IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Проблема с паркирането е лесно решим. Работата е там, че мнозинството не иска да даде и 1лв, а да ползва безплатно уредена инфраструктура. И понеже е евтино, не се ограничава до 1 автомобил, а следва 2-ри, 3ти, 5ти и т.н. Отделно, че ако караш скъпа кола, един гараж пести хиляди на година от амортизация и автомивки.

    И като сте заговорили за Франция, я ми изкарайте там област, където разходите към държавата да са 15Е на година? Най-обичам такива сравнения, че някъде по света, нещо си било по-евтино отколкото у нас и по-уредено.
    Last edited by Bad_Bear; 08.04.2023, 11:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение
      Как е , петли, съборихте ли най - сетне цените, дигнахте ли лихвите. Или сега ще чакаме поредната есен, хахаха
      Сега ги рутят, чрез липса на места за паркиране. Даже дават умни идеи да се затвори Перловската река и да спрат въздушните течения от чист въздух от планината и да изкопаят огромни паркинги под жълтия паваж и да унищожат остатъците от древна Сердика.
      Last edited by X_Y; 08.04.2023, 11:19.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

        И пак стигаме до въпрoса, защо имотите в България са толкова скъпи като няма елементарна инфраструктура. Паркинга не е лукс. При нас паркинг има всяка закусвална и отделно има публични паркинг на всеки 100 метра. Ма аре, тука са нови градове, буташ и строиш. Ница е по-стар град и от София и от Плевен и от Пловдив и въпреки всичко в, в сърцето на стария град има поне 5 подземни паркинга на по няколко етажа с общо към 2000 места. ВИНАГИ има места даже през топ сезона. Споменавам стария град защото там има къщи от 16-ти век и копаенето на подземни паркинги вероятно е проблем. Иначе подземни паркинг има във всички квартали в Центъра. За туристи има седмични пасове, нещо от рода на 70-100 кинта на седмица а за жители е под 200 кинта на година. В Кан беше подобно , макар че там трябваше да ходя 500 метра до паркинга зашото в топ сезона от днес за утре е малко трудно да намериш места навсякъде а аз не букнах паркинг предварително. За Плевен незнам как е , но на София проблема с паркинга в Центъра и е точно никакъв. Могат да изкопаят целия плошад пред БНБ и Двореца, могат да изкопаят Витошка, Градинката пред НДК, градинката на Кристал, да покрият Перловската река ... абе място колко щеш. Могат да изкопаят 20 хиляди места буквално на открити площи, що не го правят? Щото няма кой да го изиска бе. И щото им е лесно да ви изчаткат с 2 лева на час, че около НДК гледам , че е и 3 кинта на час. Къде го има това ? В Ница първия час е безплатен даже в подземния паркинг. В София в синя зона има ли безплатен период ? Нито паркинги, нито тротоари, нито улици като хората , ма по цени на имотите се пънем да се сравняваме с Париж. Абе какви паркинги ? То асансьори няма и не се задават въпроси все едно е най-нормалното нещо, как да питаш за паркинг.
        Проблемът е сериозен. Няма къде да си оставиш колата като се прибереш. В много градове. А скоро и в Търново с малките улички и не само, центъра с булевардите и няколко пълни догоре паркинга в близост. В повечето градове тук там останаха в някои райони все още места за коли около жилищата. Няма къде, а глобите си вървят.
        Вярно че има начини в Сф за паркоместа на етажи, да покрият Перловска река и други опции, но това само ще усложни и увеличи броя на колите в районите. Колите трябва да стоят някъде и да са само за пътуване между градовете и за пазаруване от големите молове, хипермаркети. Да ги разкарат от централните части на градовете за да има място за коли под наем - малки електрички с букване и използване от който желае. И градски транспорт развит. Отиваш на работа и няма къде да си паркираш колата. Губя по половин час да търся. Времето и нервите са скъпи.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Сигурно говориш за зелената зона, която няма нишо обшо с центъра и която си е просто събиране на пари срешу нищо. Баси не знаех че и в Зона Б19 трябва да плащаш за винетка да паркираш пред блока. Кое е следващото , да плащаш да паркираш в Казичене ? В Женева нямат ли безплатна зона извън центура? Синята зона в София е 150 кинта и нали знаеш че не е баш като да паркираш пред къщи. Как се намира място в синя зона през деня ?

