IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

    На български ли я имаш?
    Да на български 40 кинта струва,имаше я в Озон на промоция за 30 лева не знам още дали е на такава цена.На английски ако я четеш трябва да си с филология минимум понеже е писана 1973 година с преработки и бележки спрямо днешните реалности но що годе основата и принципите не са се променили.Ако не си я чел я прочети.Най ценното е че е събран вътре целия пазар и изследвания за него за над половин век.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      От учителя на Уорън Бъфет,Бенджамин Греъм."Интелигентния инвеститор"се казва.
      Там са записани всички ходове на инвеститора спрямо инфлация ,спрямо всякакви ситуации на пазара ,като данните са показани назад от както има пазар.Има таблици ,зависимости, движения и ходове които е видно работят
      На български ли я имаш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Благодаря колега, но току-що Кавръков ме отказа от Наско.
        Виж сега Радев е рисков играч.Той е покерджия .Хората които разбират покера и са силни на него са особена порода хора.Тези хора имат няколко пъти повече вроден нюх за пазарите.Това е изследвано и доказано с множество опити и научни тези.Така че той знае какво,кога,колко и така нататък.
        Има доста неща които можеш да научиш от него но като цяло не бива да се отказваш .Правило номер 1 е да бъдеш предпазлив ,и винаги да си се застраховал че няма да загубиш парите си.
        Аз засега не съм купил индекси.Имам само акции на отделни компании които съм избрал с множество проучвания най вече за техния бизнес и устойчивост.Досега от 10 позиции имам 0 загуби в отчети, и представяне.Последната компания LVMH също изкара стабилен бизнес устойчив на спадове не ме предаде
        Last edited by nkavrakov1982; 30.01.2024, 21:46.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

          Коя е книгата?
          От учителя на Уорън Бъфет,Бенджамин Греъм."Интелигентния инвеститор"се казва.
          Там са записани всички ходове на инвеститора спрямо инфлация ,спрямо всякакви ситуации на пазара ,като данните са показани назад от както има пазар.Има таблици ,зависимости, движения и ходове които е видно работят
          Last edited by nkavrakov1982; 30.01.2024, 21:38.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            И TBI се оказаха голями измамници! Една година мина до падежа на депозит. Първо не ми изплатиха очакваната лихва по договор, а клона на ул. Бенковски в който го бях сключил е закрит. Минах през втори клон на Раковски 140. И той се оказа закрит. Обаждам се на тел. за връзка с банката, не вдигат. Помислих си да не се случва нещо като с депозита ми в КТБ. После ми връщат обаждане, че клона на Стамболийски работи. Изплащат ми мн по малка лихва от договорената 2,1% годишна. Неадекватни служителки, едната ми казва, че за сума над 5 бона, трябва да я заявя. Изплатиха ми в крайна сметка сумата на падеж, но ще пратя запитване, поради каква причина, не са ми изплатили лихвата по договор от 2,1%. Очаквам с интерес отговора им.
            В приложението на Ти Би Ай банк като отидеш в секция сейф виждаш всеки ден лихвата която се трупа по главницата на депозита.Не е нужно да питаш някой или каквото и да е .Надявам се че не си сключил договора в офис а си си го направил електронно сам защото лихвата онлайн е по висока от тази в офиса ,за 12 м.е 1.90 в офиса мисля беше 1.70

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Изтеглили означава прибрали печалбите.Като прочета книгата ,която е Библията на инвестициите мога да ти я отдам под наем за 15 лева ,и като я прочетеш за 40 дни ,да ми я върнеш. В тая книга пише ред по ред всичко
              Коя е книгата?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                Инвеститори са изтеглили над 100 млрд. долара от хедж фондове през 2023 г.

                Най-големите изходящи потоци са регистрирани при фондовете, които инвестират в акции


                казах му на таралежа, че накавръковите инвестиции няма да останат без последици,
                Изтеглили означава прибрали печалбите.Като прочета книгата ,която е Библията на инвестициите мога да ти я отдам под наем за 15 лева ,и като я прочетеш за 40 дни ,да ми я върнеш. В тая книга пише ред по ред всичко

                Коментар


                • Инвеститори са изтеглили над 100 млрд. долара от хедж фондове през 2023 г.

