IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

    Дюри, аз пари си имам предостатъчно. Не бих разрешил адресна регистрация и срещу 10 депозита. Знаеш предполагам какви нагли брокери има. Пускаш обава като частно лице, че отдаваш имот и предпочиташ частни лица, а ако брокер се свърже с теб с реален клиент не даваш комисионна.
    Познай какво става: за 24 часа имаш над 100 обаждания от брокери, 50% от тях уж не са прочели условието за липса на комисионна-системата така им го давала:-)))
    Другите 50% пипат по-меко и казат: ако сте доволни от мен ще дадете 25% от наема или колкото прецените:-))))))))))

    След като пак ударят на камък и обърнат плочата почват да се интересеват какви наематели бих предпочел.

    Узнават, че не приемам домашни любимци и чужденци. За предпочитане сам мъж. По-натам класацията е двойка или семейство БЕЗ деца. В краен случай жена.

    И познайте!!!
    Брокерите ми водят бесарабски българи, украинци, руснаци, черни французи, араби, кучета, котки..
    Нагли до безобразие брокерези. Имам си отделен тел номер с който отдавам НИ и такива брокери и агенции ги блокирам. Няма оправия от брокери!

    Та Дюри, имал съм предложения и за 5 и за 10 депозита, обаче не винаги всичко е пари. Има и морал.
    На 100% потвърждавам, моят опит е същият. Другата класика е, че после целогодишно ти звънят някакъв си имот дали е актуален. Нито ги знаеш кои са, нито някога си работил с тях, нито искаш да работиш с тях, нито имаш обява. Псуваш, блокираш -- и ти звънят от нов номер след това същите.

    Задължително питам от коя агенция са. Най-дълбоките септични ями са: Революшън Естейт, Пандора, Хевън Хоумс, Титан Пропъртис, Калиста, Артемис, Имотен Център. Там 100% от обажданията са набирателни или с неквалифицирани клиенти. Задължително трябва да се отказва оглед на тези животни и да се блокират.

    Другите агенции, въпреки че не са споменати, до една се опитват да измуфтят двоен комисион. Нещо като адвокат да представлява и ответника, и ищеца найс, а? И като им кажеш, че не плащаш комисион, се правят на обидени, че не сме уважавали труда им. Ай сиктир, до момента не съм плащал на брокер, няма и да го направя. Има и разбрани хора от тях, но в 90% от случаите са безполезни и пречат.
    Last edited by ivanvg93; 04.10.2023, 17:52.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Тук съм на 100% съгласен с теб.Моя опит е същия.Десетки и стотици блокирани и извират отнякъде други и други.Откъде толкова много ,иди разбери Но вече са и много гладни, освирепяват и им падат и малкото задържки които имат. Пази се от тея хиени !
      Да си призная, това ми е първият лайк към теб!
      Явно омразата ни към паразити-брокери е обща.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

        Мдаа брокерите са най-наглото и некадърно племе по нашите ширини - гнусни, мазни, лъжливи тъпанари са 99%.
        Едни такива прости брокери ми провалиха сделка сега понеже не знаят какво продават и даже документи не могат да намерят.
        Книга мога да напиша какви паразити са брокерите и как могат да бъдат заобиколени!
        1 сами четете обявите за наеми в сайтовете за имоти. Брокера прави същото като Вас и само Ви води на оглед. Масово брокерите не са гледали имота и дори не знаят локацията. Защо трябва да вземат 1 депозит?!?!
        2 Брокера често е по-глупав от Вас и не знае нищо. Винаги показвам на наемателят нот. акт и когато те ме питат защо го показвам отговарям,че : обожавам реакцията и на брокера и на наемодателя след като им отговоря: Ами как, за да знаете че давате наем и няколко депозита на собственика, а не на бояджията, който има ключ:-))))))))))
        3 Има стотици начини след оглед с брокер кандидат наемателят да спести един депозит. Случаи от моята практика. Например:
        -на сутринтта намирам бележка под вратата от типа: 0885..8..5 аз съм от огледа в 15,30. Ако имате интерес звънете на 0885......
        -домоуправителя да се свърже с мен, че еди кой си ме е търсил
        -съсед
        -по-агресивните с връзки в имотен регистър и община директно ме откриват
        - най-честото напоследък е, че понеже винаги "случайно" при оглед споменавам, че имота е обявен в имоти.бг... Там има телефон и вечер пак получава ДИРЕКТНИ обаждания.

        Абе интерсно е!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
          И познайте!!!
          Брокерите ми водят бесарабски българи, украинци, руснаци, черни французи, араби, кучета, котки..
          Нагли до безобразие брокерези. Имам си отделен тел номер с който отдавам НИ и такива брокери и агенции ги блокирам. Няма оправия от брокери!
          Тук съм на 100% съгласен с теб.Моя опит е същия.Десетки и стотици блокирани и извират отнякъде други и други.Откъде толкова много ,иди разбери Но вече са и много гладни, освирепяват и им падат и малкото задържки които имат. Пази се от тея хиени !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

            Дюри, аз пари си имам предостатъчно. Не бих разрешил адресна регистрация и срещу 10 депозита. Знаеш предполагам какви нагли брокери има. Пускаш обава като частно лице, че отдаваш имот и предпочиташ частни лица, а ако брокер се свърже с теб с реален клиент не даваш комисионна.
            Познай какво става: за 24 часа имаш над 100 обаждания от брокери, 50% от тях уж не са прочели условието за липса на комисионна-системата така им го давала:-)))
            Другите 50% пипат по-меко и казат: ако сте доволни от мен ще дадете 25% от наема или колкото прецените:-))))))))))

            След като пак ударят на камък и обърнат плочата почват да се интересеват какви наематели бих предпочел.

