IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Май верно се е отказал да се върне? Продава се дедовия плевник от наследника у София...
    Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-09-25 223305.jpg
Views:	1
Size:	50.8 КБ
ID:	4115239



    Сега остава въпроса: Цяла къща у нищото или етаж от къща у Карлово близо до махалата на малцинството?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://money.bg/property/dzherami-g...len-balon.html

      Джеръми Грантъм: Недвижимите имоти са глобален балон! !!!
      Доста слаба популистка статия...само 1 детайл....
      И преди съм го писал, но ще повторя.
      По време на имотният балон в Япония / безспорен/ акциите на борсата там бяха в ПО-ГОЛЯМ балон от имотите.
      И към момента имотите са по-добре представили се от акциите там..... така че умната с балоните....

      Коментар


      • https://money.bg/property/dzherami-g...len-balon.html

        Джеръми Грантъм: Недвижимите имоти са глобален балон! !!!

        Toвa ca тoп 9 цитaтa oт нoвoтo интepвю нa Гpaнтъм.
        1. Oчaĸвaйтe пo-ниcĸи цeни нa жилищaтa

        "Чeтиpидeceт гoдини вce пo-ниcĸи и пo-ниcĸи лиxвeни пpoцeнти пoвишaвaxa цeнитe нa aĸтивитe, ocoбeнo нa жилищaтa чpeз ипoтeчния мexaнизъм. И ĸaĸ мoжexa дa нe гo пpaвят? Aĸo мoжeтe дa cи пoзвoлитe дa плaщaтe пoвeчe зa ĸъщaтa cи, зaщoтo ипoтeчнитe лиxви ca 3%, paнo или ĸъcнo плaщaтe пoвeчe зa нeя. И тaĸa ĸoнĸypeнциятa пoвишaвaшe цeнaтa, зa дa зaпълни нaличнaтa дocтъпнocт. Ceгa ипoтeчният лиxвeн пpoцeнт e 7%. Cъщoтo нeщo щe ce cлyчи и тaoбpaтнo. He cтaвa зa eднa нoщ. Bceĸи нa пaзapa иcĸa вcичĸo дa ce cлyчи вчepa. Ho c лиxвeнитe пpoцeнти и ипoтeĸитe мoжe дa oтнeмe мнoгo вpeмe, зa дa пpoниĸнe. Ho мoжeтe дa бъдeтe aбcoлютнo cигypни, чe щe cтaнe."


        Изтoчниĸ: Gеttу іmаgеѕ

        Джepъми Гpaнтъм

        2. Бaлoн нa нeдвижимитe имoти

        "Heдвижимитe имoти ca глoбaлeн бaлoн. Toй дoвeдe цeнитe нa жилищaтa дo мнoгo виcoĸи ĸpaтни нa ceмeйния дoxoд пo цeлия cвят: Πeĸин, Шaнxaй, Cидни, Aдeлaидa, Kaнaдa, Лoндoн. Πpeди бeшe ĸpaтнo нa тpи и пoлoвинa пъти ceмeйния дoxoд. B Лoндoн ceгa e 10 пъти. Topoнтo e пo-лoшo cъoтнoшeниeтo. Hиĸoй нe мoжe дa cи пoзвoли дa cи ĸyпи ĸъщa. Toвa нe e cтaбилнo paвнoвecиe", ĸaзa Гpaнтъм.

        "Цeнитe нa жилищaтa щe пaднaт... 30% би билo дocтa дoбpo пpeдпoлoжeниe."
        Last edited by nkavrakov1982; 25.09.2023, 22:24.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Е щом са им краднали 200 милки, значи не са ги заслужавали.
          Аз си спа спокойно с моите 0,1 коня.
          Дали са толкова не се знае...другите не могат да си дръпнат квото имат.... Въобще емоции.
          Въпросът е че постоянно се случва и поука няма...Матряла по света толкова ли е зле....
          За теб знаем, че спиш с флашката под възглавницата и си бетон :-) то тя така или иначе струва повече от нищодържанието и :-)

          Коментар


          • https://www.bloombergtv.bg/a/35-bloo...e-na-rezervite

            Гледайте какво става в Италия ха ха..

            Или по висок данък за банките или по ивоски резерви..

