IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    преди с подобни номера 'въртяха' банките, но вече е по-сложно.
    в съда разни кухи договори с които разиграваха тези тежести - падат

    също така се промени и закона за фалита със задна дата (точно под давление на банките)
    като отвори дума за кухите договори, може ли да попитам, каква е врътката, че физическото лице БИ купува ЗЗ 9та кат. и я отдава под наем на собствената си куха фирма за 10лв/дка за година? Субсидийка ли точи въпросното лице? питам защото и аз замислях подобна схема.
    Last edited by два_таралежа; 23.02.2024, 19:21.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от okean Разгледай мнение
      Някой купувал ли е скоро нещо на зелено? Строителите започнаха ли да намалят цените или все още искат като за построено.
      Гледал съм проекти на Артекс и BLD и цената в ранните етапи не е компенсира за чакането 1-2-3 години и рисковете. Поне за мен.
      Имам опит наскоро с една от тези фирми. Не индексираха.
      Купих 2021 и уцелих периода на качването на цените. 65% нагоре горе-долу след акт 16.

      Имай предвид, че избирането на хубав апартамент е още едно от предимствата.

      Тези фирми са със стабилно финансиране и плащаш 30%на предварителен и остатъка на акт 16. Качеството е по-височко от средния строител. Рискът е по малък, но го има.

      Като цяло изобщо не съжалявам.

      Ако искаш повече инфо, пиши на лично.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от okean Разгледай мнение

        Не ме разочароваш, защото и аз подобни неща съм забелязал. Но си мислех, че в някакъв момент като са им по-спешни парите, ще продават зеленото на по-атрактивна цена
        Това са твои очаквания и предположения, далече от реалността.
        Това е проблема на много голяма част от юзърите, списващи в тази тема. Винаги разликата в очаквано и реалност, която е в негативна посока, води до разочарование, яд, гняв, прерастващи в озлобление.
        Мога да посоча достатъчно юзъри тук, които имат за цел да изсипват последното, въпреки, че има друга тема, която би била по-полезна за тях.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение

          Ами, ще те разочаровам малко.
          В момента един инвеститор/строител продаваше на 1 600 единици в сграда на А15. До нея е вдигната сграда, която е на груб строеж. Във втората сграда (груб строеж) не продава нищо. Познай на какъв вход ще стартира?
          Не ме разочароваш, защото и аз подобни неща съм забелязал. Но си мислех, че в някакъв момент като са им по-спешни парите, ще продават зеленото на по-атрактивна цена

          Коментар


          • Първоначално изпратено от okean Разгледай мнение
            Със специална формула на око залагам -7.342% за всяка година до планираното разрешение за позлване.
            E.g. aко има две сходни сгради на един и същ строител една до друга и едната е горе долу готова, а другата ще е след 2 години, аналогични имоти в по-неготовата да са с 2х7.342=14.684% по ниска цена.
            Ами, ще те разочаровам малко.
            В момента един инвеститор/строител продаваше на 1 600 единици в сграда на А15. До нея е вдигната сграда, която е на груб строеж. Във втората сграда (груб строеж) не продава нищо. Познай на какъв вход ще стартира?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение

              Каква е цената, която компенсира рисковете, според теб?
              Със специална формула на око залагам -7.342% за всяка година до планираното разрешение за позлване.
              E.g. aко има две сходни сгради на един и същ строител една до друга и едната е горе долу готова, а другата ще е след 2 години, аналогични имоти в по-неготовата да са с 2х7.342=14.684% по ниска цена.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от okean Разгледай мнение
                Някой купувал ли е скоро нещо на зелено? Строителите започнаха ли да намалят цените или все още искат като за построено.
                Гледал съм проекти на Артекс и BLD и цената в ранните етапи не е компенсира за чакането 1-2-3 години и рисковете. Поне за мен.
                Каква е цената, която компенсира рисковете, според теб?

                Коментар


                • Някой купувал ли е скоро нещо на зелено? Строителите започнаха ли да намалят цените или все още искат като за построено.
                  Гледал съм проекти на Артекс и BLD и цената в ранните етапи не е компенсира за чакането 1-2-3 години и рисковете. Поне за мен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    за схеми винаги може да има иновации, но ако искат да отпушат този пазар трябва да са все по-малко.

                    щв дойде време,когато всички ще имат интерес да работи бързо и ефективно.
                    Кой е този пазар?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение

                      Не визирам само тази. Имам наличен пример с подобен случай от 3,5 години. И си виси. Всичко е изпълнено по правила и разпоредби, спазени срокове и т.н., и... виси във въздуха с тежест.
                      за схеми винаги може да има иновации, но ако искат да отпушат този пазар трябва да са все по-малко.

                      щв дойде време,когато всички ще имат интерес да работи бързо и ефективно.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        ако визираш драмата на ПИБ с големите колектори - там е съвсем друга бира и много дълбока вода (в която и двете страни плуваха доста време)
                        Не визирам само тази. Имам наличен пример с подобен случай от 3,5 години. И си виси. Всичко е изпълнено по правила и разпоредби, спазени срокове и т.н., и... виси във въздуха с тежест.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          моите наблюдения са, че ако има имоти с дело по-старо от 2-3 години, нещо не му е ок. обикновено цената.
                          не мисля, че някой има интерес да чака за да си вземе парите
                          някакви врътки правят

                          вадят като не мине прибират, след някоя и друга година пак ги извадят при това не на по-ниска цена... което също е странно.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            такива имоти има още от предната криза (2-3-4 години след 2008-ма докато се извъртят делата) - прави впечатление, че ги 'вадят' на тезгяха на час по лъжичка... явно имат защо да чакат.
                            моите наблюдения са, че ако има имоти с дело по-старо от 2-3 години, нещо не му е ок. обикновено цената.
                            не мисля, че някой има интерес да чака за да си вземе парите
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              колекторските фирми купуват задълженията на по-ниска цена, доста по-ниска.
                              интересно е обаче, защо банката е решила да продаде дълга а не да си чака парите от продажбата
                              другото интересно е, че делото е от 2013-та.
                              и проданта се появява 10 години след възбраната.
                              такива имоти има още от предната криза (2-3-4 години след 2008-ма докато се извъртят делата) - прави впечатление, че ги 'вадят' на тезгяха на час по лъжичка... явно имат защо да чакат.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение

                                И с теб не съм съгласен. Една скоро бе поставена почти "на колене" по подобен начин.
                                ако визираш драмата на ПИБ с големите колектори - там е съвсем друга бира и много дълбока вода (в която и двете страни плуваха доста време)
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X