обхожда сите обяви....
                  Чудя се тея гастери не се ли научиха, че с писане на глупотевини нема да свалят цените. Като не им харесва тък да взимат където им харесва и е изгодно.....Никога през живота си не съм купувал нещо насила....и което не ми харесва....

                  ПП Имам близък роднина който си купи миналата година жилище в Женева / от Радомир там представяте ли си/ Нема да споменавам цифри щото са умопомраителни / 7 цифри за нищо, а ремонта е 6-цифрен досега/. И не , нема да се върне в Радомир. Там дохода му е много над тукашният възможен...Хубаво е много казва...ама СКЪПО.... Замислял се като Дури да си купи в близка Франция..., ама реши да е в Швейцария....Не случайно половината Швейцарци са НАЕМАТЕЛИ.

                  Аре чао и успех.....
                  ....
                  Поклон до земята за тази кратка и вярна ретроспекция. Само ратко може да ти съперничи в изказ, но той е в хумористичния жанр на темата.

                  Коментар


                  • Минавам само набързо да маркирам неколко комични монумента от последните стотина страници.
                    Първо с най-важното - ДОБРЕ ДОШЪЛ на Конан Варварина....Шъ биде гоуема касапница за БДЖ мечти до към 2039 евентуално дано да не е 2049....
                    После - по днешната ми справка цените са на връо...Още 1 % за последните неколко седмици....Не е много...ама за годината не е и малко...Поне е по-малко от инфлацията....за успокоение....
                    Броят обяви стремглаво фърфи НАДОЛЕ...Минимум от година насам.... Уж се строи, а обяви нема....Е освен на 6К сто годишни цетрирани боклуци....Ако сакаш.... Дори и картинки почна да НЕМА....
                    Лошо...Седларов.....лошо.... Май го упуснах тоя влак и ще требе да инвестирам кеша за акъл на чаветата..ката язе съм немал.......ама толко кеш как се арчи....
                    Чувам у кръчмата за некви администартивни истории и мизерии и проблеми ори купуване / банки, доказване на кеша и т.н../ Заплатката сигурно е по-наясно, но нещата не са на добре.... освен ако не купуваш с 90% ипотечка...Само тогава нема те закачат....Начи не само, че е скъпо, ама ти опъват нервите и дори да моеш да си го позволиш / казват държавата закъсала за пари и щяла да мори средната класа докато не я обедни и направи наемател/. Кой има по неко леф по шофьорки или кон'е да му мисли как ще го вкарва в реалният материален тухлен свят...:-) Туй ще става все по-трудно.... Явно затва Бетерчо вече предлага замяна за на вакуум за тула ...Ма къ да стане туй нещо ?! Кой иска да земе нищо и да даде най-тежкото нещо ?!
                    Също в лръчмите казват и че разрешитените почнали да се спичат...., ако не се отчетеш коректно..., ама се чакат изборите...Не се знае на кой....Шоу.... До тогава замръз
                    Чета , че некъв многоимотен отвъдокеански гастер се превъзбудител у темата / още 1 дето не знае колко имоти има под възглавницата/ като Замаушката и само Берти плаща повече от него по кръчмите/... Не съм виждал по-голяма ПРОДЪЛЖАВАЩА некомпетентност от Фениксчо насам / а бе къде е Фениксчо икономическият публицист в световните журнали/ Мале колко мъка има по тоя свят..... От друга страна щом е възможно с подобни качества човек да успее в Щатите начи това наистина е страната на мечтите .....
                    Що му е на тоя чиляк да аби толко време у нашата тема вместо в Канкун , Дриско и Пица акъЛо не ми го побира / малко е/ Тва е яко садо-мазо. Да одиш да се набутваш на място дето НИЩО не ти харесва, и като имаш вече имоти които нема на кой да разкараш поради демографията.... и да искаш още.... Що са ти ?!?!? Само Жонката го бие в тая посока щото той е форумна обявна енциклопедия . Знае на изуст поне илядо обяви, бил е на огледи на 500 от тях / това докато е в Мюних/,,,, Не мога да си представя с какви познания щеше да е на тема Софийски имоти, ако поне малко му харесваше България и София и седеше у нас....Направо се замислих дали не е форумен имотен бот дето обхожда сите обяви....
                    Чудя се тея гастери не се ли научиха, че с писане на глупотевини нема да свалят цените. Като не им харесва тък да взимат където им харесва и е изгодно.....Никога през живота си не съм купувал нещо насила....и което не ми харесва....

