IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Атлантис читави ли са ?
    Кои са тези? Къде строят?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Имаш ли фактури за материали, оферти от фирми. ЗА тях можеш да ОСЪДИШ общото събрание.
      За 700лв за покрива НЯМА ли ордер - все пак би трябвало на касиера на блока/входа да си ги дал.
      За твоя труд един ..... като гледам сам си действал с "майстори". Ама тези 700лв им ги набий. Спри да плащаш каквото и да е. Най-добре под наем или продавай и се махай от таквиз съседи
      За тези 700 лв има 5-годишен давностен срок. Ремонтът беше 2017 г.

      От тях 360 лв не могат да се съберат, защото хората от един апарт са по чужбина и няма връзка с тях. Другите са 4 вноски по 76 лв, но и те не могат да се съберат от 4 апартамента, правят се на луди и не искат да платят въпреки културната покана и документи.

      Просто са кофти като хора, но и аз от този момент няма да плащам за никакви аварии и ще се правя на луд.

      Парите не са ми проблем, в онзи период получавах много работа и докато се занимавам със съдилища, щях да изкарам 1000 лв за 5 дни. Има и документи и оферти, беше много трудно да се съберат и събраните пари, с много звънене по вратите и кандърми,
      Last edited by Evgo; 19.04.2023, 20:21.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Имам познати (купиха в Петия елемент), на които им изгниха мебелите по мази и гаражи, чакайки акт 16, кога ще стане - не се знае.
        Онова до куротна също стои - няма никаква движение там, а бяха обещали септември 2022 г. На вятърна мелница гледам от 2 год има два изоставени.
        Атлантис читави ли са ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
          Вчера имаше събрание на входа ми.

          Аз съм платил следните сметки за общите части

          - 700 лв несъбрани при основен ремонт на покрива и платени от мен

          - 400 лв за боядисване на общите части

          - 200 лв за 2 PVC дъски

          - 200 лв за спукана тръба на парното и ремонта й

          И аз си поисках да ми се приспаднат от таксите само последните 200 лв. Първо се разправях с касиерката и домоуправителката, а после се гласува и всички гласуваха против, дори хората под мен, чиито стени аз спасих от наводняване.

          Няма такава наглост! Парите не са ми проблем, въпросът е принципен и морален.

          Проблемът е, че тръбата е в един безстопанствен апартамент и трябвало да си искам парите от собствениците, не от входа.
          Имаш ли фактури за материали, оферти от фирми. ЗА тях можеш да ОСЪДИШ общото събрание.
          За 700лв за покрива НЯМА ли ордер - все пак би трябвало на касиера на блока/входа да си ги дал.
          За твоя труд един ..... като гледам сам си действал с "майстори". Ама тези 700лв им ги набий. Спри да плащаш каквото и да е. Най-добре под наем или продавай и се махай от таквиз съседи
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Оня ден един строител ми се оплака, че рязко се вдигнало желязото, дали е вярно нз.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

              Квото му дължат, на първо време 700 лв на 14 апартамента да кажем после ще покрият едни 1000 разходи и следващият път ще плащат веднага след събранието.
              не трябва ли да има решение на събрание на ЕС за даден ремонт, за да може да си търси парите със съд
              в противен случай може да има постоянни злоупотреби със скъпи ремонти, които да са ненужни, но да ги прави някой брат'чед
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                На тоя все някой друг му е виновен. За нищо не става освен за затвора.
                Много взеха да бавят акт 16 що тъй?
                Знам за няколко случая със забава от 1 до 2 години.
                Имам познати (купиха в Петия елемент), на които им изгниха мебелите по мази и гаражи, чакайки акт 16, кога ще стане - не се знае.
                Онова до куротна също стои - няма никаква движение там, а бяха обещали септември 2022 г. На вятърна мелница гледам от 2 год има два изоставени.
                Last edited by better; 19.04.2023, 18:12.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Аве ще ги осъди, ама кво ще им вземе?
                  Квото му дължат, на първо време 700 лв на 14 апартамента да кажем после ще покрият едни 1000 разходи и следващият път ще плащат веднага след събранието.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                    Нищо няма да загуби, ако ги съди за покрива.
                    Аве ще ги осъди, ама кво ще им вземе?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                      Вчера имаше събрание на входа ми.

                      Аз съм платил следните сметки за общите части

                      - 700 лв несъбрани при основен ремонт на покрива и платени от мен

                      - 400 лв за боядисване на общите части

                      - 200 лв за 2 PVC дъски

                      - 200 лв за спукана тръба на парното и ремонта й

                      И аз си поисках да ми се приспаднат от таксите само последните 200 лв. Първо се разправях с касиерката и домоуправителката, а после се гласува и всички гласуваха против, дори хората под мен, чиито стени аз спасих от наводняване.

                      Няма такава наглост! Парите не са ми проблем, въпросът е принципен и морален.

                      Проблемът е, че тръбата е в един безстопанствен апартамент и трябвало да си искам парите от собствениците, не от входа.
                      Затова е по-добре в заторени комплекси, вярно имаш такса, но не се занимаваш с подобни глупости.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                        Виждам, че съм те жегнал по местообитание. Панелкаджийче си значи. Нищо де не си сам, още около 2 млн са такива като тебе. Живеете като скотове, но пък сте софианци.
                        Дай по същество- в таблицата на наредбата за експлоатационния срок ясно е написано 50 ГОДИНИ за ВСИЧКИ ЖИЛИЩНИ и общински сгради и 100 години за мостови конструкции( мостове). Какво правим с новото строителство като му " изтече експлоатационният срок" от 50 години?. За " къщите" на колела даже няма да повдигам въпрос

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Други мотиви на Портних са пасивно отношение по ключови проекти като Дупката, къщата на Антон Новак, презастрояването в определени зони на града, липса на организация и ясни правила в работата на ЕСУТ.


                          Кмете, кмете, ти чак сега ли го видЕ бре? Да не идват избори?
                          На тоя все някой друг му е виновен. За нищо не става освен за затвора.
                          Много взеха да бавят акт 16 що тъй?
                          Знам за няколко случая със забава от 1 до 2 години.
                          Last edited by polax; 19.04.2023, 18:05.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                            За покрива ДА, но не за парното на съседа, а той за това претендира.
                            Ай ся виж коментара ми, който ти репликираш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                              Тези почнаха да се самоизяждат. Да видим до къде ще стигнат?
                              Линка е пряко свързан с имотите и техните цени.
                              Други мотиви на Портних са пасивно отношение по ключови проекти като Дупката, къщата на Антон Новак, презастрояването в определени зони на града, липса на организация и ясни правила в работата на ЕСУТ.


                              Кмете, кмете, ти чак сега ли го видЕ бре? Да не идват избори?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Нищо няма да загуби, ако ги съди за покрива.
                                За покрива ДА, но не за парното на съседа, а той за това претендира.

                                Коментар

                                Working...
                                X