IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

    Те сами ще паднат. Пуснах ви картата да не се чудите и маете как така в Германия е качествено, не се рутят фасадите, не се пукат таваните, изолациите стоят по 100 години и т.н. Какъвто и материал да сложиш, ако няма напрежения по носещите обеми то си стои. Едно е да не го пипаш, друго е да го къртят земетреснията с 5 сантима амплитуда. Нито санирането може да устои на това нито никакви сглобки без арматура и бетон (там само се пука). За улици да не говорим.

    Така че като сравнявате с Берлин освен демографията, освен заплатите, освен качеството, освен градоустройсвения план, освен транспорта, освен подпочвените води, освен корупцията, освен бизнеса, помнете че и срока на годност на сградите в Берлин е поне два пъти повече... Не че ще има кой да живее в тези сгради в София с тая демография но да не се изненадвате.

    Гледам че брокито под мене не бил чувал че се рутят сгради. Всяка година има множество инциденти просто не се чува ако няма жертви. 2006-та две жертви в центъра. Над 700 сгради по закон са за рушене но са консервирани в момента https://www.dnes.bg/redakcia/2015/05...e-ulici.262769
    Един път да съм съгласен с теб донякъде :-) Земетресенията са реален риск за региона ни. Макар и да не се е случвало достатъчно силно ш последните 100 години за построеното след Стражица . А след земетресението от преди 7-8 години видях доста напукани фасади . които след това се измазаха и апартите разпродадоха на примоция.... основно строени около 2000 г блокчета и ЕПК-та пострадаха най-много / за панели странно но не чух/ Къщата ни в Радомирско остана без комин , мазилката по стаите на салата , но оцеля къщето.... направо в епицентъра беше....
    След това вдигнаха изискванията за устойчивост на новите сгради както Пуайс пише.... Всичко е както го описва.... И съответно това беше един от мотиваторите ми да избирам ново ново от след земетресението.... До 7.5 ще издържат новите сгради / по-скъпите/ .... нагоре оня горе решава....
    Но този риск не е повод за нищо - в София е възможният живот у нас и не вярвам някой заради риска от земетресение да бяга от града.... А който иска да ходи в Берлин на безрисково....или просто да си построи яка ниска къщурка....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

      Ами джони - така стоят нещата в действителноста. Дървените философи като теб само си предствят как са, хората с опит знаят.
      Бе, и аз се учудих, как еДжони разбира от качество на неща, дето инженери и архитекти изучават по 6+ години, ама май целите и задачите са само хейт.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

        Гръмни се с тоя линк от преди 6 години за това как можело си нещо да стане. Единствено което помня да е падало е една козирка във Варна преди 8-9 години и нацепени къщи с тухли единички от земетреснието в Перник.
        Намери ми линк за паднала сграда от нищо с акт 16 от тоя век или не се обаждай неподготвен.
        2012-та като стана пернишкото земетресение, бях дежурен. Напукаха се няколко стари къщи от соца в с. Дивотино, без вертикални колони между плочите и без ПЗШ, както и паднали комини на миньорските стари блокове от 60-те , преди Бела вода в дясно от пътя. Панелка няма и да падне при 8. Виж в любимия на Бота Истамбул, нещата могат да придобият мегатрагични размери

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Весел ти празник и на теб.
          А кой е дървеният философ, се вижда много точно от писаниците ти.
          Ами джони - така стоят нещата в действителноста. Дървените философи като теб само си предствят как са, хората с опит знаят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
            Много работи не са ви ясни на виртуалните, толкова, че чак не знам от къде да почна.

            - Няма значение колко е себестойноста - софтуера джони да не го продавате на себестойност + 20% печалба? Или софтуерните фирми са още по-алчни и нагли от бг строителите да продават скапан софтуер пълен с бъгове на х10000 надценка от себестойност? Ти като пишеш май не мислиш ами просто искаш да си изкараш фрустрацията, че искаш нещо което не ти трябва, да купиш с пари който нямаш за да впечатляваш "каки"?

