IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Почвам да им се чудя имат ли представа как се правят повече пари или са наистина 101% първенюта които не знаят с кво се захващат нашите бизнесмени. Вярно, системата е порочна, той трябва да цака на общинари, на мутри, на местни феодали изнудвачи...от властта си искат тяхното. Обречена работа по презумция....обърнете внимание на правописа - презумция на Бг език, но presumption на Английски.
    https://amp-dw-com.cdn.ampproject.or...a%2Fa-66246096

    Българското море: Скъпотия и печалбарство. А можем повече.

    Като всеки летен сезон на българското море и този е още от предишния, при това на по-високи с 20-30% цени, независимо че до края на 2023 г. се прилага намалената ставка на ДДС от 9 на сто за туристическите, ресторантьорски и кетъринг услуги и за фитнесите. Браншът настоява тя да си остане постоянна, като при хотелиерите, които я ползват от 14 години - макар че аргументът за изсветляването като ефект подлежи на статистическа проверка.
    Що се отнася до качеството на почивката няма особено значение дали човек е избрал луксозен или нискобюджетен хотел, например в Слънчев бряг - персоналът и в двата може да е от неопитни младежи, шезлонгите на плажа са наблъскани един до друг, безплатни химически тоалетни няма, а липсата на паркинги може да влуди човек с кола, както и цените за паркиране, които стигат до 20 лева на ден. От балкона и на единия, и на другия се вижда море от постройки и китайска продукция, която се вее от сергиите, а липсата на нормални указателни табели на български и английски език е типична не само за Черноморието, но и за България.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Ехе, 30% общи части...Аз мислех, че това е старо строителство. Но и ново да е, 30% е адски много.
      Като ходех по огледи преди 2-3 години и дори при старото строителство брокерите ми смятаха някакви общи части. Викам му:
      - Това няма как да е толкова квадрати.
      - А той - "е да ама ако беше ново щеше да има еди колко си общи".
      - А аз ново ли гледам или старо бе к..т? Кажи ми колко е площта по документи?
      - Ами то, ами не знам, ами той нот. акт трябва да се извади като копие щото собственикът го загубил, ами то такъв ли бил проблемът чак какво било написано в обявата, важното било че апартът бил с "потенциал", можело да се усвои терасата, ама ако искате ще ви покажа друг апарт в района, ама това, ама онова....

      И си викам: добре, тези брокерази наистина ли вярват, че при огледа няма да ти направи впечатление истинската площ? И че само губят и своето време като лъжат така нагло - обявата да изглежда атрактивна, а то съвсем друго.

      В Германия това ще се обяви точно за 53 квадрата, колкото е светлата площ. Формулата е приблизително:
      - Ново строителствоX0.70 или Старо строителствоX0.85=Немска Площ, като при новото говорим за макс 15% общи части, иначе е по-малко от 70%.
      Затова при оглед, в джоба винаги ролетка(лазерна най-добре). Въпреки, че който е по-обигран, още по снимките е добил представа за какво иде реч, но когато няма мебели, понякога може да е объркващо.

      Формулката е приблизително точна, като изключим още по-старото строителство, където примерно един нормален тристаен е 75-6м2 по нот. акт. Предполагам, че тогава са мерили от стена до стена стаите и това е чистата квадратура. Но там пък минуса е, че имат по една баня и тоалетна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        Убеден съм ,че който чужденец мине един път по тоя смешен път,цял живот ще ни помни с негативизъм
        Контраста от там е огромен и щеш не щеш ,те удря като с мокър парцал
        После се сърдим,че ни казват,че сме гето....
        Еми как може в Африка да има по-добри пътища от основната ти "магистрала",а ти си в Европа ? УЖ ...
        Гледай какви цигански катуни на първа линия. Това и в Африка го няма.

        https://www.google.com/maps/@42.0781...2i51?entry=ttu

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          Според мен точно хола е по-голям - 6-6.3м на 4.5м. - ъгловия диван е поне 1.5м. Което идва около 27-8м2 реална площ. За антрето съм съгласен с 8м2. За спалнята 4 на 3 метра - абсурд. макс 3 на 3.20 - няма 10м2. Вижда се, че има прилежаща малка тераса към нея, сложи я още 3м2. Баня с тоалетна както казваш, около 4м2.

          Дотук станаха 52-53м2. Приемайки 30% общи части от 80м2 са 24м2, или остават 56м2 застроена жилищна площ и около 52-3м2, както сметнахме чиста жилищна площ. Така, че наистина може обявата да е коректна. Въпроса е, че се плащат 80м2 за апарт с размерите на голяма гарсониера.
          Ехе, 30% общи части...Аз мислех, че това е старо строителство. Но и ново да е, 30% е адски много.
          Като ходех по огледи преди 2-3 години и дори при старото строителство брокерите ми смятаха някакви общи части. Викам му:
          - Това няма как да е толкова квадрати.
          - А той - "е да ама ако беше ново щеше да има еди колко си общи".
          - А аз ново ли гледам или старо бе к..т? Кажи ми колко е площта по документи?
          - Ами то, ами не знам, ами той нот. акт трябва да се извади като копие щото собственикът го загубил, ами то такъв ли бил проблемът чак какво било написано в обявата, важното било че апартът бил с "потенциал", можело да се усвои терасата, ама ако искате ще ви покажа друг апарт в района, ама това, ама онова....

