IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Доколкото знам партиите се "издържат" основно от местните избори та може би никой не иска да се асоциира с някакви катаклизми преди местните избори. Видя се че депутатите са готови да фалират държавата дори заради парламентарните избори, иначе набедената за финансов министър нямаше да врещи, че ше падне борда. Сега чакам да видя колко време ше се мотат с процедури за да няма правителство. Чудят се как да не приемат и бюджет, зашото, който го приеме ще губи кметства наесен. Сега засега се знае само , че бизнеса ше го духа още тази година и ако данък свръхпечалба не свърши работа ( а той няма да свърши) ще има още.
    Държавният бюджет и общинските са независими. Вярно е, че държавният може да им влияе, но е незначително.

    Депутатите също нямат голяма роля - дефектите на демокрацията у нас са липсата на същински информиран дебат за бюджета и решения в рамките на комисии от няколко души, които решават, лидерите нареждат и така. А "бизнеса" имаше рекордна година, така че няма какво да се оплаква. Единствено го "духат" чиновниците, защото нямат увеличение на заплатите а инфлацията ги съсипва. Чак Външно стачкуват, нечувана ситуация.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

      Твоето е бизнес, но "инвеститорите" спасяващи кеша с покупка 80/20 ( кредит/лични средства) са тези които вдигат цените и купуват 40 годишните панели наемче да капе.
      Точно тези ще се удавят.
      те не спасяват кеша, те се правят на инвеститори или на спекуланти
      с 20% самоучастие е по-добре да потърсят по-малък или нещо друго

      моето е хоби съчетано с ниска финансова грамотност
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

        И аз това се чудя? Единствено обяснение за мен е, че има много ипотекари на ръба, които ще бъдат удавени при дори минимално вдигане. Новите ги пипнаха малко.
        Не е това. Искат да държат ниски лихви на депозитите. И като няма монетарна политика на БНБ, няма как да повлияе на банките. Докато има огромни депозите, лихвите по ипотеки ще са ниски. Защо да вдигнат депозитите и да торпилират едновременно основния си бизнес и обезпеченията на вече отпуснати кредити?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          този, когото цитираш няма опит с наемите.
          аз съм тук за забавление, написах ти моето мнение, защото си ми приятен,
          може да греша, нямам претенции да съм оракул, но аз правя точно това
          Твоето е бизнес, но "инвеститорите" спасяващи кеша с покупка 80/20 ( кредит/лични средства) са тези които вдигат цените и купуват 40 годишните панели наемче да капе.
          Точно тези ще се удавят.

          Коментар


          • Някои потребители в любимия ни сайт, трудно понасят факта, че кредитите за пишман бизнесмени, растат с 0,4 % месечно, а потребителски за физически лица, не са мръднали цели 2 години, при положение, че заплатите са им нараснали с 45% спрямо вноската, не спрямо лихвата. ДВЕ ГОДИНИ, БЕЗ НИКАКВА ПРОМЯНА!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

              Инфлацията е от последната година. И тя не обяснява цените на 40 годишните слатински панели. Съгласен, че пазара определя цените и като има кой да ги дава значи това е цената. Тая инфлация обаче, ще е временна и рано или късно ще се нормализира. Виж олиото и пшеницата виж и металите и дървения материал. Не се върнаха на нивото от 2019, но и не са на нивата от 2021ва. Виж и транспорта от Китай.
              Та, ако няма естествен прираст на население, растяща икономика, ръст в доходите с оставащ ръстящ разполагаем ресурс, механичен прираст и още няколко фактора няма фундамент в ръста. Всичко е да спасим кеша и да капе от наемче а дали ще има на кой да отдаде?
              този, когото цитираш няма опит с наемите.
              аз съм тук за забавление, написах ти моето мнение, защото си ми приятен,
              може да греша, нямам претенции да съм оракул, но аз правя точно това
              Last edited by ratten; 17.04.2023, 22:25.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Ами за уточнение: Имам панелка в кв. Христо Смирненски, между училище и парк. На етаж трети-62м2, чисти, саниран и ремонтиран, на ет.3. НЕ СЕ ПРОДАВА!

                Две къщи в един парцел в кв. Редута, едната строена 1940г., другата 2002г. Първата с две стаи и антре на висок партер, втората на два етажа по 60м.2 + 30м2 сутерен и гараж с канал 21м2.

                Магазинчета в Овча купел, ул. Централна-20м2.

                Къща на 16км. от гр. Радомир, 3 етажа по 50м.2 + бунгало 20м.2 , барака и кладенец, до река.

                Апартамент на ет.1 висок, в Бургас, идеален център, 40м2. На пешеходно разстояние от пл. Кирил и Методий, 5 минути и пешеходно разстояние до морската градина и централния плаж.

                Лошо няма. Чудно ми е защо отричаш, че публикуваните обяви са за твоите имоти.Нали беше изчислил, че струват 600 хиляди евро.500 да им вземеш, пак са си 1 милион лева.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                  Интересно-ти си с подробности си описвал имотите ти в София, Бургас и Радомир. И по някакво чудно съвпадение публикуваните обяви съвпадаха на 100 процента с твоето описание. До степен,че в обявата за къщата има камина с пелети, точно каквато си казвал,че имаш.
                  Наистина странно съвпадение.
                  Между другото-публикуваните обяви за имоти са си сериозен актив и не знам защо отричаш,че са твои.Независимо от състоянието им.Успееш ли да ги продадеш изгодно няма никакво значение как изглеждат.И с тези обяви доказа,че не говориш празни приказки и наистина притежаваш имотите, за които пишеш.
                  Ами за уточнение: Имам панелка в кв. Христо Смирненски, между училище и парк. На етаж трети-62м2, чисти, саниран и ремонтиран, на ет.3. НЕ СЕ ПРОДАВА!