            - Имаш ли представа, че само едни смотани замазки струват около 20 евро на квадрат? И тук не говорим за някакви саморазливни на гипсова основа - там цената отива на х2/х3. А това е нещо което не се забелязва изобщо. Хубава дограма с хубав стълкопакет е поне 250лв/кв. метър и тук пак не говорим за супер изпълнения като саламандър и стъкла от Франция - цената при тях пак е 2-3 пъти над тази, че и повече. Правилно са казали преди мен, че дори сам да строиш не ти мърдат 400 евро, без земя, документи и ред други процедури.

            - Относно качеството и падане на сгради - все слушаме колко е било скапано и как щяло да падне - до сега сграда не съм видял да падне ей така от нищо. Отделно конструкцията(важната част за това колко е "здрава" една сграда) се изчислява от конструктури със софтуер където 1-во софтуера залага по-големи количества арматура от нужното, и по-здрав бетон от нужното(бетона не е един и се ползват различни за различните нужди/елементи), и се изчисляват да издържат на определена степен по Рихтер(не помня коя беше, но мисля 7-а). И дори и строителя да окраде и да сложи по-калпави материали сградата е почти невъзможно да падне. Отделно проектантите и конструкторите носят наказателна отговорност за проектите си - тоест ако са сложили печата си под нещо и то падне по тяхна вина (а не на изпълнителя )заминават в затвора - за това те се презастраховат много. Но ти от къде да познаваш такива хора - мислиш, че всичко е като във софтуера - мажат се ла*на на джаваскрипт от некадърни "инжинери" после всичко е бъгаво, но отговорност никаква. Знам и от кухнята как се прави софтуер и то за медицинския сектор - на никой не му пука, че заради тъпотията му може да умре човек важното е колко К взимал и да си чеше егото.
            Не казвам, че строителството е добро, много глупави неща се правят и се пестят пари от алчните строители, но това как щяло да падне нещо е повече от смешно. И тук някакви снимки се слагат за сеизмичната активност - последно в Перник земестресението какво падна - новото строителство и панелките или къщите от соц-а по селата с тухли единички без стоманено-бетонна конструкция?

            Изобщо ти и идея си нямаш от строителство, но сипеш акъл и правиш сметки все едно цял живот си се занимавал с това - типичен дървен философ.
            Аз тези неща от горе съм ги разбрал от собствен опит защото съм строил къща - е не лично аз, но съм си имал вземане-даване със строители, търсене на цени, качество и т.н.

            Изобщо каквото и да си купиш от значение е само локацията, изложение, фасадата(изолация и материали), покрива и конструкцията. Другото е просто една кутиика в която правиш това което ти харесва. За инвестиция е леко по-различно.

            Весели ви празници!
            Весел ти празник и на теб.
            А кой е дървеният философ, се вижда много точно от писаниците ти. Тотални глупотии, които доказват че си брокерче или служител в канцеларията на някой мошеник-строител.
            Last edited by ejonny2376; 02.05.2021, 23:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Те сами ще паднат. Пуснах ви картата да не се чудите и маете как така в Германия е качествено, не се рутят фасадите, не се пукат таваните, изолациите стоят по 100 години и т.н. Какъвто и материал да сложиш, ако няма напрежения по носещите обеми то си стои. Едно е да не го пипаш, друго е да го къртят земетреснията с 5 сантима амплитуда. Нито санирането може да устои на това нито никакви сглобки без арматура и бетон (там само се пука). За улици да не говорим.

              Така че като сравнявате с Берлин освен демографията, освен заплатите, освен качеството, освен градоустройсвения план, освен транспорта, освен подпочвените води, освен корупцията, освен бизнеса, помнете че и срока на годност на сградите в Берлин е поне два пъти повече... Не че ще има кой да живее в тези сгради в София с тая демография но да не се изненадвате.

