IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Ама Кавръков не плюе натам а си насочва негативната енергия към айтитата, които купуват имоти с кредит но и които вкарват пари в България и плащат осигуровки за тези, които точат от НОИ. А логиката къде е?
    Манталитета на хората е такъв, че винаги се гледа и се плюе срещу хората, стоящи по-високо в йерархията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
      Експерт: Купувачи на имоти излизат от пазара и чакат цените да паднат, но това няма да се случи

      https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...sluchi-1933131

      Mного населено стана по пероните...
      каза кредитният консултант Тихомир Тошев.

      Коментар


      • Експерт: Купувачи на имоти излизат от пазара и чакат цените да паднат, но това няма да се случи

        https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...sluchi-1933131

        Mного населено стана по пероните...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

          Мен не ме е яд толкова за хора намазващи от частния сектор. Виж, наскоро попаднах на новина за нашенци, които отиват за една седмица минимална заплата във Франция и после се връщат тук и има дупка в закона където им се полага максималното обезщетение на безработица от 1,800лв в продължение на 12 месеца, изплащани от нашия бюджет. От догодина 2,200 лв на месец. Е това вече много ме ядоса, но така е в държавата на тарикатите, батките и златките. После няма как да не очакваме същото отношение от управляващите, което получаваме от самите нас. Виж, в Разлог само за месеца има 250 тарикати чакащи да ги одобрят да могат следващата.]
          Ама Кавръков не плюе натам а си насочва негативната енергия към айтитата, които купуват имоти с кредит но и които вкарват пари в България и плащат осигуровки за тези, които точат от НОИ. А логиката къде е?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Липсва в темата, поредния продал на върха! Бота 156, който е продал на върха преди 5 години, обаче не се предава и даже не се срамува да продължава да твърди, че е математик!!!!!! В случая, психическото здраве, явно много куца....
            Много не следя, но Бота не беше ли купил в Атина? Може да е ударил кьоравото, много голямо поскъпване имаше доскоро там.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Страхотна новина.В тая компания е пълно с хора които взимат огромни заплати ,но без съответната добавена стойност която седи срещу тях.Раздути до небето щатове и позиции.Директорка която седяла там 100 години,сега азиатските мениджъри ще им разкажат играта Дано съкратят на макс хора
              Мен не ме е яд толкова за хора намазващи от частния сектор. Виж, наскоро попаднах на новина за нашенци, които отиват за една седмица минимална заплата във Франция и после се връщат тук и има дупка в закона където им се полага максималното обезщетение на безработица от 1,800лв в продължение на 12 месеца, изплащани от нашия бюджет. От догодина 2,200 лв на месец. Е това вече много ме ядоса, но така е в държавата на тарикатите, батките и златките. После няма как да не очакваме същото отношение от управляващите, което получаваме от самите нас. Виж, в Разлог само за месеца има 250 тарикати чакащи да ги одобрят да могат следващата, година да вземат по 27,000лв от пари които можеха да идат за някои болни деца или добра кауза. Нищо де. Аз съм запазил някои капачки, които да даря да компенсирам Нова схема с обезщетения за безработица и фиктивна работа в чужбина - Здравей, България (12.12.2023)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Западен Пловдив се строи здраво. Там има терени явно. Цялата промишлена зона оттам започва и нагоре покрай Метро. Аз съм в Смирненски, старо кварталче от соца с панелни блокове.
                Не само западен Пловдив. Погледни и Тракия като започнеш още от инса ойл до лаута до южната дъга на околовръстното има поне 5 големи проекта и 2 огромни проекта с оригиналните имена "residential park plovdiv" и "trakia city park". В града можеш да вземеш на зелено за под €1,000 на почти всяка локация. Иначе панеления район в Смирненски си е топ. Добре устроен и откакто направиха мола си е нещо като широк център.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  брой нови сгради
                  брой хора в активна възраст
                  + развитие на икономиката (донякъде е пряко свързано с броя хора в активна възраст и производителността им)

                  печатане, инфлация - да цените може и да качват номинално, но къде отива сектор НИ без достатъчно хора
                  това е все едно като види някой, че се печели от кръчма и да напляскаме по 4 кръчми в партерите на блоковете и да чакаме всички да печелим

                  в момента масово който има (или няма но взима кредит, че ниски лихвите и няма да ги вдигат уж) някакви пари - вместо кръчма взима 1-2-3-4-5+ апарта, че наемче да капе.

