IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някакви проекто закони чувам имало за регулации в сектора.Щели да ги приемат скоро

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

      Панеляците ги кредитират на 80%, епк- 85%, ново 90%- говорим за максимум. Не кредитират гредоред, че се водел немонолитна конструкция. Това са данни за София за ЦКБ- аз с нея работя.
      Митак проблема е в оценката

      В УК с масово еднаквите си къщи в даден район и голямата база за продажби на съпоставими къщи цената се знае в рамките на 1-2% и е лесно да бъде направена реална сметка колко трябва да е самоучастие колко ще отпусне банка

      Отделно че там банките в 99% от случаите не ти дават парите на тебе а на "доверен адвокат" на чиято сметка ти също прехвърляш сумата за самоучастие и няма как да излъжеш банката колко си платил

      В БГ съвсем спокойно оценката може да е 20-30% отгоре и всъщност да ти кредитират цялата покупка, ако в Полша оценяването е като в БГ се получава същото

      Коментар


      • https://m.imot.bg/results?rub=1&type...build=2&sort=1

        1904… Кога справката/бенчмарк ще мине 2000? Предположения?

        Успокоение за понижители: Цените на имотите падат. (ама спрямо инфлацията при боба и лещата)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
          Най-голямата лъжа е че цените на имотите падали!!
          цял живот ще демагогстваш гледам.

          Агенцията по вписванията.
          -20% сделки там, за тримесечието.
          -15% сделки там, за годината.
          Ама като запленено циганче във баничарница, ВИКАШ, нееее, те цените си седят тамо, не падат.
          Ама, хич.
          Така че, много приказки на Слатинския пазар историче, ама гледай и цитирай само Агенцията.
          Само.

          Няма да ти кажа със колко са намалели отпуснатите кредити за тая година за покупка на НИ.
          Нееее, цените не падат.
          Спри да бръщолевиш и заблуждаваш, да не ти изчезне темата.
          Last edited by Бедният брoкер; 31.08.2023, 00:37.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
            Нека митко2848- ми да ти отговори, дали се кредитират панелни апарти понижител vs понижител, хахаха, нека помислим с празната откъм съдържание глава: 50% от покупките в столицата са с ипотеки...изобщо не съм чул, че пазара на панелки е заключен, следователно Уотсън....хахахаха
            Панеляците ги кредитират на 80%, епк- 85%, ново 90%- говорим за максимум. Не кредитират гредоред, че се водел немонолитна конструкция. Това са данни за София за ЦКБ- аз с нея работя.

            Коментар


            • https://www.facebook.com/marketplace...4830694654575/

              не било в лева, ами в евро цената. Така де. В Змеево.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                Нека митко2848- ми да ти отговори, дали се кредитират панелни апарти понижител vs понижител, хахаха, нека помислим с празната откъм съдържание глава: 50% от покупките в столицата са с ипотеки...изобщо не съм чул, че пазара на панелки е заключен, следователно Уотсън....хахахаха
                Те за това в София с ипотека са само 50% от имотите щото банките не приемали панели, ако приемаха панели, ипотеките щяха да са поне 101%

                По между другото в УК определени типове строителство не ги приемат банките и се продават само кеш и цената е по ниска

                Коментар


                • Най-голямата лъжа е че цените на имотите падали!!
                  Last edited by X_Y; 30.08.2023, 22:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    На Бриз е обявата. Научи се да интерпретираш текст.
                    Ми слагай ги тези запетайки, аз да не съм врачка. В поста пише, че си захлупил в Бриз... ама не си.
                    Last edited by polax; 30.08.2023, 21:54.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                      Само далавера гледате (дори да е само сладолед)! Не може ли да го направиш само за чест и слава?
                      Може, не искам нищо, става ли? Ти за един сланолед ли се хвана? Не мога да повярвам!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение

                        Съгласен съм, че голяма част от доходите се вдигат , но дали е с подобна стойност, с която се похвали.( Поздравления още веднъж).
                        Разходите за живот също се вдигат.
                        Те разходите за живот се вдигнаха много преди доходите. Доходите ги последваха и то винаги е така. Интересно ми е кой пише в случая, аз подозирам кой. Този, дето има бизнес и раздава заплати. Ако искаш да си решиш проблема, пиши ми на лични, ти си работодател от едно старо време и имаш проблем. Пиши ми и ще решим нежата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Голяма част, доходите се вдигат в много сектори, дори докато понижителите се съмняваха, че брутната начална в Лидл била 1750, още не е приключил този дебат, а тя вече е 1950. Сега ще излезе една калинка, която ще я изчисли нето и ще гледа да спи спокойно до жена му, която всеки ден му натяква, че трябва най-сетне да купи жилище, а той продължава да я увещава, че цените ще падат, понеже лидълците нямало да са му конкуренция
                          Съгласен съм, че голяма част от доходите се вдигат , но дали е с подобна стойност, с която се похвали.( Поздравления още веднъж).
                          Разходите за живот също се вдигат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                            За да го обориш звънни утре на някой кредитен инспектор в банка Х и го питай колко % от оценката биха ти отпуснали за панелен апартамент. Не забравяй да пишеш във форума, че ми е интересно. Аз мисля, че все още отпускат кредити за панел, но ми е интересно какъв % отпускат
                            Полакс в яда си, че не са паднали цените на имотите, изказа смело и лъжливо разбира се твърдение, че покупки на панелни апартаменти не се финансират от банките.
                            Last edited by X_Y; 30.08.2023, 21:17. Причина: Спрете с обидните подмятания.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Ами, нали аз точно това му написах по-рано бе Трайчо. Ще го направя още утре, обаче той никакъв бас не е сключил и не се ангажирал да ме почерпи дори един сладолед.
                              Само далавера гледате (дори да е само сладолед)! Не може ли да го направиш само за чест и слава?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                В тази връзка беше и моята забележка, то е пределно ясно, че на път за новия придобит имот-къща но север от гр. Варна, можеш да забележиш имот, който се продава в кв. Бриз
                                Да, просто минах оттам и видях огромни букви пред нови сгради. Шофирах, иначе и снимка щях да направя.

                                Коментар

                                Working...
                                X