            Узнават, че не приемам домашни любимци и чужденци. За предпочитане сам мъж. По-натам класацията е двойка или семейство БЕЗ деца. В краен случай жена.

            И познайте!!!
            Брокерите ми водят бесарабски българи, украинци, руснаци, черни французи, араби, кучета, котки..
            Нагли до безобразие брокерези. Имам си отделен тел номер с който отдавам НИ и такива брокери и агенции ги блокирам. Няма оправия от брокери!

            Та Дюри, имал съм предложения и за 5 и за 10 депозита, обаче не винаги всичко е пари. Има и морал.
            Мдаа брокерите са най-наглото и некадърно племе по нашите ширини - гнусни, мазни, лъжливи тъпанари са 99%.
            Едни такива прости брокери ми провалиха сделка сега понеже не знаят какво продават и даже документи не могат да намерят.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Поискай поне два наема депозит само за адресна регистрация. Връщаш когато прекрати регистрацията ,но не повече от два месеца след напускане
              Дюри, аз пари си имам предостатъчно. Не бих разрешил адресна регистрация и срещу 10 депозита. Знаеш предполагам какви нагли брокери има. Пускаш обава като частно лице, че отдаваш имот и предпочиташ частни лица, а ако брокер се свърже с теб с реален клиент не даваш комисионна.
              Познай какво става: за 24 часа имаш над 100 обаждания от брокери, 50% от тях уж не са прочели условието за липса на комисионна-системата така им го давала:-)))
              Другите 50% пипат по-меко и казат: ако сте доволни от мен ще дадете 25% от наема или колкото прецените:-))))))))))

              След като пак ударят на камък и обърнат плочата почват да се интересеват какви наематели бих предпочел.

              Узнават, че не приемам домашни любимци и чужденци. За предпочитане сам мъж. По-натам класацията е двойка или семейство БЕЗ деца. В краен случай жена.

              И познайте!!!
              Брокерите ми водят бесарабски българи, украинци, руснаци, черни французи, араби, кучета, котки..
              Нагли до безобразие брокерези. Имам си отделен тел номер с който отдавам НИ и такива брокери и агенции ги блокирам. Няма оправия от брокери!

              Та Дюри, имал съм предложения и за 5 и за 10 депозита, обаче не винаги всичко е пари. Има и морал.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Сега ще ти напиша на лично.
                Благодаря.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  Пуснат ли е за продан, или още се чудят дали да го обявяват? Ако работят личните, ако може да ми дадеш повечко подробности, понеже преди не работиха. За това което споделяш, цената е много добра - голяма реална квадратура + добра локация. Това, че вътре е за ремонт не ме притеснява толкова, имам си и сега хубав апарт, където живея. Просто мисля в перспектива, и че ще ми трябва разширение в бъдеще.
                  Сега ще ти напиша на лично.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                    Рентиерите декларират дохода си.10% е смешен данък. Как ще купиш следващ имот ако нямаш легални доходи?!?!
                    Рентиера и да иска НЕ МОЖЕ сам да отпише наематл!
                    Ти щом чак сега разбираш че може да се прекратява,ясен си какъв "рентиер" си Гаранция и нищо не декларираш.От наеми щял да доказва доходи за ипотека Уникални сте в тая тема
                    Last edited by petrg5s; 04.10.2023, 15:11.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      не, защото ти си от тия, които палят докрамите на хазяите си
                      E,айде сега ,като бях под наем не съм палил нищо но ще си призная един грях ,като малък живеех под наем в Пловдив до река Марица ,хазяина ми беше много възрастен ,бивш летец от бойната авиация ,само ми слагаше отгоре по някой лев понже квартирата нямаше отделен електромер ,и на финала си тръгнах без да му платя един наем ,иначе квартирата си я оставих в супер състояние

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Ако занеса на Ратко една 100 годишна ракия дали ще ми свали 10% от наема ?Това се чудя
                        не, защото ти си от тия, които палят дограмите на хазяите си
                        Last edited by ratten; 04.10.2023, 21:00.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          Добре звучи, но икономиката е търсене и предлагане- ако търсещите са повече от предлагащите можеш да искаш и 3 депозита и кастинги за наематели да правиш, но ако не са- тогава наемателите ти отиват при конкуренцията, която няма такива изисквания към тях
                          Ако занеса на Ратко една 100 годишна ракия дали ще ми свали 10% от наема ?Това се чудя

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                            Поискай поне два наема депозит само за адресна регистрация. Връщаш когато прекрати регистрацията ,но не повече от два месеца след напускане
                            Добре звучи, но икономиката е търсене и предлагане- ако търсещите са повече от предлагащите можеш да искаш и 3 депозита и кастинги за наематели да правиш, но ако не са- тогава наемателите ти отиват при конкуренцията, която няма такива изисквания към тях

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                              Това е много полезна информация за мен. Благодаря! А каква е таксата и в какъв срок кмета издава заповед за заличаване?
                              Питам та да знам за в бъдеще каква цена да калулирам като депозит ако някой, който съм харесал като наемател иска адресна регистрация?
                              Поискай поне два наема депозит само за адресна регистрация. Връщаш когато прекрати регистрацията ,но не повече от два месеца след напускане

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Не съм съгласен. Рентиерите декларират дохода си. 10% е смешен данък. Как ще купиш следващ имот ако нямаш легални доходи?!?!
                                И по точка две не съм съгласен. Рентиера и да иска НЕ МОЖЕ сам да отпише наематл!
                                По точка едно- ще се изненадаш колко хора не декларират доход от наеми. Активния доход им позволява да купят следващ имот, а не пасивния в повечето случаи.
                                По точка две- на рентиера не му се занимава да издирва бившия си наемател, за да го накара да си махне адресната регистрация.

                                Коментар

                                Working...
                                X