                  строителите това чакат и строят и продават и имат хубави маржове, а после?
                  За 33-34 г. в България видяхме какво ли не, вкл. ефекта на стадото.

                  В началото на прехода много възрастни хора се бяха захванали със земеделие и кой знае колко не спечелиха. Имаше бум на стопанската инициатива и много малки фирми ЕТ, които също не печелеха в началото на 90-те.

                  Така че за да предлагаш нещо, то трябва да има стабилно и сигурно платежоспособно търсене.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                    В следващите 20 години ще се повтори това, което е било в предходните 20 години. Хората си мислят, че живеят в най-уникалните от всички уникални времена и не признават ни минало, ни бъдеще. Нищо подобно. Още Еклесиаст е казал - "Каквото е - ще бъде, каквото ще бъде - вече било е". А е казано във време, в което само са стригали овце. А днес даже не знаем какво е овца, освен ако не наречеш жена си така.
                    брой нови сгради
                    брой хора в активна възраст
                    + развитие на икономиката (донякъде е пряко свързано с броя хора в активна възраст и производителността им)

                    печатане, инфлация - да цените може и да качват номинално, но къде отива сектор НИ без достатъчно хора
                    това е все едно като види някой, че се печели от кръчма и да напляскаме по 4 кръчми в партерите на блоковете и да чакаме всички да печелим

                    в момента масово който има (или няма но взима кредит, че ниски лихвите и няма да ги вдигат уж) някакви пари - вместо кръчма взима 1-2-3-4-5+ апарта, че наемче да капе.

                    строителите това чакат и строят и продават и имат хубави маржове, а после?
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

                      Колкото и здраво да бачкаш, пак няма да можеш да си позволиш апартамент за 300 хил+ евро (най-вероятно). Да не говорим, че в "по-нормалните" квартали апартаментите варират между 550-1.3 млн. евро. И това за апартамент, не за къща.
                      Привет,

                      намират ли се лесно клиенти за под наем в кв. Бъкстон и при какви нива?

                      Помня, че имаш опит с този квартал в София,

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        за последните 20 години имаше много добри моменти и за покупка и за инвестиция
                        за лично ползване винаги може да се направи компромис, когато имаш нужда, а както те чета това са си основни жилища и там е ясно.
                        обаче за инвестция в НИ трябва много добре да съпваднат звездите, че да си добре и след 20г (купилите 2000-2004 са си много ок, но въпросът е как ще са купилите сега)
                        В следващите 20 години ще се повтори това, което е било в предходните 20 години. Хората си мислят, че живеят в най-уникалните от всички уникални времена и не признават ни минало, ни бъдеще. Нищо подобно. Още Еклесиаст е казал - "Каквото е - ще бъде, каквото ще бъде - вече било е". А е казано във време, в което само са стригали овце. А днес даже не знаем какво е овца, освен ако не наречеш жена си така.

                        Коментар


                        • Норвежката централна банка вдигна основната лихва до 4,5%

                          https://www.24chasa.bg/biznes/article/16628370

                          Ама как така?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Западен Пловдив се строи здраво. Там има терени явно. Цялата промишлена зона оттам започва и нагоре покрай Метро. Аз съм в Смирненски, старо кварталче от соца с панелни блокове.
                            Пловдив купувай само в Мараша до Гребната ,там е добре

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                              Аз бих се замислил заради локацията. Ти самия си там по определени причини нали така? Дали няма много други които биха желали да са на същото място поради подобни причини? Има и другата страна на зара, че може би е старо а в района май се строи много здраво - нямам наблюдения са там последните 3 години.
                              Западен Пловдив се строи здраво. Там има терени явно. Цялата промишлена зона оттам започва и нагоре покрай Метро. Аз съм в Смирненски, старо кварталче от соца с панелни блокове.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Бачкам здраво и нЕам време за разтягане на локуми .СирИЕнето гони 25лв/кг , но Никито вика ,чекай коптори по леФ ще има . Да мЪ не! И отново ще кажа ,че коптора номинално е в застой, тепърва ще се развразва шумицата , Нашия главен икономист ще взима до 26-та дабъл заем и ще потънем в разззз лични времена!
                                Колкото и здраво да бачкаш, пак няма да можеш да си позволиш апартамент за 300 хил+ евро (най-вероятно). Да не говорим, че в "по-нормалните" квартали апартаментите варират между 550-1.3 млн. евро. И това за апартамент, не за къща.

                                Коментар

                                Working...
                                X