                    ПП Имам близък роднина който си купи миналата година жилище в Женева / от Радомир там представяте ли си/ Нема да споменавам цифри щото са умопомраителни / 7 цифри за нищо, а ремонта е 6-цифрен досега/. И не , нема да се върне в Радомир. Там дохода му е много над тукашният възможен...Хубаво е много казва...ама СКЪПО.... Замислял се като Дури да си купи в близка Франция..., ама реши да е в Швейцария....Не случайно половината Швейцарци са НАЕМАТЕЛИ.

                    Аре чао и успех.....
                    ....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 09.04.2023, 11:39.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      аман, бе
                      до кога?
                      как до кога? До 2039та разбира се. Сега съм сигурен, че 2029та ще стане "хубавата" година, но за съжаление тя вече не е актуална.

                      Само гледай какво става със справката/бенчмарк следващите месеци...

                      Такъв е животът: Едни ще обзавеждате ап.8, други ще живеят при родител до 73 годишна възраст. /общото е, че и двамата сте кадри на УНСС, икономисти демек/

                      Вече се чудя дали аргументите на радетелите за спад, а именно "Демографията е фактор" и "тъмните прозорци", всъщност не са аргументи за ръст. От 2017та ги слушаме тези аргументи, а от тогава имотите утроиха цените си.
                      Last edited by Конан-Варварина; 09.04.2023, 11:39.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                        Но те го приемат твърде лично. Сякаш ние сме им вдигали цените през тези 8 години. А, тези дето ги успиваха със сладки приказки , с мед да ги намажеш
                        На въпросът дали предпочитам да ми кажат грозни думи, но да са истината или да ме лъжат с мазни, галещи ушите ми неистини, винаги съм предпочитал първото.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Конан-Варварина;n4049329[B
                          ]Имотите ще поскъпват още[/B], защото:

                          1. Недостиг на парцели за строеж.
                          2. Поскъпване на строителните материали.
                          3. Няма майстори-строители /забегнаха за Турция и Европа/
                          4. Поскъпващите разрешения за строеж във връзка с всякакви антиземетръсни, енергийноефективни и еко стандарти.
                          5. Увеличеното търсене от чужденци и завръщащи се българи.
                          6. Увеличаващите се доходи и спестявания на населението.

                          пп. Аз съм само глашатай на фактите. Не съм аз виновен за високите цени. Не се заяждайте с мен.

                          Успокоение за чакащите дискаунтите: 2039та не е чак толкова далечна, пък и млад 73 годишен новодомец, няма е изключение от правилото.
                          аман, бе
                          до кога?
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                            Успокоение за чакащите дискаунтите: 2039та не е чак толкова далечна, пък и млад 73 годишен новодомец, няма е изключение от правилото.
                            Но те го приемат твърде лично. Сякаш ние сме им вдигали цените през тези 8 години. А, тези дето ги успиваха със сладки приказки , с мед да ги намажеш

                            Коментар


                            • Имотите ще поскъпват още, защото:

                              1. Недостиг на парцели за строеж.
                              2. Поскъпване на строителните материали.
                              3. Няма майстори-строители /забегнаха за Турция и Европа/
                              4. Поскъпващите разрешения за строеж във връзка с всякакви антиземетръсни, енергийноефективни и еко стандарти.
                              5. Увеличеното търсене от чужденци и завръщащи се българи.
                              6. Увеличаващите се доходи и спестявания на населението.
                              7. Увеличените цени на ел. енергията и горивата.
                              8. Стария сграден фонд ще намалява, нов общински и държавен няма.
                              9.
                              10.

                              пп. Аз съм само глашатай на фактите. Не съм аз виновен за високите цени. Не се заяждайте с мен.

                              Успокоение за чакащите дискаунтите: 2039та не е чак толкова далечна, пък и млад 73 годишен новодомец, няма е изключение от правилото.
                              Last edited by Конан-Варварина; 09.04.2023, 11:12.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение
                                Обаче много паднаха цените, толкоз евтино никога не е било. Един гараж 30, 40 к евро, какво му плащаш.
                                А аз глупака продадох гаражите на 25К. /трябваше да стискам още/

                                Коментар

                                Working...
                                X