                  Две къщи в един парцел в кв. Редута, едната строена 1940г., другата 2002г. Първата с две стаи и антре на висок партер, втората на два етажа по 60м.2 + 30м2 сутерен и гараж с канал 21м2.НЕ СЕ ПРОДАВАТ

                  Магазинчета в Овча купел, ул. Централна-20м2.НЕ СЕ ПРОДАВАТ

                  Къща на 16км. от гр. Радомир, 3 етажа по 50м.2 + бунгало 20м.2 , барака и кладенец, до река.НЕ СЕ ПРОДАВАТ

                  Апартамент на ет.1 висок, в Бургас, идеален център, 40м2. На пешеходно разстояние от пл. Кирил и Методий, 5 минути и пешеходно разстояние до морската градина и централния плаж.НЕ СЕ ПРОДАВА!

                  Last edited by Bailor; 17.04.2023, 22:04.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                    Инфлацията е от последната година. И тя не обяснява цените на 40 годишните слатински панели. Съгласен, че пазара определя цените и като има кой да ги дава значи това е цената. Тая инфлация обаче, ще е временна и рано или късно ще се нормализира. Виж олиото и пшеницата виж и металите и дървения материал. Не се върнаха на нивото от 2019, но и не са на нивата от 2021ва. Виж и транспорта от Китай.
                    Та, ако няма естествен прираст на население, растяща икономика, ръст в доходите с оставащ ръстящ разполагаем ресурс, механичен прираст и още няколко фактора няма фундамент в ръста. Всичко е да спасим кеша и да капе от наемче а дали ще има на кой да отдаде?
                    Не е даже заради наемите защото като разпитвах как излиза сметката хората си казаха, че има смисъл само за изплатени жилища (макар , че според мен и тогава не излиза). Сега си е чиста пирамида, купува се с идеята , че някой ше даде повече след време.

                    Ако наемите можеха да бъдат бизнес в България , щяха да се появят фирми на които това им е бизнеса.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Интересно е сигурно. Обади се на съответните обяви и сваляй цените. Ако, разбереш, че някоя е моя, пиши ми да се договорим.
                      Благодаря за предложението, но няма да се възползвам. Имам си жилище, така че нямам никакво намерение да купувам други имоти. Или ако купя нещо ще е в някой курорт.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Ако, смяташ, че това са мои имоти, обади се. Само гугудките кацнали по жиците на Електрохолд, не разбраха, че това са примерни предложения.
                        Не виждам защо се оправдаваш и се срамуваш от имотите си? Все пак не всеки може да притежава хубав и луксозен имот. Истината е, че повечето имоти в България са като твоите и няма от какво да се срамуваш, но бъди по-скромен в изказа си!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                          Интересно-ти си с подробности си описвал имотите ти в София, Бургас и Радомир. И по някакво чудно съвпадение публикуваните обяви съвпадаха на 100 процента с твоето описание. До степен,че в обявата за къщата има камина с пелети, точно каквато си казвал,че имаш.
                          Наистина странно съвпадение.
                          Между другото-публикуваните обяви за имоти са си сериозен актив и не знам защо отричаш,че са твои.Независимо от състоянието им.Успееш ли да ги продадеш изгодно няма никакво значение как изглеждат.
                          Интересно е сигурно. Обади се на съответните обяви и сваляй цените. Ако, разбереш, че някоя е моя, пиши ми да се договорим.
                          Явно имаш интерес и към трите града
                          Last edited by Bailor; 17.04.2023, 21:48.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Ако, смяташ, че това са мои имоти, обади се. Само гугудките кацнали по жиците на Електрохолд, не разбраха, че това са примерни предложения.
                            Интересно-ти си с подробности си описвал имотите ти в София, Бургас и Радомир. И по някакво чудно съвпадение публикуваните обяви съвпадаха на 100 процента с твоето описание. До степен,че в обявата за къщата има камина с пелети, точно каквато си казвал,че имаш.
                            Наистина странно съвпадение.
                            Между другото-публикуваните обяви за имоти са си сериозен актив и не знам защо отричаш,че са твои.Независимо от състоянието им.Успееш ли да ги продадеш изгодно няма никакво значение как изглеждат.И с тези обяви доказа,че не говориш празни приказки и наистина притежаваш имотите, за които пишеш.
                            Last edited by Vergil1975; 17.04.2023, 21:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              кое не поскъпна последните 2 години, поласксчо?
                              всъщност не е поскъпване, парите се обезценяват
                              с това намалява покупателната способност
                              понижавай си тук цените, но събереш ли неко лев - блъскай в цветни метали и недвижимости
                              Инфлацията е от последната година. И тя не обяснява цените на 40 годишните слатински панели. Съгласен, че пазара определя цените и като има кой да ги дава значи това е цената. Тая инфлация обаче, ще е временна и рано или късно ще се нормализира. Виж олиото и пшеницата виж и металите и дървения материал. Не се върнаха на нивото от 2019, но и не са на нивата от 2021ва. Виж и транспорта от Китай.
                              Та, ако няма естествен прираст на население, растяща икономика, ръст в доходите с оставащ ръстящ разполагаем ресурс, механичен прираст и още няколко фактора няма фундамент в ръста. Всичко е да спасим кеша и да капе от наемче а дали ще има на кой да отдаде?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Наемите, даже инфлацията не могат да догонят.
                                дигнАха се малко и те,
                                но и ти си прав, има да догонват доста
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X