IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

      Ако според тебе сделка ще има на -15%, защо не посъветваш твоя храненик да намали цената на обявата и вижте дали ще има интерес. Според мен дори с -15% обявата ще отвиси още около 10+ години.
      Не разбирам защо заблуждаваш твоя храненик относно продажната цена? Тук в темата няколко човека (понижители и повишители казаха, че цената е около 30К), което доста се припокрива с моята оценка. С твоята оценка имота ще си остане обект за изследване от съседната ромска общност.
      'храненик' може да е някой, който е на издръжка. Подобно обращение показва, че тотално неглижираш човекът, който коментираш. Погледнато отстрани мога да кажа, че той се развива не по-зле от теб (в последните години), че и доста по-добре. Не е седнал да се заяжда във форума и се надявам да не го прави следващите 10г. Чете си рови си, инвестира (скромно или не важното, че се престраши)

      относно имотите в карлово експертизата на няколко хейтъра със спорни успехи е последното нещо, което някой трябва да вземе предвид.
      аз също не си позволявам да давам съвети за конкретна цена, но ще те разочаровам като ти кажа, че даже и на тази 'начално завишена цена' има интерес и огледи.

      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Топ експерт ни прати в нокдаун! Прогноза за имотите Копирано от standartnews.com

        Икономическите прогнози за страната догодина варират между ръст от 2 процента на Виенския институт за международни икономически изследвания (WiiW) от юли тази година и 3,3 на сто на българското Министерство на финансите от април. Копирано от standartnews.com


        промяна в развитието на жилищния пазар в България по модел на развитите западни пазари, където жилищата са недостъпни за купувачите


        https://www.standartnews.com/biznes/...te-537869.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

          Исторически, извън време на балон, имотите вървят на ниво между 4-6 пъти годишна заплата. Взимайки горна граница 6г. по тази сметка имот в София с последните данни за средна заплата (2650лв) трябва да е 190,000 лв или €97,500. В момента в столицата двустайните вървят €150,000 , което значи че са надценени с 35%.


          Което е валидно за всеки един пазар на имоти без значение от държавата. Твърде много пари, твърде малко блага и резултатите са видими. Световен феномен - покупката на жилище се превърна в абсурдно уравнение за всеки без значение къде живее

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            Не му трябва Сицилия, а просто е пример какво може да се купи относително евтино в Италия (на море), а иначе етажът ще се продаде при един нормален коментар от тяхна страна. Оценките ви са меко казано несъотвестващи с това, което СЕГА се случва на пазара. При една рецесия, високи лихви по кредити и тн нещата може да са много по-драматични, но към момента все още може да се продаде относително добре. Под относително добре разбирам доста над твоите 'оценки' (кавичките не са случайни).
            Ако според тебе сделка ще има на -15%, защо не посъветваш твоя храненик да намали цената на обявата и вижте дали ще има интерес. Според мен дори с -15% обявата ще отвиси още около 10+ години.
            Не разбирам защо заблуждаваш твоя храненик относно продажната цена? Тук в темата няколко човека (понижители и повишители казаха, че цената е около 30К), което доста се припокрива с моята оценка. С твоята оценка имота ще си остане обект за изследване от съседната ромска общност.
            Last edited by два_таралежа; 05.10.2023, 07:55.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
              Брутална рецесия ни чака.
              Нещастниците с ипотеки/кредити са пътници.
              Но...гъз глава затрива,е казал народа.
              А такива като ратко маймуната,с ипотека на зелено са шампиони
              Според картинката която даваш, рецесията би трябвало да е в края си.

