IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Във всяко съревнование се помнят победителите. Загубилите може да си говорят каквото искат, но след 5 години никой няма помни колко "нечестно " са загубили. Франческо Грималди е откраднал Монако с измама. Даже не се е бил за него. Кой му дреме като фамилията му го владее 700 години.

    Мен по-скоро ме интересува защо очаквате , че цените ше се вдигат зашото доходите шели да отиват нагоре. Как ше се вдигат доходите ? Доходите се вдигат с повишаване на производителността а тя не се вдига с празни приказки а с инвестиции. В България инвестициите намаляват а отсега нататък ще се сринат заради корупцията и непредвидимостта и неадекватните политици (досега бяха корумпирани но поне не неадекватни). За Май вдигнаха цените на основна суровина със задна дата. Как да работи бизнеса като не може да си сметне себестойността ????

    Та от какво ще се вдигне производителността ?
    Last edited by segato; 15.05.2022, 18:03.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Дурка хайде да не пишеш глупости.На мен Иван Костов ми окрадна 40 декара...За компенсаторни записи и кражбите с тях много удобно си забравила..
      Бате Пешо Дурка е част от тези компании на прехода ,дали Костов дали е друг въпроса е че сега ти казва тя колко е напредничава,а другите колко са зле и всичко е постигнала както пише по книгите и филмите с Хепи енд.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Бонке човек е ограничен нито може да изяде пет кила луканка и триста кебапчета нито с труд да изкара много пари.Големите пари не се изкарват с труд..А и не са необходими.Многото пари осигуряват по лъскав живот нищо друго.
        Кои са "големите пари", милиарди ли? Нямам такива цели. Достатъчно ми е да се чувствам бял човек - да имам хубаво жилище, да не лишавам себе си и семейството си от почивки, екскурзии по Европа и света, концерти, ресторанти. И естествено да не мизерствам на едната пенсия на старини.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Хахаха, е тези мантри са ми много любими. Не се връщали имотите на хората, а ? Е, не знам как се е случвало връщането защото ги купувах след това ,но хората си ги връщаха и то масово, а такива като теб, днес, можете да пишете всякакви врели-некипели ама не се получава. Изобщо не ме е интересувало какви панелни квартали са искали да строят комунистите защото знаех, че вече нищо нямаше да построят и това което ти пиша днес всеки може да го види само като мине по булевардите. Не знам дали знаете за случката с горубленския дядо, който продаде на Метро, 1 дек. по средата на паркинга им за нечуваните тогава 100 $ кв.м., ама днес дори и това ни се струва евтинко, нали ? Е, толкова не са се връщали имотите
          Дурка хайде да не пишеш глупости.На мен Иван Костов ми окрадна 40 декара...За компенсаторни записи и кражбите с тях много удобно си забравила..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
            Ето я истината:



            Няма смисъл да учите, да бачкате, да се напъвате, да сте инициативни. Достатъчно е да търкате билетчета и да чакате "добро стечение". Ако не дочакате да се измъкнете от лайната, не се косете, не е по ваша вина. Просто лош късмет.
            Бонке човек е ограничен нито може да изяде пет кила луканка и триста кебапчета нито с труд да изкара много пари.Големите пари не се изкарват с труд..А и не са необходими.Многото пари осигуряват по лъскав живот нищо друго.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
              Ето я истината:



              Няма смисъл да учите, да бачкате, да се напъвате, да сте инициативни. Достатъчно е да търкате билетчета и да чакате "добро стечение". Ако не дочакате да се измъкнете от лайната, не се косете, не е по ваша вина. Просто лош късмет.
              ДА НЯМА СМИСЪЛ да учите - училището учи да си РАБОТНИК, да се подчиняваш. Ака роб на който му подхвърлят трохички да не умре от глад.
              НЯМА СМИСЪЛ ДА БАЧКАШ за другите - освен гърбица нищо друго не може да получиш. НОМЕРА Е ДА НАКАРАШ ДРУГИТЕ ДА РАБОТЯТ ЗА ТЕБЕ.
              НЯМА СМИСЪЛ ДА СЕ НАПЪВАШ - има смисъл да знаеш какво можеш и как да правиш пари(ако това ти е целта в живота - едва ли има по жалка, ама всеки с мечтите си).
              НЯМА СМИСЪЛ ДА СИ ИНИЦИАТИВЕН - трябва да си в ДАЛАВЕРАТА. Каква ли инициатива трябва да КРАДЕШ евросредства !?!?!?
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Ми купихме си. И продължаваме да си купуваме баш с печалбата
                И не, не си купихме на баир-лозе, както се опитвате да ни накарате хахахаха!
                О забравих че ти купи Версай.Важното е да си вярваш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  много отдавна съм забелязал следния феномен
                  преди да започнеш нещо, винаги изглежда непостижимо трудно
                  обаче започнеш ли го веднъж и задвижиш ли се да го постигнеш, нещата започват сякаш сами се нареждат
                  специалиста ще каже стечение, друг ще допълни - късмет. трети ще се изока ВРЪЗКИ!
                  а то е доста по-просто. но който не е опитвал трудно ще разбере и още по-трудно ще го 'обясни"