              Гледам че брокито под мене не бил чувал че се рутят сгради. Всяка година има множество инциденти просто не се чува ако няма жертви. 2006-та две жертви в центъра. Над 700 сгради по закон са за рушене но са консервирани в момента https://www.dnes.bg/redakcia/2015/05...e-ulici.262769
              Гръмни се с тоя линк от преди 6 години за това как можело си нещо да стане. Единствено което помня да е падало е една козирка във Варна преди 8-9 години и нацепени къщи с тухли единички от земетреснието в Перник.
              Намери ми линк за паднала сграда от нищо с акт 16 от тоя век или не се обаждай неподготвен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Пак ли ще ни събаряш жилищата?
                Те сами ще паднат. Пуснах ви картата да не се чудите и маете как така в Германия е качествено, не се рутят фасадите, не се пукат таваните, изолациите стоят по 100 години и т.н. Какъвто и материал да сложиш, ако няма напрежения по носещите обеми то си стои. Едно е да не го пипаш, друго е да го къртят земетреснията с 5 сантима амплитуда. Нито санирането може да устои на това нито никакви сглобки без арматура и бетон (там само се пука). За улици да не говорим.

                Така че като сравнявате с Берлин освен демографията, освен заплатите, освен качеството, освен градоустройсвения план, освен транспорта, освен подпочвените води, освен корупцията, освен бизнеса, помнете че и срока на годност на сградите в Берлин е поне два пъти повече... Не че ще има кой да живее в тези сгради в София с тая демография но да не се изненадвате.

                Гледам че брокито под мене не бил чувал че се рутят сгради. Всяка година има множество инциденти просто не се чува ако няма жертви. 2006-та две жертви в центъра. Над 700 сгради по закон са за рушене но са консервирани в момента https://www.dnes.bg/redakcia/2015/05...e-ulici.262769
                Last edited by 20000леваЗАПЛАТА; 02.05.2021, 22:48.

                Коментар


                • Много работи не са ви ясни на виртуалните, толкова, че чак не знам от къде да почна.

                  - Няма значение колко е себестойноста - софтуера джони да не го продавате на себестойност + 20% печалба? Или софтуерните фирми са още по-алчни и нагли от бг строителите да продават скапан софтуер пълен с бъгове на х10000 надценка от себестойност? Ти като пишеш май не мислиш ами просто искаш да си изкараш фрустрацията, че искаш нещо което не ти трябва, да купиш с пари които нямаш за да впечатляваш "каки"?

                  - Имаш ли представа, че само едни смотани замазки струват около 20 евро на квадрат? И тук не говорим за някакви саморазливни на гипсова основа - там цената отива на х2/х3. А това е нещо което не се забелязва изобщо. Хубава дограма с хубав стълкопакет е поне 250лв/кв. метър и тук пак не говорим за супер изпълнения като саламандър и стъкла от Франция - цената при тях пак е 2-3 пъти над тази, че и повече. Правилно са казали преди мен, че дори сам да строиш не ти мърдат 400 евро, без земя, документи и ред други процедури.

                  - Относно качеството и падане на сгради - все слушаме колко е било скапано и как щяло да падне - до сега сграда не съм видял да падне ей така от нищо. Отделно конструкцията(важната част за това колко е "здрава" една сграда) се изчислява от конструктури със софтуер където 1-во софтуера залага по-големи количества арматура от нужното, и по-здрав бетон от нужното(бетона не е един и се ползват различни за различните нужди/елементи), и се изчисляват да издържат на определена степен по Рихтер(не помня коя беше, но мисля 7-а). И дори и строителя да окраде и да сложи по-калпави материали сградата е почти невъзможно да падне. Отделно проектантите и конструкторите носят наказателна отговорност за проектите си - тоест ако са сложили печата си под нещо и то падне по тяхна вина (а не на изпълнителя )заминават в затвора - за това те се презастраховат много. Но ти от къде да познаваш такива хора - мислиш, че всичко е като във софтуера - мажат се ла*на на джаваскрипт от некадърни "инжинери" после всичко е бъгаво, но отговорност никаква. Знам и от кухнята как се прави софтуер и то за медицинския сектор - на никой не му пука, че заради тъпотията му може да умре човек важното е колко К взимал и да си чеше егото.
                  Не казвам, че строителството е добро, много глупави неща се правят и се пестят пари от алчните строители, но това как щяло да падне нещо е повече от смешно. И тук някакви снимки се слагат за сеизмичната активност - последно в Перник земестресението какво падна - новото строителство и панелките или къщите от соц-а по селата с тухли единички без стоманено-бетонна конструкция?

