IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Ади ве? Сериозно ли 32 обаждания за 5 дена, и то за наем, дет я вземат 700 кинта я не? Тва трябва да се криминализира като вид телефонен тероризъм. Баси гладниците баси чудото.
    Когато пусна обява се е случвало по над 100 обажданя за два дни.
    Сега знам какво е станало. Явили са се няколко наемателя, които търсят точно в този район и брокерезите са се разровили в базата данни, а пуснеш ли веднъш обава вече си влязал в тази база данни..
    Та тези хора са посетили няколко агенции и сега става става прееби другарче.
    Дори брокери от една и съща агенция се надпреварват да звънят и да организират огледи.
    Огладнели са брокерезите и наистина си трябва отделен тел. номер за да няма тормз.

    Коментар


    • Радев имаш за домашно да решиш проста задача...

      Какво ще стане с цените на петрола търсенето и цените на акциите на Окси когато свърши войната ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
        Много са изгладнели брокерите.
        Имам един номер с предпатена карта на Виваком. Зареждам го за 5 лева и го ползвам цяла година за да си пускам обяви, когато отдавам под наем.

        Понеже нямам нищо свободно за отдаване дори не знам, кога е изтекъл едногодишният период в който мога да приемам входящи повиквания ( предполагам е било края на 2023 год)
        На 15.01.2024 заредих сметката си с 5 лв, защото телефона ми трябваше за няколко разговора и съответно вече бях "видим" за брокерезите.

        Познайте колко обажданя получих от тогава до буквално преди 5 мин?
        32!!!
        словом тридесет и две обаждания от брокери за период от под 5 дни!!!
        Като чуя: здравейте, обаждаме се във връзка с двустайният в Младос 4, който отдавате под наем ....
        ... и направо ги отрязвам с: нямам нищо свободно!

        Колко трябва да си гладен за да звъниш на обяви изтекли преди година ( години) в почивен ден в 13.45ч!!!
        При положение, че в обявите тогава е било написано, че имота се отдава от собственик и е предназначено за директни наематели. Брокери да не разчитат на комисион.

        32 обаждания, преброих ги:-)
        Ади ве? Сериозно ли 32 обаждания за 5 дена, и то за наем, дет я вземат 700 кинта я не? Тва трябва да се криминализира като вид телефонен тероризъм. Баси гладниците баси чудото.

        Коментар


        • Много са изгладнели брокерите.
          Имам един номер с предпатена карта на Виваком. Зареждам го за 5 лева и го ползвам цяла година за да си пускам обяви, когато отдавам под наем.

          Понеже нямам нищо свободно за отдаване дори не знам, кога е изтекъл едногодишният период в който мога да приемам входящи повиквания ( предполагам е било края на 2023 год)
          На 15.01.2024 заредих сметката си с 5 лв, защото телефона ми трябваше за няколко разговора и съответно вече бях "видим" за брокерезите.

          Познайте колко обажданя получих от тогава до буквално преди 5 мин?
          32!!!
          словом тридесет и две обаждания от брокери за период от под 5 дни!!!
          Като чуя: здравейте, обаждаме се във връзка с двустайният в Младос 4, който отдавате под наем ....
          ... и направо ги отрязвам с: нямам нищо свободно!

          Колко трябва да си гладен за да звъниш на обяви изтекли преди година ( години) в почивен ден в 13.45ч!!!
          При положение, че в обявите тогава е било написано, че имота се отдава от собственик и е предназначено за директни наематели. Брокери да не разчитат на комисион.

          32 обаждания, преброих ги:-)
          Last edited by БОНВИВАН1; 20.01.2024, 14:05.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

            Петрола я скочи ,я не скочи.