                  айде, че пак много се разписах
                  Така е приятел.Аз като започнах да си строя апартамента в Плевен нямах никакви пари ходех си из двора и си говорех сам откъде пари.Моите родители нямаха а тези на жена ми не зная никога не съм искал нещо от тях нито съм разчитал да ми дават.Но вдигнаха заплатите аз работех много и нещата се подредиха.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    И кво му пречеше на тоя тъп и мързелив крадливец да си купи собствен дом преди 5 години? Какво ви пречеше преди 10? Какво ви пречеше преди 20? Нали ви предупеждавахме какво ще стане с цените, ама не, под наем било по-добре, страхотни инвестиции правехте. Е, що сега не си купите с печалбата?
                    Ми купихме си. И продължаваме да си купуваме баш с печалбата
                    И не, не си купихме на баир-лозе, както се опитвате да ни накарате хахахаха!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                      https://nova.bg/news/view/2022/05/13...9%D0%BD%D0%B0/
                      Брокер: 15-20% ръст на наемите в големите градове заради конфликта в Украйна
                      Брокер: нататък ясно, че поредните глупости

                      Коментар


                      • https://nova.bg/news/view/2022/05/13...9%D0%BD%D0%B0/
                        Брокер: 15-20% ръст на наемите в големите градове заради конфликта в Украйна

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Ти па верна злобееш. Горе долу е ясна схемата. Някъв кадър тип институтски започва търговийка, като крадва - я помещение, я работно време, а материали. Нормално беше за София. В провинцията разграбваха ТКЗСто. Само идиотите не опитаха да завъртят търговийка. Аз бях на 8, ама нали вундеркинд, шиткахме 5 инчови дискети с игри. Оставях ги на щандчетата по базари на консигнация. На матричен принтер в официалната държавна работа на баща ми печатах етикетите. По едно време изкарвах колкото на майка учителската заплата. Сестрата захлеби от документи за Зелена карта от "офиса" в хола. При бащата дойдоха рекетьори за едно мини магазинче за джунджурии. Със сигурност бая под 1000 гущера оборот...

                          Та бая тарикати "усвоиха" добре в първите години. Ама да ми го обясняват с образование и усилена работа е смешно и жалко. Качеството е едно единствено - СМЕЛОСТ.

                          Който уцеля финансово и физически до средата на 2000, вече е много напред. Проският данък убиец циментира положението и гарантира, че първите смели са недостижими.
                          Изобщо не злобея,идеята беше да си каже как са нещата,нямам нищо против някой да е направил схеми,далавери,особено тогава,жив и здрав,но да не говори съшити разкази с бели конци
                          Ако някой си мисли че е лесно да измислиш как да изкараш пари ,дори с далавери е в грешка.За там се искат топки,и акъл,също ако си мързелив също не става.Покрай мен доста хора направиха пари.

                          Коментар


                          • Ето я истината:

                            99% от всеки успех в която и да е сфера или дейност се дължи на добро стечение на обстоятелствата. Кой колко бил умен, способен, предприемчив, работлив, упорит, смел и т.н. е излишно (само)изтъкване
                            Няма смисъл да учите, да бачкате, да се напъвате, да сте инициативни. Достатъчно е да търкате билетчета и да чакате "добро стечение". Ако не дочакате да се измъкнете от лайната, не се косете, не е по ваша вина. Просто лош късмет.

                            Коментар


                            • 90-те се правеха много пари от заведения и магазинчета и частна инициатива като цяло. Родителите ми имаха магазин и заведение и вадеха много добри пари, но нямаха уменията да ги запазят и реивенстират. Може би защото нямаше толкова конкуренция. Това беше за провинцията, дали са плащали на някого и колко нямам представа, може би. А може би пък благодарение на това, че не сме били в голям град сме останали в периферията на охранителните кръгове от това време които бяха заети да събират пари в големите градове. Един път само се опитаха да откраднат колата и не успяха и я бяха изоставили.

                              Съгласен съм че успеха е да си на правилното място, в правилното време. Това не означава, че без правилните качества, подготовка и усилия дори да попаднеш на точното място и време ще имаш успех.
                              Last edited by pwise; 15.05.2022, 14:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                много отдавна съм забелязал следния феномен
                                преди да започнеш нещо, винаги изглежда непостижимо трудно
                                обаче започнеш ли го веднъж и задвижиш ли се да го постигнеш, нещата започват сякаш сами се нареждат
                                специалиста ще каже стечение, друг ще допълни - късмет. трети ще се изока ВРЪЗКИ!
                                а то е доста по-просто. но който не е опитвал трудно ще разбере и още по-трудно ще го 'обясни"

                                айде, че пак много се разписах
                                Късметът и връзките също ги включвам в стечението на обстоятелствата. Даже и без да влагам негативен смисъл във "връзките". Вероятно имаш представа колко много хора например достигат до важна/висока професионална позиция, защото са се оказали в точния момент на точното място при точен човек. Пак да почертая, че не е само негативен пример, много способни хора също се издигат така, защото е имало кой да ги оцени и е имало обективна възможност за растеж.
                                Под контрола на човек е само името му, действията му и впечатленията, които оставя като качества и като умения. От там нататък всяко финансово или нефинансово постижение е многофакторен резултат, в който имаме малко участие.

                                Коментар

                                Working...
                                X