IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

    Е? Айде де какво чакаш? Швабските банкери не дават ли ипотечки на гастарбайтери?
    Банкерите ми искат служебна бележка за доходите от месарницата на Мюмюн. А той не ме осигурява...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Данъците особено в прогресивен и наследствен вариант ги смятам за несправедливи и ги избягвам. Не мисля че е ок други хора да живеят на моят гръб.
      Тва дето си пуснал разбира се е Ливадите, а не Гоцето. Тоя блок се мъчиха да го продадат неколко години.... Не ми е бил от интерес никога... има куп негативи и само един плюс - Лидъл :-)

      Поне ти е крайно време да проумееш, че цените не само на имотите, но и на всичко останало са производна на доходите. Когато доходите се вдигат, то и цените или в обратен ред. Например една фризьорка не може да си вдигне производителността на труда да стриже повече хора за същото време и заради това вдига цената - в моят случай над 3 пъти за последните 5 години....ако искам....
      Добре де, защо тогава в Германия при 3-4 пъти по-високи средни доходи и гледка към езерото и зеленината цената е идентична с някакъв боклук на Каблешков? Кое му е пропорционалното?

      В България живеете в някаква сбъркана реаалност, а истината е, че цените на всичко трябва да са на 1/3 от тези в Западна Европа по ред причини, не само заради ниските доходи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

        Ние пък поради факта, че отесня офиса, пускаме цял отдел да работи 100% хоум-офис. Другите са 50/50, но обмисляме да ги пуснем 80%хоум / 20%офис.
        Т.е. ще наемате по-голям офис в даден момент.....Ако нема у Варна в София може да се намери нещо :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

          Силно банково лоби.
          За какво са ти ДЦК ?
          Нали си фрашкан с кеш, захлупвай имоти докато другите се услушват.До година-две от 2500еуро ще са скочили като в Монако

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Гледай в моя район какво има и за какви пари...

            https://www.immobilienscout24.de/exp...ype=district#/
            Е? Айде де какво чакаш? Швабските банкери не дават ли ипотечки на гастарбайтери?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Е да ама ВМУ избраха да върнат всички в офиса..... Тоя чилям секи ден ли ще пътува от Кесарево до Папур 4 ?
              Ако е успял да я ремонтира и обзаведе добре съвсем безшумно / по селски/ неколко каруци ще и довършат ремонта :-))))
              Ние пък поради факта, че отесня офиса, пускаме цял отдел да работи 100% хоум-офис. Другите са 50/50, но обмисляме да ги пуснем 80%хоум / 20%офис.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                еее, баш срещу лидъла
                нито една акция на брошура няма да изпусне песимисчо
                а ще може и от прозореца да гледа таблото със заплатите на касиерките
                Е че аз там го гледам таблото, ама той и Бетерчо ходил в същият и ме фана по долни гащи.
                Следващият път като ходя ще внимавам за бмв-та с варненски номера на паркинга преди да пиша за табла :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Ей тези данъци....Друго си е за същите пари да се набиеш да живееш ето тук например (квадратурите са близки):

                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...lb2&f1=6&fe7=1

                  Животът в тази мизерия донякъде беше оправдан, когато цените бяха 1/3 от немските на почти всичко. Но сега? Жив мазохизъм е да прекараш и 1 ден в тази кочина и да плащаш същото.
                  еее, баш срещу лидъла
                  нито една акция на брошура няма да изпусне песимисчо
                  а ще може и от прозореца да гледа таблото със заплатите на касиерките
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Ей тези данъци....Друго си е за същите пари да се набиеш да живееш ето тук например (квадратурите са близки):

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...lb2&f1=6&fe7=1

                    Животът в тази мизерия донякъде беше донякъде оправдан, когато цените бяха 1/3 от немските на почти всичко. Но сега? Жив мазохизъм е да прекараш и 1 ден в тази кочина.
                    Данъците особено в прогресивен и наследствен вариант ги смятам за несправедливи и ги избягвам. Не мисля че е ок други хора да живеят на моят гръб.
                    Тва дето си пуснал разбира се е Ливадите, а не Гоцето. Тоя блок се мъчиха да го продадат неколко години.... Не ми е бил от интерес никога... има куп негативи и само един плюс - Лидъл :-)