          И си викам: добре, тези брокерази наистина ли вярват, че при огледа няма да ти направи впечатление истинската площ? И че само губят и своето време като лъжат така нагло - обявата да изглежда атрактивна, а то съвсем друго.

          В Германия това ще се обяви точно за 53 квадрата, колкото е светлата площ. Формулата е приблизително:
          - Ново строителствоX0.70 или Старо строителствоX0.85=Немска Площ, като при новото говорим за макс 15% общи части, иначе е по-малко от 70%.
          Last edited by ejonny2376; 16.07.2023, 10:17.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Не са и 54%...милион пъти съм го обяснявал това. В статистиката на НСИ има графа за брой ипотеки по принцип, а не за покупко-продажби с ипотека.
            Но предполагам се увеличават като процент. от сделките
            Ти обясняваш все едно си светил на всяка ипотека и знаеш за какво е. Май-май си брокерче, а? Там във Фиш-Фиш ли ви е свърталището, оттам ли качвате фейк-обявите?
            Колко да са ипотеките, които не са за покупко-продажба? 10% от всички да са макс, макар и да е много това. Пак сме на 50%.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376

              Холът е по-скоро 6 на 3,5 метра - 20-21 квадрата макс с все кухнята.
              Спалнята е 4 на 3 метра.
              Банята 4.
              Антрето е голямшко с вградени гардероби - да речем 8 квадрата макс.
              45 квадрата светла площ общо без терасата.

              80 квадрата по документи при старата тухла си е доста приличен тристаен, това посмъртно няма толкова. А брокерастите имат навика да снимат с разни ефекти, които удължават пространствата и ги правят големи на снимките. После отиваш на оглед и изненада.
              Според мен точно хола е по-голям - 6-6.3м на 4.5м. - ъгловия диван е поне 1.5м. Което идва около 27-8м2 реална площ. За антрето съм съгласен с 8м2. За спалнята 4 на 3 метра - абсурд. макс 3 на 3.20 - няма 10м2. Вижда се, че има прилежаща малка тераса към нея, сложи я още 3м2. Баня с тоалетна както казваш, около 4м2.

              Дотук станаха 52-53м2. Приемайки 30% общи части от 80м2 са 24м2, или остават 56м2 застроена жилищна площ и около 52-3м2, както сметнахме чиста жилищна площ. Така, че наистина може обявата да е коректна. Въпроса е, че се плащат 80м2 за апарт с размерите на голяма гарсониера.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                25кв хол + 10 спалня +10 коридор и баня как станаха 80?
                Холът е по-скоро 6 на 3,5 метра - 20-21 квадрата макс с все кухнята.
                Спалнята е 4 на 3 метра.
                Банята 4.
                Антрето е голямшко с вградени гардероби - да речем 8 квадрата макс.
                45 квадрата светла площ общо без терасата.

                80 квадрата по документи при старата тухла си е доста приличен тристаен, това посмъртно няма толкова. А брокерастите имат навика да снимат с разни ефекти, които удължават пространствата и ги правят големи на снимките. После отиваш на оглед и изненада.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                  Брех и 7 евро ли много ви се видяха:

                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zkf&f1=1&fe7=1

                  Скрънзи.
                  25кв хол + 10 спалня +10 коридор и баня как станаха 80?
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Аз мисля, че съм писал за морски таралежи, които, ако ги настъпиш, бодат лошо и затова се влиза със специални плажни обувки. За Гърция пиша, където съм бил, не за тигровите акули, дето по Бразилия тормозят плажове.