          Може ли да имаш малко респект към хората които имат различно мнение и да не ги третираш като идиоти ? И ние ядем бонбони тик-так. Разбирам, че София е топ-а на вселената , ма отвори коя да е класация за качество на живот и виж къде е Женева и после провери дали София въобше е в листа ( хинт: не е) . Не че има значение, но се излагаш.

          Дадох ти пример с цифри за Ница и Кан и то за турист, почна с някакви безмислени локуми за Женева ... айде стига. Пиши на Форбс и другите да сменят Женева със София в списъка ...
          Щом искаш да ме убеждаваш в нещо което знам много по-добре от теб, продължавй, аз спирам да ти обръщам внимание !
          Не разбирам ти пък защо си толкова гневен и нещастен ? Не искаш да плащаш повече от 2000 € на кв.м. в пресечките на Витошка ,и вадиш от 10 кладенеца вода ,че е лошо и не трябва да струва толкова, никой не те кара на сила все пак да купуваш Пазара показва каква е цената , както в София, така и в Женева или навсякъде другаде по света. И да знаеш ,аз респект към ревльовци нямам ако не можеш нещо да направиш другите които могат не са ти врагове !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Явно искаше да ме поучиш нешо за пазарите. Оценявам това, но не те разбрах. Как мислиш кой град е по добър за живеене и къде се очаква да са по скъпи жилишата ? В град в който има повече паркинг места , по-чист въздух, по-подържани сгради, нормални улици, ... абе даже парковете се заключват да не се дрогират децата през нощта или град в който трябва да се сбиеш с някой за да паркираш ?
            Ш или Щ?

            Каквото имах да кажа го споделих. Правилата за търсене и предлагане и цени са универсални и отдавна открити. Те отговарят на повдигнатите от теб въпроси.

            Дали е пазар на гаражи, апартаменти или ресторанти правилата са същите. Величините са ти търсене, предлагане и равновесна цена.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Извинявай ама и в София, има годишни пасове по 100 лв, нали ? Тогава защо плачеш ,че е зле паркирането ? Хубав им е транспорта в Женева, две мнения няма ,но и тя е много по-малък град от София, отделно в София има метро и гр. транспорт не е зле, поне според мен без да го ползвам.
              Сигурно говориш за зелената зона, която няма нишо обшо с центъра и която си е просто събиране на пари срешу нищо. Баси не знаех че и в Зона Б19 трябва да плащаш за винетка да паркираш пред блока. Кое е следващото , да плащаш да паркираш в Казичене ? В Женева нямат ли безплатна зона извън центура? Синята зона в София е 150 кинта и нали знаеш че не е баш като да паркираш пред къщи. Как се намира място в синя зона през деня ?

              Може ли да имаш малко респект към хората които имат различно мнение и да не ги третираш като идиоти ? И ние ядем бонбони тик-так. Разбирам, че София е топ-а на вселената , ма отвори коя да е класация за качество на живот и виж къде е Женева и после провери дали София въобше е в листа ( хинт: не е) . Не че има значение, но се излагаш.

              Дадох ти пример с цифри за Ница и Кан и то за турист, почна с някакви безмислени локуми за Женева ... айде стига. Пиши на Форбс и другите да сменят Женева със София в списъка ...
              Last edited by segato; 08.04.2023, 10:14.

              Коментар


              • Как е , петли, съборихте ли най - сетне цените, дигнахте ли лихвите. Или сега ще чакаме поредната есен, хахаха

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                  Където има повече построени гаражи. Визирам пазарът на гаражи изхождайки от изначалния ти въпрос защо са толкова скъпи в София.