              Коментар


              • Брутална рецесия ни чака.
                Нещастниците с ипотеки/кредити са пътници.
                Но...гъз глава затрива,е казал народа.
                А такива като ратко маймуната,с ипотека на зелено са шампиони
                Last edited by petrg5s; 05.10.2023, 07:25.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  Не му трябва Сицилия, а просто е пример какво може да се купи относително евтино в Италия (на море), а иначе етажът ще се продаде при един нормален коментар от тяхна страна. Оценките ви са меко казано несъотвестващи с това, което СЕГА се случва на пазара. При една рецесия, високи лихви по кредити и тн нещата може да са много по-драматични, но към момента все още може да се продаде относително добре. Под относително добре разбирам доста над твоите 'оценки' (кавичките не са случайни).
                  Да. В провинцията продавай през глава. Но за да продадеш не лакомей. И аз ще продам в един момент един апарт в Плевен. Не за друго, но много поскъпнаха довършителните работи, а да чакам или да давам луди кинти за довършване може би не си заслужава. Че да чакам от наем. Не. Софийските са отдадени добре, а Докторска се засили и букингите през платформите валят.
                  Но аз така съм го заковал като локация, парк за две коли и идеални части от двора че го лъзгам като топъл хляб когато поискам.
                  Ще пипна умело и къщето на морето и не ми трябва нищо повече. И земята с рентите. И две болници с консултантска дейност. Може и аз да си намеря хоби. Художник на завършващи УНСС модели. Радев ще удари едно рамо.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    ми не знам точно какви са визионерските сметки на ментора, но на мен ми се струва, ще е трудно на продавача на етажа от къщата в Карлово с 1/4 дял от етажа да купи дори гараж в Сицилия. По-скоро парите от продажбата на етажа да бъдат инвестирани на борсата за няколко месеца в тайни безрискови активи носещи по 70-80% печалба + 20-30% дивидент и чак след това да финишира в тухли у Сицилия. А там лятото не се живее...
                    Не му трябва Сицилия, а просто е пример какво може да се купи относително евтино в Италия (на море), а иначе етажът ще се продаде при един нормален коментар от тяхна страна. Оценките ви са меко казано несъотвестващи с това, което СЕГА се случва на пазара. При една рецесия, високи лихви по кредити и тн нещата може да са много по-драматични, но към момента все още може да се продаде относително добре. Под относително добре разбирам доста над твоите 'оценки' (кавичките не са случайни).
                    Last edited by bertram; 05.10.2023, 00:02.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                      Да не посмял да ми се явиш, ако не водиш поне 2 каки! В офиса ще съм утре, но ако доведеш каквото съм ти заръчал мога да се прибера по-рано.
                      Ще дойда само с една. Но обещавам да се поправя следващия път - пак в рамките на месеца. В Пловдив две каки от кафенето на болницата пият кафе на смени с мен. За да има някоя да продава кафета и боклуци на наплива пациенти там. Аз съм железен, само се усмихвам. Едната е малко корполентна, но другата е строга с железна мимика и изпъната като струна. С гърди които леко ме депресират. Не знам бих ли могъл да ги обхвана. Ще ме водят в Хисаря на някаква прехвалена от тях кръчма. Мале, мале...що не взема да избегам в Кранево с някоя засукана камериерка. Помагай, че не знам, мисля да поработя макс една година още само. За две трябват сериозни причини.
                      Last edited by bulgarian lev; 05.10.2023, 00:10.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        30к за къща в Карлово звучи като разумна цена. Нещо като 45к-50кЕ за двустаен в Широк център в Столицата. Не мислиш ли?
                        Исторически, извън време на балон, имотите вървят на ниво между 4-6 пъти годишна заплата. Взимайки горна граница 6г. по тази сметка имот в София с последните данни за средна заплата (2650лв) трябва да е 190,000 лв или €97,500. В момента в столицата двустайните вървят €150,000 , което значи че са надценени с 35%.


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                          Таралеж, утре към 15 часа съм долу на плажа. Да знаеш. Може да си още на работа.
                          Да не посмял да ми се явиш, ако не водиш поне 2 каки! В офиса ще съм утре, но ако доведеш каквото съм ти заръчал мога да се прибера по-рано.

                          Коментар


                          • Таралеж, утре към 15 часа съм долу на плажа. Да знаеш. Може да си още на работа.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              това е добра идея
                              като продаде етажа да вземе нещо в Италия
                              около Комо обаче не мисля, че ще се вмести в този бюджет.

                              за тези пари може да вземе хубав апартамент в Сицилия в градче с морска гледка.

                              ПП Сицилия е мръсно и циганийка, но пък в България понеже не е
                              Ти в Сицилия ли го пращаш, Берти? Да работи и живее ли там (трябва език и то перфектно владеене), да ходи на почивка ли ( може и като Кретеня с 500€ да отпере две седмици) или да печели от наем. Като е толкова изгодно ти що не закова къде къде по панорамно имение в Сицилия? Хора с възможности сте все пак ти и родата.
                              Last edited by bulgarian lev; 05.10.2023, 00:07.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                                аз предложих 32К и мисля, че предложението ми беше доста привлекателно, разумно и обосновано. Но бертрми вдига яко цената, като че ли той е продавача.
                                Е да де, ама Кавръковата сметка е тея 32к да са неговия дял. Все пак купува от скъпите акции на пикови нива, влез му в положението.

                                Коментар

                                Working...
                                X