IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Защо не и тва:

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zkf&f1=1&fe7=1

    Даже има намаление с 40 евра.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
      Айде стига ми за тази вечер като за последно да спомена , че Лидълският заплатен бенчмарк удари 2075 лева днеска гледам в магазина....
      Питам касиерката какво ще правиш с толкава много пари ? Нали нма да купуваш втори апарт във Вазов и да пускаш Жонката под наем ? Той иска сам да си купи там !
      А тя вика споко, кажи му да не се притеснява вече към Докторката гледам и Левчо да му мисли....
      С 2075 лв, най-много тва:

      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...z91&f1=1&fe7=1

      За покупка? Може, гаражче в Мировяне.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Череши разбира се от пазара.....
        Ок, но пада едно обикаляне за паркиране, ако изобщо намериш. След това гледаш стоката, хубавата отгоре, ама ти слагат "отдолу" развалената, кантара не се знае верен ли е. Накрая гледаш цената пак 10 кинта..
        П.С понеделник ще намина през Чаталджа и ще снимам (ако ми дадат де), бас държа, че цените няма да са под 10 кинта.

        Коментар


        • Айде стига ми за тази вечер като за последно да спомена , че Лидълският заплатен бенчмарк удари 2075 лева днеска гледам в магазина....
          Питам касиерката какво ще правиш с толкава много пари ? Нали нма да купуваш втори апарт във Вазов и да пускаш Жонката под наем ? Той иска сам да си купи там !
          А тя вика споко, кажи му да не се притеснява вече към Докторката гледам и Левчо да му мисли....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Аз съм почивал в български курорти стотици пъти.И никога не съм имал разстройство или инфекция след почивката.А не съм с най-здравата храносмилателна система.
            Това са поредните митове. Сигурно има и такива случаи, ама в със сигурност не са масови.
            Както и рядко съм се сблъсквал с лошо обслужване. Сервитьорите и служителите на хотела са там, за да ме обслужват. Не за да ми лижат задника.Предпочитам учтиво отношение отколкото лицемерно все едно целта на живота му е да ме обслужи.Хайде няма нужда от фалшиви усмивки.
            Хич не са митове. едно време в младите бедни години не съм имал нито една ''почивка'' на нашето море без разтройство...нито една....и не след , а по време на нея....Дали е от водата или кръчмите все ми е тая.
            Сега може и да са се подобрили нещата, но е изключено да тествам особено с деца....
            Къде ли не съм ходил по света и стоя минимум 2 седмици освен това, ям неща които тук никога не съм опитвал и няма разтройство....
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.07.2023, 23:53.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              И в другите градове живеем хора. Колкото и да не ни броиш за такива.
              А в Германия е много разпространено да се живее под наем. И пак процентно има повече кредити в сравнение с България.
              Щом дори германците, които са прочути с пестеливостта си и масово живеят под наем, имат повече кредити от българите, считай колко ниско е нивото на кредитна задлъжнялост в България.
              Относно ипотеките специално България е топ 3 отзад напред. Спрямо лидерите не мога да сметна колко много пъти по-малко.
              Това е и една от причините цените у нас да са толкова ниски.... все още

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                То не може да ви се угоди. Като отидеш в Паркмарт скъпо било, само за богати шарани. Като отидеш в Кауфланд - за бедни било. Я кажете откъде да си купим череши, та да не се излагаме, като купуваме "прескъпа" стока от магазин за бедни.
                Череши разбира се от пазара.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                  Вече са коригирали данните в статията на 54%. Естествено, че няма как 94% да са с ипотека!

                  https://www.capital.bg/biznes/imoti/...mesechie_tozi/
                  Не са и 54%...милион пъти съм го обяснявал това. В статистиката на НСИ има графа за брой ипотеки по принцип, а не за покупко-продажби с ипотека.
                  Но предполагам се увеличават като процент. от сделките

                  Коментар


                  • Аййй льоши новини за тууладжиите:


                    Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	65.7 КБ
ID:	4091443

                    Коментар


                    • И Рево тръгна да предлага лихвички:

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        На мен също ми харесва така- не е лудница и винаги имаш свободни шезлонги на басейните и на плажа, въпросът е до колко е добре за " бизнеса"( но това е естествения подбор- или ще се научат как се прави туризъм така че туриста да си оставя парите с удоволствие и да идва пак или ще губят все повече туристи за сметка на Гърция и Турция) .Като друг плюс мога да добавя ескалаторите от парковата зона към плажа и спортните площадки.
                        Мите, нашето Черно море е леко объркано, но ти си извадил късмет от УУУУбърквацията та караш на празен курорт.
                        Накратко разходите и исканите цени не предлагат съответното качество на продукта. Дори да погледнем съседните ни страни - спрямо Гърция изоставаме много относно плажовете и чистотата на водата, няма дребни влудяващи цакания и измами..., а спрямо Турция като сървис и плюскане сме назад на километри.....
                        Цените по Черноморието ни трябва да са значително по-ниски от тези в Турция и Гърция примерно, а не да ми пускат реклама с кмета на Созопол като водеща новина , че се бил изкъпал и било чисто ама сезона бил провал....
                        Беше гоУем майтап като в началото на сезона обясняваха , че нмало как да не вдигнат цените с 20-50% кто знаеха, че няма да има Руснаци и Украинци.... вместо да ги свалят с толкова и да запълнят дупките....

                        ПП Актуализира ли наемите ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Има здрав разум в него.Не хвърчи в облаците.
                          Или пие от правилния еликсир.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                            Харесва ми, че мислиш праволинейно - първо да осигуриш покрив за наследниците, чак след което да си "играеш" на инвеститор в по-рискови активи. Много хора искат да минат по краткия път и скачат първо на рисковите активи. За жалост, ако прогнозите им не се увенчаят с успех, често остават и без покрив над главата и жертва, чиято перспектива за придобиване на имот е силно ограничена.
                            Има здрав разум в него.Не хвърчи в облаците.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Давам право. На повечето народни хора, едно или две жилища за наследниците им е най-сериозната инвестиция в живота им, доказана във времето, не разни шитни, като акции, печалба от бизнес или криптовалути с които се занимаваме инвеститори със свободни средства от наеми и дивиденти, които винаги са със знак + -
                              Харесва ми, че мислиш праволинейно - първо да осигуриш покрив за наследниците, чак след което да си "играеш" на инвеститор в по-рискови активи. Много хора искат да минат по краткия път и скачат първо на рисковите активи. За жалост, ако прогнозите им не се увенчаят с успех, често остават и без покрив над главата, ставайки жертва, чиято перспектива за придобиване на имот е силно ограничена.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Трябва да питаме създателят на темата имаме ли право да пишем и за жилища за живеене или само за инвестиция.
                                Давам право. На повечето народни хора, едно или две жилища за наследниците им е най-сериозната инвестиция в живота им, доказана във времето, не разни шитни, като акции, печалба от бизнес или криптовалути с които се занимаваме инвеститори със свободни средства от наеми и дивиденти, които винаги са със знак + -
                                Last edited by Bailor; 15.07.2023, 21:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X