                  Колите са си коли. В гаражите е въпросът.
                  Явно искаше да ме поучиш нешо за пазарите. Оценявам това, но не те разбрах. Как мислиш кой град е по добър за живеене и къде се очаква да са по скъпи жилишата ? В град в който има повече паркинг места , по-чист въздух, по-подържани сгради, нормални улици, ... абе даже парковете се заключват да не се дрогират децата през нощта или град в който трябва да се сбиеш с някой за да паркираш ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Айде пак глупости.
                    От 40 години София е над 1млн
                    Над 1 000 000 ама имаше малко коли ,а не както е днес по две-три коли на апартамент !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Айде пак , всички били шастливи значи и в София трябва да са. Първо питай, после обяснявай колко е зле. Ако имат годишни пасове за какво да са нешастни ? И да нямат, какъв е градския транспорт в Женева ? Моя клиент разправяше нек'ви басни че от френското село стига до центъра на Женева за 18 минути, за какво му е кола ? Малко прекалено ми идва да сравняваш един град в топ 10 на света по качество на живот със София, която не може да се пребори с Бургас. Че даже в Женева било по-лошо. Стига бе , верно ли ? Тия бастуни от класациите за best city to live сигурно още живеят в пешери и си нямат идея колко зле е паркирането в Женева:
                      Извинявай ама и в София, има годишни пасове по 100 лв, нали ? Тогава защо плачеш ,че е зле паркирането ? Хубав им е транспорта в Женева, две мнения няма ,но и тя е много по-малък град от София, отделно в София има метро и гр. транспорт не е зле, поне според мен без да го ползвам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                        Бота, София ,до преди 30 г. беше 300000 жители ,а днес е над 1 000 000 ,а с приходящите сигурно стига и 1 500 000 човека, трябва време независимо ,че много неща се направиха.
                        Не само анализът, но и статистиката ти куца, а си тръгнала съвети да даваш!?! Кой ли те слуша, изобщо?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                          Не съм се интересувала да ти кажа, ще попитам. Интересното е ,че всички знаят ,че е трудно и скъпо ,но никой не плаче както е в София, въпреки ,че е по лошо.
                          Чувала ли си за Macaron ? Не било 400 кинта годишно а 200 и паркираш в синята зона без ограничения. 400 кинта било за фирми. Толкова за по-лошото паркиране в Женева.

                          П.С. Що ме караш да се излагам пред клиентите ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Говоря за Ница и Кан защото за тях имам информация . Ако знаех как е в Милано или Мюнхен щях да давам примери с тях. В Милано дори съм работил и някои от колегите идваха на работа с колите си , но не знам какво им е струвало затова не го споменавам.

                            Какво имаш предвид да си конкурентен в Ница ?

                            П.С. Видях какво си написала. Ница е 350 хиляден град, София е с милион повече. Колите са си коли. Къде според теб е по-голям пазара ?
                            Където има повече построени гаражи. Визирам пазарът на гаражи изхождайки от изначалния ти въпрос защо са толкова скъпи в София.

                            Колите са си коли. В гаражите е въпросът.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              Не съм се интересувала да ти кажа, ще попитам. Интересното е ,че всички знаят ,че е трудно и скъпо ,но никой не плаче както е в София, въпреки ,че е по лошо.
                              Айде пак , всички били шастливи значи и в София трябва да са. Първо питай, после обяснявай колко е зле. Ако имат годишни пасове за какво да са нешастни ? И да нямат, какъв е градския транспорт в Женева ? Моя клиент разправяше нек'ви басни че от френското село стига до центъра на Женева за 18 минути, за какво му е кола ? Малко прекалено ми идва да сравняваш един град в топ 10 на света по качество на живот със София, която не може да се пребори с Бургас. Че даже в Женева било по-лошо. Стига бе , верно ли ? Тия бастуни от класациите за best city to live сигурно още живеят в пешери и си нямат идея колко зле е паркирането в Женева:
                              Last edited by segato; 08.04.2023, 09:27.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                В Женева нямат ли годишни пасове за жители за 400 кинта ?
                                Не съм се интересувала да ти кажа, ще попитам. Интересното е ,че всички знаят ,че е трудно и скъпо ,но никой не плаче както е в София, въпреки ,че е по лошо.

                                Коментар

                                Working...
                                X