IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Спирам.
    в никакъв случай!
    те ако почнат всички кредити да теглят и имоти да купуват
    къде ще му излезе края!?
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      добър, добър, но на ден поне по 2-3 статии за лихвите пускаш
      и ме стресираш
      лордчео и той всеки ден проверява мейла, за нов погасителен план от банката
      Спирам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Твоя модел е добър
        добър, добър, но на ден поне по 2-3 статии за лихвите пускаш
        и ме стресираш
        лордчео и той всеки ден проверява мейла, за нов погасителен план от банката
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          много от колегите са негативно настроени към ипотечки и потребителски
          дори тези, които могат да си позволят да плащат по няколко кредита
          което за мен значи, че хората си правят добре сметките

          теглил съм и съм изплатил за по 4 години 1 ипотечка и 1 потребителски
          това, което съм купил, нямаше как да го имам без кредит
          за цените ти каза, по 2 и по 3 + от тогава
          сега пак вися с ипотечка за 10 години
          и въпреки, че накавръка ме плаши всеки ден с лихви
          за мен заема работи добре
          Твоя модел е добър

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            много от колегите са негативно настроени към ипотечки и потребителски
            дори тези, които могат да си позволят да плащат по няколко кредита
            което за мен значи, че хората си правят добре сметките

            теглил съм и съм изплатил за по 4 години 1 ипотечка и 1 потребителски
            това, което съм купил, нямаше как да го имам без кредит
            за цените ти каза, по 2 и по 3 + от тогава
            сега пак вися с ипотечка за 10 години
            и въпреки, че накавръка ме плаши всеки ден с лихви
            за мен заема работи добре
            Да си настроен отрицателно към ипотеките е като да си настроен отрицателно към въздуха, който дишаш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

              И защо да съм преебал банките? Плащам си и толкова.Първата ми ипотека беше на 8%. После я свалиха на 4,5 и сега си е толкова. След година -две приключва. Вноската е толкова смешна, че не си струва приказките. Втората ми ипотека е от преди 5 години на 2,7%. Толкова си стои. Два лизинга приключиха.

              Така е момчета и момичета, приятели и съседи. Работете си, печелете си, плащайте си и си гледайте кефа. Защото ще си стоите по кварти и никога няма да разберете какво е хубава спалня, какво е хубав диван и кухня. Ъ.

              Да допълня. Първия ми апартамент сега и с тройна цена, втория с двойна.
              много от колегите са негативно настроени към ипотечки и потребителски
              дори тези, които могат да си позволят да плащат по няколко кредита
              което за мен значи, че хората си правят добре сметките

              теглил съм и съм изплатил за по 4 години 1 ипотечка и 1 потребителски
              това, което съм купил, нямаше как да го имам без кредит
              за цените ти каза, по 2 и по 3 + от тогава
              сега пак вися с ипотечка за 10 години
              и въпреки, че накавръка ме плаши всеки ден с лихви
              за мен заема работи добре

              препоръка е

              Коментар


              • https://www.investor.bg/a/538-pazari...-godishen-vrah

                Лихвите били ниски ,това което досега били стигнали било малко...ееех а какво чакаха повишителите ..обрат ...обрат ама наобратно..

                Гуверньорът на Федералния резерв на САЩ Джером Пауъл заяви в четвъртък, че инфлацията остава твърде висока и вероятно ще е нужно икономическият растеж да намалее, за да се забави тя. Пауъл също призна, че според него лихвите в момента не са прекалено високи.
                „Въпреки че вероятно ще има трудности по пътя и ще отнеме известно време, моите колеги и аз сме обединени в това да забавим инфлацията трайно до 2 процента“, добави той.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  Ай честито
                  30 годишни са това !!!
                  Пък нека най-добре вложените пари да били ипотека
                  Може, ама преди 10г.Сега е най-лошата възможна



                  Естествено.Има времена когато се купува,има и когато се продава.
                  за купуване твоето време ще е къде 2049-та
                  а за продаване е твърде рано от сега да го мислиш
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                    Кавръка: Хората дето имат по половин милион сметни какво ще вземат от лихви

                    Какво ще вземат бе Кавръче? От трите средният:-)))
                    С това твое мислене до никаде няма да го докараш.