            Бъфет има обикновени акции.Сигурен ли си че знаеш какво е привилегирована акция?
            Петрола ще държи достатъчно добри цени за скок на акциите поне над 15%,или 20%,акциите на Бъфет са привилегировани с право на 5% дивидент и цена 56 долара след последните му придобивания .Има официални данни може да ги видиш ако искаш.Моята покупка е на добра цена с цел перспектива. Достатъчно добра за да не търпя загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Бъфет има привилегировани акции с цена 56 долара ,при закупуване 55,56,57 всяко ниво под 58 долара е опция.Акцията е подценена при под 58 долара ,с оценка около 60 долара,реално.Сега Гранде сделка е да падне на 20 или 15 долара но е нужен нов Ковид сценарий или де да знам и аз...нещо подобно,
              Петрола ще скочи до края на 2024 година а заради ОПЕК ,американските компании за петрол навлизат в златна ера.Това е причината за инвестициите там.Оксито конкретно е златна акция в перспектива,заради инвестициите в улавяне на въглерод.Най голямото съоръжение в света в Тексас
              Петрола я скочи ,я не скочи.


              Бъфет има обикновени акции.Сигурен ли си че знаеш какво е привилегирована акция?
              Last edited by nradev1111; 20.01.2024, 12:03.

              Коментар


              • https://www.capital.bg/biznes/finans...kreditirane_s/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                  Да те питам как ги избираш акциите.Тая е силно спекулативна и зависи от движението на цената на петрола.Ако скочи на 100 долара за барел ще лапаш.Ама не е много шансово.Доста голям риск има .Освен това мисля че на 57$ е надценена и ако исккаш да злагаш на петрола има и по-изгодни.Той и Бъфет купи 25% от компанията ама мисля на доста по- ниска цена.
                  Бъфет има привилегировани акции с цена 56 долара ,при закупуване 55,56,57 всяко ниво под 58 долара е опция.Акцията е подценена при под 58 долара ,с оценка около 60 долара,реално.Сега Гранде сделка е да падне на 20 или 15 долара но е нужен нов Ковид сценарий или де да знам и аз...нещо подобно,
                  Петрола ще скочи до края на 2024 година а заради ОПЕК ,американските компании за петрол навлизат в златна ера.Това е причината за инвестициите там.Оксито конкретно е златна акция в перспектива,заради инвестициите в улавяне на въглерод.Най голямото съоръжение в света в Тексас

                  Коментар


                  • БНБ-то малко късно ще се сети, че без контрол на кредита, който банките усложливо мяткат на ганьо - няма шанс да се покрият критериите за еврозоната в частта инфлация. Въпросът е, че съветът взима решения около средата на годината (малко преди това), а асенката си прави устата, че инфлацията ще е шукар, но в грая на годината. Или има някаква негласна договорка (не го изключвам по-линия по тясна интеграция и сечено на русоробите, които ни дърпат към и те не знаят какво) или никой няма да ни чака до края на годината да свалим инфлацията в островът на стабилност, където всеки фен на тонкин получава смелко ипотеки да става имотен властелин.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Шефът на БНБ предупреди за голям риск с кредитите за домакинствата, подготвят се ограничения


                      “Запазващият се силен растеж на жилищните кредити към края на 2023 г. създава условия за повишаване на задлъжнялостта на домакинствата, макар и от сравнително ниско равнище, и за бързо натрупване на кредитен риск в баланса на банковата система, което може да наложи прилагането на допълнителни макропруденциални мерки от страна на БНБ през 2024 г., като например налагането на системно ниво на изисквания към кредитополучателите, които банките да са задължени да прилагат при отпускането на кредити за домакинствата”, пише управителят на БНБ.

                      Това означава от Централната банка да изработят общи изисквания, на които трябва да отговарят хората, които кандидатстват за кредит.

                      Но всяка банка преценява вноската по заема до какъв процент от месечните доходи на домакинството може да бъде - например при заплата от 2000 лв. какъв е максималният размер на заема, който може да отпусне. Всяка банка сама преценява какъв риск да поеме.

                      Въвеждането на общи изисквания към кредитополучателите означава например да бъде сложен таван и вноските по заемите да бъдат до 30% от месечния доход на кандидата за кредит.

                      Рискът от повишаване на задлъжнялостта на домакинствата “може да бъде подсилен и от други потенциални предизвикателства пред банковия сектор през настоящата година, като например забавяне на очакваното възстановяване на европейската икономика и охлаждане на пазара на труда, съчетани с продължаваща относително висока инфлация, нарастваща дългова тежест и по-висок дял на необслужваните кредити.