                  Най-големите изходящи потоци са регистрирани при фондовете, които инвестират в акции


                  казах му на таралежа, че накавръковите инвестиции няма да останат без последици,
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                    А ако нарастнат кво праим?
                    Пас съм. Най обичам когато на пазара има страх.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      Апарт във Варна е дърво.Не е добра инвестиция.Продавай докато е време.
                      Знам, но мн закъснях с новото, и май ще се наложи да правя дискаунти на това. Дано до лятото да не сгъне хептен пазарЯ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                        QQQ e Америка


                        АNAU.MI е в Милано например.Подобен е и няма данък.Успех.


                        Има го и на германската борса.Обемите са малки обаче.По 5-6К на ден.
                        Благодаря колега, но току-що Кавръков ме отказа от Наско.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          лордче, ти 250к ли си им дал да ти въртят
                          Не, но явно лихвата е била за над тази сума. Ще си прегледам договора с еднорога. Абе, пари на депозит в банка, винаги си е голяма хуйня. Като си купувах апарта в Бургас през 21-ва, го разбрах прекрасно...Те, тия са малко странна банка, преди 5-6 години ми предлагаха кредит от 10 000лв., които да изплатя за 6 месеца, на много сгодна лихва.
                          Last edited by Bailor; 30.01.2024, 20:29.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            И TBI се оказаха голями измамници! Една година мина до падежа на депозит. Първо не ми изплатиха очакваната лихва по договор, а клона на ул. Бенковски в който го бях сключил е закрит. Минах през втори клон на Раковски 140. И той се оказа закрит. Обаждам се на тел. за връзка с банката, не вдигат. Помислих си да не се случва нещо като с депозита ми в КТБ. После ми връщат обаждане, че клона на Стамболийски работи. Изплащат ми мн по малка лихва от договорената 2,1% годишна. Неадекватни служителки, едната ми казва, че за сума над 5 бона, трябва да я заявя. Изплатиха ми в крайна сметка сумата на падеж, но ще пратя запитване, поради каква причина, не са ми изплатили лихвата по договор от 2,1%. Очаквам с интерес отговора им.
                            лордче, ти 250к ли си им дал да ти въртят
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение
                              Преди време бях писал, че бях получил мейл с предложения за лихва в/у депозит в евро и долар по спомен 1.6% за € и 4.3% за $.

                              Тази сутрин получих и обаждане от една от големите банки в страната с предложение да се срещнем и да обсъдим какви спестовни сметки могат да ми предложат т.к имат промяна в лихвената политика в/у спестовните сметки.
                              Влизам в сайтът им да проверя лихвеният им бюлетин и там няма промяна, явно не обявяват официално .

                              ПП: особенно за спестовни сметки в $
                              И TBI се оказаха голями измамници! Една година мина до падежа на депозит. Първо не ми изплатиха очакваната лихва по договор, а клона на ул. Бенковски в който го бях сключил е закрит. Минах през втори клон на Раковски 140. И той се оказа закрит. Обаждам се на тел. за връзка с банката, не вдигат. Помислих си да не се случва нещо като с депозита ми в КТБ. После ми връщат обаждане, че клона на Стамболийски работи. Изплащат ми мн по малка лихва от договорената 2,1% годишна. Неадекватни служителки, едната ми казва, че за сума над 5 бона, трябва да я заявя. Изплатиха ми в крайна сметка сумата на падеж, но ще пратя запитване, поради каква причина, не са ми изплатили лихвата по договор от 2,1%. Очаквам с интерес отговора им.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                                Пак се изказа неподготвен.В портфейла на Бъфет, Apple има най голяма тежест.
                                Епъл е потребителска компания в основния си бизнес а не технологична

                                Коментар

                                Working...
                                X