                    От лихви може да печелиш САМО ако лихвата е по-голяма от инфлацията. Иначе си на загуба.

                    Търси други начини:-))))
                    Именно. Начинът на мислене води до конкретни действия, а същите тези действия в дългосрочен план - до трайни резултати. Например като трайното зазиждане в деЦката.

                    Аз като почна да имам над 50 хиляди лева по сметката и не мога да спя спокойно. Още малко над това и си става чудесен задатък от 20% по предварителен.

                    А това отгоре го казваш, защото през годините повече от половин милион ти е минал през ръцете като ресурс и е трябвало да се образоваш, да мислиш как да го съхраниш и развиеш и да имаш топки да рискуваш. И затова сега имаш редица деЦки, които отдаваш. Евала!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      Съгласен съм, но обърни внимание, че има и китни селца, където не само, че живеят хора, а са по-добре устроени от редица градове. Но пак да подчертая, че имота като инвестиция има смисъл в икономическите центрове и най-вече в столиците. Останалото минава по-скоро към графа лични удоволствия.
                      +100.
                      Като изключение потенциално може да е къща на морето или в Банско. Но къща в прованса в нетуристическо място е само разход и грижа. Ако заключеният ресурс и липсата на ликвидност не са пречка, тогава за лично удоволствие сигурно е супер. Докато не му писне на човек от поддръжката

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                        Успех с лизина и двете ипотеки!

                        Аз такива идеи не давам и на враговете си.
                        Днес изплащаш и се радваш, че си преЕбал банките-утре ревеш!

                        Разбира се има схеми и схемички от типа взимаш кредит Х лева на Y лихва и плашаш главница + лихва, но само когато лихвата е по-малка от инфлацията и имаш 100% кеш да покриеш остатъка от главницата при промяна на съотношението инфлация-лихва.

                        Но това е игра за големи играчи:-)


                        И защо да съм преебал банките? Плащам си и толкова.Първата ми ипотека беше на 8%. После я свалиха на 4,5 и сега си е толкова. След година -две приключва. Вноската е толкова смешна, че не си струва приказките. Втората ми ипотека е от преди 5 години на 2,7%. Толкова си стои. Два лизинга приключиха.

                        Така е момчета и момичета, приятели и съседи. Работете си, печелете си, плащайте си и си гледайте кефа. Защото иначе ще си стоите по квартири и никога няма да разберете какво е хубава спалня, какво е хубав диван и кухня. Ъ.

                        Да допълня. Първия ми апартамент сега e с тройна цена, втория с двойна.
                        Last edited by vikhunter; 20.10.2023, 23:37.

                        Коментар


                        • данните за трето тимесечие са публикувани днес


                          6г назад - София - трето тримесеиче

                          7001 продажби и 4253 ипотеки = охо 60%+ с ипотечно участие, но и при ипотеките има лек спад спрямо миналата година

                          продължавам да мисля, че пикът беше 22-ра, а в момента сме във фаза който се излъже излъже

                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • US 30 year yield reaches a new high going back to 2007 at 5.133%
                            Ай честито
                            30 годишни са това !!!
                            Пък нека най-добре вложените пари да били ипотека
                            Може, ама преди 10г.Сега е най-лошата възможна

                            Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                            Тайминга е важен, ама е важно и да успееш да съхраниш парите от инфлацията докато дойде момента за покупка
                            Естествено.Има времена когато се купува,има и когато се продава.
                            Last edited by petrg5s; 20.10.2023, 15:51.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              Мина тва време
                              Сега се разтоварва

                              И майсторствто не е да купиш кога да е .Тайминга е най-важното !
                              Тайминга е важен, ама е важно и да успееш да съхраниш парите от инфлацията докато дойде момента за покупка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                                А за това предложение какво ще кажеш? Продавам къща - Може и бартер гр. Левски, Област Плевен - Pazarluk.com

                                Как ти се струва в стравнение с етажа в Карлово?
                                пропускаш локацията - едни хора търсят на едно място, а други на друго, а трети си губят времето да ги коментират (ние с тебе)
                                оставям те на приоритетите ти (етажа, белгийските дцк и тн)

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X