IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Най са ми смешни разни прошляци с по 3000-4000 доходи и с кредитче, които се тупат по гърдите как живеели "луксозно" в нов затворен комплекс във Витоша. Да се набиеш на най-гадното място в София, по-зле и от Обеля, да изкарваш едни мизерни пари и да се мислиш за най-големия...Не знам откъде идва това самочувствие - да си горд с мизерията и простотията си, това само българин го може.
    3-4000 чисто не е уау, но пък чак прошляци?! Това са все едно 3-4к евро чисто в Мюнхен, живее се.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение
      Ти “13те имота” успя ли да ги шитнеш навреме
      Ако "разбираш" от имоти,така както и от крипто,няма смисъл да ти отговарям

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kot_dodi Разгледай мнение
        Брей, преди бая време писах тук. Още ги дъвчете тези поскъпвания.
        Тогава 150К евро струваше помня Витошата и си мислих, как може да има токива балами да дават такива пари за да живеят там.
        Странното е, че сега там са едни от най-високите цени на кв.м. и племето купува. Имам колеги, които си продадоха имотите под предтекст, че “тук не се живее” и ги читнаха за броени дни.
        Аз вече взех да недоумявам колко е голяма хорската глупост, покрай мен се навъдиха много такива индивиди, даже вземам да се замислям дали проблема не е в мен, че ги виждам така нещата .

        Толкова са лекомислени при покупката на имот и дори не си дават сметка за елементарни рискове.

        Шегата настрана. Малини, Вади, Ливади, Витоша, Драгалевци, Симеоново ще са с най-голям спад при едно повишение на лихвите или настъпване на трудова криза. По-голямата работят в аутсорсинга и сферата на услугите и са с изключително елементарна финансова култура. Селски манталитет буквално.

        Лошото е, че в районите, които ме интересуват няма нищо читаво.
        Най са ми смешни разни прошляци с по 3000-4000 доходи и с кредитче, които се тупат по гърдите как живеели "луксозно" в нов затворен комплекс във Витоша. Да се набиеш на най-гадното място в София, по-зле и от Обеля, да изкарваш едни мизерни пари и да се мислиш за най-големия...Не знам откъде идва това самочувствие - да си горд с мизерията и простотията си, това само българин го може.

        Коментар


        • Брей, преди бая време писах тук. Още ги дъвчете тези поскъпвания.
          Тогава 150К евро струваше помня Витошата и си мислих, как може да има токива балами да дават такива пари за да живеят там.
          Странното е, че сега там са едни от най-високите цени на кв.м. и племето купува. Имам колеги, които си продадоха имотите под предтекст, че “тук не се живее” и ги читнаха за броени дни.
          Аз вече взех да недоумявам колко е голяма хорската глупост, покрай мен се навъдиха много такива индивиди, даже вземам да се замислям дали проблема не е в мен, че ги виждам така нещата .

          Толкова са лекомислени при покупката на имот и дори не си дават сметка за елементарни рискове.

          Шегата настрана. Малини, Вади, Ливади, Витоша, Драгалевци, Симеоново ще са с най-голям спад при едно повишение на лихвите или настъпване на трудова криза. По-голямата работят в аутсорсинга и сферата на услугите и са с изключително елементарна финансова култура. Селски манталитет буквално.

          Лошото е, че в районите, които ме интересуват няма нищо читаво.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
            Снизходителните банки в Канада помагат за стабилизирането на цените на жилищата Някои потребители прибавят неплатени лихви към главницата на кредита си, други плащат само лихвите
            и защо са снизходителни тия банкери, не искат ли да сложат ръка на ипотекарските имотчета?
            поне тук във форума вярваме, че точно това искат
            https://www.infostock.bg/infostock/c...ishava-lihvite
            Йоаким Нагел: Твърде рано е ЕЦБ да спре да повишава лихвите

            18 Април 2023 09:30

            „Не сме се ангажирали предварително с бъдещи увеличения на лихвените проценти, но се ангажираме да осигурим ценова стабилност“, каза президентът на Бундесбанк в реч във Вашингтон. „Така че със сигурност е твърде рано да спрем да повишаваме лихвите или дори да мислим за тяхното намаляване.“

            ................някои политици обмислят четвърто поредно увеличение на лихвените проценти с половин пункт, когато ЕЦБ следва да определи разходите по заемите на 4 май.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              Наемите са бита карта,не го ли разбрахте.Кой направил пари,направил.Това беше !
              Да продава бързо и да се спасява !
              Всеки на когото това е основен източник на доход,фалира и става длъжник до живот, без шансове да излезе на нула даже.
              Перспективи за подобен бизнес също няма никакви заради демографията.
              Ще ги давате на манго джери на 1/10 от сегашните цени и пак няма да има желаещи при този огромен излишък на имоти.
              Ти “13те имота” успя ли да ги шитнеш навреме?