            Резултата ..по високи лихви ха ха
            Италия предлага на банките данък или увеличение на резервите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Така трябва да бъде, но у нас е различно, ако на даден производител му се вдигне себестойността с 5% заради нафтата той ще надуе цената с 25% и разликата ще я набие в тухли . Потребителите на продуктите му разбира се ще обеднеят и немат шанс за тухли , но те така или иначе не са имали и преди това....
              Опичай си пипето Бетер4о . Това е история безкрай....постоянно нови епизоди и хората не се учат от грешките си....:-)
              https://it.dir.bg/crypto/hakeri-otkr...ipto-platforma
              Като порасне коня още още ще откраднат. Накрая ще се сетят и криптосите ще са си свършили работата да нулират напечатаната шума и балъците ще си рекат е, кво толкова, отдето дошли там отишли.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                Прав е бензинджията. Нефт и горива ще купуваме по европейски цени. В Холандия бензина е €2.60/л сега и чакат 3-3,40 зимата.
                Наближава момента за постоянно живеене на морето. С кола само до Варна и Балчик. И една кака верна другарка да пере и чисти за наемателите.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                  Бензинджията за имотите не спомена ли нещо? Петък вечерта, като се прибирам от ресторант ще питам шофьора на такси как вижда икономическата ситуация в страната. В събота ще пиша какво ми е казал бакшиша.
                  ама още ли не сте го обсъдили миналия петък
                  изоставаш, трайчо
                  нищо чудно, че си на опашката
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Така трябва да бъде, но у нас е различно, ако на даден производител му се вдигне себестойността с 5% заради нафтата той ще надуе цената с 25% и разликата ще я набие в тухли . Потребителите на продуктите му разбира се ще обеднеят и немат шанс за тухли , но те така или иначе не са имали и преди това....
                    Опичай си пипето Бетер4о . Това е история безкрай....постоянно нови епизоди и хората не се учат от грешките си....:-)
                    https://it.dir.bg/crypto/hakeri-otkr...ipto-platforma
                    Е щом са им краднали 200 милки, значи не са ги заслужавали.
                    Аз си спа спокойно с моите 0,1 коня.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                      Бензинджията за имотите не спомена ли нещо? Петък вечерта, като се прибирам от ресторант ще питам шофьора на такси как вижда икономическата ситуация в страната. В събота ще пиша какво ми е казал бакшиша.
                      Ех...пропуснах да го питам за имотиту :-(

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Тук на средиземноморието, е точно обратното - нафтата нагоре, туулите - надоле. Има оферти, които са - 20%.
                        Чудя се единия в бг дали да го продам или да го ипотекирам и да купя тук. 3 кофтора в една държава ми се струва риск...
                        Така трябва да бъде, но у нас е различно, ако на даден производител му се вдигне себестойността с 5% заради нафтата той ще надуе цената с 25% и разликата ще я набие в тухли . Потребителите на продуктите му разбира се ще обеднеят и немат шанс за тухли , но те така или иначе не са имали и преди това....
                        Опичай си пипето Бетер4о . Това е история безкрай....постоянно нови епизоди и хората не се учат от грешките си....:-)
                        https://it.dir.bg/crypto/hakeri-otkr...ipto-platforma

                        ПП Относно имотите ти си знаеш/решаваш дали да продадеш или отдаваш под наем. Отдаването е лесна работа - преценяваш си приемлива за теб цифра и го отдаваш, ако няма кандидат седи празен и толкоз.... Покупките в други държавина имоти аз съм ТВЪРДО против. Менажирането е сложно от разстояние и всякакви посредници и т.н. са предпоставки за проблеми особено в чужда държава въпреки че имам приятели с по няколко имота в Гърция които отдават през платформите и са много доволни...
                        Отново твое решение...Аз бих предпочел обаче финансови инструменти пред имот в чужбина... инвестиционен....
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.09.2023, 22:16.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Спрямо инфлацията за последната година съм ок, но отново нова покупка с цел отдаване особено ако минавам през етап на довършителни работи в момента не искам....Като цяло доходността ако може така да се нарече спрямо офертните продажни цени не ми е добра дори и след актуализирането..., но при мен имотите които са под наем не са инвестиционни, а са за бъдещо семейно ползване така че ок....
                          Нафта заредих последно на 2.84 ама бензинджията каза че по нова година да чакаме петарка.... Ако това стане имотите догодина ще са още поне 10% нагоре....:-)
                          Бензинджията за имотите не спомена ли нещо? Петък вечерта, като се прибирам от ресторант ще питам шофьора на такси как вижда икономическата ситуация в страната. В събота ще пиша какво ми е казал бакшиша.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Спрямо инфлацията за последната година съм ок, но отново нова покупка с цел отдаване особено ако минавам през етап на довършителни работи в момента не искам....Като цяло доходността ако може така да се нарече спрямо офертните продажни цени не ми е добра дори и след актуализирането..., но при мен имотите които са под наем не са инвестиционни, а са за бъдещо семейно ползване така че ок....
                            Нафта заредих последно на 2.84 ама бензинджията каза че по нова година да чакаме петарка.... Ако това стане имотите догодина ще са още поне 10% нагоре....:-)
                            Прав е бензинджията. Нефт и горива ще купуваме по европейски цени. В Холандия бензина е €2.60/л сега и чакат 3-3,40 зимата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Нафта заредих последно на 2.84 ама бензинджията каза че по нова година да чакаме петарка.... Ако това стане имотите догодина ще са още поне 10% нагоре....:-)
                              Тук на средиземноморието, е точно обратното - нафтата нагоре, туулите - надоле. Има оферти, които са - 20%.
                              Чудя се единия в бг дали да го продам или да го ипотекирам и да купя тук. 3 кофтора в една държава ми се струва риск...

                              П.с комшиите във Вн отдават за 850 евра същия като моя, за мен не си струва да се занимавам за под 1000 евра.
                              Last edited by better; 25.09.2023, 22:09.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                                Лелейй… щом за 10-20% не си заслужава, представям си с каква благодарност е прието увеличението от 35%
                                Аз ако бех квартирант и получа подобно предизвестие, директно ще се самозазидам у деЦката. И после оттсм ще рута цени и ще вдигам революции.
                                Хората във всички случаи бяха притеснени да не ги изгоня..., че чух имало такива случаи...гонят ги и го пускат на съвсем друга цена на нови....
                                Интересното е че като вдигах не е имало пазарлък или мислене...приемаше се на момента....

                                Коментар

                                Working...
                                X