                    ПП И да напомня, аз никога от нищо не се ошашквам, камо ли от цени на имоти, за да не участвам в този пазар почти десетилетие. Такова ошашкване, ми е крайно непонятно....
                    В Залива - Персийския е много топло и акули опасни за хората няма, но таралежи бол. Гледал съм дето има камъни да не влизам без едни черни цвички, но ако те убоде болката е голяма, опасност за живота няма обаче. Но трябва да извадиш бодлите да не се инфектира вторично мястото. И малки парещи медузки има, но не като Йеруканджи в Австралия. Парне те, сърби и е червено около месец. Но са редки и само Октомври - Ноември се появяват. Но пък и тогава е прекрасно за плаж там.
                    Гмуркал съм се с очила и плавници на около 7-8 метра дълбочина за бисерни миди. По време на отлив, печелиш едни 2 метра дълбочина. Има ги в изобилие, но едва в 1 от 20 може да намериш перличка вътре и то по-голяма от 5 мм. Имам няколко - най-голямата естествена леко розовееща перла ми е около сантиметър. Пазя си я.
                    Last edited by bulgarian lev; 16.07.2023, 01:23.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Относно ипотеките специално България е топ 3 отзад напред. Спрямо лидерите не мога да сметна колко много пъти по-малко.
                      Това е и една от причините цените у нас да са толкова ниски.... все още
                      Пада им долната челюст като им говориш така. Те мислят че са високи но не могат да анализират. Просто няма никога да купят. Както и нашите наследници.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Мите, нашето Черно море е леко объркано, но ти си извадил късмет от УУУУбърквацията та караш на празен курорт.
                        Накратко разходите и исканите цени не предлагат съответното качество на продукта. Дори да погледнем съседните ни страни - спрямо Гърция изоставаме много относно плажовете и чистотата на водата, няма дребни влудяващи цакания и измами..., а спрямо Турция като сървис и плюскане сме назад на километри.....
                        Цените по Черноморието ни трябва да са значително по-ниски от тези в Турция и Гърция примерно, а не да ми пускат реклама с кмета на Созопол като водеща новина , че се бил изкъпал и било чисто ама сезона бил провал....
                        Беше гоУем майтап като в началото на сезона обясняваха , че нмало как да не вдигнат цените с 20-50% кто знаеха, че няма да има Руснаци и Украинци.... вместо да ги свалят с толкова и да запълнят дупките....

                        ПП Актуализира ли наемите ?
                        Почвам да им се чудя имат ли представа как се правят повече пари или са наистина 101% първенюта които не знаят с кво се захващат нашите бизнесмени. Вярно, системата е порочна, той трябва да цака на общинари, на мутри, на местни феодали изнудвачи...от властта си искат тяхното. Обречена работа по презумция....обърнете внимание на правописа - презумция на Бг език, но presumption на Английски.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                          Айде стига ми за тази вечер като за последно да спомена , че Лидълският заплатен бенчмарк удари 2075 лева днеска гледам в магазина....
                          Питам касиерката какво ще правиш с толкава много пари ? Нали нма да купуваш втори апарт във Вазов и да пускаш Жонката под наем ? Той иска сам да си купи там !
                          А тя вика споко, кажи му да не се притеснява вече към Докторката гледам и Левчо да му мисли....
                          Нищо чудно да накацат касиерки от Лидл като съседи. Е, един апарт се продаде миналата година, тристаен за 400К€ след дискаунта. Но знае ли човек, вече нищо не ме учудва.
                          Между другото ще тествам airbnb и управление на имоти от професионалисти.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                            Аз пък все се чудя как може тоя междуселски път да му казват магистрала? Та тва са 2 ленти + аварийна, отделно дясната лента е неизползваема и всички карат само в лявата ( в участъка след Сз към Бс).
                            Убеден съм ,че който чужденец мине един път по тоя смешен път,цял живот ще ни помни с негативизъм
                            Контраста от там е огромен и щеш не щеш ,те удря като с мокър парцал
                            После се сърдим,че ни казват,че сме гето....
                            Еми как може в Африка да има по-добри пътища от основната ти "магистрала",а ти си в Европа ? УЖ ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                              Никой не каза,че като иде до морето и после трябва да сменяш предница на кола
                              А ако реши да го прави с влак,трябва да отдели повече време отколкото хората минават Атлантика със самолет

                              Основната ни магистрала А1 е едно посмешище и спокойно може да се нарече третокласен път.Участъка около СЗ посока СФ ще бъде затворен даже в Африка,докато тук е магистрала номер 1 Не случайно всеки ден има обърнати и запалени тирове.А се обръщат от дупки.Имаше една статистика,че е една от най-опасните магистрали в ЕУ

                              После пътя от Бургас надолу по южното Черноморие ,който е ограничен постоянно на 80км заради неравностите е срам за България ! Къв туризъм,кви 5 лева Основния път за курортите видимо без подръжка отдавна и с дупки застрашаващи живота .То не са неравности,то не са дупки,Имаш чувстото ,че вместо кола караш лодка.Във всяка европейска държава този път ще бъде затворен ,но тук е основния !

                              Там пък коли на всеки бордюр,улица и каквото се сетиш.Зеленина няма.Само коли и бетон.И мръсотия до шия.

                              А че Черно море било чисто, лайната и боклуците на цяла Европа се вливат в него,та няма как да е много чисто
                              Аз пък все се чудя как може тоя междуселски път да му казват магистрала? Та тва са 2 ленти + аварийна, отделно дясната лента е неизползваема и всички карат само в лявата ( в участъка след Сз към Бс).

                              Ей тва е магистрала, тук продухваме турбините:

                              https://www.google.com/maps/@41.2316...er=0&entry=ttu

                              Коментар


                              • Брех и 7 евро ли много ви се видяха:

                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zkf&f1=1&fe7=1

                                Скрънзи.

                                Коментар

                                Working...
                                X