                  Изобщо ти и идея си нямаш от строителство, но сипеш акъл и правиш сметки все едно цял живот си се занимавал с това - типичен дървен философ.
                  Аз тези неща от горе съм ги разбрал от собствен опит защото съм строил къща - е не лично аз, но съм си имал вземане-даване със строители, търсене на цени, качество и т.н.

                  Изобщо каквото и да си купиш от значение е само локацията, изложение, фасадата(изолация и материали), покрива и конструкцията. Другото е просто една кутиика в която правиш това което ти харесва. За инвестиция е леко по-различно.

                  Весели ви празници!
                  Last edited by pwise; 02.05.2021, 22:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    Пак ли ще ни събаряш жилищата?
                    Ей, дваеесе пъти ги събори!
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      На босфора купуват САМО ШЕЙХОВЕ и МУЛТИ МИЛИАРДЕРИ. Там милионер не може да се дореди.
                      Посочи един МИЛИАРДЕР купил си имот в гетото софия?
                      Коя къща паметник на културата си има собственик който можеш да похвалиш - ей тоя направи тази стара историческа сграда кукла. На босфора има доста ДЪРВЕНИ имения дето струват стотици милиони и искат основен ремонт на всеки 5 години (няколко милиона за поддръжка)
                      Джонката бе твърдеше че е купил

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Да са чудиш как с тая невероятна доходност нема пари да си купи кола, нема пари да си наеме жилище, нема пари даже на почивка да иде. Бе той гараж не мое си наеме, ма праи мелеони.
                        Изпра ли чършафите за среда . Ше имаш оглед първи от един месец не че шъ купи . Просто му е харесало на предишния оглед какви ги вършиш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Само 50% ли...?Аз пък си мислех че такъв гений поне 10 пъти минимум
                          Телкаджията дан си ударил една капачка повече без да види женъта. нищо ти съ не разбира от изнаписаното

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Както се казва, за толкова пари толкова....
                            Като не ти харесва по някаква причина не купуваш ! И евентуално си го строиш сам както Тройката е описал, ако толкова искаш имот у нас....
                            3-4 свят, цени по 10 или делено на 10 е без значение. Търси се решение, което да те устройва. За всеки то е различно - дали ще направиш компромис и примириш с недостатъците на това което има , или сам ще си построи или пък си купи по света където ти харесва / никой не те спира/ .
                            Само престани с излеянията ама то е боклук и не струва исканите пари . Не си ти този който го решава, а ПАЗАРА. Всеки продукт или услуга по света се ценообразува не колкото ''струва'' според себестойност или някого, а колкото клиентите са склонни да платят. Очевидно към момента клиентите са склонни да плащат повече от това което ти мислиш за нормално....И на мен не ми харесва ама е факт....
                            И за хиляден път - не е задължително София да е най-изгодното място по света за покупка на имот..., макар и все още да е в гази зона.... Може да стане и най-неизгодното....ПАЗАРА решава....
                            На мен много ми е интересно откъде нашия герой ще намери парцел в Иван Вазов че пък и да строи....За цени изобщо не говоря..на такъв милионер не му отива да строи на село или в покрайнините на града.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Само 50% ли...?Аз пък си мислех че такъв гений поне 10 пъти минимум
                              Да са чудиш как с тая невероятна доходност нема пари да си купи кола, нема пари да си наеме жилище, нема пари даже на почивка да иде. Бе той гараж не мое си наеме, ма праи мелеони.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Значи казваш да излезя от сегашния бизнес (който ми носи над 50% доходност годишно), да купя един парцел и да почна да лъжа хората да купуват на 50% завишени цени имот с 50% фалшива квадратура. Супер идея.

                                Впрочем, за да се построи нещо наистина качествено, трябва да намеря немска строителна фирма и да я докарам от Германия, материалите също трябва да ги доставям оттам, щото в България всичко е 24 карата боклук - тухли, изолации, бетон, желязо - всичко брак, като за източна Европа.
                                Колко ще ми излезе според теб подобно начинание?
                                Само 50% ли...?Аз пък си мислех че такъв гений поне 10 пъти минимум

                                Коментар

                                Working...
                                X