                    Поне ти е крайно време да проумееш, че цените не само на имотите, но и на всичко останало са производна на доходите. Когато доходите се вдигат, то и цените или в обратен ред. Например една фризьорка не може да си вдигне производителността на труда да стриже повече хора за същото време и заради това вдига цената - в моят случай над 3 пъти за последните 5 години....ако искам....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.01.2024, 16:40.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Ама тва е само апарт, а не целата къща....
                      Нямам идея колко трябва да струва това по принцип и дали цената е добра или не. Знаеш , че цената се определя от много различни фактори....
                      В моят случай не ме кефи щото не знам дали има работа за келнери наблизо , а и да има немските прогресивни данъци ще ме откажат , както и наследствените. И не на последно място не знам за колко време може да се стигне до 73-то от там .....едва ли е макс 5 минути пеш :-)
                      Да го напиша така - сигурно в Еквадор бананите са по 20-30 стинки килото, ама тва не означава, че ще се преместя да живея там заради това, като у нас са по 2 лева....
                      Ей тези данъци....Друго си е за същите пари да се набиеш да живееш ето тук например (квадратурите са близки):

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...lb2&f1=6&fe7=1

                      Животът в тази мизерия донякъде беше оправдан, когато цените бяха 1/3 от немските на почти всичко. Но сега? Жив мазохизъм е да прекараш и 1 ден в тази кочина и да плащаш същото.
                      Last edited by ejonny2376; 29.01.2024, 16:32.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Шото 10 % данък капиталова не са малко
                        Тва Радев ли ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Е що па Радев..... ДЦК-тата не са лошо нещо по принцип , но тва е обикновено само за няколко години в 20 годишен период. Не се цели лесно момента. Засега не съм си купил защото предпочитам да съм в имотна стартова позиция - надявам се най-накрая лихвите да се дигнат у нас , а цените да върнат малко и да направя една последна имотна покупка..... и след това ще почивам....:-)
                          Шото 10 % данък капиталова не са малко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Да ти кажа вече няма значение ,благодарение на колегата Радев ,това вече няма значение ,купувай емисии на държави в Европа ,чакай си падежа и това ,данъци не се плащат
                            Е що па Радев..... ДЦК-тата не са лошо нещо по принцип , но тва е обикновено само за няколко години в 20 годишен период. Не се цели лесно момента. Засега не съм си купил защото предпочитам да съм в имотна стартова позиция - надявам се най-накрая лихвите да се дигнат у нас , а цените да върнат малко и да направя една последна имотна покупка..... и след това ще почивам....:-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Гледай в моя район какво има и за какви пари...

                              https://www.immobilienscout24.de/exp...ype=district#/
                              Ама тва е само апарт, а не целата къща....
                              Нямам идея колко трябва да струва това по принцип и дали цената е добра или не. Знаеш , че цената се определя от много различни фактори....
                              В моят случай не ме кефи щото не знам дали има работа за келнери наблизо , а и да има немските прогресивни данъци ще ме откажат , както и наследствените. И не на последно място не знам за колко време може да се стигне до 73-то от там .....едва ли е макс 5 минути пеш :-)
                              Да го напиша така - сигурно в Еквадор бананите са по 20-30 стинки килото, ама тва не означава, че ще се преместя да живея там заради това, като у нас са по 2 лева....

                              ПП сега се сетих - плаща ли се данък наследство на кеш в банката ? Да речем купил съм си къща и като стана на 87 години и са минали там колко бяха 10 години я продавам за мелеон и следващата година се гътвам. Децата ще трябва ли да плащат данък наследство на мелеона кеш ? А ако им го трансферна преди това или има лимити за дарения като в некои други страни ?
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.01.2024, 16:26.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Е да ама ВМУ избраха да върнат всички в офиса..... Тоя чилям секи ден ли ще пътува от Кесарево до Папур 4 ?
                                Ако е успял да я ремонтира и обзаведе добре съвсем безшумно / по селски/ неколко каруци ще и довършат ремонта :-))))
                                Гледай в моя район какво има и за какви пари...

                                https://www.immobilienscout24.de/exp...ype=district#/

                                Коментар

                                Working...
                                X