              Коментар


              • Снизходителните банки в Канада помагат за стабилизирането на цените на жилищата Някои потребители прибавят неплатени лихви към главницата на кредита си, други плащат само лихвите
                и защо са снизходителни тия банкери, не искат ли да сложат ръка на ипотекарските имотчета?
                поне тук във форума вярваме, че точно това искат
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  Наемите са бита карта,не го ли разбрахте.Кой направил пари,направил.Това беше !
                  Да продава бързо и да се спасява !
                  Всеки на когото това е основен източник на доход,фалира и става длъжник до живот, без шансове да излезе на нула даже.
                  Перспективи за подобен бизнес също няма никакви заради демографията.
                  Ще ги давате на манго джери на 1/10 от сегашните цени и пак няма да има желаещи при този огромен излишък на имоти.
                  Искам да ти подаря некой от моите, може ли. Това е единствения ти шанс за не се наемател докато си жив хахах.
                  Много сте клети тези дни понижителите, дайте по ведро. Нова седмица нов спад)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                    Верно немаш представа. Има фирми и отдават по 200 апарта в Сф и Търново по още 20 ина. Имам предвид една фирма. Отделно има хора които отдават по над 50 апарта в Сф. Вероятно и те ползват фирми инак не би било според мен възможно да се справят. Управление на наеми. И отделно има профи фирми с наемоотдаване на възлови локации. Поинтересувай се малко, недей писа наизуст.
                    Наемите са бита карта,не го ли разбрахте.Кой направил пари,направил.Това беше !
                    Да продава бързо и да се спасява !
                    Всеки на когото това е основен източник на доход,фалира и става длъжник до живот, без шансове да излезе на нула даже.
                    Перспективи за подобен бизнес също няма никакви заради демографията.
                    Ще ги давате на манго джери на 1/10 от сегашните цени и пак няма да има желаещи при този огромен излишък на имоти.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Верно немаш представа. Има фирми и отдават по 200 апарта в Сф и Търново по още 20 ина. Имам предвид една фирма. Отделно има хора които отдават по над 50 апарта в Сф. Вероятно и те ползват фирми инак не би било според мен възможно да се справят. Управление на наеми. И отделно има профи фирми с наемоотдаване на възлови локации. Поинтересувай се малко, недей писа наизуст.
                      Каква заетост имат?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        За последните 10 год я се вдигнаха с 30-40% я не. За това време инфлацията (реалната) е поне 100-150%.
                        Ами? Верно ли? Нали само година преди ковида се избивахте да пишете че сме в дефлация и че инфлация да дойде е имагинерно понятие. Някои не сте чели, други бързо забравяте.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Не е даже заради наемите защото като разпитвах как излиза сметката хората си казаха, че има смисъл само за изплатени жилища (макар , че според мен и тогава не излиза). Сега си е чиста пирамида, купува се с идеята , че някой ше даде повече след време.

                          Ако наемите можеха да бъдат бизнес в България , щяха да се появят фирми на които това им е бизнеса.
                          Верно немаш представа. Има фирми и отдават по 200 апарта в Сф и Търново по още 20 ина. Имам предвид една фирма. Отделно има хора които отдават по над 50 апарта в Сф. Вероятно и те ползват фирми инак не би било според мен възможно да се справят. Управление на наеми. И отделно има профи фирми с наемоотдаване на възлови локации. Поинтересувай се малко, недей писа наизуст.
                          Last edited by bulgarian lev; 18.04.2023, 00:46.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Отдадох 3 стаен на приятел (с паркомясто, добре обзаведен) преди 7-8 год за 600 лв, сега с голям зор успяхме да вдигнем на 700 лв. Сметни за това време колко се вдигнаха цените.
                            Къв приятел, кажи ти кво отдаде. И къде. И локация. Като почнете да говорите за приятел (никога вие действащи лица) и да давате примери в трето лице и ми се отщява. Големи истини и достоверни данни. Аве кажи ти лично кво свърши, па макар и за 100 лв да си отдал.
                            Не са се вдигнали никакви цени. Това са оферти. Кой те лъже че са се вдигнали.
                            Last edited by bulgarian lev; 18.04.2023, 00:29.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              дигнАха се малко и те,
                              но и ти си прав, има да догонват доста
                              За последните 10 год я се вдигнаха с 30-40% я не. За това време инфлацията (реалната) е поне 100-150%.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Ти какво отдаваш?
                                Отдадох 3 стаен на приятел (с паркомясто, добре обзаведен) преди 7-8 год за 600 лв, сега с голям зор успяхме да вдигнем на 700 лв. Сметни за това време колко се вдигнаха цените.

                                Коментар

                                Working...
                                X