                      Материализирането на тези предизвикателства би оказало натиск върху печалбите на банките, чиито значителни ръстове през 2023 г. се дължат в немалка степен на еднократни ефекти, включително от забавянето на пренасянето на по-високите лихви по кредитите върху лихвите по депозитите”, пише управителят на БНБ.


                      Ако в средата на годината Съветът на ЕС реши да приеме България в еврозоната от 1 януари 2025 г., ще преминем към плавно и контролирано намаляване на изискванията към търговските банки по отношение на задължителните минимални резерви в БНБ, намалявайки ги до 1%, съгласно регламентираното равнище за всички страни от еврозоната.

                      Ако обаче решението бъде отложено, това ще означава неблагоприятно развитие по отношение на равнището на инфлацията, и ще доведе най-вероятно до допълнително затягане на монетарните условия в страната”, пише управителят на БНБ.


                      https://blitz.bg/ikonomika/sheft-na-...ews997803.html

                      Просто свърши хубавото време
                      и дъждът вали и дъждът вали,
                      просто трябва ние да приемем,
                      че във нас боли, че във нас боли.

                      https://www.youtube.com/watch?v=aJzjFCGHR-E
                      Last edited by unimog; 20.01.2024, 09:48.

                      Коментар


                      • US Existing-Home Sales Fall, Cap Worst Year Since 1995

                        • Contract closings fell 1% in December, NAR data show
                        • Prices hit a record in 2023 as supply remained constrained
                        Sales of previously owned US homes fell in December, capping the worst year for the housing market in nearly three decades.

                        Contract closings decreased 1% from a month earlier to a 3.78 million annualized rate, according to National Association of Realtors data released Friday. For all of 2023, sales slipped back to the lowest level since 1995.

                        https://www.bloomberg.com/news/artic...ear-since-1995

                        Коментар


                        • Гepмaнcĸият ĸoнцepн Воѕсh зaĸpивa пoвeчe oт 1000 paбoтни мecтa

                          Гигaнтът в cфepaтa нa индycтpиaлнoтo oбopyдвaнe и aвтoмoбилнaтa индycтpия Воѕсh щe зaĸpиe пoнe 1200 paбoтни мecтa в coфтyepния cи oтдeл дo ĸpaя нa 2026 гoдинa.

                          https://money.bg/companies/germanski...tni-mesta.html

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение
                            400К лева за гарсониера в центъра.ще се изплатят след около 80 годинии.
                            БГ "инвеститора" в имоти е една маймуна и нищо повече.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Оксито ще изригне до края на годината баш когато индексите ще потънат...всичко съм сметнал..имай предвид че моята цена е около 57 долара и малко даже под нея ,а то си е на толкова аз загуби нямам от тук нататък само приходи
                              Да те питам как ги избираш акциите.Тая е силно спекулативна и зависи от движението на цената на петрола.Ако скочи на 100 долара за барел ще лапаш.Ама не е много шансово.Доста голям риск има .Освен това мисля че на 57$ е надценена и ако исккаш да злагаш на петрола има и по-изгодни.Той и Бъфет купи 25% от компанията ама мисля на доста по- ниска цена.
                              Last edited by nradev1111; 20.01.2024, 08:49.

                              Коментар


                              • https://financialtribune.bg/bg/imoti...vav-frantsiya/

                                ИМОТИ Исторически спад на имотния пазар във Франция


                                Около 875 000 продажби са направени през 2023 г., връщане преди 7 години. Цените падат в по-голямата част от територията, особено в големите градове.
                                В Париж спадът е -5,7% в контекста на инфлация на потребителските цени от около 5% средногодишно.

                                В десетте най-големи провинциални градове цените са се понижили с 2,6% на годишна основа спрямо само понижение от 1 на сто за цяла Франция.

                                Според данните на федерацията градовете, които регистрират най-голям спад, са тези с най-голям растеж преди това.
                                11:40,

                                Коментар

                                Working...
                                X