IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знам как ще се развие пазара, но известна АНИ в София всеки ден качва видеа на реализирани сделки и имат много млади брокери, почти всички са млади. И са добре платени, карат хубави коли.

    За София, който му трябва, ще купи, въпреки високите цени.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение

      са, знам че си капацитет (сигурно в някоя област), но:
      1. имаш ли понятие от енергийна ефективност, има ли разлики в необходимите мерки за постигане на ЕДИН резултат в София и Бургас?
      2. предполагам си наясно за "стойността" на директивите и наличието на понятие - дерогация.
      3. за твоя информация - т'ва с фотоволтаиката в България е много малко веротно да се случи, ще разбереш защо най-късно до есента на 2024 г.
      4. аз ако съм строител - отивам да строя в Бургас (и др. подобни), ти си умно момче, ще се сетиш защо..........
      така като ти чета коментара си правя следния извод: Избрал си си правилния ник.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение
        Проблемите на енергийната ефективност ще намерят отражение в работата на строителната индустрия (imoti.net)

        ...Всички нови сгради трябва да бъдат оборудвани със соларни технологии от 2028 г., а многофамилните реновирани сгради – от 2032 г."

        ..... стандарти за минимум енергийни характеристики, основани на националните „траектории“. Страните от ЕС са съгласни за поставяне на междинни цели като намаляване на енергийното потребление с 15% на първия етап и 25%

        ....Поставете се на мястото на строителна инвеститорска фирма:
        са, знам че си капацитет (сигурно в някоя област), но:
        1. имаш ли понятие от енергийна ефективност, има ли разлики в необходимите мерки за постигане на ЕДИН резултат в София и Бургас?
        2. предполагам си наясно за "стойността" на директивите и наличието на понятие - дерогация.
        3. за твоя информация - т'ва с фотоволтаиката в България е много малко веротно да се случи, ще разбереш защо най-късно до есента на 2024 г.
        4. аз ако съм строител - отивам да строя в Бургас (и др. подобни), ти си умно момче, ще се сетиш защо..........
        Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

        Коментар


        • ратко е 100% прав за Мадарския конник-тракторист. Никой няма да допусне да се повтори историята с Бъкстон.

          Коментар


          • личните не работят
            модераторите вероятно знаят, защото вече не ползват мотива
            "за уточняване, на лични"
            ама няма кой да вземе да ги оправи
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение
              забелязвам, че когато поствам новини или анализи никой не реагира. Що така?
              Поставай, ама отговори на въпроса колко имота имаш? Казал съм, мен ме интересува комисиона.

              Коментар


              • катеренето продължава.../горе-долу по евро на час/

                Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-04-12 121026.jpg
Views:	1
Size:	40.4 КБ
ID:	4050438

                Коментар


                • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение

                  Има основен показател за това къде е пазарът, а именно: ПАЗАРНИТЕ ЦЕНИ. Като има по-малко сделки, а цените са още по-високи, по-хубаво ли ни става?
                  Освен това по-малкото сделки може да значи, че няма стока за продан. Тогава какво правиме? Броя на обявите зверски намалява, защо така? берджо не обича да е със "стадото" еми сега стадото отдръпва обявите за продажба, значи е време берджо да обяви баня Мадара за продан, ама не го прави, защо ли?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение

                    Има основен показател за това къде е пазарът, а именно: ПАЗАРНИТЕ ЦЕНИ. Като има по-малко сделки, а цените са още по-високи, по-хубаво ли ни става?
                    по-хубаво става на тези, които гледат цена на оферта и чукат на калкулаторчетата и викат "айде изкарах 20К евро този месец" - тука има доста такива
                    който гони пазар пък му става зле - факт.

                    "високи цени и ниски обеми " като цяло е показател - какво следва.

                    държа да отбележа, че обемите в момента въобще не са малки, но вече се усеща задъхването.
                    тепърва ще намаляват - това е мнение на професионалисти от банкови среди и не само, но никой не го споделя по медиите, защото не е хубаво така да се говори
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                      Само така жонка! Бой по брокерастите! Само да попитам: Откъде тая ненавист към брокерите?
                      Някоя брокерка не му е пуснала.
                      Майтап..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        пазарните механизми са такива, че обемът е изключително показателен за това къде е пазарът.
                        покачване с намаляващи обеми говори само за едно - изчерпване на бичия потенциал и формиране на средносрочен връх.

                        тук разбира се фактор е и печатането от страна на ЦБ, което размива нещата, но като цяло се гледа цена-обем.
                        Има основен показател за това къде е пазарът, а именно: ПАЗАРНИТЕ ЦЕНИ. Като има по-малко сделки, а цените са още по-високи, по-хубаво ли ни става?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Като гледам тези камъняци наоколо, сигурно става 40+ градуса на сянка Август месец. Предпочитам си Мавриций и да ми слугуват в хотела срещу дребни пари, вместо да загробя 300к за кофтор дето не ми трябва за нищо.

                          В България тази вила нямаше да е 90 квадрата а поне 250 според брокерастите. И щяха да се хвалят колко било евтино в БГ.
                          Само така жонка! Бой по брокерастите! Само да попитам: Откъде тая ненавист към брокерите?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение



                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...60517663324542

                            П.С тва стои от 2 год и мераклии нЕма. На 300 мога да го отмъкна, ама не ми тря.
                            Като гледам тези камъняци наоколо, сигурно става 40+ градуса на сянка Август месец. Предпочитам си Мавриций и да ми слугуват в хотела срещу дребни пари, вместо да загробя 300к за кофтор дето не ми трябва за нищо.

                            В България тази вила нямаше да е 90 квадрата а поне 250 според брокерастите. И щяха да се хвалят колко било евтино в БГ.
                            Last edited by ejonny2376; 12.04.2023, 15:06.

                            Коментар


                            • забелязвам, че когато поствам новини или анализи никой не реагира. Що така?
                              Last edited by keep_calm; 12.04.2023, 15:12. Причина: Спазвайте добрият тон.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                И няма грам бетон около имота. Тук ще му сложи цена 2 млн евра и ще каже "на Лазурния бряг е 5 млн."
                                и е на под 400km от софия
                                такава природа небетонирана по нашето море не остана.
                                Last edited by X_Y; 12.04.2023, 14:57.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X